Skocz do zawartości

Inne serwisy dystrybucji cyfrowej (GOG, GMG, Origin i inne)


Mq

Rekomendowane odpowiedzi

1. Ludzie nie lubia byc ograniczani i preferuja miec wybor

2. Ludzie preferuja miec swoja biblioteke gier w jednym miejscu a nie porozdzielana na, chyba, 5 roznych, najpopularniejszych klientow dostepnych obecnie

3. Apka epic games jest duzo gorsza pod wzgledem user experience niz steamowa

4. Steam jest bardziej prokonsumencki (zwroty gier, recenzje uzytkownikow)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobrze, ale ES rozbija monopol Vale. Konkurencja będzie dla graczy tylko lepsza. A z tego co czytałem to ES nie ścina 30% zysków tylko 12%.

 

No więc o co klienci mają pretensje, że będzie lepiej (czytaj taniej), ale trzeba będzie kliknąć inną ikone?

Punkty 3 i 4 pewnie się zmienią w niedalekiej przyszłości bo rynek się atakuje słuchając narzekań.

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza

Czego tu nie rozumieć? To tak jakbyś na ps4 miał 3-4 różne sklepy PSSTORE i do każdego musiał się logować osobno , na każdym osobno miałbyś trofea , osobnych znajomych i do odpalenia każdej gry musiałbyś się między nimi przełączać. Dla mnie agresywna polityka Epic jest na tyle kiepska że nie ma najmniejszych szans abym nabył jakiś tytuł na ich platformie , w przypadku exów na Epic Store wybieram wersje konsolowe. Rozumiem jakbym miał wybór epic czy steam ale ich agresywność polega na podkupowaniu gier innych firm , jeszcze fakt jakby robili własne gry i trzymali je u siebie jak fortnite ale oni podkupują czasowe exy .

Edytowane przez SpacierShark123
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ale co mnie jako klienta obchodzi ile placi dane korpo od kazdej sprzedanej kopii gry platformodawcy? Mnie obchodzi finalna cena produktu, komfort z korzystania z aplikacji oraz biblioteka ktora zgromadzilem na danej platformie. Gry na epic store nie sa 18% tańsze w porownaniu do steama z tego co sie orientuje

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, SpacierShark123 napisał:

Czego tu nie rozumieć? To tak jakbyś na ps4 miał 3-4 różne sklepy PSSTORE i do każdego musiał się logować osobno , na każdym osobno miałbyś trofea , osobnych znajomych i do odpalenia każdej gry musiałbyś się między nimi przełączać.

Chcesz powiedzieć, że jeśli dana gra będzie tu i tu to nie będa one miły cross-playa?

Przypominam, że moja znajomość sklepów na PC jest żadna. 

 

Logowanie się do każdego sklepu osobno to żaden problem, trofea pewnie to dobry punkt, ale te listy znajomych to faktycznie słabo.

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, szczudel napisał:

Czy może mi ktoś, jak totalnemu laikowi co PCta używa tylko do maila i przegladarki, wytłumaczyć o co ta cała drama z exami na Epic Store? 

Czy to nie jest tak, że sama aplikacja jest darmowa i można ją po prostu ściągnąć i grę kupić (Borderlands 3).

 

Nic z tego nie rozumiem, nic.

 

- brak achievmentów

- brak sprzedaży kluczy przez inne sklepy

- brak forów

- brak sejwów w chmurze

- brak wsparcia dla modów (steam workshop)

- brak koszyka w sklepie

- brak refundów

- brak recenzji

- brak streamingu

- brak family share'ingu

- nawet je,banych screenshotów się nie da robić jak na Steamie

 

i je,bane (pipi) jeszcze szpieguje

 

Epic Games Store to 100% raka w raku, zaorać. Jedyne co mają to worki pieniędzy, którymi podkupują wydawców nie oferując w zamian NIC. Gów,na dawane za darmo się nie liczą, jedno Humble Bundle w najwyższym progu ma mniej więcej tyle samo dobrych gier indie co oni rozdali dotychczas. Gruby mógłby wreszcie coś z nimi zrobić :/.

I nie, to nie jest case Origin/uPlay/GoG Galaxy. Tamte platformy każda coś dawała od siebie: Origin to gry od EA produkowane ich własnymi siłami. uPlay to gry od Ubisoftu produkowane ich własnymi siłami. GoG wychodził z ofertą gier DRM-free, co jest naprawdę szczytne w sumie. Co robi EGS? Tylko podbiera zasoby innych.

A to wszystko przez je,banego raka o nazwie Fortnite, ehhh.

 

Godzinę temu, szczudel napisał:

A z tego co czytałem to ES nie ścina 30% zysków tylko 12%.

 

I co ja z tego mam? CEO jakiegoś wydawnictwa kupi sobie nowy model Ferrari o tydzień szybciej, ale super. I może przy okazji nie zwolnią 300 osób przy następnej redukcji, a tylko 290.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 6
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, raven_raven napisał:

I co ja z tego mam? CEO jakiegoś wydawnictwa kupi sobie nowy model Ferrari o tydzień szybciej, ale super. I może przy okazji nie zwolnią 300 osób przy następnej redukcji, a tylko 290.

Powiedziałbym, że gry AAA mogą się spłacać przy niższym nakładzie, a to wbrew pozorom, nie jest bez znaczenia. Oczywiście byłoby to tylko przy exach na PC, także to tylko teoretyzowanie.

W dłuższej perspektywie podejrzewałbym, że Epic zamiast wykupywać exy (na co cześc graczy reaguje alergicznie) spróbuje uderzyć niższymi cenami. Wtedy prawa rynku pokażą czy lepiej mieć feature'y sklepu czy jednak po prostu tańszą grę o 10%. 

 

W sumie to nie widzę znaczącej różnicy między Epic a UPlay czy Origin (pomimo wylistowania ich, gdzie Uplay na konsolach to tylko jakiś portal z bonusami do gier za free). Pewnie dlatego, że się nie znam na PCtach. Czyli gdyby Epic wykupował tych wszystkich wydawców od których ma Exy to byłoby ok, bo byłyby jego?

 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, szczudel napisał:

Powiedziałbym, że gry AAA mogą się spłacać przy niższym nakładzie, a to wbrew pozorom, nie jest bez znaczenia. Oczywiście byłoby to tylko przy exach na PC, także to tylko teoretyzowanie.

W dłuższej perspektywie podejrzewałbym, że Epic zamiast wykupywać exy (na co cześc graczy reaguje alergicznie) spróbuje uderzyć niższymi cenami. Wtedy prawa rynku pokażą czy lepiej mieć feature'y sklepu czy jednak po prostu tańszą grę o 10%. 

 

Mokre sny, które każdy wie, że się nie spełnią. Od 2004 od premiery nomen omen HL2 na Steamie słyszę te gadki. "Odpadną koszty dystrybucji i tłoczenia nośników, co może przełożyć się na niższe ceny gier w przyszłości". Ch,uja tam, to jest kapitalizm, oszczędności przełożą się na wyższe pensje CEO i napchane kieszenie akcjonariuszy, nic więcej.

 

Jeśli kiedykolwiek mieliby kusić cenami to na początku istnienia, kiedy walczą o popularność. Jaki będzie sens obniżać ceny jak już się przebiją z wyższymi?

 

A co do różnicy między EGS a Origin/uPlay - jak Fortnite był tylko tam, to nikt raczej nie narzekał. To jest ich gra, mogą sobie ją wydawać jak tylko im się podoba. Dokładnie tak jak robi to EA/Ubistoft. Jak zaczną wnosić własną wartość dodaną do rynku, to niech sobie tą wartość dodaną wypuszczają tylko u siebie.

Odnośnik do komentarza

Faktem jest, że gruby przespał sprawę i zamiast negocjować z wydawcami to nie robi nic. Metro, Bordelands 3 i pewnie jeszcze parę innych exów lub darmowe gierki nie sprawi magicznie, że ludzie będą ślepi na cyrk związany ze szpiegowaniem, a gadka o niższej marży nikogo, bo na nic się to nie przedkłada. Ja czekam na abonament a'la PS+/GOLD na steam.

Odnośnik do komentarza

W marcowym Monthly sam paździerz dodali, a kwietniowym early unlock to AC Origins :/. Nie podoba mi się to, nie lubię gier AAA w ich ofercie. Zdecydowanie bym wolał ciekawe indyczki i PC-towe produkcje niż blockbustery, które i tak już na kąsoli ograłem.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

https://www.gogalaxy.com/pl/

 

GOG Galaxy 2.0, który obiecuje zebrać wszystkich znajomych i gierki z innych launcherów. Póki co można się zapisać do bety.

 

No nie poddają się, najs.

Edytowane przez raven_raven
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...