Skocz do zawartości

Fifa 12


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, a czy w zapowiedziach FIFA 11 tez nie bylo tak, ze ludzie narzekali na male zmiany ? Czym nas karmili - zmiana wygladu zawodnikow, PP + w koncu dzialajaca stamina. Zmian niby w zapowiedziach bylo malo, a to jaki przeskok EA zrobilo w ciagu roku miedzy FIFA 10 a 11 byl jedynie dla laikow niezauważalny.

 

Lons -animacje w FIFA sa na najwyzszym poziomie, a nie przyzwoitym. Takie okreslenie moze pasowac do PES'a, choc dla mnie wciaz nad wyrost. Zawodnicy w FIFA poruszaja sie, przepychaja, upadaja mega naturalnie, nie mowiac o poslizgnieciach, ucieczkach przed lecaca pilka itp.

System kolizji zawsze moze byc lepszy, zas drybling 360 - nie wiem, co tam mozna jeszcze poprawic, bo swoboda w poruszaniu sie zawodnika jest juz teraz przeogromna... :thumbsup:

 

Co do symulacji - nie bede nawet z Toba polemizowal, bo fakty sa takie, ze FIFA 11 jest jeszcze lepsza symulacja pilki noznej niz FIFA 10 i 09 (w FIFE 08 nie gralem, bo byla nudna jak flaki z olejem), wiec nie wiem skad takie wnioski. Jasne - lepiej czasami nastawiac sie na cos gorszego i przyjemnie zaskoczyc, niz co roku pisac KING IS BACK i ciagle byc rozczarowanym. :teehee:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

hmm, a czy w zapowiedziach FIFA 11 tez nie bylo tak, ze ludzie narzekali na male zmiany ? Czym nas karmili - zmiana wygladu zawodnikow, PP + w koncu dzialajaca stamina. Zmian niby w zapowiedziach bylo malo, a to jaki przeskok EA zrobilo w ciagu roku miedzy FIFA 10 a 11 byl jedynie dla laikow niezauważalny.

 

Lons -animacje w FIFA sa na najwyzszym poziomie, a nie przyzwoitym. Takie okreslenie moze pasowac do PES'a, choc dla mnie wciaz nad wyrost. Zawodnicy w FIFA poruszaja sie, przepychaja, upadaja mega naturalnie, nie mowiac o poslizgnieciach, ucieczkach przed lecaca pilka itp.

System kolizji zawsze moze byc lepszy, zas drybling 360 - nie wiem, co tam mozna jeszcze poprawic, bo swoboda w poruszaniu sie zawodnika jest juz teraz przeogromna... :thumbsup:

 

Co do symulacji - nie bede nawet z Toba polemizowal, bo fakty sa takie, ze FIFA 11 jest jeszcze lepsza symulacja pilki noznej niz FIFA 10 i 09 (w FIFE 08 nie gralem, bo byla nudna jak flaki z olejem), wiec nie wiem skad takie wnioski. Jasne - lepiej czasami nastawiac sie na cos gorszego i przyjemnie zaskoczyc, niz co roku pisac KING IS BACK i ciagle byc rozczarowanym. :teehee:

 

Powiem szczerze, że praktycznie z każdym twoim argumentem nie jestem w stanie się zgodzić. Animacje w FIFA są na dobrym poziomie ( tak napisałem a nie, że są na przyzwoitym)ale czy na najwyższym? Ja uważam, że np animacja w NBA 2K11 jest dużo, dużo lepsza niż w FIFA. Następną rzeczą z którą w 100% nie zgadzam się z Tobą odnosi się do symulacji. W żadnym wypadku według mnie FIFA nie idzie drogą symulacji od części z numerem 09. Z roku na rok chce upiec dwie pieczenie na jednym ruszcie i jest grą w pół arcadową i w pół symulacyjną. System podań na asyście nie ma nic ale to nic wspólnego z symulacją piłki nożnej i dobre animacje tego za żadne skarby nie zmienią. Tak masz rację rozczarowuje mnie FIFA bo zamiast iść drogą symulacji jaką była FIFA 08 podąża zupełnie inna drogą zamydlając symulację animacjami, które nigdy nie zastąpią gameplayu. Gameplay to coś więcej niż animacje. Według mnie FIFA 12 będzie symulacją wtedy kiedy:

 

1. Tempo będzie jak w FIFA 08

 

2. Ping pong będzie wyeliminowany, a nie głupie gadanie, że został

 

3. Pressing będzie kompletnie zmieniony

 

3. Podania z nóżki do nóżki z precyzją 100% przestaną być na porządku dziennym

 

4. Tak zwane wieczne klepanie zostanie wyeliminowane

 

5. Zacznie wpadać dużo więcej różnorodnych bramek

 

6. Mecze będą się od siebie różnic a nie co 2 drugi jest taki sam

 

7. System kolizji powinien być poprawiony bo według mnie przypomina bardziej ten z rugby

 

8. Personality + muszę jeszcze popracować na indywidualnościami

 

9. Brak momentum

 

10. Redukcja zbyt częstych kuriozalnych bramek z główek

 

To są fakty Panie Easye i jest ich bardzo dużo. Gdy poprawią te rzeczy pierwszy kupię FIFA 12. Na dzień dzisiejszy przy takich brakach FIFA jest dla mnie grą niegrywalną.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

no nie wiem (odnoszę sie do easye 'a), w zapowiedziach fifa 11 miała przynieś prawdziwą rewolucję bo

 

1 miał by pro passing

 

2 miało byc personality plus

 

3 pasek staminy miał działac

 

 

Po ponad 200 meczach w fifke stwierdzam, ze personality działa dobrze , nawet lepiej niż w PES (! ) ale pro passing nie działa dobrze, dalej sie da podac z "dzikiej pozycji" (jest trudniej ale na auto sterowaniu da rade) a pasek staminy działa ale tylko w przypadku słabych drużyn , chelsea , real , barca itp mogą "napier.dala" cały mecz. Niby jak w rzeczywistości ale.....

 

z grami ea jest taki problem , ze starają sie je robic "dla wszystkich". Niby kazdy tak czyni ale u nich widac to szczególnie

 

np dragon age 2- ma byc grywalny dla chcacego hack n slasha i dla taktyków. Nie moze z tego wyjśc cos przełomowego

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

A ja uwazam ze animacje nie sa najlepsze - sposob, w jaki kopia z woleja wola o pomste do nieba. Dziwna figura przy kopnieciu długiej pilki - paranoja. Dla mnie nadal nie czuc tego, ze poruszamy sie atletami, tylko anorektykami (nie czuje tego ze taki drogba to faktycznie umiesniony tur, twardo stojacy na nogach - sam fakt ze moze przepchnac 3 w jednej akcji w fifie mi nie wystarcza, nie pasuja mi animacje podczas takich sytuacji).

Do tego: -dziwne parabole lotu pilki

- rogale (finezyjne strzaly z 20 metrow)

- minuty 40-45, 85-90

- ilosc debilnie wpadajacych bramek

- stamina

- pressing

- ping pong.

+inne

 

Jak dla kogos to jest symulacja - spoko.

Ja natomiast (pipi) sie nie zachwycam. Pograc moge od czasu do czasu, bo mimo wszystko gra sie calkiem przyjemnie. Jak wyjdzie cos wartego ohów i ahów - nie bede marudzil i z checia przyznam, ze to jest to. Dla mnie najlepsza pilka do pogrania nadal pozostaje pes 6.

Odnośnik do komentarza

A ja uwazam ze animacje nie sa najlepsze - sposob, w jaki kopia z woleja wola o pomste do nieba. Dziwna figura przy kopnieciu długiej pilki - paranoja. Dla mnie nadal nie czuc tego, ze poruszamy sie atletami, tylko anorektykami (nie czuje tego ze taki drogba to faktycznie umiesniony tur, twardo stojacy na nogach - sam fakt ze moze przepchnac 3 w jednej akcji w fifie mi nie wystarcza, nie pasuja mi animacje podczas takich sytuacji).

Do tego: -dziwne parabole lotu pilki

- rogale (finezyjne strzaly z 20 metrow)

- minuty 40-45, 85-90

- ilosc debilnie wpadajacych bramek

- stamina

- pressing

- ping pong.

+inne

 

Jak dla kogos to jest symulacja - spoko.

Ja natomiast (pipi) sie nie zachwycam. Pograc moge od czasu do czasu, bo mimo wszystko gra sie calkiem przyjemnie. Jak wyjdzie cos wartego ohów i ahów - nie bede marudzil i z checia przyznam, ze to jest to. Dla mnie najlepsza pilka do pogrania nadal pozostaje pes 6.

 

Wiem o co tobie chodzi z tym PES 6. Powiem więcej dokładnie wiem o co tobie chodzi.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

no nie wiem (odnoszę sie do easye 'a), w zapowiedziach fifa 11 miała przynieś prawdziwą rewolucję bo

 

1 miał by pro passing

 

2 miało byc personality plus

 

3 pasek staminy miał działac

 

 

Po ponad 200 meczach w fifke stwierdzam, ze personality działa dobrze , nawet lepiej niż w PES (! ) ale pro passing nie działa dobrze, dalej sie da podac z "dzikiej pozycji" (jest trudniej ale na auto sterowaniu da rade) a pasek staminy działa ale tylko w przypadku słabych drużyn , chelsea , real , barca itp mogą "napier.dala" cały mecz. Niby jak w rzeczywistości ale.....

 

z grami ea jest taki problem , ze starają sie je robic "dla wszystkich". Niby kazdy tak czyni ale u nich widac to szczególnie

 

np dragon age 2- ma byc grywalny dla chcacego hack n slasha i dla taktyków. Nie moze z tego wyjśc cos przełomowego

Czyli jednak z trzech rzeczy 2 wprowadzili,+ dla nich :teehee: ale chodzilo mi o to, ze w temacie w tamtym czasie bylo strasznie duzo wypowiedzi typu 'odcinanie kuponow', 0 zmian, co to ma byc - ze zawodnikow troche zroznicowali, wyglada jak FIFA 10 i teraz bedzie tak samo. Nie chce mi sie tego samego co rok powtarzac, bo jak ktos nie widzi roznic miedzy FIFA 09,10 a 11 to w tej generacji konsol juz ich nie dostrzeze. Na Twoim miejscu Lons po prostu dalbym sobie spokoj z FIFA, jezeli 11 tka w ogole Ci sie nie podoba, na bank 12tka nie bedzie - bo zmian jakis rewolucyjnych sie nikt nie spodziewa, chociaz chlopaki z EA potrafia nie raz zaskoczyc.

 

Ja tam jestem spokojny, ale naleze do tych szczesliwych, ktorzy mimo wad na FIFE nie psioczy az tak i gra w nia dalej z przyjemnoscia. i Word Cup mi sie podobal, a byl bardziej arcadowy, FIFA 11 mi sie podoba choc jest bardziej symulacyjna, wiec w tym roku nawet nie wyczekuje za specjalnie na newsy, bo nie jestem ta edycja tak zmeczony, jak jakis czas temu FIFA 10. :potter:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

no nie wiem (odnoszę sie do easye 'a), w zapowiedziach fifa 11 miała przynieś prawdziwą rewolucję bo

 

1 miał by pro passing

 

2 miało byc personality plus

 

3 pasek staminy miał działac

 

 

Po ponad 200 meczach w fifke stwierdzam, ze personality działa dobrze , nawet lepiej niż w PES (! ) ale pro passing nie działa dobrze, dalej sie da podac z "dzikiej pozycji" (jest trudniej ale na auto sterowaniu da rade) a pasek staminy działa ale tylko w przypadku słabych drużyn , chelsea , real , barca itp mogą "napier.dala" cały mecz. Niby jak w rzeczywistości ale.....

 

z grami ea jest taki problem , ze starają sie je robic "dla wszystkich". Niby kazdy tak czyni ale u nich widac to szczególnie

 

np dragon age 2- ma byc grywalny dla chcacego hack n slasha i dla taktyków. Nie moze z tego wyjśc cos przełomowego

Czyli jednak z trzech rzeczy 2 wprowadzili, ale nie chodzilo mi o to - bardziej o to, ze w temacie wtedy bylo strasznie duzo wypowiedzi typu 'odcinanie kuponow', 0 zmian itp. teraz bedzie tak samo. Lons - na Twoim miejscu po prostu dalbym sobie spokoj z FIFA, jezeli 11 tka w ogole Ci sie nie podoba, na bank 12tka nie bedzie - bo zmian jakis rewolucyjnych sie nikt nie spodziewa, chociaz chlopaki z EA potrafia nie raz zaskoczyc.

 

Ja tam jestem spokojny, ale naleze do tej wiekszosci, ktora mimo wad na FIFE nie psioczy i gra w nia dalej z przyjemnoscia. i Word Cup i FIFA 11 mi sie podobaja, wiec w tym roku nawet nie wyczekuje za specjalnie na newsy, bo nie jestem ta edycja tak zmeczony, jak jakis czas temu FIFA 10.

 

Ja czekam na te zmiany co wymieniłem i być może zostaną wprowadzone. Wtedy kupię i będę grał.

Odnośnik do komentarza

Ale stary - tempo meczu w kazdej FIFIE mozesz sobie dostoswac, nawet w grze Online, chyba ze koniecznie musisz grac rankingi, gdzie graja najlepsi i tempo zawsze jest szybkie. Precyzyjne podania nie bede wyeliminowane na bank, bo najlepsze zespoly tak graja w rzeczywistosci, wiec trudno by Messi podawal metr od zawodnika.

 

Wiecej roznorodnych bramek ? Mam na swoim koncie ponad 200 meczy i do tej pory niektore akcje potrafia mnie zaskoczyc, podobnie jak z roznorodnoscia meczy - jakby bylo tak jak mowisz, wszystkie bym wygrywal, a co druzyna, co ustawienie to zupelnie inaczej mi sie gra.

 

Momentum w tej czesci w ogole mi nie przeszkadza, bo z reguly jak przegrywam, to jednak czuje ze gralem z lepszym - szczegolnie widac to po lidze Liveleuge, gdzie taki Adeiro po 400 osobowej grupie roz(pipi)al finalistow nie przegrywajac prawie meczu (a gralo sie do 3 zwyciestw).

 

Jestem bardziej ciekaw z czym chlopaki wyskocza, niz wyczekuje nowych edycji, ale to akurat dobry znak. :thumbsup:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ale stary - tempo meczu w kazdej FIFIE mozesz sobie dostoswac, nawet w grze Online, chyba ze koniecznie musisz grac rankingi, gdzie graja najlepsi i tempo zawsze jest szybkie. Precyzyjne podania nie bede wyeliminowane na bank, bo najlepsze zespoly tak graja w rzeczywistosci, wiec trudno by Messi podawal metr od zawodnika.

 

Wiecej roznorodnych bramek ? Mam na swoim koncie ponad 200 meczy i do tej pory niektore akcje potrafia mnie zaskoczyc, podobnie jak z roznorodnoscia meczy - jakby bylo tak jak mowisz, wszystkie bym wygrywal, a co druzyna, co ustawienie to zupelnie inaczej mi sie gra.

 

Momentum w tej czesci w ogole mi nie przeszkadza, bo z reguly jak przegrywam, to jednak czuje ze gralem z lepszym - szczegolnie widac to po lidze Liveleuge, gdzie taki Adeiro po 400 osobowej grupie roz(pipi)al finalistow nie przegrywajac prawie meczu (a gralo sie do 3 zwyciestw).

 

Jestem bardziej ciekaw z czym chlopaki wyskocza, niz wyczekuje nowych edycji, ale to akurat dobry znak. :thumbsup:

 

Powiem ci szczerze ze zazdroszczę tobie takiego optymizmu jaką masz grając w grę piłkarską. Ja takie coś miałem, ale z PES 6. Teraz już nie czuję tego co kiedyś. Zawsze znajdę coś co mi się nie podoba, a do szóstki nie było do czego się przyczepić. Czas pograć w Killzona 3 :biggrin: :laugh:

Odnośnik do komentarza
Po ponad 200 meczach w fifke stwierdzam, ze personality działa dobrze , nawet lepiej niż w PES

Ja rozegrałem jakieś 500 meczy i nie zauważyłem działania personality+. Przychodzi mi do głowy tylko strzelanie wolnych przez C.R. poza tym żadnych indywidualnych animacji. Gdzie niby działa PP?

Edytowane przez Dobos
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

tevez, kanute, anderson z mu, berbatow, forlan (mógłbym ci wymienić wielu innych ) , popatrz jak sie poruszają, zobacz w których sektorach boiska koczują, jak schodzą podczas konstruowania akcji....

 

easy ja grałem RANKINGI na tempie wolnym, zakładałem sesje ustalając dwa warunki: ranking i wolne tempo. Jako , ze np ty klikając szybki mecz rank , możesz mi zostać wylosowany bo pasujesz do kryteriów

 

polecam wolne tempo, jak dla mnie rewela ( nigdy nie czekałem więcej niz 20 sek)

Odnośnik do komentarza

Co do PP mialo takze dzialac w taki sposob, ze Lewandowski po gorna pilke bedzie skladal sie pol minuty, badz staral sie przystopowywac, taki Torres zas za(pipi)ie w ulamek sekundy pile z powietrza i tak dokladnie jest, to samo z obroncami i pomocnikami, ktorzy czesto czubkiem palca podadza, a niektorzy nawet do pily nei dobiegna...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

chociaż tak sobie myślę ... największym usprawnieniem fify 11 ( usprawnieniem, którego NIE ZAPOWIADANO ) było usprawnienie gry środkowych stoperów . W 11 grają swietnie, w 10 podłazili za wysoko, prosząc sie o piłe za plecy, co gracze wykorzystywali perfidnie

 

nie zapowiadano tej konkretnej zmiany a naprawili feller, kto wie, może i teraz zaskoczą

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość Ofsajd

ciekawe jest to że dla polskiego oddziału EA przygotowali wersje bez loga Bwin, może w grze też nie będzie żadnych tego typu reklam w końcu to jakaś forma reklamy, a jak wiadomo dla naszych polityków to zło wcielone te bukmachery, a jak zło to zakazane ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.