Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Na trwającej właśnie konfie w Tokio, Sony oficjalnie zapowiedziało 'PSP2'!!!

 

z9009760x.jpg

 

5 calowy ekran OLED, dwie gałki, 3G+Wifi, touchpad z przodu i z tyłu, kamera też z dwóch stron, mikrofon, 960x544, pamięć flash (żegnaj UMD). Premiera w te święta!

Killzone, LBP, Uncharted, Wipeout, Resistance jako pierwsze gry, te serie też się pojawią na nowym PSP. Będą trofea.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Póki co wszytskie informacje zaliczam na plus.

 

Co do tego 3G - oznacza to że będzie mozliwość wykorzystania psp2 jako telefonu czy chodzi o coś innego (internet?)?

raczej tylko internet

 

btw :

* - Uncharted

* - Little Big Planet

* - Resistance

* - WipeOut

* - Monster Hunter Portable 3rd (jako pokaz możliwości)

* - Lost Planet 2 (jako pokaz możliwości)

* - Yakuza (jako pokaz możliwości)

* - Metal Gear Solid 4 (jako pokaz możliwości)

* - Epic Citadel

* - Dungeon Defenders

* - Call of Duty (jakieś, raczej w formie zapowiedzi)

 

jesli takie cos bedzie w blizej premiery to ta konsola sie musi sprzedac :)

Odnośnik do komentarza

Jedynie szkoda braku fizycznego napędu, wielka szkoda, że idzie to w tą stronę, żegnajcie pudełeczka, chyba, że będą w sklepach pudełka z kodami do ściągnięcia i instrukcjami. Byłem na to przygotowany, ale po cichu się łudziłem, że jednak dadzą jakiś napęd.

 

Jak na star będzie jakieś Uncharted i Resistance to wiem jaki prezent sobie sprawię na gwiazdkę 2011

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Jedynie szkoda braku fizycznego napędu, wielka szkoda, że idzie to w tą stronę, żegnajcie pudełeczka, chyba, że będą w sklepach pudełka z kodami do ściągnięcia i instrukcjami. Byłem na to przygotowany, ale po cichu się łudziłem, że jednak dadzą jakiś napęd.

 

Jak na star będzie jakieś Uncharted i Resistance to wiem jaki prezent sobie sprawię na gwiazdkę 2011

Przeciez gry beda na "kartach pamieci"

wiec bedzie fizyczny nosnik

nie bedzie tylko umd

Odnośnik do komentarza

No to chyba można już otworzyć nowy dział poświęcony psp2 a raczej ngp ?

Next Gen Portable to raczej nazwa robocza. Tak jak np. Kinect najpierw znany był jako Natal c'nie.

 

Nie rozumiem tylko po chu.j ten drugi panel dotykowy na "pleckach" konsolki :/

Edytowane przez qb3k
Odnośnik do komentarza
Next Gen Portable to raczej nazwa robocza. Tak jak np. Kinect najpierw znany był jako Natal c'nie.

 

 

Tak tak wiem ale nie zmienia to faktu ze urzadzenie zostało już oficjalnie zapowiedzione także warto utworzyć dla niego nowy dział aby nie robić zamieszania tutaj.

 

A no to racja.

Odnośnik do komentarza

Panowie - tylko ile to może kosztować? sam oled jest raczej nie tanią nowinką, a co dopiero inne bajery zawarte w tym sprzęciku. Oj coś mi się wydaje, że możemy się spodziewać ceny mocno powyżej 1000zł - a nawet niebezpiecznie bliskiej 2000zł... No, ale za technologię się płaci (to 3DS chyba będzie kosztował w granicach 1200zł, a chyba jest mniej napakowany technologią).

Odnośnik do komentarza

Jaka niesamowita niespodzianka. Wiedziałem, że na dniach ma się coś więcej wyjaśnić w kwestii PSP2, ale jednak zostałem zaskoczony. Czekałem na oficjalną prezentację i wreszcie się doczekałem. Rzeczywisty wygląd PSP2 wygląda trochę inaczej w porównaniu z fotkami, które darzyło nas ppe. Jestem jak najbardziej za tą koncepcją. Dodatkowo, gry będą na kartach pamięci, co zwiększa możliwości. Zastanawiające jest w jakich celach będzie wykorzystywany touchpad w tylnej części konsoli. I chyba najważniejsza nie wiadoma, czyli cena... 1200 PLN to chyba cena wyjściowa.

Odnośnik do komentarza

No skoro dali jeszcze większy ekran niż w zwykłym PSP to nie dziwota, że jest większy...

 

Najbardziej ciekawi mnie jak poradzą sobie z żywotnościa baterii - mam nadzieję, że nie będzie niższa niż starego psp czyli ok.7-8 godzin

 

 

Kude mi tam mój PSP nigdy tyle nie trzymał, 3-4 h i po frytach, więc nie mam wysokich wymagań :)

Odnośnik do komentarza

Super sprawa jednym zdaniem... jeżeli gry faktycznie będą porównywalne jakościowo do tych z PS3 (bo jest mowa nawet o przechodzeniu 1 gry zarówno na NGP jak i PS3) to pozamiata nam nowe PSP cały rynek handheldów. Do tego nie za wysoka cena + świetny marketing i NGP może pobić wszystkie rekordy popularności. Sam już zacieram ręce na premierę tego cacka.

Odnośnik do komentarza

Cena? Hmm... dla mnie racjonalne wydaje się 1199zł w wersji podstawowej bez dodatków, takiej kwocie wróżę duży sukces (dodajmy iż o wiele słabszy iPod 4Gen kosztuje w granicach 1000zł w zależności od pojemności). Dla mnie "zjadliwy" jest przedział w granicach 1000-1500zł jak na urządzenie o takiej specyfikacji technicznej i możliwościach.

 

PS: Tak czy siak biorę na premierę (zastanawiałem się nad zakupem Xperia Play w niedalekiej przyszłości, ale teraz z oczywistych względów zostanę przy swoim Galaxy I5700, bo ten telefon w zupełności mi wystarcza).

Odnośnik do komentarza

Jedynie szkoda braku fizycznego napędu, wielka szkoda, że idzie to w tą stronę, żegnajcie pudełeczka, chyba, że będą w sklepach pudełka z kodami do ściągnięcia i instrukcjami. Byłem na to przygotowany, ale po cichu się łudziłem, że jednak dadzą jakiś napęd.

 

Jak na star będzie jakieś Uncharted i Resistance to wiem jaki prezent sobie sprawię na gwiazdkę 2011

 

Skoro będzie flash to może gry będą na jakichś kartach, mini cardrigach ? Wolę mieć gry na półce i móc je pomacać.

Odnośnik do komentarza

Dziwnie jest ulokowany ten trackpad z tyłu. IMO wygodniej by było, gdyby były dwa panele dotykowe z tyłu, po jednym na każdej ze stron konsoli. Czekam jeszcze na potwierdzenie żywotności baterii i mam nadzieję, że w tym przypadku scena pójdzie bardziej w homebrew, niż piracenie. Marzy mi się emulator PS2 na tym małym potworku.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy developarzy na PSP2 znowu zarzuca paleta odgrzewanych kotletow, czy tez dadza jakies nietuzinkowe, oryginalne gry jak to zrobil DS (no i czy 3DS pojdzie droga PSP serwujac kotlety, czy bedzie tak jak wczesniej).

 

Edit: Na emulator PS2 od scenowcow bym nie liczyl, bo komputery stacjonarne maja z tym problemy - zeby emulowac wszystko to trzeba miec naprawde bestie (4 rdzeniowy procek, 1gb karte graficzna).

No chyba, ze SONY da emulacje PS2 - wtedy to bylaby inna bajka (jednakze wydaje mi sie to malo prawdopodobne, skoro nawet PS3 wykastrowali z tej funkcji).

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.