Skocz do zawartości

Homefront


MierzejX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem tematu odnośnie tej gry, ale sam do dzisiaj o niej nie słyszałem. Obecnie ciekawy artykuł można obejrzeć o niej w "Inside Xbox". Wygląda całkiem nieźle, prezentuje się bardzo dobrze. Po tym co widziałem mapy są całkiem spore, mamy do dyspozycji pojazdy, włącznie ze śmigłowcami. Wydawcą jest THQ, a producentem Kaos Studio, które na swoim koncie ma Frontlines: Fuel of War. Wygląda to jak offspin tej gry. Mamy do czynienia, po części z futurystycznym ekwipunkiem, po części z bronią nam znaną, ponieważ akcja gry rozgrywa się w roku 2027. Grafika wygląda przyzwoicie. Nie ma możliwości niszczenia otoczenia jak w Battlefieldzie. Co nowego i innowacyjnego przygotowali twórcy? Mówią o tzw. batllepoints i o generale A.I. (multiplayer). Battlepoints to nic innego jak punkty z COD, które zdobywamy podczas walki i możemy przeznaczyć je na np. wezwanie nalotu. Generał A.I. odpowiada za wydawanie rozkazów i utrzymywanie akcji na wodzy. Wyznacza nam cele, m.in. gdy przeciwnik zdobywa punkty i często łapie fragi, wtedy zostaje przydzielony mu "threat level" jeśli jest on zatrważająco wysoki zostaje oznaczony na mapie i jego należy wyelimonować w pierwszej kolejności, po czym możemy zająć się realizowaniem celów. Premiera 15 marca, o grze już można sporo poczytać i znaleźć masę informacji na necie. Polecam sprawdzić.

 

32 graczy online!

 

http://www.youtube.com/watch?v=gtz-PeE7GJQ&feature=fvwrel

Homefront Official Site

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Osobiście po obejrzeniu zapowiedzi gra do mnie nie przemawia .Takie jakieś to nijakie ... zbyt dużo połączeń jak dla mnie futurystyczny konflikt ,wyposażenie , elementy CoD + BC 2 chyba trochę tego za dużo taki koktajl wcale nie musi być dobry .

Co jest smutne to to ze żadne studnio nie potrafi zrobić czegoś nowego innowacyjnego ,świeżego bez wzorowania i czerpania rozwiązań z CoD czy BC2 .

Samej gry nie skreślam ,mam nadzieje ze mimo wszystko będzie jakimś pozytywnym zaskoczeniem głównie myślę o multi .Poczekamy na pierwsze recki i oceny graczy ale typuje ze bedzie to średniak max 7,5/10 który umrze śmiercią naturalną 4 miesiące po premierze :)

Odnośnik do komentarza

Nie musi, ale dzisiaj jaki by nie zrobili shooter wojenny, to każdy powie, że zerżnięto elementy to z BFa to z CODa (tutaj jeszcze powiedziałbym, że trochę MAGa przypomina). Równie dobrze możemy powiedzieć, że COD i BF opierały się na sieciówkach takich jak CS, czy WarRock. Poza tym myślę, że czerpanie pomysłów od najlepszych nie jest czymś złym, o ile dobrze to wyjdzie.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Ten przykład z CS'em nie jest aż tak głupi. Jak się teraz patrzy na rynek poniekąd COD zajął miejsce CS (w społeczności ogólnej, nie "pro").

Ale WarRock to była darmowa produkcja która wyszła dawno po BF'ie więc nietrafne spostrzeżenie ;p

Odnośnik do komentarza

Nie chodziło mi o przyrównywanie dosłownie. Chodzi o to, że w CSie nie ma pojazdów, małe mapy, szybkie tempo to czynniki wspólne i tak jak Dr. Czekolada powiedział, że COD zajął miejsce CSa, zwłaszcza wtedy kiedy pojawiły się nowoczesne giwery. To są naciągane porównania i możemy powiedzieć, że podobieństwo tych gier wynosi ze 20%, ale jest. O ile WarRock to koreańska kiszka kilka pomysłów miał fajnych (kupowanie giwer za punkty zdobyte w grze [wiem, że CS był pierwszy, ale w WarRocku system bardziej mi się podobał, z tego względu, że wykupić można było karabin na cały tydzień, za ciężko zdobyte punkty w kilkunastu rundach, a w CSa w ciągu rund można było mieć dopakowany ekwipunek], tryb z bombami jeden kill i czekasz na zakończenie rundy przez resztę zespołu [coś jak Gears of War]). Może to były zerżnięte pomysły ale ich połączenie było ciekawe. Różnica między WarRockiem, a BF'em była taka, że w tym pierwszym mieliśmy aktualne uzbrojenie, a nie II wojnę światową (którą już rzygam). Spójrzmy z kolei na gry futurystyczne Crysis 2 też nie uniknie porównań do CODa. W całej tej swojej wypowiedzi chodziło mi że porównywanie gier FPS multi odbywa się na zasadzie wytykania podobieństw, gdzie kiedyś tak nie było. Teraz te porównania zalatują "fanbojstwem". Gracze mówią: "ta gra mi się nie podoba, bo przypomina CODa, nie mogli wymyślić nic lepszego". Te gry choć podobne są jednak różne, a taki Homefront nie jest sławny to od razu jest skreślany przez graczy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.