Skocz do zawartości

Dead Island


Salwador

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

Bohaterów jest 4 z tego co pamiętam. Będziesz mógł grać murzynem :P

 

Co do ilości zombie to gra jest nastawiona na trochę większy "realizm" starć, co zresztą widać na filmiku jak jeden zombie może nas przewrócić itp.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Pogralem dzisiaj troche i kilka plusow i minusow ode mnie.

 

+

naprawde fajny system walki (lamanie i ucinanie konczyn)

fajne modele postaci i zombie

poziom trudnosci (nie jest tak latwo jak w L4D2 ubic zombiaka)

zniszczalnosc i upgrejdy broni

system rozwoju postaci jak w Borderlands

widoki

 

-

brak mozliwosci grania na podzielonym ekranie, imo najwiekszy minus tej gry

questy na poczatku

na czepialskiego - grafika

 

DI to takie 50% Borderlands (mechanizmy, ktore sa w grze), 40% L4D (tematyka o zombie) i 10% Dead Rising (crafting). Ciagle nie moge uwiezyc, ze Dead Island nie ma split-screena :/

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

No pograłem z ziomem w coopie no i zabawa przednia. jedyne co mnie drażni to chaotyczny ekwipunek i brak szybkiej zmiany broni (mamy dwie bronie podręczne które jak sie zuzyja to jestesmy w (pipi)e bo zeby je zmienic musimy wchodzic do inwentarza i ustawiać wszytsko, a zombiaki w tym czasie nie próżnują) jak ktos napisał mix l4d + borderlands+ dead rising. mi sie podoba, momentami grafika przycinana, sporo loadingów (na szczescie krótkich) no i poziom trudności, we dwóch jest czasami cięzko. ogólnie narazie pozytywnie.

 

dużo zadan, widowiskowe egzekucje w slo-mo, otwarty świat, ciete teksty (gram murzynem z młotkami heheheh: "Wtf? its look like motherfucker post card" komentarz na widok plaży pełnej trupów przy zachodzie słonca)

Edytowane przez Orzeszek87
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

no zombiaki potrafią zaskoczyć i są cwane. zesrałem się gdy ide sobie przy przebieralniach i jakis zombiak skoczył mi z dachu na mnie, po czym zesraem sie drugi raz gdy okazało się ze z przebieralni tez są cwaniaczki. ogolnie czuć zaszczucie i element niepokoju, ale zawsze gdy wydaje sie ze wyczyszciłes lokacje zawsze jakis sukinsyn ci sie podkradnie ukradkiem i rzuci do gardła i tylko słychac darcie mordy z head setu WEŹ GOOOOOOOOOOO ODEEEMNIE :D

a no i misiaczki sie respownują razem z fantami w skrzyniach, w miare szybko...

 

ok więc tak: zauwazyłem cos ciekawego, na poczatku sie troche zaniepokoilem ilością ekwipunku znajdowanego w grze (co chwila mialem inventory full) ale widze im dalej w las tym trudniej o gear, tym bardziej ten ogarnięty więc na plus, troche kwasów juz wyszło fabularnych, zadanie by znaleźć... misia? wtf? dorosłej kobiecie? ok przemilcze. dobiła mnie tez kobieta która umiera z pragnienia (mamy przyniesc jej butelke wody) a po pokoju walają się jej redbulle, szampany i inne napoje poza wodą :rolleyes: rozumiem ze kobity są wybredne ale to przegięcie. przeciwnicy widze tez ewouluja razem z nami, wczesniej zwykły zombiak stał jak kołek, tylko czekal na strzał wiosłem w głowe, teraz atakują grupami robią uniki, uzywają broni, szarżują, rzygają, obezwładniają... a mam 6lvl postaci. ciekawe co bedzie na 50lvl? bedą prowadzić czolgi? :P poziom trudności zadowalający. jak opis mówi ze jest "łatwy" no to jest ten "walk in the park" jak trudny no to jest trudno ale bez fajerwerków, da rade i w pojedynke ukonczyć. btw easter egg z Faktem miażdzy ^^

ej kur.wa tylko ja w to gram?

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87
Powiedz jeszcze, jak to jest z tym co-opem. Można spokojnie przechodzić grę od początku do końca z ziomkiem na równych zasadach (tj. obaj zbieramy itemy, levelujemy postacie, dostajemy achievementy fabularne itd.), czy jest to raczej uproszczony system drop-in/drop-out?

 

na razie kilka razy pograłem porządnie w coopie i to wylądą: gra jest podzielona na akty: nie mozna dołączyć do gracza na akcie wyższym np gram na 2 nie moge grac z gosciem z 3 aktu (logiczne, cos jak w diablo 2) ale w druga strone owsze śmiga tzn postać np z 5 aktu moze grac w dowolnym akcie 1-5 na przykład. jak ziomek ma zadanie którego ty nie masz, nie dostajesz exp za wykonanie i giftów (logiczne) jak robicie fabułę aczyki wpadają (obaj macie te same nieruszone questy). próbowałem wyszukac kogoś dzisiaj przez live-a i wiało puchami ;/ nie udało mi sie ugrać z nikim w coopie bez ustawki ;/

 

a teraz wiadro zimnej wody. prowadzenie samochodu frustruje (betonowe kwiaty, i samochody które są nie do ruszenia) "nawigacja" na mapie jest psu o kant dupy rozbic często wariuje i pokazuje kierunek by za 10 metrów pokazac zupelnie inny kierunek.

 

no i zauważyłem smieszną rzecz, a mianowicie znalazłem sposób na kosmiczne dopasione itemy. jest pewnien rodzaj zombiaków które dają dobre dropy, a jak wiadomo one co jakis czas sie respawnują :) juz mam jakies super-elitarny kastet i kij baseballowy z kosmicznymi statystykami, przed wiekszą przygodą troche "farm-ie" i mam spoko itemki i juz nie narzekam na kase :)

 

no i znalazłem tez sposób na xp. mianowicie jest quest jak pisałem o tej babce co pic jej sie chce :) za kazdym razem daje ona 70xp za butelke wody, po dłuższym posiedzeniu potrafie jej naraz oddać 30-40 butelek wody. nie wiem ile gra ma aktów ale jestem na drugim i mam juz 9 level :) a kilka questów dopiero liźniętych.

 

jest tez babka co daje 100xp za 1 butelke szampana i diamenty ale jeszcze nie znalazłem nawet jednego.

Odnośnik do komentarza

diamenty dostaje się w którymś quescie. główne zadania polegają na bieganiu na posyłki z punktu a do b:(.co z tego że masz wypasioną broń skoro po nowym lewelu zombi +1 lewel.

a z tym prowadzeniem auta zaś nie jest tak tragicznie,całkiem przyjemnie taranuje się truposzy aż nie wjedziemy w betonowe kwiatki :sleep:

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

szczególnie gdy jedziemy opancerzoną cięzarówką gdzie widoczność jako kierowca mamy ograniczoną przez pancerz na szybach i wygląda to tak jak bysmy prowadzili wielką skrzynke pocztową i prowadzili przez szparę na listy :P

a coop jest zacny. jest jedno ale. gdy Ja wykonałem powiedzmy x, x,z -questów i dołaczam sie do osoby która nie zrobiła quest z y x moge ponownie je dostać i dostaje za nie xp i gifty i CHYBA UWAGA! nasz zapis gry idzie sie (pipi) i zostajemy z questami tak jak nasz coop friend zostawił. czyli mimo ze samemu zrobiło sie dany quest wczesniej po dołaczeniu do coopa quest jest znowu aktywny, gdy gracz wyjdzie, musimy wszytsko robic od nowa. jak pisze chyba ale taka sytuacje mialem wczoraj.

Edytowane przez Orzeszek87
Odnośnik do komentarza

w 4 akcie zgliczował mi się sejw.w misji przetrwają najlepsi te drzwi gdzie jest ten mechanik są zamknięte :( opcje z liva mam na szaro i do nikogo się nie mogę podłączyć.

wyskakuje że nie znajduje gracza na podobnym poziomie:(. kiedy wybrałem load pojawiłem się w całkiem innej lokacji w jakimś mieście . 11 godzin grania poszło w pizdu.

 

na początku wszystko śmigało wyświetlało się że inny gracz jest dostępny itp.

Edytowane przez czesio83
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

no coś jest nie tak z savami, co prawda nie miałem tak hardcorowo co niektórzy pisza tu na forum, ale zdarzyło sie ze byłem nagle z zupełnie innej lokacji niz tam gdzie byłem ostatnio. dlatego mam motyw ze zawsze na złamanie karku jade do bazy i tam wyłaczam grę i nie ma niespodzianek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.