Skocz do zawartości

Gry na iOS


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Coś polecacie szczególnie, jakieś must-have?

Oprócz takich klasyków jak: DoodleJump, Fruit Ninja czy Cut the Rope, od siebie dodam następujące tytuły, które moim zdaniem trzeba mieć: Edge / Edge EX, Dark Nebula 1/2, Plants vs Zombies (jeśli nie grałeś w to na innej platformie); oraz takie mniej polecane, ale też bardzo dobre: Pix'n Rush, Tiny Wings, Osmos, Flight Control, Tilt to Live czy Aqueduct.

 

A i tak poza tym jest jeszcze wiele, wiele interesujących tytułów, zależy jakie gry preferujesz: czy te bardziej logiczne, czy zręcznościowe, czy typu "im dalej/wyżej tym lepszy wynik".

Edytowane przez MBeniek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten ostatni typ średnio preferuję. Lubię gry logiczne, strategiczne. Zręcznościowymi też nie pogardzę :). Cenię sobie produkcje, które mają nieograniczony czas gry ze względu na jakiś tryb piaskownicy, losowe warunki w grze itd.

 

Dzięki za propozycje, powoli będę to wszystko sprawdzać :). Bo jak wiemy, co za dużo, to niezdrowo.

Odnośnik do komentarza

Ściągnij sobie aplikację appshopper na appstore, dzięki niej będziesz mógł na bieżąco śledzić m.in. ceny aplikacji, dostępne poprawki itp. Ciekawą opcją jest lista życzeń, dzięki której wiesz, kiedy cena programu leci w dół :)

Wersja www: appshopper.com

 

Pozycja obowiązkowa: World of Goo :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki za tą aplikację, właśnie czegoś takiego mi było trzeba! Kolejne sianko przelane na kartę internetową, biorę się za zakupy :D.

 

O, proszę: dzisiaj Modern Combat 2 za 0,79E, tak jak zresztą kilka innych gier od Gameloftu (9 mm, The Settlers itd.).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

O, proszę: dzisiaj Modern Combat 2 za 0,79E, tak jak zresztą kilka innych gier od Gameloftu (9 mm, The Settlers itd.).

Akurat gry od EA czy Gameloftu nigdy nie warto kupować po premierowej cenie, bo na nie co chwila są promocje (i wtedy wszystkie tytuły mają po 0,79Euro), więc szkoda przepłacać.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o gry, to od siebie mogę polecić:

 

-Groove Coaster - prawdopodobnie najlepsza gra muzyczna na komórki. Grafika przywodzi na myśl Rez'a. Poruszamy się "torem" muzyki i palcem wystukujemy rytm. Grę ciężko opisać, ale zapewniam, że wciąga i zapewnia niezapomniane wrażenia audio-wizualne (koniecznie grać na słuchawkach!)

 

-Space Invaders Infinity Gene - gra tego samego studia co Groove Coaster. Świeże podejście do klasycznego Space Invaders. Również bardzo ciekawa, zmieniająca się oprawa audio-video. Można również generować plansze za pomocą swojej muzyki w iPodzie, dzięki czemu mamy praktycznie nieskończoną ilość plansz

 

-Ninja Fruit - chyba najlepsza gra "pierdółka". Na ekranie pojawiają się kolejne owoce, a my niczym Ninja, ciachamy je palcem uważając przy tym na bomby. Typowa gra na bicie rekordów.

 

-Hard Lines - połączejnie Tron'a ze Snakiem. Jesteśmy linią na prostokątnej planszy, a naszym celem zależnie od trybu jest takie manewrowanie tą linią, aby wpadały na nią inni gracze oraz zbieranie punktów rozsianych po planszy/

 

-League Evil - oldschoolowa platformówka z szybko rosnącym poziomem trudności. Przywodzi trochę na myśl Super Meat Boya. Nie wiem jak teraz, ale gdy ją ściągałem to była za darmo.

 

-Anomaly - ciekawe podejście do gatunku Tower Defense, gdzie tym razem my jesteśmy po stronie atakujących. Bardzo ładna i szczegółowa grafika oraz wciągający gameplay. Warto sprawdzić.

 

- Infinity Blade - flagowy tytuł jeżeli chodzi o oprawę graficzną. Chodzimy (a raczej wskazujemy miejsce do którego ma iść nasz bohater i walczymy z coraz to silniejszymi przeciwnikami, aż dojdziemy do króla. Bardzo dobrze wypada w tym tytule walka poprzez swoją intuicyjność.

 

-Sword & Sworcery - magiczna gra. Przygodówka z niepowtarzalną grafiką, gęstym jak kisiel klimatem i cudowną muzyką. Bardzo ciekawe podejście do tego gatunku.

 

-Peegle - bardzo grywalny klon pachinko. Puszczamy z góry ekranu kulkę i modlimy się, aby nałapać jak najwięcej punktów. Każdemu światu towarzyszy nowy power-up, który urozmaica grę.

 

-Uno/Monopoly/Scrabble - tutaj chyba nie trzeba nic tłumaczyć. Bardzo dobre wersje klasycznych gier.

Odnośnik do komentarza

U mnie na tapecie:

Dead Space - porządna gra z klimatem,

Aralon - rpg, taki mocno niedojrzały klon Morrowinda, ale wciąga

Dungeon Hunter 2 -H&S, wczoraj zacząłem zabawę, nie mogłem się oderwać, w dodatku jest multi, więc i frajda większa; dla fanów Torchlight obowiązkowe;

Groove Coaster - patrz post wyżej

World of Goo - jeszcze nie przeszedłem, syn się bawi :)

Zombie Highway - darmowy odstresowywacz, kilka godzin wyrwało mi to z życiorysu, polecam sprawdzić

Sword and Sworcery - patrz post wyżej

Geometry Wars - świetna strzelanka, bardzo ciekawie wykonana

 

Oprócz tego ScummVM i kilka tytułów w poczekalni

 

GemRB - przybieram się do Planescape Torment

 

Mam na oku też kilka innych tytułów, ale najpierw muszę skończyć, co zacząłem. Swego czasu łapałem na promocjach co popadnie, teraz omijam je szerokim łukiem, zbyt łatwo wpaść w ciąg zakupów

Odnośnik do komentarza

(...) Graj jeszcze raz, zdobywaj punkciki to odblokujesz czerwony mieczyk. No kur...

Wczoraj tak miałem z Dungeon Hunterem 2 :) Jeszcze jedna lokacja, jeszcze jeden poziom, jeszcze jeden drop i będę miał złoty przedmiot :D

Na szczęście gra mi się jeszcze nie skończyła.

 

Chyba się cofam powoli, bo takie odmóżdżacze mi się zaczynają podobać, pomyśleć, że z tego samego powodu nie skończyłem na PC Dungeon Siege...

Odnośnik do komentarza

Dzięki za listy. A jeśli chodzi o wydatki, to ja już wydałem 60 zł na te pierdoły. Chyba czas przystopować i dopiero po przejściu tego, co mam, wziąć się za kolejne zakupy. Te promocje działają dokładnie tak, jak tego marketingowcy chcą: człowiek kupuje jak najszybciej, dopiero potem weryfikując, czy to potrzebne...

Odnośnik do komentarza

No mnie akurat nie pogielo aby w kolko grac w to samo aby dostac lepsze cos tam. Co innego jak w Chaos Ring, ktore i tak jest krotkie tak naprawde, przechodzi sie caly tryb fabularny ze zdobytymi poprzednio Genes, jest New Game +, sa nowi trudniejsi bossowie, coś na wzór Dark Aeonów z FFX i przechodzi się inną parą postaci ale tu w kolko tluke tego samego potwora i po chwili dochodzi sie do konca. Szczerze to strasznie mnie ta gra wku rwila.

 

W Final Fantasy moge pograc tydzień i ciągle jest coś nowego, GTA też fajnie sie przechodzi bo to nie gierka na 15min w kiblu. W Drivera to samo. A w Infinity trochękupa, fajnie sie macha mieczykiem ale ileż można. W kółko to samo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj premiera Scribblenauts Remix na iOS :). Podobno połączenie najlepszego z pierwszej i drugiej części. Szkoda, że z oryginału jest tylko 40 leveli + 10 ekskluzywnych. Nie wiem jak Wy, ale ja biorę w ciemno :D.

Odnośnik do komentarza

No to za(pipi)iście, nie mogę przestać kupować. Nie jak są takie promocje!

 

Gry od EA, Gameloftu i GAMEVIL (pewnie jeszcze innych też, ale te na razie znalazłem) po 0,79E. A więc Zenonia 1/2/3, The Sims 3, SimCity Deluxe, wszystkie Need for Speedy, Dead Space, Monopoly, N.O.V.A 2, Dungeon Hunter 2, Fight Night... masakra :D.

Odnośnik do komentarza

Picross wciąga jak huragan! IMO najlepsza dla mnie gra na iSprzęt to póki co Game Dev Story. Ogromną ilość godzin przy niej spędziłem, aż się w końcu znudziła gdy trzaskałem hit za hitem. Raven czy te Grand Prix Story jest równie dobre? Też się jarałem na początku. W sumie obkupiłem się w 40$ gift cardów na USA App Store. IMO to jest sprzęt do prostych gier 2D. 3D też sobie radzą, ale nie rajcują tak. Mam i Dead Space, Asphalt 6 (za darmo jak było), Real Racing, Rage - ale 2 razy zapuściłem i nie chce się grać. Takie tytuły to ja wolę na stacjonarce. Jedynie NBA Jam z pseudo 3D daje radę, do momentu aż nie odpalisz na konsoli.

Polecam jeszcze do tego co koledzy napisali: iSlash, War Pinball, Slice It, Reckless Racing (Imo znacznie lepsze niż Death Rally).

Odnośnik do komentarza

W Game Dev Story trzaskałem też dużo, ale na Androidzie jak się to pojawiło. GP Story dopiero zacząłem, na razie jest... podobnie :D.

 

Już na telefonie mam NOVA2, wszystkie Zenonie, The Sims 3 i Dead Space. Rozważam jeszcze kilka następnych, ale muszę się im najpierw przyjrzeć, bo tak jak piszecie, na początku szał, super szpil za 3 zł, a potem się okazuje, że nie za bardzo mamy ochotę w to grać ;).

 

Reckless Racing też jest 0,79E, więc pewnie mam kolejny zakup :D.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...