Skocz do zawartości

Dragon's Dogma


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne. Lubie te klimaty.

Animacja postaci bardzo fajna, do tego ogromni bossowie i świetny ich design. Może i sama oprawa nie zachwyca, ale też nie powoduje odruchu wymiotnego. Raczej na plus.

 

Tak swoją drogą to sporo ostatnio tytułów w podobnej stylistyce powstaje. To, Kingdoms of Alamur: Reckoning, Dungeon Sieg 3 i Skyrim, plus pewnie jakieś tytuły które pominąłem.

Odnośnik do komentarza

Normalnie to bym się cieszył z wybranego przez Capcom gatunku, ale śmierdzi to Demon's Souls. Za bardzo klimatem przypomina grę od From Software. Nie rozumiem dlaczego nie użyli Monster Huntera lub przynajmniej nie nadali tej grze japońskiego klimatu, zbroi na wzór tych z MH, przesadnie ogromnych mieczy, wykręconych potworów itp.

 

BTW na trailerze jest ujęcie na gościa (łucznika), którego chyba wycięli z trailera FFXIV. Są identyczni. :P

Edytowane przez Crying_Wolf
Odnośnik do komentarza

Kurde, mam juz dosyc klimatow zachodnich RPG - smoki, lasy, katakumby i ten smieszny system walki - czy jakis developer nie mogl by zrobic gry RPG w takim stylu z walka jak w DMC? Zdecydowanie za duzo podobnych gier w tym stylu powstaje: ledwie pojawil sie Dragon Age 2, a juz mamy Dragon's Dogma, Dark Soul's, Skyrim i kilka innych mniej znaczacych pozycji <_<

Odnośnik do komentarza

te węże calkiem fajnie i realistycznie sie ruszają:D

chociaż postac troche drętwo stoi i strzela - nie czuć mocy

 

ale fajny bajer z łapaniem sie przeciwnika i wchodzeniem na niego jak w SOTC

 

chociaż też nieco dziwi mi to "europejskie" podejscie do fantasy wsrod japonskich tworcow, niby lubie te klimaty, ale troszke za duzo tego ostatnio

 

chociaż zapowiada sie fajnie i napewno bede śledził rozwoj wypadków

Odnośnik do komentarza

Zamiast tego lepiej wypusciliby Monster Huntera na PS3....

Tak, wiem ze mowie to juz po raz kolejny, ale poprostu nie jestem w stanie tego zrozumiec. Tak popularna seria, a na PS3 nie ma zadnej odslony, nawet nic nie zapowiedzieli.

nie chcial bym tu offtopowac ale jako najwiekszy forumowy fanboy monster huntera też oczywiscie baaaardzo chciał bym żeby wypuscili cos w koncu na ps3, ale obawiam sie że zamiast tego zrobia na psp2 :/

Odnośnik do komentarza

Japonczycy w koncu zrozumieli, ze ich gry przygodowe ( wybaczcie, ale rece odmawiaja mi wstukania skrotu RPG ), mimo ciekawego systemu ( w wiekszosci przypadkow system walki to naprawde rewelacja) i wciagajacej fabuly ( ostatnio tez popadli w standardy, ale...), nie sprzedaja sie juz za dobrze na zachodzie, z powodu designu jak dla kilkunastoletnich dziewczynek (delikatnie mowiac) . Stad jak sie domyslam taki obrot sprawy, jezeli chodzi o styl graficzny. Ja im jak najbardziej kibicuje.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

ja (pipi)e ta gra naprawde zapowiada sie na ostry pogrom!

tyle ostatnio wyszlo popierdółek-rpg-slasherow, z arhaicznymi mehanizmami typu dungeon siege 3 itp

a tu nagle mamy ogromnych bosów i walke ktora nie polega na klepaniu 1 guzika tylko na skakaniu na wielkiego gryfa i waleniu go mieczem po jajach w locie!

(pipi) tego jeszcze nie bylo! :D strasznie mnie nakrecił ten filmik :D

 

http://www.ps3site.pl/dragon%E2%80%99s-dogma-jest-nowy-gameplay/73669/

 

 

w dodatku czuje tu pewne naleciałości z monster huntera co może być jeszcze wiekszym plusem naprawde fajnie zapowiadającej sie gierki :D

nie mowiac juz o tym ze grafa tez robi wrażenie, otwarty teren siłą rzeczy nie może mieć jakiejś ogromnej ilości detali ale i tak jest bardzo fajny, a ogień, potwory i ogolnie prezencja naprawde wyglada swietnie :D

zwłaszcza w porownaniu właśnie np z dungeon siege ktore wyglada troche jak gry z PC z 2005 roku

 

 

a dla obeznanych z MH, podobienstwa jakie widze to

np turlanie (na szczupaka, bylo też w lost planet ktory też jest od tych ludzi co MH)

ale glownie mam na mysli feeling walki z wielkim potworem ktory zachowuje sie podobnie jak w MH , a sama walka wymaga taktyki i kombinacji a nie stania i walenia w guzik :D w dodatku przy tak fajnej graficie robi to swietne wrazenie :D

 

jak by co to ten sam filmik na jutubie

niestety bez HD

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Mr. Blue

A idź pan w... :down:

Kolejne RPG, które do zaoferowania ma głównie wybrańca Dobra, który łapiąc za miecz i łuk skosi setki standardowych do bólu potworów, powstrzyma smoki przed zniszczeniem świata (Smoki? Smoki?! Nie za dużo tych smoków w branży? Dwa RPG o szlachtowaniu tego samego gatunku?! <_< ). I jeszcze ten narrator, który przeżarł się patosem, niech go biegunka złapie :verymad:

 

Gdzie jest Wiedźmin ja się pytam?! Bez niego, nie otrzymamy katharsis, które zmyło by z nas tą całą epickie (pipi) o bohaterach szlachtujących te piękne istooty... Boże żadnego głębszego sensu, żadnej sensownej historii, żadnego przesłania - nic (pipi). Kup se pan miecz i walcz ze smokami. :sick:

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

Jesli gameplay da rade, to nie widze problemu.

 

Czy DMC ma dobra fabule? Nie. To jest gra akcji, dynamika ma urywac jajca, ma miec porzadne walki z bossami, dobry system walki - porzadny gameplay.

 

Jakby to bylo prawdziwe RPG, to bym rozumial oburzenie. Tyle, ze to mi wyglada na jakas gre akcji.

 

 

Musze przyznac jednak, ze zdecydowanie wolalbym Wiedzmina 2 - jak mogli go nie zapowiedziec na PS3...

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Ale to już nie chodzi o fabułę!

Chodzi o to, że to jest tak do bólu standardowe/sztampowe/schematyczne, że nie mogę o tym myśleć bez odruchów wymiotnych!

 

No zobacz sam:

-bezimienny, bezcharakterny główny bohater który jest wybrańcem.

-WIELKIE/EPICKIE zło na horyzoncie.

-Smoki.

(Można by jeszcze dodać naburmuszonego narratora w trailerze)

 

Nie mówi wam to czegoś? Nie da się zliczyć tytułów o TYM SAMYM. Ale dałeś przykład z tym DMC; zupełne przeciwieństwo Dragon Dogmy (co za, pożal się boże, tytuł) - grę wyjątkową z niebanalnym designem i niesztampową (chociaż słabą) historią.

Naprawdę wam to nie przeszkadza? Nic zatem dziwnego, że branża schodzi na psy...

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...