Skocz do zawartości

Dragon's Dogma


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

Grales w Demon's Souls?

Fabula tam jest naprawde szczatkowa, bohater jest bezcharakterny, bezimienny (przez cala gre ani razu sie nie odzywa), walczymy z demonami.

 

Za to wszystkie te ubytki nadrabia przegenialnym (wg. mnie) gameplayem i klimatem.

 

I o tyle o ile klimatu w Dragon's Dogma poki co nie stwierdzilem, to gameplay'owo moze da rade (przekonamy sie jak jakis konkretny filmik wypuszcza).

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

No właśnie Demon Souls. To jest Dark Fantasy, do tego niesamowicie klimatyczne z fabułą może szczątkową ale za to wcale oryginalną. Nie sili się na epickość (pipi)niętym lektorem, jest za to niesamowicie stoickie i popisuje się niezwykłym gameplayem a nie ordynarnym robiem idioty z gracza. Demon Souls to zaprzeczenie Dragon Dogmy, który wygląda jak wymiociny jakiegoś nerda D&D.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Gameplay jest dla mnie bez znaczenia. Cały ten setting już przyprawia mnie o ostrą deprechę (na trailerze!), więc nawet nie chce wiedzieć co by było na pełnym ekranie.

Gra to produkt pełny, jeżeli fabuła leży i kwiczy w RPG (czyli gatunku historią stojącym) to ja dziękuje, postoję.

Odnośnik do komentarza

Gameplay jest dla mnie bez znaczenia. Cały ten setting już przyprawia mnie o ostrą deprechę (na trailerze!), więc nawet nie chce wiedzieć co by było na pełnym ekranie.

Gra to produkt pełny, jeżeli fabuła leży i kwiczy w RPG (czyli gatunku historią stojącym) to ja dziękuje, postoję.

 

Kojima ma takie samo podejście w swoich grach. :teehee:

 

Mnie ogólnie fantasy nie jara, ale tutaj wygląda to naprawdę fajnie. Capcom nie bez powodu oddelegował największą grupę ludzi do tej gry, bo chcą stworzyć nową dobrą markę.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue
Gameplay jest dla mnie bez znaczenia. Cały ten setting już przyprawia mnie o ostrą deprechę (na trailerze!), więc nawet nie chce wiedzieć co by było na pełnym ekranie. Gra to produkt pełny, jeżeli fabuła leży i kwiczy w RPG (czyli gatunku historią stojącym) to ja dziękuje, postoję.
Kojima ma takie samo podejście w swoich grach. :teehee: Mnie ogólnie fantasy nie jara, ale tutaj wygląda to naprawdę fajnie. Capcom nie bez powodu oddelegował największą grupę ludzi do tej gry, bo chcą stworzyć nową dobrą markę.

 

Gameplay jest dla mnie bez znaczenia, jeżeli gra nie będzie oferowała po za nim nic więcej. Myślałem, że wynika to z kontekstu mojej wypowiedzi. Dobry rozgrywka nie ratuje dennej historii i vice versa.

Odnośnik do komentarza

czekając aż sie trailer załaduje czytam wymiociny .. sory wypociny mr blue i co widze?

jądra mi opadły jak to czytam

 

czepianie sie narratora uwazam za najglupsze bo wiekszosc gier i filmow ma narratora z bardzo "typowym głosem"

 

cała reszta marudzenia? ze to samo ? ze kup miecz i walcz?

po pierwsze nie to samo bo nie bylo jeszcze japonskiej gry z takim klimatem - europejskie nie aż tak mroczne fantasy ze swietnymi otwartymi przestrzeniami i zapowiadajacym sie super systemem walki (to juz sie lepiej czep dungeon siege 3 bo to dopiero wyglada na IDENTYCZNY z poprzednimi slasher gdzie sie jeden guzik naciska)

 

ostatnio wyszlo sporo gier ktore sa połaczeniem slashera i rpga i sa bardzo przewidywalne, typowe i mizerne , a tutaj klimat i styl wylewa sie az bokami, nie to co te niedopracowane pod kazdym waględem crapy gdzie nie czuć bylo zadnej mocy pod zadnym względem, tutaj moc aż sie wylewa w kilku aspektach (jedynie fabula wydaje sie kiepska)

serio nie rozumiem takiego oburzenia, a a wrecz sie bulwersuje nim ;p

 

mysle ze ta gra ma szanse połaczyć elementy demons souls, monster huntera, lost planet i kilku innych gier (a to mieszanka iscie cudowna by byla) pokazujac jednak nieco inne ujacie, i w koncu ma szanse byc naprawde dopracowaną konkretną grą! grą gdzie czuć power napieprzania w wielkich wrogow

 

i moze jako fan monster huntera nie mam wielkiego parcia na fabułe ale za to uwielbiam to co widze na trailerach dragon dogmy, oby tylko realnie oddawaly to co dostaniemy, bo boje sie ze cos co na trailerach wyglada fajnie moze sie okazac srednie w praniu

 

i btw nie lubie glownych bohaterow ktorzy są nijacy i sie nie odzywają, ale to co widze tutaj w pelni rekopensuje ewentualną płytkość bohatera

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Też nie rozumiem czepiania się. Mimo, że gra jest znowu o wybrańcu i szlachtowaniu smoków to czuć w tym jaką taką oryginalność. Biorąc pod uwagę, że Skyrim może okazać się kolejnym monotonnym Elder Scrollem bez celu jestem zadowolony z tego co widzę w DD. Inna sprawa to taka, że nie do końca rozumiem narzekania na podobne gry. Im więcej tym więcej grania - proste jak budowa cepa.

 

Jedynce co mnie gryzie to wyraźny wpływ japońszczyzny na wygląd postaci (nie jestem fanem japońszczyzny, ale przeżyję) i brak co-opa. Gra aż się o to prosi. Może Capcom wystraszył się po LP2.

Edytowane przez S!N
Odnośnik do komentarza

i brak co-opa. Gra aż się o to prosi. Może Capcom wystraszył się po LP2.

wiadomo juz ze nie bedzie coopa? przecież widac na filmikach ze kilka postaci biega i maja nawet wspolne akcje, nie wierze ze to tylko boty będą

 

a pozatym czego sie capcom mial wystaszyc w LP2? przeszedlem go w coopie 5 razy za kazdym razem za(pipi)iscie sie bawiąc :D (miedzy innymi dlatego napalam sie na DD bo czuje tu pewne podobienstwa, a klimat fantasy bardziej mi odpowiada niz klimat LP2 wiec już w ogole kosmos)

 

 

EDITTTTTTTTTTTTTT

gameplaye i trailery (2 co byly juz dawane i jeden nowy długi)

http://www.ps3site.pl/e3-2011-zatrzesienie-filmow-z-dragons-dogma/75162

 

 

kurna oficjalnie sie napalam :D kilka elementów jeszcze zgrzyta ale licze ze to poprostu wina wczesnej fazy produkcji gry, ale niektore elementy miażdżą jaja i poprostu monster hunter + demon souls na sterydach! :D

 

a i ten dlugi trailer pokazuje rozne fabularne akcje , jakies kobietki, ogrody i inne takie "bzdety" wiec wyglada na to ze fabula to nie bedzie "bierz miecz i zabij smoka" tylko jednak bedzie też coś bardziej zawiłego

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Ja po prostu mam już dość cały czas tego samego - zamiast postawić na jakieś ciekawe uniwersum, nawet coś bardziej japońskiego to otrzymujemy połkniętą, wielokrotnie przeżutą i przetrawioną cRPGową papkę. Co za dużo i to świnia nie zje. Na szczęście jest Dark Souls, Wiedżmin 2, ME... oby w tą stronę szedł jeden z moich ulubionych gatunków gier.

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

No dobra, ale ten Dungeon Siege to tytuł o którym nawet nie chce mi się i nie muszę myśleć(Życia by mi nie starczyło, gdybym miał wylewać żale na wszelkie crapy pod naszym pięknym niebem). Dark Souls podobny może jest w kwestii gameplayu, ale na pewno nie stylistyki. Nie dość, że przedstawia bajecznie mroczny świat fantasy z potworami i demonami, które naprawdę robią duże wrażenie (porównajcie sobie design DS do np. DA. Śmiech na sali.) to nie udaje że fabuła jest w nim najważniejsza, chociaż i tak mogę założyć się o kciuk, że będzie lepsza od tej prezentowanej w DD o 2 długości.

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

no nie wiem, po pierwsze darks souls jest mniej mroczny niz demon souls, ma wiecej leśnych i dziennych lokacji (a przynajmniej tak mozna sadzic po screenach i filmach) , za to DD chyba oceniasz po walce z gryfem na poleanie ktora jest sloneczna, ale przeciez juz inne filmiki i screeny pokazują akcje w jakichs katakumbach i jaskiniach bardzo podobnych do darks souls

 

o fabule nie bede sie klocil bo to glupota kłocic sie o fabułe 2 gier ktore sie nawet nie ukazały

 

 

zobacz sobie te 2 screeny potwafisz odroznic na podstawie mrocznosci ktory jest z jakiej gry?

-1606215234.jpg

dark-souls-screenshots.jpg

 

 

 

ja osobiscie nie mam nic przeciwko zeby pobiegać też po jasnych otwartych terenach, w sumie nie jestem wielkim fanem przesadnego mroku w grach bo lubie widziec co sie dzieje a nie latac po omacku

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Osobiście odnoszę wrażenie (po dostępnych tekstach i materiałach), że akurat fabuła nie będzie tak istotna w Dragon's Dogma, ale i że nie będzie tak szczątkowa jak w Demon's Souls. Fakt, japońce mają ostatnio problemy z jakimiś ciekawymi scenariuszami, ale ta gra się bez tego obędzie. Epickie starcia z klasycznymi monstrami, w sandboxowym świecie? Ja to łykam bez popity.

Odnośnik do komentarza

Ale Blue Twoja krytyka jest trochę bezpodstawna, dla mnie ewidentne jest że ta gra to będzie coś w deseń Monster Huntera, tj. ubijesz jakieś wielkie bydlę i masz satysfakcję jak dziecko. Jeśli rzeczywiście postawią na fabułę to można się lekko obawiać, w końcu to Capcom ;) Ale jestem przekonany, że to gameplay ma być motorem tej produkcji.

 

Co do settingu, to nie jest oklepany. Nie przypominam sobie żeby jakaś gra z gatunku rpg ostatnio dała nam możliwość walki ze stworami wyciągniętymi z mitologii - jak na razie jest gryf, chimera i hydra. Wykonanie tychże, z tego co można zobaczyć na materiałach, jest po prostu wyśmienite.

Edytowane przez TheAceOfSpades
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

nowy trailer

 

zapowiada sie naprawde spoko giera, a w przeciwienstwie do tego co mowil mrblue to pewnie bedzie miała też fabułe (sadzac ile pokazuja postaci na trailerze)

 

jak dla mnie wyglada to naprawde za(pipi)iscie, jedyne do czego sie czepne to kilka animacji postaci (gdzies jakis NPC dziwnie sie odwracał jak kukła)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

do tej pory glownego bohatera pokazywano jako rycerza ktory biega z pomocnikami innych klas

okazuje sie jednak że i glowny bohater moze miec rozne klasy co jest bardzo fajną informacją (pomijajac juz sama mozliwosc wyboru ktora jest fajna, to też zwieksza szanse ze bedzie sie chcialo przejsc gre kilka razy roznymi klasami)

 

612.jpg

418.jpg

218.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...