Skocz do zawartości

Super Mario 3D Land


django

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Marian jest zaje.bisty dla mnie lepszy niź Super Mario Galaxy 1 i 2. Taki jakiś...hm bardziej spójny. Najgorszy minus to, że szybko levele się łyka i muszę bardzo dozować :)

 

A no i jest jeszcze jedna rzecz, która mnie trochę denrwuje. Ten strój tego zwierzaka (szopo-bobra), jest za często i przez to czasami mam wrażenie, że nie gram w mariana bo widzę ciągle jakiegoś futrzaka. Lubię ten klasyczny design mariana (czapka, wąsy i czerwono-niebieskie barwy).

 

Zrezygnował bym z tego power up ale niestety często jest on bardzo pzydatny do zdobywania gwiazdek, ba czasami wręcz niezbedny np korby, które podkręcamy ogonem, chyba, że można to robić w innym wdzianku, jak tak to jak ?

 

 

Ale ogólnie mega szpil dla fana platformerów jak narazie 9+/10

Edytowane przez balon1984
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Chodziło mi o to, że oprócz standardowego przejścia gry trzeba w każdej planszy:

  • zebrać 3 monety
  • przejść poniżej 5 śmierci
  • zdobyć złotą flagę
  • przejść wszystkie plansze Lugim

Skąd będę wiedział, że daną planszę przeszedłem poniżej 5 śmierci? Jest to gdzieś zaznaczne, tak jak złote flagi?

 

Sorry, ale jak odblokować ten tryb Special World, bo przeszedłem wszystkie poziomy zdobywając 3 gwiazdki/medale, ale jakoś nie widzę przejścia do tego specjalnego świata. I jak odblokować Luigiego?

Jak przejść do SW to już wiem, ale nadal mnie ciekawi jak się odblokowuje Luigiego? Trzeba przejść wszystkie plansze w SW??

Odnośnik do komentarza

@luck1985, Złote flagi masz zaznaczone o tak:

9tobwm.jpg

 

Z tymi poniżej 5 żyć to nie wiem czy to nie jest tylko jakiś wymysł, bo kilka poziomów przeszedłem nawet na jednym życiu, a nie mam ich w żaden sposób zaznaczone. W ogóle to nie byłoby nawet żadne wyzwanie poniżej 5 żyć (chyba żadnej planszy nie powtarzałem 5 razy, dlatego mam nadzieję, że ten special world będzie trudniejszy).

Odnośnik do komentarza

Zlota flaga to na koncu musze wskoczyc na sam czubek ? Kurde, ciezko bedzie ;p Zawsze mi wskakuje w polowie, na gore wskakuje jak mam stroj szopa.

 

Na większości plansz jak się sprężysz to bez stroju szopa da radę złotą flagę wciągnąć. Będą jednak levele gdzie tylko z tym strojem to da radę, wtedy pop prostu trzeba zaopatrzyć się w ten strój i do dzieła.

 

Ja mam pytanie z innej beczki. Przeszedłem na 100 % podstawowe levele (gwiazdki i flagi), czy te specjale są jakie inne bo narazie to praktyczni to samo wszystko tylko utrudnione.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Gość Albert Wesker

Super Mario 3D Land, 130 monety, czas 6.11 minut. Oczywiście to tylko tryb story, który (poza niektórymi fragmentami) jest łatwy, prosty i przyjemny. To właściwie zapoznanie się z grą, bo teraz czeka mnie jeszcze wymaksowanie wszystkiego (czyli ponad połowę plansz będę musiał przejść jeszcze raz liżąc ściany) i special worlds, które są podobno o wiele trudniejsze, a jest ich tyle samo co zwykłych. Więc grania jeszcze jest od groma. Generalnie podoba mi się podejście Nintendo do gier - easy to play, hard to master.

Sama gra jest po prostu fantastyczna! Określibym ją jako hybrydę trójwymiarowych Marianów pokroju SM64, czy SMG i serii NSMB. Z obydwu tych odnóg Super Mario 3D Land bierze to co najlepsze. Z trójwymiarowych sposób poruszania się po mapce, swobodę, a z NSMB dynamikę i szybko zmieniające się otoczenie. Bardzo mi się podoba to rozwiązanie, gra jest dużo szybsza od Galaxy, dużo bardziej dynamiczna. I dzięki temu inna niż reszta Marianów 3D i nie jest tak odtwórcza jak NSMB. Od tych ostatnich bardziej mi się podoba. A od SM64/SMG? Ten sam poziom, czyli najwyższy możliwy.

Graficznie SM3DL masakruje. Duży ekran 3DS XL jest idealny do tej gry, nie wiem jak można w tak epicką platformówkę grać na zwykłym 3DS. Doznania muszą być kilkakrotnie gorsze. Efekt 3D jest fantastyczny, idealnie pasuje do tej gry. Głębia bardzo pomaga, dla testów przeszedłem jeden świat bez 3D - dwie różne gry. Mam nadzieję, że WiiU będzie wspierać 3D i do tego czasu telewizory 3D bez okularów będą w normalnych cenach. Design światów jest świetny, jak to w Marianach. Trochę się różnią od tych z M64/SMG. Są mniejsze, ale za to bogatsze w elementy i szybciej się je przechodzi. Nie są jednorodne tematycznie. Ani to wada, ani zaleta :) Jedyne czego mi brakuje to w pełni kontrolowalna kamera, ale taka konwencja gry. O audio mogę powiedzieć tylko tyle, że jest. Niczym się nie wyróżnia (jak fantastyczna muzyka w M64, albo orkiestra w Galaxy). Nie przeszkadza, ale też nie zapamiętałem żadnego utworku. Niektóre są z Galaxy. Odgłosy jak to w Mario. Ogólnie audio na wysokim poziomie, ale to chyba najsłabszy element.

Gameplay to typowa platformówa. Jak to w Mario. Biegamy po całej miejscówce jak w Marianach 3D, ale nie ma questów jak we wcześniej wymienionych. Za to każdej planszy są 3 monety jak w NSMB. Czasem są one na wierzchu, a czasem zmyślnie ukryte. Trochę zmienia to sposób grania. W SM64/SMG do każdej miejscówki wracamy kilka razy i dzięki temu lepiej ją poznajemy i zapada w pamięć. W SM3DL każdy świat możemy skończyć w 100% przy jednym podejściu i więcej do niego nie wracać. Zważywszy na to, że nie są jakieś bardzo długie jest wrażenie, że nie poznajemy gry na wylot jak to ma miejsce wiadomo gdzie. Za to tych światów jest o wiele więcej (ponad 40, przy 15 w SM64).

Ogólnie gra jest fantastyczna, i zdecydowanie warto było kupić 3DS XL nawet tylko dla niej. 10/10

Odnośnik do komentarza

To CPP działa ze wszystkimi grami ?? Do tej pory jak coś korzystało z CPP to trzeba było konfigurować w menu (sprawdzałem w MGS3 i RE). A żeby nie było offtopu to zapytam: jak bardzo 3D land różni się od Galaxy i 64 ?? Pytam bo obie mi strasznie nie siadły. Mario 64 wytrzymałem 2 godziny a SMG około 3 i potem już zawiedziony wyłączałem. Nie chciałbym wydac kasy na coś co potem bedzie trzeba na szybko komus na allegro sprzedać żeby odzyskać chociaż troche pieniędzy.

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Dla tej gry w 1997 roku kupiłem N64 zamiast PSXa :) Skończyłem ją dziesiątki razy na N64, emulatorach na Xboxie, PC, mam ją w Virtual Console na Wii i miałem ją na NDS, gdzie również wymasterowałem kilka razy (150 gwiazdek, wszystkie minigierki). Więc wiem, że warto :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...