Skocz do zawartości

Eve Online


Siarex

Rekomendowane odpowiedzi

Zdziwilem sie ze ten MMORPG nie ma wlasnego tematu, dlatego tez postanowilem nadrobic te braki. Dla osob, ktore wczesniej nie spotkaly sie z tym tytulem krotkie info i filmik:

http://pl.wikipedia.org/wiki/EVE_Online

 

Gameplay:

 

Jest to MMO zupelnie inny od wszystkiego z czym spotykamy sie w dzisiejszych czasach. Wszystkie produkty od pojedynczego naboju, az do najwiekszych statkow, ktorymi sa tytany, sa produkowane przez graczy. Na podobnej zasadzie dziala market, w ktorym niczego nie sprzedamy do NPC, lecz do innych graczy ktorzy wystawili na dany produkt tak zwany 'Buy Order'. Jezeli obie te rzeczy polaczymy z faktem ze wszyscy gracze znajduja sie na jednym niepodzielonym serwerze, dostajemy kosmiczna symulacje prawdziwego zycia. Nie ma bicia leveli, a w cenie jest doswiadcznie, wiedza na temat gry, spryt i przebieglosc, gdyz nie jest to gra latwa i znalezenie sobie miejsca w tym universum zajmuje wiele czasu, o czym najlepiej moze swiadczyc ponizszy screenshot:

-12339.jpg

 

Ekonomia gry opiera sie na wojnach, ktore tocza miedzy soba najwieksze w grze alliance o lukratywne terytoria, lecz absolutnie kazdy zawod jest potrzebny. Potrzeba jest minerow, ktorzy to beda wydobywac z asteroid mineraly. Potrzeba jest manufacturer'ow, ktorzy te materialy przerobia na bron, amunicje lub statki. Potrzeba jest trader'ow, ktorzy wyrobione produkty przewioza w strefe walk, gdzie beda mogli sprzedac po wyzszych cenach niz kupili, a to sa tylko podstawy, gdyz zawodow w tej grze jest znacznie wiecej(eksploracja, kolonizowanie planet, robienie misji etc.)

EDIT: Nadchodzaca na konsole gra Dust 514 bedzie FPS'em osadzonym w realiach Eve online, gdzie gracze beda walczyli o planety jako najmenicy. Te planety juz teraz sa dobrym zrodlem zarobku w universum Eve, a dodatkowe wojny i zatrudnianie prawdziwych najmnikow doda absolutnie nowy wymiar tej grze.

 

Gra jest niestety platna(15$ na miesiac), lecz mozna ja oplacac pieniedzmi z gry, co po okolo pol roku gry powinno przychodzic z latwoscia(znam tez osoby ktore byly w ten sposob w stanie placic juz od pierwszego miesiaca, lecz mialy one wczesniejsze doswiadzczenie)

 

Sam gram juz prawie rok. Mialem do czynienia z ogromna iloscia gier tego typu, lecz to wlasnie Eve Online jest moim numerem jeden. Polecam kazdemu kto szuka czegos wiecej niz bezmyslnego grindu i z checia uslysze opinie osob, ktore wczesniej mialy stycznosc z tym tytulem :)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Gość szpic

czy to ta gra, w ktorej gosc poswiecil rok aby wkupic sie w laski gildi, zostac ich szefem po czym w nocy wbic wszystkim noz w plecy i pozwolic swoim kumplom z poprzedniej gildii zniszczyc ich caly dorobek? :D

Odnośnik do komentarza

czy to ta gra, w ktorej gosc poswiecil rok aby wkupic sie w laski gildi, zostac ich szefem po czym w nocy wbic wszystkim noz w plecy i pozwolic swoim kumplom z poprzedniej gildii zniszczyc ich caly dorobek? :D

 

Lubie takie gry, gdzie można zrobić komuś krzywdę pokonując go w grze ;]

Z chęcią bym spróbował, gdyby nie abo :(

Odnośnik do komentarza

czy to ta gra, w ktorej gosc poswiecil rok aby wkupic sie w laski gildi, zostac ich szefem po czym w nocy wbic wszystkim noz w plecy i pozwolic swoim kumplom z poprzedniej gildii zniszczyc ich caly dorobek? :D

 

Tak, to ta sama gra. Nie zaczynalem nawet tematu korporacji, alliance'ow i polityki, gdyz zajelo by to zdecydowanie zbyt wiele miejsca :P

Jezeli ktos chce wyprobowac moge mu wyslac 21 dniowy trial(standardowy jest 14 dni, lecz jezeli dana osoba zasubskrybuje ja dostaje miesiac gry za darmo, wiec nie robie tego bez interesu:P. Wystarczy podac mi e-mail).

Edytowane przez Siarex
Odnośnik do komentarza

czy to ta gra, w ktorej gosc poswiecil rok aby wkupic sie w laski gildi, zostac ich szefem po czym w nocy wbic wszystkim noz w plecy i pozwolic swoim kumplom z poprzedniej gildii zniszczyc ich caly dorobek? :D

Tak, to ta gra.

 

Ja osobiście sprawdziłem jakiś czas temu triala, potem skusiłem się na miesiąc grania. Wczoraj skończył mi czas na granie. Obecnie nie mam kasy na opłacenie konta ale na zbliżający się urlop z pewnością opłacę abonament. Zwłaszcza, że pomału zbliża się dość konkretny update, mający wprowadzić kwatery kapitańskie co mnie akurat cieszy. Bo zawsze fajnie zobaczyć swoją postać na czymś więcej niż avatarze.

Ogólnie ze wszystkich płatnych mmo, to właśnie Eve mi się zdecydowanie najbardziej podoba. Gra ma świetny klimat podróżowania po rozległym i miejscami niebezpiecznym kosmosie. Często zdarzało mi się również, że siedziałem na stacji i grzebałem przy statku, przeglądałem market i dostępne korporacje. Następnym razem zabiorę się za karierę explorera i górnika bo zapowiadają się nieźle.

Już nie wspomnę o tym, że EVE ma chyba najlepszy edytor tworzenia postaci ze wszystkich obecnie dostępnych gier. Jakość generowanych postaci jest wyśmienita.

A to dwa świetne trailery z EVE:

 

Odnośnik do komentarza

gram już 3 lata z przerwami (... heh czas leci) i powiem jedno: ta gra jest OGROMNA. W tym czasie byłem świadkiem upadku imperiów (m.in. ta sprawą zdrady powyżej), które setki/tysiące innych ludzi budowało latami. Byłem piratem i trudniłem się napadaniem na słabszych graczy. Brałem udział w potyczkach 1v1 jak i 500v500. Robiłem misje dla npc. Wywoływałem ze swoją korporacją małe wojenki z różnych powodów (okup, zemsta, czysta złośliwość... :)). Próbowałem drobnego handlu (gigantyczny rynek sterowany prawie całkowicie przez graczy). Byłem członkiem sojuszów posiadający własne terytoria o które walczyłem z innymi sojuszami.

 

Czego nie robiłem: produkcja itemów, górnictwo, poważny handel, eksploracja, własne zasoby na planetach. Każda z tych rzeczy to temat-rzeka. o większości nie mam nawet za dużego pojęcia.

 

3 lata i ledwie musnąłem tą grę tak naprawdę.

 

Do tego jest to jedna z najlepiej rozwijanych gier:

 

-co pół roku nowy darmowy dodatek wprowadzający nowe rzeczy, poprawiający istniejące

-3 lata temu zmienili silnik graficzny na nowszy, który ciągle udoskonalają: dodali wypaśny wygląd dla planet, nowy edytor postaci, w czerwcu dadzą własną kajutę, a w grudniu udostępnią wnętrza stacji do zwiedzania i interakcji avatarami z innymi graczami

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Jesli nic nie zmienili to byla opcja zeby przedluzac sobie miesiac grania za pomoca waluty zdobywanej w grze.

 

Dokladnie tak mozna zrobic. PLEX(bo tak nazywa sie przedluzenie czasu gry) kosztuje 300kk isk(waluta Eve).

ile zajmuje zarobienie tych 300kk? liczac ze nie mam zielonego pojecia o tej grze.

Na trialu nie dam rady?

Odnośnik do komentarza

Jesli nic nie zmienili to byla opcja zeby przedluzac sobie miesiac grania za pomoca waluty zdobywanej w grze.

 

Dokladnie tak mozna zrobic. PLEX(bo tak nazywa sie przedluzenie czasu gry) kosztuje 300kk isk(waluta Eve).

ile zajmuje zarobienie tych 300kk? liczac ze nie mam zielonego pojecia o tej grze.

Na trialu nie dam rady?

 

Na poczatku mogloby byc ciezko zdobyc takie pieniadze, gdyz prawdziwe zarabianie zaczyna sie jak masz dobrze rozwinieta postac, lub spora wiedze na temat marketu w grze. Rowniez trialowe konta nie moga sie uczyc duzej ilosci skilli. Jedyne co przychodzi mi do glowy to ninjia salvaging(mozna znalezc poradniki na YT jak to robic), gdyz nie wymaga prawie zadnych skilli i nie jest zbyt skomplikowany, a mozna naprawde dobrze zarobic. Trzeba tez pamietac ze trial ma 14 dni (lub 21 jezeli ktos bylby chetny uzyc programu buddy invite:P) co sprawia ze jest to bardzo trudne do osiagniecia, lecz wykonalne(poswiecajac 2-3 h dziennie, przy zalozeniu ze pierwsze 3-4 dni spedzisz na nauce skilli i opanowaniu interfejsu).

EDIT: Bardzo fajny poradnik na temat Ninja salvagingu:

 

@qrak_pk

Jakbys mogl to wyslij mi na pw jakies namiary na siebie w Eve. Tak sie sklada ze szukam corpa dla mojego alta, a i fajnie by bylo polatac, albo porobic misje ze "swoimi" :)

Edytowane przez Siarex
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

Z racji tego, że 15.11.2016 Eve wprowadzono coś w rodziju free to play więc temat odświeżam.

Ja swoją przygodę rozpocząłem w 2004 roku, w sumie grałem tylko w trial, zdaje się 30 dni wtedy dawali, ale mogę się mylić. W każdym razie przez tamten czas zdołałem zebrać kilka milionów isk i prawie kupiłem Thoraxa, trial się niestety skończył, a że w owym czasie cena abonamentu była dla mnie zaporowa, więc z bólem serca darowałem sobie.

 

Zaskoczony byłem, że moje konto i to co na nim było nie przepadło. Osoba z supportu nie dość, że konto odkopała, to jeszcze zaproponowała zmianę nicku na taki, jaki chcę, poprzedni niestety przepadł, bo w 2014 robiono wielkie zwalnianie aliasów.

 

Kolejna ciekawostka to to, że gra mi w ogóle poszła na lapku z intelem HD, wygląda ładnie i chodzi płynnie w natywnej rozdzielczości, oczywiście bez fajerwerków, ale grunt, że jest.

 

Teraz wracam do sedna, czyli samej gry i na czym polega free to play. jest to nic innego, jak dość mocne ograniczenie możliwości naszego klona, tzw "alpha state'. Ze skillami nie poszalejemy za bardzo, są mocno ograniczone, niektóre w ogóle niedostępne. To, co jest pozwoli nam latać podstawowymi statkami: fregatami, niszczycielami itd. Mocno przez to jest też ograniczony sprzęt dla naszego statku, chcesz wyrzutnię rakiet? Zapomnij. 

Na plus jest tutorial dla nowych graczy, nie włączył mi się, bo konto stare, także weteran :obama:

Odblokowanie wszystkich możliwości to tzw "omega state" klona, czyli to, co było w płatnej wersji. Jeżeli mamy zdolności wykraczające z omega, po upływie płatnego czasu są blokowane (włącznie z aktualnie uczonymi), latać można, ale najpewniej sprzęt trzeba odstawić do garażu :)

 

Wczorajsze moje granie polegało na około godzinnym oswajaniu się z UI i 4-godzinnym lataniu od stacji do stacji, żeby zebrać pozostawiony 12 lat temu sprzęt, wykonałem przy tym 3/4 misji (wieloczęściowej). miałem 260k punktów umiejętności, więc szybko wyszkoliłem się w niszczycielach, podszkoliłem drony i kilka innych rzeczy i kupiłem jeden (Algos), w międzyczasie straciłem starego Tristana i nowo nabytego niszczyciela (ubezpieczenie pokryło, uff). Dzisiaj kupuję znowu niszczyciel i odpowiedni sprzęt do niego, ubezpieczam statek i lecę po książkę 20 skoków ode mnie, bo jest warta kilka milionów isk, nie skorzystam, ale sprzedam, będzie kasa na kolejna porażkę :)

 

A miałem nie grać w żadne mmo, motyla noga...

 

Mój nick w grze: Jakhi Takhi może uda mi się wskoczyć w fotel pilota wieczorem.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj kolejna sesja, znowu kilka godzin i znowu praktycznie nic nie zrobiłem, tylko sprzęt do statku kupowałem.

Długo tak nie pociągnę chyba, jednak zbyt czasożerne, obowiązki domowe swoje zajmują, a backlog na konsolach nie ginie...

 

Może na "chwilę" jeszcze włączę jakąś misję wykonać ;)

 

Oczywiście dopóki nie dokupi się abonamentu za dużo się człowiek nie pobawi, aczkolwiek spokojnie kilkadziesiąt (może więcej) godzin można zgubić. Jak ktoś nie ma co robić i chce poczuć kosmiczny klimat EVE, polecam 

Odnośnik do komentarza

Grałem prawie 4 lata. Szkoda mi życia na EVE. To taka gra, że jak masz jakieś życie (praca, dziewczyna, kumple) to albo grasz tylko w EVE, albo grasz w inne gry. Nie ma czasu na inne rzeczy. No chyba że twoj sposób na granie w eve to farmienie misji czy kopanie skałek. Jak ktos lubi takie zamulanie to proszę. JAk chcesz się bawić w pvp, granie z grupą. wojenki, to zbyt wymagające. ja tam zdecydowałem że wolę mieć czas na inne tytuły. Ciekawe jak tam moje konto... ciekawe ile by było warte:)

Edytowane przez qraq_pk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...