Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles Definitive Edition


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcesz dorwać Bundle'a to radzę ci się pośpieszyć bo ich ilość jest ograniczona, ja tam na szczęście pre-order złożyłem już z dobre 2 tygodnie temu, teraz pozostaje tylko czekać na 20 sierpnia na kuriera :] (i niech nadciąga The Last Story bo też jajo mało co nie zniosę xd). Bte czytałem owy wywiada "Iwata Asks" naprawdę ciekawych rzeczy można się dowiedzieć(zwłaszcza że w niektórych miejscach są krótkie trailerki z gry w celu ukazania o co c'mon).

Odnośnik do komentarza

Postacie ogólnie mają jakieś dziwne twarze. To jedyna rzecz która mi się w tej grze nie podoba. : )

 

Mi się ta właśnie "inność" twarzy od standardowych jrpg'ów strasznie podoba, choć muszę przyznać że nie od razu tak było.

 

I co do zestwiku z padem, to mam nadzieje, że jednak Ultima nie zawiedzie, bo to u nich zamówiłem pre-order'a, praktycznie od razu jak się tylko pojawił. A nie powiem wiadomość o tym, że ten zestawik ma się pojawić tylko w dwóch angielskich sklepach mnie osobiście zaniepokoiła (Ultima mogła by się określić), do tego stopnia, że przez chwile przeszła mi myśl by z Ultimy zrezygnować i złożyć pre-ordera u anglików...

Bowiem też mam świadomość ile taki zestawik póżniej będzie chodził na ebay'u (nie nie chce go pózniej sprzedać), wystarczy popatrzeć jakie ceny potrafi osiągać obecnie ToS2. A mi się udało ją wychaczyć za 99 zl (ostatnią sztukę w pewnym polskim sklepie)...

 

Jeszcze tylko pozostaje poczekać na ukazanie się The Last Story, Pandora's Tower i choćby Zeldy, i żaden wielki hit z PS3 nie odciągnie mnie od Wii - to będzie świetne pożegnanie nomen omen świetnej konsoli...

Edytowane przez P-chan
Odnośnik do komentarza

Cos tam pisalem z typami od Nintendo Polska w sprawie tego zestawu i sprawa stoi na tym, ze teoretycznie powinnien byc dostepny. Nie wiedza tylko, jak to bedzie z towarem z racji przyspieszenia premiery, czy oni sie wyrobia i czy Ultima da rade.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Postacie ogólnie mają jakieś dziwne twarze. To jedyna rzecz która mi się w tej grze nie podoba. : )

 

Co do słów Takahashiego, to myślę, że to nie oznacza, iż teraz fabuła będzie zepchnięta nie wiadomo gdzie. Jedyna reżyserowana przez niego gra w którą grałem (well, reżyserował tylko trzy w sumie), czyli Xenogears, pokazuje dobitnie jak cała para poszła w ukazanie historii. On sam mówił kiedyś, że w tej pracy nie lubi zajmować się takimi bzdurami jak np. przedmioty, aspekty rozgrywki i inne takie rzeczy charakterystyczne dla tego medium. Widać mu się odwidziało. ; ) Ja to po prostu odbieram tak, że teraz fabułę oraz gameplay będzie traktował tak samo poważnie (fabuła jest podobno bardzo dobra w XB).

 

I proszę bez linczu w razie czego, ja też ryzykuję. : P

 

Hehe, nie linczu oczywiscie nie bedzie ;) Po prostu z duza doza ostroznosci podchodze teraz do kazdej gry. Nie, nie i jeszcze raz nie Hype'owi. Nawet jezeli tak duzo osob zachwala dany tytul. Jednak mi takze pare "rzeczy" sie podoba czy raczej nastawia bardzo pozytywnie do tego tytulu. W porownaniu do jrpgow w ostatnim czasie widac(przynajmniej sie tak zapowiada), ze glowny bohater bedzie bardzo wazny, a moze nawet najwazniejsza postacia w grze. Pije do tego, ze najczesciej "glowny bohater" eskortuje/ochrania kogos kto ma uratowac swiat bo posiada tam jakies moce. Po prostu robia z "nas" przydupasa :P Byc moze ta gra spelni takie moje osobiste oczekiwania.

Poczekamy, zobaczymy i mam nadzieje, ze sie nie zawiedziemy.

Odnośnik do komentarza

Ja to szczerze mówiąc lubię ulegać czasem hajpowi. Takie moje guilty pleasure. Nigdy nie widziałem siebie z typowo chłodnym podejściem. Jednak czytam różne opinie na bieżąco, więc gdy już dochodzi do kupna jakiegoś tytułu to zazwyczaj się nie sparzam. W przypadku Xenoblade sytuacja jest na tyle nadzwyczajna, że naprawdę wg mnie zapowiada się na coś specjalnego i przez "specjalnego" mam na myśli więcej niż "jRPG generacji" (o co nietrudno w tych czasach). Opinie zazwyczaj czytam konkretnych osób i/lub w konkretnych miejscach, nie zbieram wszystkiego co pasowałoby do mojej tezy. ; ) Dlatego właśnie jestem bardzo, bardzo dobrej myśli i postanowiłem się tym podzielić z innymi.

Odnośnik do komentarza

I chwała Tobie za to, bo ja niestety nie zawsze mam czas, by szukać wszystkich informacji o danej grze, która mnie interesuje.

Co do hype'u, to też zdarza mi się, że mu ulegam, ale przeważnie jest tak, że dobieram gry które mnie osobiście interesują, nie podniecam się grafiką (bo to jest najmniej warzny dla mnie element gier), i dużo staram się o danej grze czytać (o ile czas pozwala na to), więc jeszcze na żadnej grze się nie zawiodłem, bo dostaje to co oczekiwałem. A podejrzewam, że to właśnie Wii (bez jakiegokolwiek faworyzowania danej platformy, bo każda ma swoje plusy i minusy), dostanie moim zdaniem najlepsze jrpgi tej generacji.

Co do samego hype'u, to jedyna gra, która mnie interesuje, a którą się nie podniecam to kolejne odsłony FF'a, bo już dwie ostatnie odsłony mnie rozczarowały, co nie znaczy że są to gry względnie złe, ale nie tego oczekiwałem...

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie, ze dobrze jest miec wszystko w jednym miejscu niz "biegac" po roznych stronach i szukac roznorakich informacji o danym tytule(takze jestem wdzieczny Enkidou). Choc szczerze, Enkidou to wolalbym bys napisal, ze glownym bohaterem jest Shulk niz to, ze przez chwile jestesmy Dunbanem. Wiem, ze to jest poczatek, ale czlowiek by sie lekko zaskoczyl ( gdzie blondas?).

Widac, ze Xenoblade czerpie pomysly(moze nawet podswiadomie)z innych jrpgow. Wiezi = social linki z Persony, odbudowa miasta = Tales of Symphonia(dawalismy datki na odbudowe miasta, a potem nawet swoj pomnik mamy, heh ). To wszystko oczywiscie jak i widoczne zmiany uzbrojenia zaliczam na plus.

 

Ps. P-chan samo Z w slowie "wazny"(pisze na ipadzie tutaj chyba nie ma pl znakow) ;) . Nie zmienia to faktu, ze zgadzam sie z toba, ze grafika w jrpgu nie jest wazna.

Odnośnik do komentarza

Mea culpa. Postarałbym się bardziej gdybym wiedział, że będzie taki odzew. Pewne rzeczy potraktowałem po łebkach bo miałem poważne przeczucia, że i tak nikt tego nie przeczyta. ; ) Trudno nadążyć za tym forumem. W tygodniu zamieściłem skrót informacji z FF Type-0 na około 1000 słów (a mogło być więcej) i nikt nie dał latającego faka (w ogóle chyba dział PSP leży i kwiczy), chociaż wiem, że sprzeda się kilka razy lepiej od XB. : P

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że Type-0 się sprzeda, jak zrobią znowu taki hype jaki był przy FFXIII to milion pewnie pęknie w tydzień na spokojnie, jednak mi to tam zwisa(choć akurat Type-0 wydaje się że będzie całkiem niezły) w końcu widać jeszcze gra w Europie nie wyszła, swoje na pewno sprzeda bo to naprawdę dobrze zapowiadająca się pozycja i w sumie jakby Monolith Soft nie było zadowolone ze sprzedaży czy innych powodów to by nie tworzyło już jRPG'a specjalnie dla Wii U i nie otwieraliby nowej siedziby w Kyoto(tam jest główna siedziba Ninny) właśnie po to aby mieć lepszą łączność i lepszą współpracę z Nintendo. Co do tego hype'u to ja sam jemu ulegam, ba specjalnie czasami oglądam po kilkanaście razy ten sam trailer aby złapać fazę na jakiś tytuł(wielu nie potrafi zapomnieć to co widziało a ja tam oglądam wszystko, czytam chyba prawie każde info i jakoś potrafię potem bez żadnych oczekiwań przejść grę zupełnie tak jakbym tych rzeczy nie widział i nie czytał ale na tytuł czekał z wywalonym jęzorem - vide Alan Wake, jak dla mnie gra tej generacji, połączenie starego z nowym :]).

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

No właśnie FF się pewnie sprzeda w kilkumilionowym nakładzie, dzięki odpowiednio budowanemu hype'owi, ale czy słusznie będzie na to zasługiwał to się okaże (co wcale nie znaczy, że będzie to zła gra). Ale taki nomen omen Xenoblade to jednak nowa marka, więc to zrozumiałe, że się sprzeda słabiej. Jednak tak jak kolega chrno-x, twierdze, że jeśli Monolight nie byłby zadowolony ze sprzedarzy tego tytułu, to by nie pchali go do Europy (ku uciesze fanów z choćby Polski i płaczu ludzi ze Stanów), a tym samym nie zaciśniali by tak bardzo stosunków z Nintendo (oby ta współpraca trwała jak najdłużej, bo wychodzi to tym firmom na dobre i skorzyścią dla fanów).

 

Ps. Sanryu przepraszam, czasami zdarzają mi się takie głupie błędy (choć pracuje nad sobą), szczególnie jak się człowiek śpieszy i nie za bardzo ma możliwość na poprawienie błędów...

Tylko, że dla mnie w żadnej grze grafika nie jest najważniesza, a przynajmniej nie jest dla mnie wyznacznikiem, i czynnikiem zakupowym danej gry. Dlatego nie podniecają mnie graficzne potworki (co nie znaczy że nie umiem doczenić ładnie wyglądającej gry), dla mnie liczą się bardziej inne elementy gier...

Co do Twojego stwierdzenia, że w rpg'ach grafika nie jest najważniejsza, też się zgadzam. Szkoda, że co raz więcej twórców takich gier po prostu o tym zapomina, i mamy taką a nie inną sytuacje w tym gatunku...

Odnośnik do komentarza

Nie no co do współpracy między Nintendo a Monolith to akurat twórcy Xenoblade'a od 2006 są first party developerem dla Nintendo które ich wtedy wykupiło(pisałem to chyba w temacie Pandora's Tower), mi osobiście często właśnie bardziej podobają się mniej hype'owane produkcje bo nie ma wciskania kitu(co nie znaczy że się nie będę takim tytułem jarał), wszystko jest od razu bez jakiegoś wciskania kitu ukazywane, więc ogólnikowo wtedy wiem co mogę otrzymać w finalnej wersji(bo często ten sztuczny hype jest po co aby ludzie zapomnieli o bożym świecie i ślepo polecieli po produktu niezależnie od tego jaki on będzie). Mam nadzieje że Classic Controller się sprawdzi i w Xenoblade i w The Last Story(bo chyba w Pandora's Tower nie można go używać)choć jak przesiedziałem z nim setki godzin wraz Monster Hunter to byłem w pełni zadowolony(brakuje mi w nim tylko wibracji które się włączają w Wiilocie wtedy..dziwne to trochę), zresztą widzieliście te plakaty co będą w bundle'u? nie dość że są wielkości A1(przynajmniej tak czytałem, choć nie zdziwiłbym się jakby miały rozmiar A2/A3) to jeszcze według mnie prezentują się fenomenalnie!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

martwi mnie troche to co pisal Enkidou. Bo jezeli wedlug tworcy tego erpega, gry "story-driven"(tak to sie pisze?) uderzyly w slepa uliczke to co teraz? Otrzymamy jrpga czy jakies mmo offline bo jakby nie patrzec tam takze stawia sie na eksploracje. To jest jedyna "rzecz", ktora mnie troche martwi.

Wiec jezeli sie zawiode to Enkidou znajde cie i...sie zobaczy :P

 

No z recenzji wynika, że tak właśnie jest, gra jest bardziej taka "efefdwunastkowa", niż w stylu Xenogears. Ale w zasadzie co w tym złego? Gra nadal może mieć dobry scenariusz i być wartościowa artystycznie, sam mechanizm tu nie przeszkadza.

 

Ktoś w recenzji napisał, że nie lubi gier Bethesdy i się bał, że Xenoblade będzie tak wyglądać, ale w ogóle tak nie wygląda - jest ładne, różnorodne, dopicowane, dobrze napisane (podobno, mimo innego stylu, poziomem nie odbiega od innych gier Xeno) i ma świetną muzę. W zasadzie człowiek napisał dokładnie to, co bym sobie mógł wymyślić.

 

Co do tych "gier story-driven", to Takahashi pewnie pograł w FF13 i się załamał, że przy tylu ciekawych możliwościach najlepiej sprzedaje się ładny film anime z interaktywnością sprowadzającą się głównie do przewijania okienek.

Odnośnik do komentarza

Ja teraz siedze i mysle do czego to Wii podlaczyc zeby sie nie porzygac na podloge :) Mam monitor Dell U2410 24" za ktorego dalem bodaj ponad 2 tysie wiec mam nadzieje ze sie nada,ma component i hdmi.

 

W zeszlym roku zagralen sobie na 42' plazmie w Xenogears(this is Sparta ;) ) i przezylem...no, ale to TA gra, wiec to inna sprawa. Czy Xenoblade bedzie dzialal w 480p?

Odnośnik do komentarza

Prawie wszystkie gry na Wii chodzą w 480p z progressive scanem i Velius, nie bój się na takim monitorze jak masz to będzie dobrze wyglądać za pomocą componenta bo sam na podobnym siedzę i nie narzekam, ba lepiej chyba być nie może(z tym że nie polecam tych tandetnych tanich zamienników jeśli mowa o kablach bo są ch*ja warte). No ale cóż są onaniści którzy uważają że najważniejszą rzeczą w grze jest grafa to już inna bajka ;p

Odnośnik do komentarza

Nie no co do współpracy między Nintendo a Monolith to akurat twórcy Xenoblade'a od 2006 są first party developerem dla Nintendo które ich wtedy wykupiło(pisałem to chyba w temacie Pandora's Tower), mi osobiście często właśnie bardziej podobają się mniej hype'owane produkcje bo nie ma wciskania kitu(co nie znaczy że się nie będę takim tytułem jarał), wszystko jest od razu bez jakiegoś wciskania kitu ukazywane, więc ogólnikowo wtedy wiem co mogę otrzymać w finalnej wersji(bo często ten sztuczny hype jest po co aby ludzie zapomnieli o bożym świecie i ślepo polecieli po produktu niezależnie od tego jaki on będzie). Mam nadzieje że Classic Controller się sprawdzi i w Xenoblade i w The Last Story(bo chyba w Pandora's Tower nie można go używać)choć jak przesiedziałem z nim setki godzin wraz Monster Hunter to byłem w pełni zadowolony(brakuje mi w nim tylko wibracji które się włączają w Wiilocie wtedy..dziwne to trochę), zresztą widzieliście te plakaty co będą w bundle'u? nie dość że są wielkości A1(przynajmniej tak czytałem, choć nie zdziwiłbym się jakby miały rozmiar A2/A3) to jeszcze według mnie prezentują się fenomenalnie!

 

Ano właśnie, ja również gustuje w grach niszowych (a za taką uwarzam choćby Xenoblade), nie zniszconych jeszcze przez komercje, którą przykrywa hype. Bo nie dostajemy tak, jak w choćby przypadku (ostatnich) FF'ów przerostu reklamy/formy nad treścią, i dzięki temu możemy na czysto stwierdzić, że dostaniemy to co oczekujemy, a nie same obietnice bez pokrycia.

A po tym co tutaj choćby wyczytałem, wiem że akurat Xenoblade mnie nie zawiedzie, bo dostane to co chciałem dostać...

Oby tylko (i pewnie będę to powtarzał jak mantre) Ultima nie dała ciała...

 

Velius, ja gry na Wii odpalam na swoim 26 calowy telewizorze (do mojego prywatnego pokoiku nie zmieści się większy), i jakoś nie razi mnie to po oczach (może i to dla tego, że nie jestem sępem na grafikę), więc raczej nie powinno Ciebie to tym bardziej razić na mniejszym monitorze...

Edytowane przez P-chan
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Są jeszcze jakieś warte uwagi jrpg na Wii? Dla samego Xenoblade [no moze jeszcze dla zeldy i monster hunter] troche szkoda mi wywalic 600zl a machanie rękami czy platformowki od nintendo srednio mnie jaraja.

 

Z tym machaniem rękoma, to nie przesadzaj...

Co do rpg'ów wartych uwagi, to można polecić Ci jeszcze choćby nadchodzące The Last Story i Pandora's Tower.

Natomiast z tymi co miałem styczność to jeszcze można dodać choćby Rune Factory (jeśli ktoś lubi), i Tales of Symphonia 2...

Ja bym jeszcze polecił choćby Fire Emblem, choć to bardziej gra taktyczna...

 

Choć gier wartych uwagi na Wii, jest zdecydowanie więcej...

Edytowane przez P-chan
Odnośnik do komentarza

Nie ma tak wiele tych dobrych jRPG-ów, ale hej, nadal więcej, niż na innych konsolach stacjonarnych. Xenoblade i Last Story dopiero wyjdą i z recenzji można wnioskować, że to najlepsze, co cała generacja ma do zaoferowania. W tej chwili masz Little King's Story, Rune Factory Frontier, Muramasa, Fire Emblem, Super Paper Mario (niby gra mało jRPG-owa, ale nie tak daleko). Aha, no i Monster Hunter 3. Niestety w Europie chyba nie kupisz Dokapon Kingdom, ale nadal jest, jak widać, całkiem sporo naprawdę fajnych gier z gatunku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.