Skocz do zawartości

Uncharted: Golden Abyss


schabek

Rekomendowane odpowiedzi

Skonczylem wlasnie czytac recenzje Uncharted:GA w najnowszym PSX Extreme i jestem zażenowany. Nie chodzi o jakosc tekstu, a raczej o dziwne podejscie autora do oceny koncowej. Po pierwsze - recke czyta sie swietnie, ale jest ona zbyt krotka. Po drugie - Kilu wypowiada sie o grze w niemal samych superlatywach, chwalac przy tym oprawe graficzna - pełna szczegolow, piekna, z fantastycznymi widoczkami i swietnie wykonanymi postaciami... dajac temu aspektowi ostatecznie 8/10. WTF??? Rozumiem ponadto, ze gra jest casualowa, szkoda, ale mimo to wszystko zagralo - mamy 8-10 godzin zabawy na najwyzszym poziomie - wnioskuje z tekstu. Ocena koncowa - 8/10. Czytam PE od wczesnych czasow PS2, miesiac w miesiac, wiem ze Kilu to wymagajaca "bestia", ale niech chociaz czasami aurgumentuje zanizona note gry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

no chyba nie... napisał ze początek jest ładny, a potem jest gorzej, że jest nie równo graficznie, widać poszarpane krawędzie itd, nie wiem jak czytałes tą reckę. poza tym zjechał "dotykowe" sekwencje więc imo się zdziwiłem, że AŻ 8/10 wystawił.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Orzeszek87

Gram sobie w uncharted, pierwsze co sie rzuca to tragiczny dubbing pani pogodynki gardias, bez emocji duka tekst z kartki, zero charyzmy. Tak to gra wygląda "porządnie" graficznie dobrze, momentami są babole i kanty, ale widoczki i oświetlenie "robią robote", ficzery dotykowe imo wrzucone na siłę tak jak w u1 na ps3 wykorzystuje sixaxis, za to snajperką bardzo fajne sie strzela, mogli by coś takiego na dużej konsoli dać, fajny motyw z zagadkami, puzzlami i szukaniem pierdółek których jest sporo. wracając do sterowanie mam kłopoty z strzelaniem, mianowicie z prawą gałą odpowiedzialną za namierzanie, pewnie to kwestia wprawy ale strzelenie head shota z guna to tylko przypadkiem u mnie wychodzi. poziom trudności jest żenujący, gram na hard, i jest ultra prosto, wszystkie te ficzery dotykowe tak ułatwiają grę, że małpa z zespołem downa przeszła by gre na hardzie. Podsumowując, mamy typowe uncharted, fajna historia, kiepskie strzelanie, kiepską lokalizację, dużo skakania, zagadek i pierdółek do zbierania, nie równe lokacje (jedna lokacja wygląda ślicznie by zaraz dostać po oczach potworkiem) dla fana pozycja obowiązkowa, jako tytuł startowy okej, boli mnie jednak cena tego tytułu, imo nie jest warta tych ~180zł, ale to tytuł startowy i pewnie zaraz szybko stanieje, więc są rozgrzeszeni, dla mnie takie 7/10

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

są wrzucone na siłę w miejscach gdzie nie powinny byc, jak np cięcie maczetą kawałka szmatki żeby przez nią przejść (ręką przecież nie mozna odgarnąc wiszącej szmaty tylko machać jak debil maczetą by ją pociąć) wszytskie inne walki wręcz, reloady i wykorzystanie lin jest okej, mówię o miejscach gdzie są z doopy. auto aim jest dla pedauff, nie po to gram na hardzie by gra jeszcze za mnie celowała, wystarczy że gra sama za mnie skacze i wspina.

Odnośnik do komentarza

Według mnie gra jest świetna, klimatem zbliżona do U1. Wykorzystanie możliwosści konsoli bardzo dobre (czujnik ruchu, ekrany dotykowe, kamera). Jeżeli chodzi o grafikę to ja nie mam do czego się przyczepić - może ze względu na wiek już wzrok nie ten :) Dodatkowo jeżeli chodzi o ilość zagadek, układanek, poszukiwania skarbów to wydaje mi się, że bije U1,U2,U3. Polska lokalizacja też wypada dobrze. Szkoda tylko, że nie można podejrzeć czasu gry jak to miało miejsce na PS3 chodzi o informacje z save'a. Tak w ogóle to wiecie gdzie znajdują się zapisy stanów gier?

 

Aktualnie jestem w rozdziale 16 i na tą chwilę gra otrzymuje 9.5/10

Odnośnik do komentarza

Gram sobie w uncharted, pierwsze co sie rzuca to tragiczny dubbing pani pogodynki gardias, bez emocji duka tekst z kartki, zero charyzmy. Tak to gra wygląda "porządnie" graficznie dobrze, momentami są babole i kanty, ale widoczki i oświetlenie "robią robote", ficzery dotykowe imo wrzucone na siłę tak jak w u1 na ps3 wykorzystuje sixaxis, za to snajperką bardzo fajne sie strzela, mogli by coś takiego na dużej konsoli dać, fajny motyw z zagadkami, puzzlami i szukaniem pierdółek których jest sporo. wracając do sterowanie mam kłopoty z strzelaniem, mianowicie z prawą gałą odpowiedzialną za namierzanie, pewnie to kwestia wprawy ale strzelenie head shota z guna to tylko przypadkiem u mnie wychodzi. poziom trudności jest żenujący, gram na hard, i jest ultra prosto, wszystkie te ficzery dotykowe tak ułatwiają grę, że małpa z zespołem downa przeszła by gre na hardzie. Podsumowując, mamy typowe uncharted, fajna historia, kiepskie strzelanie, kiepską lokalizację, dużo skakania, zagadek i pierdółek do zbierania, nie równe lokacje (jedna lokacja wygląda ślicznie by zaraz dostać po oczach potworkiem) dla fana pozycja obowiązkowa, jako tytuł startowy okej, boli mnie jednak cena tego tytułu, imo nie jest warta tych ~180zł, ale to tytuł startowy i pewnie zaraz szybko stanieje, więc są rozgrzeszeni, dla mnie takie 7/10

 

 

Jak dla mnie pozycja obowiazkowa i zdecydowanie warta swojej ceny :woot:

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj mialem okazje pograc w Uncharted na PS Vita - przyznam, ze robi wrazenie. Widac troche niska rozdzielczosc i aliasing, poza tym gra jest bardzo ciemna, nie tylko level, w ktorym bylem bo widzialem wczesniej na screenach i filmikach, ze ta gra raczej taka jest - troche szkoda bo to przeciez nie jest jakas mroczna gra. Gralem zalediwe kilka minut, ale udalo mi sie nawet zdobyc trofeum. ;)

 

Ciekawe czy tutaj tak jak w stacjonarnych Uncharted po przejsciu gry dostaje sie materialy z procesu tworzenia gry - filmiki i artworki.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

na jakim poziomie trudności gracie ? Ja każde Uncharted zaczynam zawsze na hard, tu zrobiłem tak samo, jednak szybko zmieniłem na normal. Nie wiem czy to dlatego, że sterowanie jeszcze nie obczajone ale nie mogłem przejść 1 sekcji jak się wisi na tej płycie i trzeba wisząc tych 3 ziomków zdjąć.

 

edit: ficzerów dotykowych nie używam jak coś.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

nie wierze, gra jest banalna przecież, gram na hard i jeszcze ani razu nie miałem "zacięcia", kwestią jest imo zyebane sterowanie (prawa gała jakoś dziwnie reaguje), jestem przy 23 chapterze i juz sie nauczyłem nawet headshoty strzelać XD

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

nie żałuj amunicji podstawowej amunicji, zauważyłem że w większości akcji "zwisowych" amunicja gdy spadnie do zera, magicznie sie odnawia jako jeden pełny magazynek i tak w kółko w magiczny sposób.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem tą mapkę na PSS za 4zł i powiem, że warto. Wygląda to tak, że mamy zarys całego naszego "szlaku" w notesie i są zaznaczone miejsca gdzie trzeba coś zebrać/zrobić zdjęcie.

 

Aktualnie gram na hardzie zbierając wszystko po drodze, a potem zostanie mi tylko najwyższy poziom i ewentualnie zabójstwa z broni jak czegoś nie wbiję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...