Skocz do zawartości

Uncharted: Golden Abyss


schabek

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie (mega fan serii jak na razie tylko praktycznie dla Uncharted kupiłem Vite), jest rewelacja. Jestem zachwycony AV wiadomo kosmos, ale gameplay to co czego mi trochę brakowało w U2 i U3 czyli mało strzelania a bardzo dużo skakania i zwiedzania. Kolejną mega zaletą jest aparat i zagadki do calakowania, levele też większe niż na PS3 z alternatywnymi odnogami, oj jak na razie dla mnie najlepsza część serii (przedkładam skakanie i eksplorację ponad skrypty).

Odnośnik do komentarza

K_J - tylko, ze te zagadki sa raczej slabej jakosci, imho nie maja startu do tych z U3... Chyba, ze cos sie zmieni, na razie jestem w 15 rozdziale ;)

 

BarneyStinsonPL - przejscie przez fabule to chyba wlasnie te 10 godzin gry. Na zebranie wszystkich znajdek i zrobienie wszystkich fotek trzeba przeznaczyc dodatkowy czas, przynajmniej tak mi sie wydaje ;)

Odnośnik do komentarza

Można spokojnie olewać wszystkie znajdźki i cisnąć do przodu tylko z fabułą. Ja tak robie, a na znajdźki rezerwuję drugie podejście, jak odblokuje ten wyzszy poziom trudnosci. Szukanie tych wszystkich miejscówek do zrobienia zdjęć i innych kamieni czy przedmiotów wydłuża grę, ale bez tego jest dobrze. Tak przynajmniej mnie się wydaje.

Odnośnik do komentarza

Można spokojnie olewać wszystkie znajdźki i cisnąć do przodu tylko z fabułą. Ja tak robie, a na znajdźki rezerwuję drugie podejście, jak odblokuje ten wyzszy poziom trudnosci. Szukanie tych wszystkich miejscówek do zrobienia zdjęć i innych kamieni czy przedmiotów wydłuża grę, ale bez tego jest dobrze. Tak przynajmniej mnie się wydaje.

Widzisz a dla mnie znajdżki to największa frajda, postawiłem sobie za cel odszukać je wszystkie samemu bez YT czy mapy.

Niektóre są nieźle ukryte dwa razy przechodziłem 1 lv. i brakuje mi 3 sztuk w nim.

Odnośnik do komentarza

Ja już grę przeszedłem, obecnie skupiam się na zebraniu tych skarbów, zdjęć itd., które pominąłem. A już tutaj muszę przyznać, że jakoś ciężko one nie są poukrywane, bo już teraz w każdej zagadce brakuje mi max 3 elementów. W wersjach PS3 generalnie ciężej było znaleźć skarby.

Jeśli chodzi o tempo przechodzenia gry - obecnie grę powtarzam na poziomie trudnym, wcześniej grałem na normalu. I przejście na normalu zajęło mi ponad pół tygodnia (z zauważeniem, że 2 wykłady poświęciłem na graniu, więc może i w 10 godz. się mieścić ta gra, dokładnie nie liczyłem). Ludzie piszą, że to długa gra, bo ma 34 rozdziały. Ale przepraszam bardzo, tyle, że rozdziały w wersjach PS3 są po prostu dłuższe, dlatego ich liczba jest mniejsza. A tutaj przy niektórych rozdziałach to dosłownie chwila.

Grafika może i nie jest powalająca przez te ząbki i przez przyzwyczajenie do PS3, ale jak tylko pomyślę, że taki "mały" (w porównaniu do sprzętu stacjonarnego) sprzęt przenośny potrafi taką grafę osiągnąć to i tak jestem pod wrażeniem :)

 

Generalnie gra miła jest, fajnie się ją przechodzi. Liczba zagadek na drodze fabuły zadowala, a była i taka zagadka, przy której pogłówkowałem dłużej. Celowanie nie należy do najwygodniejszych, ale po paru rozdziałach człowiek nabiera wprawy.

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to scenariusz i filmy. Teraz przechodzę dla znalezienia skarbów, to filmy pomijam. Aż zaskakuje ile razy trzeba tykać opcji "Pomiń film". A scenariusz w moim odczuciu jest słabszy od wersji PS3, po prostu widać gołym okiem, że za to zabierało się inne studio niż Naughty Dog.

 

 

No bo rany, tekst "Od czego są przyjaciele" - WTF?! Gram w Uncharteda, czy w jakąś ckliwą opowiastkę?

 

 

Ogólnie oceniam tę grę dobrze, powiedzmy tak na 8, może 8+.

 

EDIT: Jeszcze apropo's grafiki - wykonanie oczu u niektórych jest dla mnie dziwne. Nate, czy Marisa jeszcze ok. Ale

 

Sully

 

ma te oczy co najmniej śmieszne, jeśli nie dziwne.

 

A i ktoś pytał o umiejscowienie akcji w tym Unchartedzie. Myślę, że to tak będzie jeszcze przed Uncharted: Drake's Fortune.

 

Zwłaszcza, że nie uświadczysz tu ani Chloe, ani Eleny. Szkoda, liczyłem na Elenę chociaż, ale i bez niej gra daje sobie radę.

 

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...