Skocz do zawartości

Amazon Kindle


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem już kilkanaście książek i pomyślałem, że podzielę się opinią o tej zabawce, zwłaszcza że jest coraz tańsza (450 z wysyłką z amazona)

 

http://www.youtube.com/watch?v=FIxe-eMc8xk

 

 

Jedyne czego się bałem to kontrast tekstu, bo na fotach wyglądał nieco blado. W rzeczywistości jest czarny jak węgiel, tło szarawe, kilkugodzinne czytanie nie męczy oczu (e-ink, fuck yeah), co przy normalnych książkach się czasem zdarzało. Wbudowane 4gb są nie do zapełnienia książkami. Same ebuki można ładnie posegregować w kategorie czy jak tam kto lubi, ostatnio czytane przechodzą na pierwsza stronę.

Można robić notatki, zaznaczać fragmenty tekstu, oceniać książkę i wysyłać to wszystko na fejsbuka/twittera (wifi/3g)

Przeglądanie interneciku nie sprawia dużego problemu, chociaż to nie jest demon prędkości. Większość stron nawet ładnie skaluje, gdybym nie miał z(pipi)anego aparatu to bym wam nawet pokazał ale ostrości nie moge złapać bliżej mellow.gif

 

IG3ck.jpg

 

Nie wiem ile trzyma bateria, bo mi się jeszcze nie skończyła, chociaż czytam kilka godzin w ciągu całego dnia i sprawdzam fejsbuka/sklepik amazona. Co kilka dni przerzucam książkę przez usb i to wystarczy, żeby się doładował. Internet mówi, że w pełni naładowany wystarczy na 4-5 książek.

 

 

Na amazonie można subskrybować polskie gazetki, rozsyłają je na bierząco, wystarczy mieć włączone wifi/3g cały czas.

Co do książek, na amazonie ebooki sa drogie, zwykle nawet droższe niż drukowane książki. Na plus częste promocje 0zł na książki, sporo fajnych tytułów można dostać. Poza tym jest Project Gutenberg

 

 

Gdyby ktoś jednak chciał po polsku, to nie wiem jak ze sklepikami, ale internet ma każdą książkę. Wystarczy zessać .txt, .mobi, .prc, .doc, wszystko wejdzie. Po zarejestrowaniu konta na amazonie dostaje się maila, na który można wysłać książkę. Przy przerzucaniu USB warto zainstalować Calibre, rejestruje wszystkie wrzucane ebooki, konwertuje, wkleja okładkę z amazona itd.

 

 

Z takich mniej przydatnych (przynajmniej dla mnie) rzeczy, kindle ma bardzo fajne głośniki. Można słuchać mp3, audiobooków i używać wbudowanego lektora, ale on tylko do angielskich książek.

 

Jedynym minusem jest obsługa pdfów, ekran jest za mały żeby móc normalnie czytać, trzeba go używać poziomo.

 

 

 

 

Jeżeli ktoś lubi czytać i ma wolne 500zł, to polecam!

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Nie wiem ile trzyma bateria, bo mi się jeszcze nie skończyła, chociaż czytam kilka godzin w ciągu całego dnia i sprawdzam fejsbuka/sklepik amazona. Co kilka dni przerzucam książkę przez usb i to wystarczy, żeby się doładował. Internet mówi, że w pełni naładowany wystarczy na 4-5 książek.

 

Przy 3 godzinach czytania na dzień i sporadycznym odpaleniu WiFi spokojnie dwa tygodnie daje rade.

 

Z takich mniej przydatnych (przynajmniej dla mnie) rzeczy, kindle ma bardzo fajne głośniki. Można słuchać mp3, audiobooków i używać wbudowanego lektora, ale on tylko do angielskich książek.

 

Po jailbreaku da się zainstalować polskie glosy ;)

 

Jeżeli ktoś lubi czytać i ma wolne 500zł, to polecam!

Ja również, najlepszy wynalazek od czasu komórki ;)

 

Z swojej strony polecam jeszcze http://www.instapaper.com/ - do wygodnego czytania artykułów z netu, i http://www.pdftoepub.com/ - łatwa konwersja pdfow do edytowalnych formatów, nie trzeba się męczyć z obracaniem kundla, czy próbami dostosowania tekstu do wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza

Też się przymierzałem do Kindla, chociaż wcale nie czytam dużo. Mało to dla mnie przydatne, ale na pewno nie leżałby bezużyteczny. Czytanie ebooków na iPhonie mnie w(pipi)ia, ale nie mam wyboru. No i jestem kolekcjonerem i nie wyobrażam sobie, żebym przeczytanej książki nie miał później na półce, bo mi to bardzo imponuje jak wejdę do kogoś do domu a tam masa książek na półce, widzę, że mam do czynienia z inteligentnym człowiekiem :D Jak zejdą z ceną poniżej 400zł to nawet sekundy się nie zastanowię.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czyta PDFy, ale obsługuje je jak obrazki. Chcesz zoomować, to widzisz tylko 1/4 strony np. Ustawisz czytnik poziomo i mozna już spokojnie czytać.

 

Kindle 3 ma do wyboru wifi albo wifi+3g, jeszcze jest kindle DX, 2x wiekszy ekran, więc nie trzeba zoomować pdfów. W sumie tyle lol, są jeszcze inne czytniki ale nie próbowałem żadnego poza nookiem.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

widze ze ciachneli cene, chociaz nie jaram sie, za malo zmian w stosunku do poprzednika. Normalny model nie ma ani touch screena ani klawiatury, więc notki i adresy trzeba bedzie wpisywac krzyzakiem na ekranowej klawiaturce?

Touch z e-inkiem sie srednio sprawdza chyba, na filmikach wyglada strasznie slamazarnie.

 

Za to kindle fire wyglada ok jak na swoją cenę. Zastanawiam się nad czymś tanim w kolorze, więc go pewnie sprawdzę jak już wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Coraz bardziej skłaniam się ku zakupowi tego Kindla, zwłaszcza podczas czytania 1200 stronnego Bożego Igrzyska :unsure: Po prostu wygodniej w rękach trzymać coś o wymiarach i wadze małego zeszyciku.

 

Czy ktoś, kto to ma może mi powiedzieć, czy jakbym chciał ściągnąć sobie jakąś nową książkę po polsku(np w pdf) to potem po przekonwertowaniu wszystko jest pięknie na Kindle ?

Odnośnik do komentarza

Tylko za to, że kupiłem wersję sponsorską do pl?

EDIT:Niestety, łącznie ze wszystkimi opłatami itp. wyjdzie 500 zł za normalną wersję z Amazona. Kusi mnie trochę żeby kupić sponsorską, ale już chyba wolę wydać 100 zł więcej niż ryzykować brak gwarancji.

Opłaca się kupić w Niemczech na Amazon.de?

Jak jest w końcu z płatnością na amazon.com? Jaką kartę trzeba mieć?

Edytowane przez m0rr0s
Odnośnik do komentarza

Amazon nie sprzedaje wersji z reklamami do Polski i z tego względu mogą być problemy. Aczkolwiek ciężko określić jak jest na pewno, możesz poszperać czy komuś uwzględnili gwarancję.

Do płatności wystarczy karta debetowa, np. delfinek z mBanku.

A z innymi Amazonami jak wyżej - wysyłają tylko w obrębie swojego kraju, sprzedażą zagraniczną zajmuje się amerykański dział.

Odnośnik do komentarza

gugle najlepsze zrodlo polskich ksiazek na kindla, tytul+autor+txt/rtf/mobi i masz kazda ksiazke.

Wszystkie pl ksiazki z amazona mozna przeczytac w jeden dzien, moze cos sie poprawi jak amazon wejdzie do polandii :(

 

 

poza tym:

http://bookini.pl/

http://www.bezkartek.pl/

http://www.feedbooks.com/

http://www.gutenberg.org/browse/languages/pl

 

btw. jak bedziecie kupowac ksiazki na kindla przez ten "1 click buy" to uwazajcie, bo to naprawde 1 click buy, nalicza wam do rachunku i wysyla ksiazke z automatu a dopiero potem sie upomina o zaplate :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

btw. jak bedziecie kupowac ksiazki na kindla przez ten "1 click buy" to uwazajcie, bo to naprawde 1 click buy, nalicza wam do rachunku i wysyla ksiazke z automatu a dopiero potem sie upomina o zaplate :sorcerer:

 

Da się bez żadnego problemu wycofać z zakupu, jeden mail do supportu i transakcja anulowana, a przeglądając sklep na kindlu jeszcze łatwiej - po zakupie jest opcja kliknięcia ze nasz ostatni zakup to był wypadek przy przeglądaniu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...