Skocz do zawartości

Gry z serii Lego


Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do fanow lego gierek

planowalem pokonczyc wszystkie czesco, ale dotrwalem do piratow z karaibów i formuła mi się najzwyczajniej przejadła

największy mankament tej serii w moim przypadku to koniecznosc przechodzenia tego samego levelu dwa razy, aby zdobyc wszystko. wydaje sie to byc dobrym, metroidovaniowym rozwiązaniem, ale nie jest i po prostu męczy. czy wszystkie gry z serii lego tak mają?

no i pytanie: ktore z nizej wymienionych warto zagrac, a ktore mozna sobie odpuscic?

Lego Potter 5-7
Batman 2
LOTR
Marvel Super Heroes
Batman 3
Hobbit

(uniwersum nie ma znaczenia, wszystkie lubie)

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Mam pytania Lego Majstry:

czy Lego Marvel Super Heroes ma otwarty świat jak Lego City Undercover? Bo Undercover mi się podobało, a gry Lego na licencjach filmowych  już nie bardzo. 

Czy Lego Marvel Super Heroes na Wii U jest jakoś "upośledzona" względem wersji na PS3? Jakieś bugi? Gorsza płynność? Gorsza grafika?

Żadna gra z Lego nie ma takiego dużego i otwartego śwaiata jak Udercover i żadne Lego nie ma tak różnorodnej, długiej i świetnej rozgrywki. GTA LEGO jak w mordę strzelil. Dla mnie top3 gier na WiiU.

Odnośnik do komentarza

 

 

Trailer najnowszej gry ze studia TT Games, czyli wszystkie cztery filmy w jednym pudełku! Dokładnie, znajdziemy tutaj grywalne odwzorowania wielkiego hitu kinowego z 1993 roku: Jurassic Park oraz jego o wiele słabszych kontynuacji: The Lost World: Jurassic Park z 1997 roku i Jurassic Park III z 2001 roku, a także najnowszej części sagi, która dopiero będzie mieć swoją premierę.


16833225991_67ca53a118_z.jpg
Żródło: https://8studs.wordpress.com/
Moim zdaniem, ta idea zrobienia platformera w świecie Lego, staje się już nudna. Okładka wygląda tak, jakby miał nas gonić dinozaur - przypomniał mi się CrashBandicoot 3, ale pewnie jak zwykle będzie mozolnie.
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Wyrwałem w dobrej cenie pred świętami Lego Marvel Super Heroes 2. Być może cześć z was wie, że uważam jedynkę za niedościgniony wzór "gry lego" a i absolutny top gier ze świata Marvela.

 

Myślałem, że nie da się popsuć tak fantastycznej symbiozy. Myliłem się :(

Już z recenzji i trailera przeczuwałem, że całe to mumbo-jumbo z pomieszanymi uniwersami w jednym mieście może nie przypaść mi do gustu (dla przypomnienia LMSH1 dzialo się w nowym Jorku i były co najwyżej wyjazdowe misje fabularne), ale stwierdziłem, "Marvel to Marvel, będzie ok". Faktycznie da się z tym żyć, jednak czuć, że ten pomysł może i spoko wyglądał dla jakiegoś kierownika na papierze, jednak nie spisuje się dobrze w grze i to nawet z punktu widzenia 6/7latka. Owszem, niektóre krainy dają nam możliwość zwiedzenia Atlantydy (bez Namora ... o czym wspomnę zaraz), Sakaaru czy Attilanu, ale Egipt czy Dziki Zachód nie mają żadnego powiązania z Marvelem i ewidentnie są wciśnięte na siłę.

Co najbardziej boli jeśli chodzi o klimat gry to absolutne wycięcie X-menów (FF też) i jawne faworyzowanie Marvel Cinematic Universe. Niech się w piekle smaży ten kto w Marvelu wymyslił ignorowanie X-ludzi tylko dlatego, że nie zarabiają w filmach. Mamy przez to jakieś abstrakcje pokroju Wilko-kapitana ameryki, Hulko-trolla a Wolverine'a, Cyclopa czy Beasta nie uświadczymy (gdzie dwóch z wymienionych to etatowi członkowie Avengers).

 

Puścilbym to jednak płazem gdyby nie to, ze gameplay się popsuł doszczętnie...

Bossowie w LMSH1 byli interesujacy za pierwszym podejściem. Tzn trzeba było znaleźć sposób na nich, a wtedy pękali w kilka minut i to poniżej 5ciu. Walka była dynamiczna - trik-piącha-trik-piącha i koniec. Tutaj walki to istny koszmar.Owszem jest schemat, ale zamiast 3 serduszek bossa maja oni pasek życia, który co chwilę jest zablokowany a nawet jak się odblokuje to trzeba go tłuc cholera wie ile, bo i tak co chwilę jest nieśmiertelny. Walki sa monotonne, sprowadzają się do bezmyślnego mashowania guzika ataku w nadziei, ze tym razem zejdzie przeciwnikowi trochę życia i po prostu irytują. Co więcej, niektóre misje fabularne to nic innego poza walką z bossem, co mojego syna bardzo rozczarowuje bo skoro gra jedną misję dziennie max to czuje się oszukany.

Menu wyboru postaci zmieniono do tego stopnia, ze z metra dobrze nie widać kogo się szuka.

Szczytem niedopracowania dla mnie jest to, że zacząłem jeden wyścig na mapie (która zagadki niedostępne przez brak umiejętności oznacza kłódką) i na dwie brami przed końcem okazuje sie, że nie mogę go dokończyć bo rzeczone bramki są za nieprzekraczalną barierą, która pewnie zniknie w późniejszym etapie gry. Paranoja. Jakby nie mogli dać kłódki na ikonie wyścigu.

 

Co więcej dołożyli animację wzbicia się w powietrze po przytrzymaniu X. Nawet to spaprali. Normalnie wystarczylo nacisnać szybko X,X aby osiągnac to samo a teraz często włącza się ta durna i trwająca z 2/3 sekundy animacja.

 

Wisienką na torcie jest teraz to, że w LMSH1 podczas grania misji na 2 osoby ekran o ile postacie były koło siebie był niepodzielony, i tylko w przypadku powędrowanie niewiadomo gdzie się dzielił. Tutaj jest podzielony cały czas.

 

Suma sumarum. Skońćzyła się moja cierpliwość do gier Lego. Wychodzi na to, że LMSH1 zostanie niedoścignionym ideałem, a cała reszta jest w ten czy inny sposób upośledzona i wnerwiająca.

 

 

EDIT: Dodatkowy komentarz odnośnie gry w co-opie:

Wspominałem już o na siłę dzielonym ekranie. Okazało się, ze w jednej z potyczek potrafili jednak go "połączyć". Co tylko spotęgowało irytacje na ten tytuł. Grając w Co-opie na niektórych planszach, a dokładnie podczas walk z bossami ekran jest tak pocięty, ze szybko przemieszczający się Boss cały czas znajduje się poza zasięgiem kamery. Hammerhead, Carnom, Kang. Walka z nimi to ciągła gonitwa aby zobaczyć gdzie przeciwnika wywiało. Te walki w połączeniu z wspomnianą nieśmiertelnością bossów to istna orka na ugorze. Zawsze w takich chwilach zastanawia mnie czy nie było testera, który by powiedział "spieprzyliście ten element, poprawcie go" zamiast tylko szukać błędów? Czy naprawdę nie ma osoby w procesie produkcji gry, która ma ocenić czy "gra się dobrze"?

Toż to miała być gra dla dzieci,a w momencie gdy 6 latek z frustracją woła "no zostaw mnie w spokoju" bo akurat 3/4 nieśmiertelnych przeciwników go oklepuje tak, że ten nie może ich metodycznie pokonać, człowiek aż chchiałby płytę połamać...

Edytowane przez szczudel
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...