Skocz do zawartości

Windows 8


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No i spoko, przez pierwszy weekend też miałem problem z przyzwyczajeniem się, ale później im dłużej pracowałem z tym systemem, tym bardziej podobał mi się sposób w jaki microsoft przemodelował windowsa. Ósemka nie jest taka straszna. Świeżo po postawieniu systemu rzeczywiście metro jest zapchane niepotrzebnymi kafelkami, ale później to już tylko kwestia personalizacji. Moje metro wygląda tak:

9ibb6h.jpgi dalej w prawo aplikacje office'owe, jakieś aplikacje z metra do testowania, parę aplikacji systemowych. Nie twierdzę, że to jest jakieś super optymalne ustawienie i każdy takie musi mieć, dla mnie po prostu się sprawdza, a na siódemce nie miałem takiej możliwości. I w końcu na pulpicie nie muszę mieć miliona folderów, tylko jakieś pojedyncze pliki na jakich aktualnie pracuję.

 

 

Pytania do tych, którym ósemka nie odpowiada: korzystaliście z tego systemu trochę dłużej, czy póki co raczej przyglądacie się całej dyskusji i oglądacie filmiki na jutjubie albo mieliście jakiś piętnastominutowy kontakt u kolegi na komputerze? Ten system ma całkiem sporo zalet, wystarczy dać mu parę dni. Póki co większość osób tu piszących krytykuje wygląd i koncepcje (co oczywiście jest bardzo ważną sprawą, ale jednak dość subiektywną np. ja uważam, że windows nigdy tak dobrze nie wyglądał jak teraz), ale nikt nie komentuje np. tego, jak dużo szybszym systemem jest ósemka w porównaniu do poprzednika (stąd też moje podejrzenie o pewnej "powierzchowności" w kontakcie z ósemką). I nie chodzi mi tu tylko o samą prędkość działania systemu, ale też przyspieszenie np. wyszukiwania plików (czy to po nazwie, czy po rozszerzeniu) albo ustawień systemowych.

Odnośnik do komentarza

Ale czemu ten film ma udowaniac ? że "osoba" nie potrafi kliknąć prawego przycisku myszy, żadnego skrótu ? Może powinna zobaczyć 5sec film na starcie, gdzie dokładnie jest napisane, by w razie jakichkolwiek problemów umiescic myszke w rogu ekranu, ktoryms z bokow itp. to pojawi się menu kontekstowe. To chyba nie jest too hard ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

 

9ibb6h.jpgi dalej w prawo aplikacje office'owe, jakieś aplikacje z metra do testowania, parę aplikacji systemowych. Nie twierdzę, że to jest jakieś super optymalne ustawienie i każdy takie musi mieć, dla mnie po prostu się sprawdza, a na siódemce nie miałem takiej możliwości. I w końcu na pulpicie nie muszę mieć miliona folderów, tylko jakieś pojedyncze pliki na jakich aktualnie pracuję.

 

Trochę zapchane tymi kafelkami, rzeczywiście to jak interfejs Xboksa wygląda.

A da się zrobić jak 7, clean look taki? Bo lubię mieć taki porządek i traktować pulpit jak puste biurko - na czas pracy naśmiecić tymczasowymi skrótami i potem posprzątać. Tu niżej jak na razie u mnie wygląda.

 

35548577.png

 

Odnośnik do komentarza

No ale ja tak właśnie mam. Wszystko co wcześniej trzymałem na pulpicie wyrzucone w metro, którego używam do włączania aplikacji i wyszukiwania, a sam pulpit wygląda tak:

14v7br6.png

 

95% czasu spędzam właśnie na pulpicie, w normalnych aplikacjach okienkowych, metro oglądam tylko, gdy chcę coś uruchomić albo znaleźć, a do tego nadaje się to idealnie i dlatego nie do końca rozumiem tych co tak jadą po ósemce, skoro da się na tym pracować przynajmniej tak samo dobrze jak na siódemce.

A samo włączenie tego normalnego pulpitu wygląda tak: po uruchomieniu kompa i zalogowaniu się w metro klika się w kafelek Pulpit (na tym moim poprzednim obrazku go widać) i już, jest się na pulpicie. Od tego momentu przełączanie między metro i pulpitem to jednokrotne naciśnięcie winkey, przy czym jak ktoś nie chce, to metro mu praktycznie do niczego nie potrzebne, wystarczy ogarnąć, że np winkey + E otwiera eksplorator windows a winkey + X otwiera coś w stylu "ustawień systemowo sprzętowych" )

2mhedye.png

 

Jak np zahibenujesz komputer będąc na pulpicie, to po odhibernowaniu normalnie tam wracasz, to nie jest tak, że microsoft zmusza wszystkich do korzystania z metro.

Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza

No przyznam nie wygląda to źle. Dzięki za screeny. Chociaż nadal nie wiem po co w sumie miałbym płacić 129 złotych za system, który może działać prawie tak jak 7, nie korzystać z jego nowych funkcji (no dobra, może by się coś znalazło w tym Metro) i uczyć się paru rzeczy od nowa.

Czy są przydatne rzeczy w 8, które są zdecydowanie lepsze niż w 7? Bo jak na razie widzę opinie "8 to kupa", "8 też może działać jak 7", "8 nie jest zły", a nie za bardzo "8 jest lepszy od 7/ta funkcja w 8 działa lepiej niż w 7/ warto zmienić na 8 gdyż". A z plusów to bez zgłębiania tematu widziałem: więcej informacji przy kopiowaniu plików (no mega, jak kopiuję zwykle małe pliki, a nawet jak zobaczę te wykresy prędkości przesyłania, to nic to nie zmieni) i szybsze uruchamianie (komputer chodzi tygodniami i tylko go usypiam jak odchodzę).

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci, że sam o tym myślałem: "Czy jakby nie to, że uczelnia mi zafundowała ósemkę, to bym na nią wydał kasę?" Mogę powiedzieć tyle, mój laptop działa szybciej i jest to odczuwalna (w moim przypadku) różnica, metro się przydaje, ale nie jest to jakaś rewolucyjny feature, całkowicie zmieniający pracę z systemem, jak próbują to pokazać i hejterzy i Ci, którym to podpasowało. Po moich doświadczeniach, które mam teraz, pewnie zdecydowałbym się na zakup, bo jestem bardzo zadowolony, ale jako że siódemka jest bardzo dobrym systemem, to ciężko coś tu radzić. Ja bym przeszedł, stówa to nie majątek.

Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza

Dziś przebiegła mi myśl po głowie o nowym win 8 co by obadać nowy system,ale po obejrzeniu tego filmiku będę się trzymał z dala od ósemki.

http://www.youtube.com/watch?v=G79-Mb0UdVo&feature=related

Pozostaje przy siódemce.A wygląd i koncepcja tego systemu to dla mnie jakiś ponury żart Microsoftu.

Fajnie sie porownales.

 

Drugi dzien na 8-ce siedze i poki co ok.

Modern (a nie metro jak niektorzy powtarzaja) stwarza ciekawe mozliwosci. Szczegolnie jesli mamy do czynienia z apkami wprost na niego. Tych powinno przybywac, bo poki co bieda.

Ciekawa rzecz, ze po zainstalowaniu w ogole nie prosi o antywirusa. Wczesniej centrum akcji non stop wyskakiwalo z pop-upem. Czy to dobrze, nie wiem. Zobacze czy wewnetrzne zabezpieczenia spelnia swa role.

Czy są przydatne rzeczy w 8, które są zdecydowanie lepsze niż w 7

 

Latwosc dostepu do wszelakich informacji, kont, wiadomosci itp. Reszta to raczej przedluzenie wczesniejsszego systemu i to w dobra strone, imo.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Nie prosi o antywirusa, bo jest domyślnie zainstalowany Microsoft Security Essensials (w ósemce pod nazwą Windows Defender). Jak się chce, to można zainstalować coś innego, wtedy ten od microsoftu się automatycznie wyłącza.

Modern (a nie metro jak niektorzy powtarzaja)

In August of 2012, rumors began circulating that one of Microsoft's retail partners, German company Metro AG, had threatened legal action against the software giant for infringing on the "Metro" trademark. A memo was sent out to developers and Microsoft employees to stop using the term "Metro" until a replacement term is established or the legal case is settled.Microsoft is temporarily referring to the design language as Modern UI.

Zresztą, z kim bym nie rozmawiał to każdy określa metro jako metro. Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza

Jak zainstaluje na w7 to wszystko co mam na kompie bedzie po staremu? Nic nie bede musial instalowac? Pwnie nie da sie wrocic do w7 bez stawiania systemu nie? Gral ktos w diablo na 8 nie ma problemow? Czy wszystko co bylo kompatybilne z 7 dziala na 8? Jak zakupie update to moge go zainstalowac kiedy chce czy jak to wyglada?

Odnośnik do komentarza

Jak zainstalujesz 8 na Win 7 i wybierzesz odpowiednią opcję przy instalacji to wszystko zostanie po staremu. Instalator tylko poprosi o odinstalowanie niekompatybilnych programów (sam je wskaże i od razu zaproponuje ich usunięcie). Ja tak zrobiłem właśnie i wszystko śmiga bez problemu, tylko trochę długo trwało.

 

A teraz żałuję jak nie wiem, bo mimo drugiego podejścia, stwierdzam z całą świadomością, że Windows 8 to absolutna porażka. Ten system nie ma NIC nowego ani ciekawego. Ani też nie działa szybciej, jak to w wielu miejscach mi sugerowano (przynajmniej na moim Samsungu R522).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Grammar nazi moment: męskiego członka służącego kopulacji z przedstawicielkami płci przeciwnej piszemy poprzez "ch" a nie "h" ;)

 

 

Wszędzie piszą, że Windows 8 uruchamia się nawet do 215% szybciej niż Windows 7. *

 

 

 

 

 

 

* Po czym na dole napisane jest małymi literkami "Obejmuje okres od wciśnięcia POWER na obudowie do ekranu Logowania użytkownika", który większość osób (tych znanych mi) ma wyłączony.

Więc wychodzi na to, że tylko kawałek procesu odpalania kompa jest szybszy, a wczytywanie pulpitu etc już nebałdzo.

Odnośnik do komentarza

Właśnie, ja też pamiętam, jak za grzdyla z murów świeciły "huje", a nie "(pipi)e".

 

Jak ja miałem Win8 na swoim lapku, to na pewno nie uruchamiał się szybciej. Fakt, że jakiegoś potwora nie mam, ale przyspieszenia, przynajmniej w moim przypadku, nie było.

Odnośnik do komentarza

Grammar nazi moment: męskiego członka służącego kopulacji z przedstawicielkami płci przeciwnej piszemy poprzez "ch" a nie "h" ;)

 

 

Wszędzie piszą, że Windows 8 uruchamia się nawet do 215% szybciej niż Windows 7. *

 

 

 

 

 

 

* Po czym na dole napisane jest małymi literkami "Obejmuje okres od wciśnięcia POWER na obudowie do ekranu Logowania użytkownika", który większość osób (tych znanych mi) ma wyłączony.

Więc wychodzi na to, że tylko kawałek procesu odpalania kompa jest szybszy, a wczytywanie pulpitu etc już nebałdzo.

Przecez to jedna z najlepszych opcji w nowej windzie. Te konto jest powiazane z windows Live, wiec jak kiedyś cos Ci się stanie z kontem możesz je odzyskać nawet przez infolinie.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak np zahibenujesz komputer będąc na pulpicie, to po odhibernowaniu normalnie tam wracasz, to nie jest tak, że microsoft zmusza wszystkich do korzystania z metro.

 

A jest opcja żeby w ogóle wyłączyć metro i startować tylko i wyłącznie z pulpitu? I czy da się tak to metro ustawić, żeby nie jeździło na boki, tylko w górę i w dół (jak tradycyjna winda ;) I co z grami (wydajność!)? Nikt nie dał jeszcze na to odpowiedzi a ten temat jest dla mnie naważniejszy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.