Skocz do zawartości

Windows 8


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Elo. Mamuśka kupiła wczoraj kompa z Win8. Wcześniej siedziała na moim lapku z "7". Win8 to też dla mnie nowość. Jak włączyć by pulpit był ten klasyczny jak w starych windowsach? Bo mam te kafelki i dopiero tam wybieram pulpit, a nie można od razu przy starcie Windowsa, by odpalał się ten klasyczny pulpit?

Drugie pytanko, w markecie microsoftu jest np. ipla, czyli jak ją tam pobiorę, to będzie w tym kafelkowym menu z apkami, a jakbym pobrał klasycznie przez stronę ipli, to nie będzie w tym menu kafelkowym? Mam rozumieć, że tylko rzeczy pobrane z shopu microsoftu, tam są? Bo pobrałem chroma, przez klasyczny pulpit (ale to brzmi) i nie ma go w tym menu kafelkowym.

Odnośnik do komentarza

Możesz sobie update zrobić do 8.1 to będziesz miał ikonkę windowsa w lewym dolnym rogu, jak klikniesz to wrzuca kafelki, ale prawy klik odpala menu w formie listy.

 

Ewentualnie możesz sobie doinstalować nakładkę Windows Classic Shell, wrzuca klasyczne menu z windowsa 7

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie jestem zielony jeśli chodzi o kwestie windowsa na lapku. Mam ultrabooka z windowsem 8.1 ale przydałoby mu się format zrobić. Kupiłem go razem z windowsem wgranym właśnie. Jak to wygląda przy reinstalacji systemu? skad mam wziąć cd-key? jak przeinstalować system w ogóle :pope:

Odnośnik do komentarza

Mozna ustawic uruchamianie z pulpitu od razu bez wchodzenia w kafelki. Ja przez bozy rok chyba nie widzialem tych kafelek. No i aplikacje raczej unikac bo sa zazwyczaj slabsze niz desktopowe wersje.

 

Oczywiście, że można. Nie dziwię się, że wciąż tylu ludzi wzbrania się przed Win 8 jeśli wciąż są powielane takie bzdury jak "do Pulpitu tylko przez kafle".

 

http://www.7tutorials.com/how-boot-desktop-windows-8-skip-start-screen

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie jestem zielony jeśli chodzi o kwestie windowsa na lapku. Mam ultrabooka z windowsem 8.1 ale przydałoby mu się format zrobić. Kupiłem go razem z windowsem wgranym właśnie. Jak to wygląda przy reinstalacji systemu? skad mam wziąć cd-key? jak przeinstalować system w ogóle :pope:

U mnie byla partycja z recovery czy cos w tym stylu. Pozniej podczas juz samego procesu pytalo czy zrobic formata, recovery itd. Zrobilem system na czysto itd ale nie musialem keya podawac czy czego kolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

Słuchajcie jestem zielony jeśli chodzi o kwestie windowsa na lapku. Mam ultrabooka z windowsem 8.1 ale przydałoby mu się format zrobić. Kupiłem go razem z windowsem wgranym właśnie. Jak to wygląda przy reinstalacji systemu? skad mam wziąć cd-key? jak przeinstalować system w ogóle :pope:

U mnie byla partycja z recovery czy cos w tym stylu. Pozniej podczas juz samego procesu pytalo czy zrobic formata, recovery itd. Zrobilem system na czysto itd ale nie musialem keya podawac czy czego kolwiek innego.

 

 

Heh, śmieszna sprawa, bo u mnie recovery nie działało. Long story short, system mi się tak popsuł, że tylko reinstalka z płyty pomogła :reggie: ale teraz śmiga jak burza 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad przesiadką z 7 na 8.1. 

Zastrzegam od razu, że zastosowanie to takie typowe jak net, office, filmy. Nie zamierzam na tym grać chyba, że w CSGO. 

Jakieś znacząca jakość w działaniu systemu w porównaniu z 7? Na coś uważać?

No i najważniejsze, warto?

Odnośnik do komentarza

Darmowy upgrade jest zarówno z Win7 jak i Win8. Moje porównanie co do tych systemów opiera się na Win7 na laptopie i Win8 na tablecie. I szczerze mówiąc Win7 działa na tyle dobrze że nie uważam by warto było go zmieniać teraz na Win8, zwłaszcza jeśli miałbyś ten system kupić. 

Net, office, filmy - jesli tylko o to chodzi to ja bym na Twoim miejscu została przy siódemce. Znaczącej jakości w działaniu systemu raczej nie widze. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

No wlasnie.. Leci do mnie lapik MSI CX61 zupelnie czysty. Zastanawiam sie nad systemem operacyjnym do niego? Mam w domu 7 i 8.1, ale ten ma byc pod Wieski, wiec chyba odpowiedni bedzie 7, co? Mam zamiar kupic, bo w koncu lapik tez nowy. 8 jakos omijam szerokim lukiem. Ale czekam na wasze rady?

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...