Skocz do zawartości

State of Decay [Class3]


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiada się najlepsza singleplayer'owa gra o zombie (pod względem gameplayu, bo oprawa audiowizualna czy fabuła nie zapowiada się jakoś imponująco), choć mam dwa zastrzeżenia (co do tego co jest na powyższym gameplayu):

1) jak dla mnie jest za dużo zombie - ledwo wysiądziemy z auta i już do nas leci kilkanaście umarlaków, ale z drugiej strony co się wiąże z 2) to to, że są za słabe - tamtego gracza gryzą kilkanaście razy on nadal żyje (choć to może przez to, że specjalnie na targi obniżyli poziom trudności gry). Więc jak dla mnie mogliby zrobić mniej zombie, ale za to silniejsze.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Pojawianie się zombie jest też związane z ilością hałasu jaki wytwarzasz. Jak jedziesz autem i w promieniu kilkudziesięciu metrów są zombie to Cię gonią, jak będziesz szedł piechotą, to mogą nagracza nie zwrócić uwagi nawet jak będzie kilkanaście metrów od nich jesli im się w oczy nie rzuci. To jedna z podstaw gameplayu.

 

Grafika jest dobra, a błędy to kwestia tego, że jest to alpha.

 

PS. A w jakiej grze na targach i pokazach masz jakikolwiek poziom trudności? :P 99% gier w takich przypadkach jedzie na god mode.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To i ja coś dopowiem - co mnie cieszy, a co złości po obejrzeniu filmików i przeczytaniu informacji.

 

1. Mapa

Rozmiary wydają się być spore, ale nie na rozmiarze mi zależy. Można na niej zauważyć jak mało mamy tzw. Points Of Interest. Porozsypywane pojedyncze domki gdzieś przy drogach, dwie wioski i jedna większa mieścina. Nie widać jakiejś części mapy, ale zakładam, że nie jest to duża jej część. W takiej grze w zasadzie nie jest potrzebny rozległy teren, bo co mi po pustkowiach w grze o zombie? Potrzebne są miasta, miejsca w któych można utworzyć bazę wypadową itp. Po co te pustkowia? Czy będzie możliwość założenia bazy gdziekolwiek? Czy będzie można polować? Innego sensu dla miejsc które nic nie wnoszą nie widzę.

 

Porównując przykładowo mapę Fallout 3 gdzie jest masa lokacji, a sama mapa nie jest tak ogromna, bo porównując ją do gigantycznych pustkowi Morrowinda, to zdecydowanie więcej frajdy (z czystej eksploracji) daje odkrywanie nowych miejsc do których można wsadzić nos.

 

2. Baza

W tej kwestii nie mam zastrzeżeń. System rozbudowy, z tego co widziałem wydaje się zadowalający, chętnie zobaczył bym więcej elementów fortyfikacyjnych (stawianie wieżyczek, ogrodzenia, barykadowanie drzwi i okien), choć wiem, że autorzy o tym pisali na swojej stronie, że to będzie, ale jeszcze tego nie widziałem. Fajnie byłoby, gdyby baza nie była wieczna, tzn. zbyt długie przebywanie w jednym miejscu naraża nas na coraz to liczniejsze szturmy zombiaków.

 

3. Zombie

Ilość zombie według mnie jest dobra. Na filmiku widać, że koleś zostaje zaatakowany przez małą grupkę, która z każdą chwilą się powiększa, co jest bardzo fajne. Ich siła nie powinna być zwiększona, bo zombie to nie frankensteiny i walka z nimi powinna być na zasadzie, że jeden, dwa czy nawet trzy to żadne wyzwanie ale jak widzisz zmierzającą w Twoją stronę grupkę to lepiej wiej.

 

4. Grafika

Grafika mi nie przeszkadza, wolałbym większą ilość detali jak chociażby bardziej obrośnięte lasy i większy drawing distance. Świetna sprawa, że każdy budynek w grze jest do odwiedzenia. Model jazdy wydaje się być drętwy ale i tak z filmiku widzę, że lepiej to wygląda niż w sleeping dogs :)

 

5. Poziom trudności

To o czym wspomniał MBeniek, gosciu został złapany przez zombie kilka razy i dawał radę - akurat to mnie się również nie spodobało, ale zapewne to kwestia ustawień poziomu trudności.

 

Zastanawiam się, czy zmiany jakie wprowadzą autorzy od czasu alphy będą jedynie kosmetyczne, czy dostaniemy jeszcze jakieś urozmaicenia gameplay'u.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Na filmiku ze studia widać jak gościu barykaduje deskami okna, a gruby zombie podbiega w trakcie tej czynności od zewnątrz, rozwala deski i wyciąga gościa przez okno :) Wieżyczki obserwacyjne są - dwa dni temu wypuścili screen, na którym postać gracza właśnie na takiej wieżyczce przy bazie obserwuje okolicę. Mapa ma 16 km2 więc sporo da się tam wcisnąć - punktem centralnym będą dwa miasta, zabudowania mają być rozsiane po całej mapie, z tego co widziałem na jednym materiale, to będzie chciazby taka lokacja skupiona wokół tartaku. To będzie taki miks otwartych i zabudowanych obszarów z różnymi charakterystycznymi miejscówkami jak ten tartak czy np. rozbity samolot pasażerski gdzieś na polu.

Odnośnik do komentarza

Teraz dosłyszałem, że koleś w filmiku mówi w 2:16 mówi "They're shooting for early 2013 release", więc to co wypisywały niektóre portale "styczeń 2013" może nie być tak do końca "z dupy" datą.

 

A co do grafiki, to jeżeli to jest CryEngine, to nie można powiedzieć, że wycisnęli z niego ostatnie soki, ale jak już mówiłem - mnie to nie przeszkadza :)

 

 

Tu z kolei "Spring of the next year" :) w każdym razie wiadomo, że pierwszy kwartał 2013

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Kiedy premiera, jeszcze w tej generacji? Nie wiem czy ten otwarty świat się sprawdzi jak nie będzie tam co robić. Bo co poza misjami? W gta były zabawy z policją, w rdr eventy, w innych sandboxach nie wiem\ nie pamiętam. RDR mnie odepchnęło przez ogrom świata, w którym nic nie dało się robić. No poza musowym zbieraniem przedmiotów co w końcu sie znudziło - nie gram dla acziwów ;)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Jakoś na wiosnę będzie na XBLA i na PC chyba też równocześnie wyjdzie. Wątek fabularny będzie na 10-15h, a w samą grę będzie można grać bez końca (w tym sensie, że koniec fabuły nie oznacza, że trzeba od nowa zaczynać). Sama zabawa i utrzymanie społeczności będzie fajna bo to chyba jedyna taka produkcja będzie. Zresztą co tu dużo gadać - będzie kosztować maksymalnie 15$ na premierze.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Wydaje mi się, że co-op wypadł ze State of Decay przez to, że zdecydowali się na jednoczesny port gry na PC, a że to niewielkie studio, to nie mają nieskończonych zasobów rąk do pracy.

Odnośnik do komentarza

RE Racoon City pokazał, że takie MMO słabo się sprawdza. Ja wiem, że oni chcą zrobić coś innego, ale to stąpanie po cienkim lodzie Wiele elementów musiałoby być dopracowanych.

 

A co do co-op'a, to wymaga on wielu ograniczeń i z tego co czytałem kiedyś w artykule o tworzeniu gry, to spora część kodu wymaga optymalizacji pod co-op na jednej konsoli, z mp jest troszkę łatwiej, co nie znaczy, że nie ma sporo roboty. Ja tam wolę coop w patchu, a samego singla dostać wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem. Jeżeli ktoś jeszcze nie był na głównej to wrzucam:

 

 

 

 

Z każdym kolejnym materiałem State of Decay od Unded Labs prezentuje się coraz lepiej. Tym razem do Sieci trafił filmik dotyczący rozwiązań taktycznych, które będziemy wykorzystywać w grze.

 

Oczywiście nie mówimy tu o strategicznym kombinowaniu rodem z XCOM. Tytuł będzie jednak wymagał pomyślunku - zapasów w State of Decay jest niewiele i musimy rozważnie przygotowywać się na kolejne fale ataków na ufortyfikowaną przez nas bazę.

 

 

State of Decay pojawi się w dystrybucji cyfrowej na wiosnę 2013 roku.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.