Skocz do zawartości

Niby-spoilery (i spoilery) w recenzjach


Rekomendowane odpowiedzi

ale wtedy masz stronę gdzie jest 20 postów i tak naprawdę do grasz w jakieś kliki a nie czytasz

 

serio, ludzie w temacie nie moga swobodnie rozmawiac o serialu i jego docinkach i muszą czekac na ciebie az jasnie pan obejrzy 3 tygodnie po premierze ? po to jest temat o the wire aby w nim swobodnie rozmawiac o calym serialu, ktory byl emitowany lata temu

 

ja nie ogladalem parks and recreation i nie wchodze do tematu bo po co ? jak cos chce sie dowiedziec o tej serii to mam wiki, imdb i tam jest wyrazny podzial na sekcje, ktore sa o fabule

Odnośnik do komentarza

Bizon masz i skończ tą jednotonową gadkę. Do każdego tematu wpadasz wielce oburzony, że ktoś płacze/poprawia itp zamiast zrobić coś sam i że sam jest sobie winien.

 

Drodzy użytkownicy, w związku z wysypem mniej lub bardziej prawdziwych spoilerów związanych z The Last of Us (i nie tylko), informujemy, iż każdy kolejny spoiler (bez względu, czy mowa o grze/filmie/książce/serialu) nagradzany będzie z miejsca banem - nieważne, czy user ma 0 ostrzeżeń czy 4 ostrzeżenia, tak samo nieważne, czy jest na forum od wczoraj czy od 10 lat. 

 

Bardzo prosimy mieć to na uwadze, aby potem nie było tłumaczeń, że "ja tylko żartowałem".

Odnośnik do komentarza

ale ff7 i godfather są znacznie starsze i co teraz

 

ja wlasnie robie cos sam i podnosze dyskusje w tym temacie bo jakiś pimpek nie wiem co zrobil, sprzedał zakończenie the last of us czy coś i inni mają cierpieć w kąciku filmowym ? 

w kąciku sportowym w spoiler tagach mam czytać o wynikach F1 bo ktośjeszcze nie widział ? albo o wynikach meczy bo dla kogoś anglia-niemcy to cały jego świat i nie chce wiedzieć dopóoki sam nie obejrzy retransmisji ?

 

no bądzmy powazni bo sięrobi z tego jeden wielki spoiler tag a nie forum dyskusyjne

Odnośnik do komentarza

Ok- nigdy nie wchodze do tematu o serialu, ktorego nie widzialem. Do tematu o grze juz niekoniecznie bo gra to gameplay i o nim moge chciec poczytac.

 

No i powiedz: ksiazki. Naprawde przeczytales wszystko co cie interesuje? Uwielbiam czytac i spooro w zyciu przeczytalem. A mam na liscie do zaliczenia mase ksiazek. I to nie z "1990 roku" a czesto z przed kilku wiekow. Spoko- jesli jest temat o danej knidze. Nie wchodze. Ale jesli jest tekst/ rozmowa o temacie "a" i nagle ktos z czapy walnie mi spojlerem z innego tematu (ktory mnie interesuje) to czuje sie wkurzony.

Odnośnik do komentarza

Ale ja ksiązki kupuje sobie sam takie jakie mam na oku, nie potrzebuje do tego kącika czytelnika z forum pe więc nie mam pojęcia co tam się dzieje. Jeżeli są tematy o książkach, których jeszcze nie czytałem a sąna mojej liście to do niego nie wchodzę.

 

Ja nie wiem co wy wyrabiacie sobie w temacie o gierkach, co tam u was jest spoilerem a co nie jest. Wiesz, ja mam inne podejscie i jak chce gameplay to zamiast czytać wolę go obejrzeć na yt bo wtedy widzę co i jak wygląda i jak się rusza. Najlepszy przykłąd to temat o far cry 4 gdzie wiele osób zachwala i podnieca się tą grą, widziałem kilka filmów, potem sam jąprzeszedłem i zacząłem się udzielać w temacie i wyszło że ta gra to kotlet słabo wysmażony jeśli chodzi o gameplay w porównaniu do poprzedniej częsci. Może ty wolisz czytac, nie wiem, chcesz to sobie czytaj.

 

ja jestem przeciwny tej spoilerowej nadgorliwości, która sięrozlałą na całe forum z powodu jakiejś gierki i teraz wszyscy muszą się pilnować aby bana nie wyłapać. Taka trochę sytuacja jak kobieta w ciązy wchodzi do palarni i ma pretensje, że tam palą - wcześniej w kąciku filmowym było spoko, teraz czuwa nad nim gestapo czekające tylko aż ktoś kogoś zakabluje i po ostatnich wydarzeniach wychodzi na to, że większą wartość ma kablowanie samo w sobie niż realne spojrzenie na sytuację, że są działy/tematy na forum, które nie są tematem o The last of us i nie ma sensu aplikować tych samych zasad z tematu o gierkach tylko dlatego, że tak jest prościej.

Odnośnik do komentarza

piszę o całym kąciku filmowym, i prościej będzie jak sam udostępnisz z gsr logi moderacji z ostatniego roku niż ja będę teraz szukał konkretnych postów po tematach prawda ?


@ kałach no na stronie wydawnictwa jest zajawka o danej książce, albo w empiku jak widzę ksiązkę to ją po prostu kupuje i czytam, mam ulobionewydawnictwa, tematykę, autorów - jak jest słaba to trudno, jak fajna to bawię się świetnie, nie muszę robić o niej wywiadu środowiskowego bo to tylko ksiązka za 30-50zł

Odnośnik do komentarza

Ja z jednej strony rozumiem, że można coś komuś zdradzić i powinno się pilnować, ale powiedz Mejm jaki jest termin "przydatności do spożycia". Znaczy się nie wiem, jeśli piszesz o "Sokole maltańskim" to nadal musisz się krygować? Bo kurcze to film z 1941 roku i jeśli ktoś nie oglądał i nie jest pasjonatem filmów czarno-białych, to racze go już nie obejrzy. W ogóle to błędne koło, bo ciągle wychodzi coś nowego, ciągle mamy nowe pokolenia, więc wciąż jest ktoś kto czegoś nie czytał/nie oglądał/nie grał. Zresztą, gadanie typu "nie grałem w grę sprzed 20 lat, ale na pewno kiedyś zagram, więc nie mówcie mi nic o jej fabule" to takie trochę pitolenie ;)

 

Ale PE jest pismem o grach a nie filmach, wiec skupmy na tym temacie. Pytasz o "termin przydatnosci"? Nie potrafie (i chyba nikt) podac konkretnej daty. Ale poniewaz roznimy sie czyms od szympansow i nie rozpatrujemy swiata w systemie zero-jedynkowym, to mozemy przyjac jakies zasady. Czesto mowi sie, ze gry z jakakolwiek fabula (nie mowiac o bardzo dobrej fabule) to rzadkosc. O SH2 pisano peany, podniecajac sie zakonczeniem w wielu zestawieniach, felietonach itd. (tak, rowniez na lamach PE). Tymczasem, jak zauwazyl Kalach, spoiler o zakonczeniu tak doskonalej (fabularnie) gry pojwil sie w opisie gadzetu dla gracza czyli totalnie z dupy. To nawet nie byl to tekst dotyczacy serii. "tu macie hehe kurtke hehe glownego bohatera hehe dokladnie tego co hehe zrobil na koncu hehe to co zrobil hehe". Jesli mam byc szczery to nikt tego nie przeczytal przed puszczeniem do druku, bo i po co, co moze byc takiego w opisie szmaty za 500$. :reggie:

 

SoQu, sam wiesz dobrze, ze z wiekiem kupka wstydu rosnie i nie ma sie czasu ogrywac wszystkich tutulow. Sam mam do zrobienia jeszcze kilka z poprzedniej generacji, gdzie przede wszystkim liczy sie fabula (min. TloU). Omijam wszystkie wasze teksty w pismie, nawiazania, felietony etc. Ale nic nie poradze jak ktoregos miesiaca o zakonczeniu napiszecie a propos zapowiedzi teasera trailera czesci drugiej. Stad pytanie moje, kierowane do Pereza i Butchera, czy spoilery w PE nalezy traktowac jako staly punkt czy nie? Pomoze mi to podjac decyjze o dlaszym zakupie pisma, bo po prostu takich kasztanow sobie w pismie nie zycze.

 

Spoilery na forum to z kolei inny temat i dyskusja zeszla troche na zle tory a wolalbym zeby jednak ktos z redakcji wypowiedzial sie odnosnie baboli jakie ostatnio sie pojawily.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę mi się czytać wszystkich postów tutaj, ale moderacja forum PSX EXTREME, nie powinna banować za spoilery z książek/filmów. Nic Wam do tego, co kto ogląda za serial i spoileruje, no chyba, że jest jakiś spoiler ewidentny i zgłaszany przez userów do moderacji. A już najdenniejszy był ban dla ogórka, który dał obrazek koszulki ze spoilerami filmów lat '70tych. To forum o gierkach, a nie książkach i filmach. 
Nie powinno się pisać spoilerów o gierkach z obecnej generacji (PS4/X0/WiiU) i poprzedniej (tj. PS3/X360/Wii). Bo jednak w te gierki, gra jeszcze sporo osób. Ale czepiać się tytułów z PS2/DC, czy pierwszego PSXa?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

 

Ja z jednej strony rozumiem, że można coś komuś zdradzić i powinno się pilnować, ale powiedz Mejm jaki jest termin "przydatności do spożycia". Znaczy się nie wiem, jeśli piszesz o "Sokole maltańskim" to nadal musisz się krygować? Bo kurcze to film z 1941 roku i jeśli ktoś nie oglądał i nie jest pasjonatem filmów czarno-białych, to racze go już nie obejrzy. W ogóle to błędne koło, bo ciągle wychodzi coś nowego, ciągle mamy nowe pokolenia, więc wciąż jest ktoś kto czegoś nie czytał/nie oglądał/nie grał. Zresztą, gadanie typu "nie grałem w grę sprzed 20 lat, ale na pewno kiedyś zagram, więc nie mówcie mi nic o jej fabule" to takie trochę pitolenie ;)

 

(...)

 

SoQu, sam wiesz dobrze, ze z wiekiem kupka wstydu rosnie i nie ma sie czasu ogrywac wszystkich tutulow. Sam mam do zrobienia jeszcze kilka z poprzedniej generacji, gdzie przede wszystkim liczy sie fabula (min. TloU). Omijam wszystkie wasze teksty w pismie, nawiazania, felietony etc. Ale nic nie poradze jak ktoregos miesiaca o zakonczeniu napiszecie a propos zapowiedzi teasera trailera czesci drugiej. Stad pytanie moje, kierowane do Pereza i Butchera, czy spoilery w PE nalezy traktowac jako staly punkt czy nie? Pomoze mi to podjac decyjze o dlaszym zakupie pisma, bo po prostu takich kasztanow sobie w pismie nie zycze.

 

Spoilery na forum to z kolei inny temat i dyskusja zeszla troche na zle tory a wolalbym zeby jednak ktos z redakcji wypowiedzial sie odnosnie baboli jakie ostatnio sie pojawily.

 

 

Nowy dział ze spoilerami! ;) Nie, nie planujemy tego jako stały punkt. Choćby teraz wraca "O co chodzi jakby..." i jeśli spoilery są, to je oznaczamy. W tych dwóch przypadkach (tekst Dżuja i Unplugged) nie jestem Ci w stanie wyjaśnić, czemu to przeszło. Zwłaszcza że jak słusznie zauważasz, w obu przypadkach to są wręcz dopowiedzenia czy nawet treść w nawiasie. 

Odnośnik do komentarza

grzybiarz, nie pisz nic o banach bo ich albo nie bylo albo square nie pamieta, mimo ze nie on jedyny w moderacji, tak mozna bez konca

Oj Bizon tak się na wszystkim znasz, a nie ogarniasz, że jest coś takiego jak powiadomienia. Tak, dokładnie takie same jak np. przy nowych PW.

Ale najwyraźniej Ty wiesz lepiej ile było banów za spoilery.

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Odswieżam temat, bo ostatnio spoilery strasznie mnie wkurzają w PE. Czytam tekst o Matrixie z poprzedniego numeru, a tu nagle ni z gruchy ni z pietruchy grube spoilery z Fight Club (ok, pół biedy bo film nie-nowy) i zaraz potem z sequela Blade Runnera (a to nie jest stary film). I oba były mi znane, niemniej komuś można było nimi zrobić kuku. W obecnym numerze bez żadnego ostrzeżenia jest o zakończeniu Doki Doki Literature Club, albo o myku który należy zrobić w Nier by dostać prawdziwe zakończenie. Ostatnio namierzyłem też kilka innych pomniejszych spoilerów w PE.

 

Abstrahując od tego czy być powinny, czy nie - mam propozycję. Czy jest możliwe, aby w każdym tekście była gdzieś z boku mała ramka, informująca o spoilerach z konkretnych tytułów? Nie musi być duża, to tylko kwestia informacyjna. Spoilery to zło w najczystszej postaci, a taki zabieg by w prosty sposób rozwiązał problem nieświadomego natykania się na spoiler jakiejś produkcji...

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio natrafiłem na spoiler, o tym że Aeris umiera. Oczywiście to wiedziałem już ze 20 lat, ale autor książki Wielka Księga Gier,  ładnie zaspoilerował jak ginie. No i teraz wiem, że nie została otruta, jak przeczytałem lata temu, tylko... no kurła nie chcielibyście wiedzieć :verymad:

A miałem w planach sam dojść do tego momentu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...