Skocz do zawartości

Kupujemy nową mysz / klawiaturę


Kazuun

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę topicu (albo mnie gupi szukaj oszukał!) stricte dla peryferiów, jak to ma miejsce w przypadku laptopów czy desktopów i ich modernizacji więc będąc samemu w potrzebie postanowiłem założyć owy topic. Może go Stona przyklei co by potem ludzie nie musieli szukać nigdy ;)

 

 

 

 

Moja poczciwa myszka zaczyna umierać ze starości. Coraz więcej problemów, coraz częściej, jej precyzja spadła do około (tak na oko) 15 DPI :)

Odkąd pamiętam jestem fanem combo Mycha+Klawa, szczególnie firmy Logitech (jak oryginalnie, nie? xD). Ale ostatnio przeglądając neta nie znalazłem zbyt wielu dobrze prezentujących się zestawów. Ogólnie nawet wydaje się, że coś co pokochałem przed laty, czyli łamane klawiatury (te z przerwą między literami na środku) już nie istnieją chyba. Ciężko będzie mi się przyzwyczajać na nowo do 'prostej' klawy.

 

Więc zacząłem się zastanawiać nad kupnem osobno mychy i klawiatury. Nie jestem żadnym pro graczem więc nie potrzebuje Nagi z 50 przyciskami, nie potrzebuje myszki z milionem DPI etc. Ale liczy się dla mnie wygląd - i za niego jestem w stanie zapłacić dodatkowa cenę. Tak już mam :)

 

 

Wymagania co do myszki:

- bezprzewodowa (must have)

- co najmniej jeden (a najlepiej dwa) przyciski z boku myszki dostępne dla kciuka

 

 

 

Czym jestem zainteresowany obecnie:

Myszka - http://www.logitech....ce/devices/5845

Mycha + Klawa - http://www.logitech....os/devices/3481

 

 

 

 

Ale nie sugerujcie się, że musi to być Logitech. Chętnie wysłucham każdej opinii na temat sprzętu którego używacie. Może znacie jakiś produkt mniej znany ale świetnie się sprawujący. W przypadku rzucania propozycji miło by było jak byście wrzucili fotkę owego sprzętu - bez względu czy to mycha czy klawa.

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam Logitecha M705 - najlepszy kompromis pomiędzy zgrabną mychą z przyciskami z boku a klonami modelu MX, który jest za duży niepotrzebnie. Ma 3 guziki pod kciukiem, opcję luźnej rolki, która oczywiście wychyla się na boki jako przyciski, za(pipi)iście długo trzyma na baterii (pracuje z jednym lub dwoma 'paluszkami' - ja mam wsadzony jeden dla lepszej wagi). W pudełku były Duracelle i jeden umarł dopiero po roku czasu a został mi jeszcze drugi. Ma dobry zasięg - sprawdzone na 5m, działa na kolanie, poduszce, biurku, notesie, prześcieradle i taborecie. Jestem z niej bardzo zadowolony, zwłaszcza, że najtańszą w całym internecie miał Proline i kupiłem u siebie na miejscu w oddziale.

 

Logitech-Marathon-M705_2_.jpeg

 

Logitech-Marathon-M705_1_.jpeg

Odnośnik do komentarza

Ja nie mowie ze chce myche do BFa przecież tylko ogólnie pytam ;)

 

A co do rolki... nigdy nie miałem myszki z rolką która się przechyla na boki, więc tu tez jest mi ciężko się zorientować na ile to wygodne w grach (tzn jak się ma sprawa odnośnie wykrywania czy ja przechylam kółko, naciskam czy tez przewijam).

Odnośnik do komentarza

Normalnie, nie można go przechylić przypadkiem. Jak kręcisz to się nie wychyla. Połóż palec na rolce i poruszaj nim lekko lewo prawo. Nie wiem jak Ci to mam zobrazować? Weź se załatw jakąś pipkę, to se palcem możesz tak samo porobić XD

W sumie to nawet dobre porównanie. Jak smyrasz łechtaczkę, to tak samo jakbyś miał taki guzik w myszce XD

Odnośnik do komentarza

jak na moje oko to popełniasz dwa błędy:

- chcesz mysz bezprzewodową i chcesz używać jej do grania - problem w tym, że myszy tego typu to najczęściej budżetowe produkcje z funkcjami całkowicie nieprzydatnymi w graniu (vide tilt czy przełącznik pomiędzy klikiem a gładkim przewijaniem) i z optyką niższej klasy. Myszy bez kabla od zawsze tworzone były do zestawów home cinema i komputerów na których głównie przegląda się neta i słucha muzyki (z tego powodu nie znajdziesz na nich chociażby tak przydatnego elementu jak switch do zmiany dpi). Oczywiście nie popadajmy tutaj w skrajności i nie odbieraj tego jako info, że przy takiej myszy nikogo nie ustrzelisz a jak kupisz takie Kone+ to będziesz ownował każdego. Chodzi tutaj bardziej o sam komfort gry - sam siedzę na SS Ikari Laser, która nie ma tilta, przełącznika do rolki czy trzeciego przycisku pod kciukiem ale za to idealnie leży w dłoni (fingertip grip z przejściem na palm grip - np. polecana przez Yacka mysz jest za mała na ft grip), dwa boczne przyciski są różnych rozmiarów przez co przy moim trzymaniu używam obu (czego nie mogłem zrobić przy MX518 gdzie drugi przycisk był jak ziarnko ryżu a przy tym był oddalony od większego) a do tego ma coś co w grach przydaje się bardziej niż wychyl - zmianę dpi w locie. Dodatkowo wszystkie informacje nt. ustawień przechowywane a także sama ich zmiana są w myszy więc nie potrzebuje ona sterowników i jest natychmiast gotowa po podpięciu.

- zestaw klawiatura+mysz - zawsze jeden element jest gorszy. Najczęściej oszczędza się na myszy, która w zestawie za 300pln wygląda i działa jak budżetowy plastik od A4Tech

 

 

wg mnie znacznie lepszym rozwiązaniem by było odpuszczenie sobie myszy bez kabla, kupienie takiej z dobrą optyką (np. Kone+ albo Myonix NAOS 5k) a za klawiaturą rozejrzeć się po innych firmach jak SS, Saitek czy TT.

Dodatkowo jedź do MM albo innego Saturna, pomacaj różne rozmiary i kształty myszy i wtedy będziesz wiedział jaka Ci leży wśród jakich szukać.

No i odpowiedz sobie na pytanie - palm, ft czy claw, bo bez tego to nawet płaszczak pokroju Lachesis może być niewygodna.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Palm, od zawsze. Kiedyś próbowałem Clawa bo niektórzy twierdzą że lepszy czas reakcji ale mi ręka odpadła po paru chwilach. Zbytnio mi się męczy. Tyle, ze to jak trzymasz mychę ma bardziej znaczenie w pro myszkach dla graczy - a mnie nie takiej nie zależy.

 

 

Dalej:

Potrzebuję mychę bez kabelka, bo tak się przyzwyczaiłem, to raz. Dwa, musiałaby mieć chyba ze 3,5 metrowy kabel żebym mógł sobie swobodnie grać (czytaj: tak ułożyć/zawinąć kabel, żeby mi nie szedł przez środek biurka w(pipi)iając mnie niemiłosiernie przy tym ;p). Tak mam ustawione w pokoju biurko, jednostkę, monitor, długość kabla od neta, gniazdka etc - nie wnikaj w szczegóły bo i tak wiem, że tam niezły burdel jest ;)

 

Zestaw Mysz+Klawa to w sumie takie wygodne rozwiązanie. Coś jak Klawiatura jako podstawka gry i Myszka jako DLC do niej ino w wersji GOTY - nie trza się pierdzielić z osobnym zakupem :) No i to w razie czego tylko jeden odbiornik na biurku, a nie dwa. Czyli więcej wolnego miejsca (które i tak jest zawalone już paroma rzeczami :)

 

Mówisz że zestaw za 300 zł to przeważnie licha myszka etc.... mój zestaw kosztował mniej więcej tyle jakieś 7 (or so) lat temu i nigdy na myszę nie narzekałem (dopiero teraz ale to z winy tego, ze się psuje, a nie jaką ma specyfikację). Grając u kolegi na jakiejś myszce z milionem DPI, za milion złotych na podkładce za 2 miliony nie czułem najmniejszej różnicy... ja nie jestem aż tak wyczulony na takie aspekty (tak jak na wiele innych aspektów w grach, np muzyka której "nie widzę" w 98% gier :P) ;)

 

Przycisk pod kciukiem to w sumie dla mnie też w dużym stopniu mus bo lubię używać kciuka do sporadycznych tasków. Rzut granatem w BFie, next target w MMO, Wstecz w przeglądarce internetowej etc.

Odnośnik do komentarza

wychodzi na to, że mamy zupełnie odmienne priorytety jeśli chodzi o dobór myszy/klawiatury - to co dla Ciebie ma znaczenie u mnie całkowicie dyskwalifikuje gryzonia dlatego nie jestem w stanie doradzić Ci, który zestaw brać, bo raz że mam awersję do Logitecha (choć nie tak dużą jak do Razera ale mimo to lecą na marce sprzed lat i robią produkty, które przy takiej jakości powinny być tańsze o jakieś 25%) a dwa, że nie uznaję bundle packów :]

Odnośnik do komentarza

Widzę, że szukasz dokładnie tego samego, co ja, więc polecam Ci.... to, co ja mam, czyli Logitech MX3200 http://p.alejka.pl/i...desktop_0_b.jpg

Ja ten zestaw kupiłem za 300zł, niecałe 2 lata temu, jestem z niego bardzo zadowolony - klawiatura jest wygodna i przede wszystkim funkcjonalna (sporo dobrze rozmieszczonych programowalnych przycisków), myszka ma 2 klawisze pod kciukiem, "przechylną" rolkę, oraz 3 przyciski pod palcem wskazującym (ja mam na myszce wstecz, dalej, głośność + i -, mute, kopiuj, oraz wklej, czyli wszystko to, czego potrzebuję na codzień. Używam go z pewnej odległości (mam kompa pod tv, korzystam z niego siedząc na kanapie), na zasięg można ponarzekać jedynie, kiedy baterie się kończą, ale i tak nie ma wielkich problemów, myszka chodzi ładnie (jako podkładki używam czegokolwiek twardego i płaskiego - jakieś książki, zeszyty, tekturki - działa). Jeśli będziesz chciał jakichś konkretów o tym zestawie, pisz ;)

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

@Rinek: No mnie Razer też jakoś nie zachwyca specjalnie. Cała ta NAGA wydaje mi się totalnym przesadyzmem. Ja tam nie potrzebuję mieć klawiatury pod kciukiem - jeden dwa starczają w pełni. Ich klawiatury tez nie wydają się mieć funkcji z kosmosu a cenią się sowicie. O jakości się nie wypowiadam, bo nigdy nie miałem nic od Razera. Może faktycznie wszystko jest zrobione z Adamantium czy innego Unobtainium i są nie do zdarcia ;)

A Logitech.... nie mogę w sumie złego słowa powiedzieć. 7 lat niezawodnej pracy za 300 zł to wg mnie całkiem niezły stosunek jakość/cena. Nie wiem jak obecnie się przedstawiają ich produkty, bo dawno nic nie kupowałem (poza headsetem).

 

 

@Linek: Hmm, widzę ze ten Twój MX3200 to taka pomniejsza wersja tego MX5500. Wygląda ciekawie. Jedno pytanie w sumie: jak długo starcza para nowych baterii w myszce? Ile Ci trzyma obecnie po tych 2 latach?

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, ile trzymają, bo nie wkładam nigdy do niej nowych baterii, tylko jakieś odpady, które się walają po domu (np. baterie, na których pad od X360 już nie uciągnie wrzucam do myszki, tam mi się ładnie wyładowują do zera i mogę wyrzucić), ale na tych odpadach trzyma dość długo (bo ja wiem, z miesiąc?) - w każdym razie nie narzekam. A pewnie gdybym ją wyłączał na noc (jest na niej przycisk power), to byłoby dłużej.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

To ja też się podepnę pod temat, bo pojawiły się problemy. Więc krótko: co polecicie w zastępstwo za DeathAddera? Interesuje mnie coś przewodowego, zestaw przycisków jaki ma DA w zupełności mi wystarcza, no i fajnie by było jakby była podobnej wielkości. Zalezy mi na jakości i trwałości, ale w rozsądnej cenie (150 max powiedzmy).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Gonić Allesrom. Potrzebuję do lapka jakiejś myszki bezprzewodowej, z ceną mieszczącą się też w granicach rozsądku. Widzieliście może coś ciekawego w sklepach? Potrzebny normalny szczur, bez żadnych turbo-power-pro-gamer dodatków, dlatego myślę, że do 100 zł. znajdzie się coś, jednak wolę zapytać: Może ktoś używa i doradzi?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...