Skocz do zawartości

Bravely Default: Flying Fairy


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Na oficjalnej stronce jest ukazane że za niedługo pojawi się rzekomo ostatnie już demo, ja mam nadzieje że tytuł wyjdzie tak do jesieni tego roku gdzie ew. na TGSie zapowiedzą tytuł na zachód i nie będziemy musieli czekać kolejnego roku jak to jest w przypadku Fire Emblem: Awakening na 3DS'a (tiaaa to jest tak prawdopodobne jak to że jutro zaczną z nieba spadać pączki).

 

 

 

Edit:

 

Podano oficjalną datę premiery w Japonii! Bravely Default wychodzi 11 Października w zwykłej i limitowanej edycji. W skład limitki wejdzie: wielki plakat z poszerzoną rzeczywistością, OST gry, album z art'ami (wygląda na to że nie będzie to normalny artbook) i chyba pokrowiec do 3DS'a. Limitka kosztować będzie 12,800 yen'ów i dostępna będzie jedynie za pośrednictwem e-sklepu S-E. Zwykła edycja zaś kosztować ma 6,090 yen'ów.

 

http://www.siliconera.com/2012/06/26/bravely-default-flying-fairy-will-take-to-the-skies-in-october/

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Nowa paczka screen'ów które pochodzą z trzeciego dema Bravely Default:

 

http://nintendo3dsblog.com/more-screenshots-from-bravely-default-flying-fairy-2/#more-611561372

 

Poniżej podaje linka do tematu z IGNa opisujący parę aspektów związanych z gameplayem gry:

 

http://uk.ign.com/articles/2012/06/29/bravely-default-the-rpg-the-3ds-needs

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Wygląda genialnie, jednak jak SE chce to potrafi jeszcze stworzyć jakiegoś dobrego (mam nadzieję) jrpg'a. Sama okładka to również kawał ładnej grafiki, która cieszy oczy.

Ciekawe tylko czy gra opuści granice Japonii i zawita do EU/USA bo z niektórymi tytułami mimo,że dobrymi to trwa to dość długo albo wcale nie wychodzą w zrozumiałej dla reszty świata wersji językowej.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Pisałem komentarz w jednym z ostatnich news'ów dot. Bravely Default. Mianowicie producent czy dyrektor odp. za wy tytuł powiedział iż aktualnie nie mają w planach wydanie pozycji na zachód. Lecz jako iż BD pojawił się wczoraj na japońskich sklepowych półkach, to wydaje mi się iż S-E czeka na wyniki sprzedaży oraz inicjatywę ze strony Nintendo, ponieważ ostatnie wielkie tytuły na platformy Big N często i gęsto na zachodzie (i nie tylko) wydaje je gigant z Kyoto (vide: Kingdom Hearts 3D, DQIX, DQX i sporo innych).

 

Tak czy siak ja jestem jeszcze pozytywnie nastawiony i liczę jednak iż do końca tego roku, kwadratowi potwierdzą wydanie gry na zachodzie.

Odnośnik do komentarza

Type-0 to jednak mocno specyficzny przypadek. Przede wszystkim ciąży tu sytuacja PSP na Zachodzie, no i jest mnóstwo kwestii do nagrania a to wszystko się na siebie negatywnie nakłada.

 

A odnośnie BD - oceny na japońskim Amazonie w tej chwili:

 

5 gwiazdek - 53

4 - 15

3 - 1

4 - 1

5 - 1

 

Robi wrażenie, zważywszy, że gry SE było dotąd w JP przeważnie równane z ziemią. : ) Mnie zwłaszcza częste porównania z FFIX bardzo odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Robi wrażenie, zważywszy, że gry SE było dotąd w JP przeważnie równane z ziemią. : ) Mnie zwłaszcza częste porównania z FFIX bardzo odpowiadają.

 

Gra na pewno do siebie przekonuje, i jak widać nie jest do tego potrzebna grafika najwyższych lotów... może w końcu S-E pójdzie po rozum do głowy i zacznie robić gry, takie jak kiedyś nie tylko na kieszokonsolki, bo jak widizmy po wstępnych ocenach na Amazonie to się im chyba takie podejście opłaci...

 

Grafika w BD, w której maczał palce Akihiko Yoshida, także jest przeze mnie dobrze przyjęta. Same jednak nawiązania do FFIX są chyba najlepszą rekomendacją jeśli chodzi o budowę świata, klimat i wizerunek postaci. Zresztą zarówno Hideo Minaba (odpowiadał za sferę artystyczną FFIX) jak i Akihiko Yoshida mają podobny styl i poczucie estetyki, co więcej obaj oni zaangażowani byli przy tych samych projektach dla S-E, także o wszelkie podobieństwo i porównania tutaj nie trudno. Oby w BD był jeszcze jeden element zbieżny z FFIX, mianowicie chodzi mi o "contentowe" rozbudowanie, oby i tutaj ta gra nie zawiodła...

 

Wracając do strony graficznej i mechaniki gry (a ściślej systemu profesji), to nie wiem czy niektórzy wiedzą, że plany koncepcyjne w FFIX, także uwzględniały podobne podejście w rozgrywce, dla zainteresowanych podaję link do nieistniejącej już stronki (The Gaming Intelligence Agency), gdzie znajdziecie wstępne arty oraz kilka innych ciekawych grafik z FFIX...

 

Final Fantasy IX 37 concept sketches...

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Gra zostanie oficjalnie wydana w Europie jeszcze w tym roku :D.

Po plotkach Siliconery po cichu liczyłem na potwierdzenie ze strony Nintendo, i teraz pozostaje się tylko cieszyć - oj będzie w co grać. 

Jak widać po zapowiedziach 3DS będzie najczęściej uruchamianą konsolą przeze mnie w tym roku nie ma bata :D...

Edytowane przez P-chan
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...

Odkopuję, bo S-E zapowiedziało wydanie dodatku/reedycji w Japonii.

 

- Dec 5 2013
- Retail: 4990yen
- Expansion digital download: 2900yen

Includes:
- New story events
- New controls for more comfortable play
- Auto-mode can make battles up to 4 times faster
- Difficulty options
- Save slots increased to 3
- Supports old save files

Odnośnik do komentarza

Ta reedycja/DLC ma w sobie angielski :D

http://www.jp.square-enix.com/bdfts/for-the-sequel.html

 

Na stronie jest wyraźnie napisanie że wypuszczenie BD:FTS ma 3 cele:

-kompletna edycja

-tańsze wznowienie

-demo kolejnej części

 

Wszystkie ulepszenia które dodają, to rzeczy które oryginalnie są zastosowane w 2 części, a twórcy zdecydowali się przy okazji ulepszyć poprzednią grę.

 

Nie przeglądać tej stronki zbytnio chyba że macie zamiar nie grać ( dużo spoilerów jest na niej- character, job).

Edytowane przez kypq
Odnośnik do komentarza

Square Enix has confirmed that the western release of Bravely Default will be based on the recently announced “For the Sequel”. That means the North American and European edition will be the updated version featuring over 100 improvements.

According to the official Bravely Default Twitter account:

The overseas edition is based on "for the sequel".

— ブレイブリーデフォルト (@BDFF_OFFICIAL) September 2, 2013

 

http://nintendoeverything.com/confirmed-bravely-defaults-western-release-is-based-on-for-the-sequel/

 

fuck year

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.