Skocz do zawartości

Bravely Default: Flying Fairy


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Demo bardzo fajne.Bije od tej gry klimat oldschoolowych jrpg i jeśli fabuła będzie bardzo dobra to mamy szansę na hit.Jedyne do czego na chwilę obecną mogę się przyczepić to oprawa graficzna,która nie zachwyca oraz desing postaci w stylu remaku finala 4.Mam szczerą nadzieję,że za tą dziecinną oprawą kryje się dojrzała fabuła,a nie jakaś bajeczka o super dzieciach ratujących świat.

Odnośnik do komentarza

Powoli wypływają do internetu pierwsze recenzje europejskiej wersji gry:

 

http://www.nintendoworldreport.com/review/36065

 

One thing that must be said about the title, is that the game looks and sounds great. The environments and characters have this uniquely drawn look to them, which makes them adorable to look at. There are moments when it all looks like a painting in motion. The 3D effect helps bring all of this to life, as it gives the dynamic camera angles and details more legs to stand upon. The music adds even more to the experience.

 

Bravely Default is a reminder of why the Nintendo 3DS was so strong this year. Various gameplay elements have never been this balanced before, and the story will keep you interested for many hours to come. The same goes for the presentation, which shows how lush and endearing games can truly be on the system. As a farewell to 2013, Nintendo of Europe couldn't have picked a better title. Not only because of quality, but also because it will last you for the remainder of December.

 

Summary

 

Pros

 

Brilliantly connected with StreetPass and online

Enjoyable Norende restoration sidequest

Lush and strong presentation

Plot that never stops being intriguing

Trifecta of interesting gameplay elements

 

Cons

 

Useless microtransactions

 

9,5/10

 

http://www.godisageek.com/2013/11/bravely-default-review/

Bravely Default is also a pretty beefy game, with a ton of content and a lengthy narrative. With the difficulty options, you can make this game as easy or as hard as you want, which should please those who believe they don’t have time to play RPGs any more. I count myself as one of those people, and I haven’t been able to enjoy a game of this genre in years, until this one.

 

VERDICT: It’s a brave (geddit?) move on Square-Enix’s part to not stamp Bravely Default with a more popular title, because ironically, Bravely Default is one of the best Final Fantasies in years. Taking the very best of 8/16-bit entries of the series, and bringing them up to date with some beautiful graphics, clever features and engaging gameplay, this is a must for someone looking for a more traditional JRPG. On a system that has been lacking some meaty RPG action, this is a superb combination of old school gameplay with modern day additions that makes for an adventure you don’t want to miss.

 

9/10

Do tego mamy jeszcze recenzję włoskiego Eurogamera (9/10) i niemieckiego NTower (10/10).

 

Jedyną wadą jest podobno system mikrotransakcji, gdzie za hajs możemy ułatwić sobie grę i skrócić ją z 70h do 30h (xD), ale na szczęście jest to opcjonalny bajer, którego zresztą nie było w podstawowej wersji gry. Recenzje wspominają o najlepszym FF pod inną nazwą od lat.

 

Chyba mamy do czynienia z kolejną perełką ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cieszą oceny dla BD bo to dla mnie taki swego rodzaju ukłon w stronę oldschoolowych jrpg. Nawet na zachodzie gra robi małą karierę i nawet sami twórcy na Twiterze pisali, że cieszą się i są zaskoczeni z takiego odzewu ze strony zachodu więc może jest jeszcze szansa na jakieś porządne tytułu od SE w temacie jrpg. Choć tego akurat bym się jedynie spodziewał na 3DS'ie bo stacjonarki to obecnie wiadomo domena szuterków i innych mega "dorosłych i epickich" gierek więc taki tytuł pokroju BD pewnie by kokosów nie zarobił.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Zamówiłem, mimo że zagram pewnie dopiero w 2014 biorąc pod uwagę moje zaległości. Uważam, że wydawanie takich gier w tych ciemnych czasach trzeba wspierać.

 

No i gdzieś tam się mimo wszystko łudzę, że te chu.jki wydadzą DQVII dzięki ciepłemu przyjęciu na zachodzie.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

FF9 najlepsza gra z serii, prawdziwy klimat fantasy a nie jakies futurystyczne bzdury jakw ff7. Troche zaluje ze zamowilem dopiero wczoraj na amazon ale gra dotrze na poczatek 2 tygodniowego urlopu.

Co daje w pelnej wersji przejscie dema?

Dodatkowe itemy na start (antidote, phoenix down itd. jak przejdziesz całe demo jest tego więcej).

Demo przeszedłem we wszystkie strony chyba (kilka godzin sic!) ale grę będę musiał kupić później :/ Zazdroszczę wam.

 

Gra (po demie) będzie genialna. Muza wymiata. System walki jest spoczko. Grinding też. Jest wszystko, jeżeli fabuła da radę będzie GOTY :)

Odnośnik do komentarza

Muzyka wymiata to malo powiedziane. Muzyka sprzedala mi ta gre a OST juz leci do mnie z Japonii. Trzeba pokazac ze docenia sie tak pieknie skomponowane utwory.

 

Gra juz lezy kolo mnie w folii, moim jedynym problemem jest to ze konsola EU ktora mam to 3DS a nie 3DS XL...nie wiem jak to sie bedzie gralo na tym malym ekraniku ale bede musial sprobowac:(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...