Skocz do zawartości

Bravely Default: Flying Fairy


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Behold! Oto narodziny nowego typu RPG (podobno). Dla mnie osobiście zomg, ponieważ Bravely Default wygląda na duchowego spadkobiercę FFIX.

 

Jak pisałem na PPE, jest trochę przesłanek za tym, że BD to niedoszły sequel The 4 Warriors of Light, na co wskazuje podobny zespół, styl graficzny i używana gdzieniegdzie terminologia. Square Enix ma prawdopodobnie jakieś większe plany wobec tego tytułu o czym świadczy ten filmik:

 

http://www.youtube.com/watch?v=SsPqx4tyqrM

 

Przedstawiciele mediów z wydawnictw Enterbrain, ASCII Media Works i Shueisha opowiadają o historii (j)RPG posuwając się w czasie wraz tytułami gier płynącymi w tle. Lista obejmuje chyba wszystkie eRPeGi Square/Enix/Square Enix począwszy od '86 roku (Dragon Quest), a skończywszy na XIII-2 i Type-0. Potem leci materiał z gry a jeszcze później owi panowie wyrażają swoje wielce pozytywne opinie o BD. W międzyczasie Tomoya Asano (producent) przedstawia główny 'myk' tej gry - wykorzystanie kart AR. Mniejsza jednak z tym. Teraz odsyłam do następnego filmiku.

 

 

W sumie nie wiadomo czym ten nowy typ RPG ma się charakteryzować i jak klasyczne oudou zostanie połączone z AR. Na TGS dostępne będzie grywalne demo, więc może zmądrzejemy. Hype!

Odnośnik do komentarza

Final IX? Ja tu bardziej myślałem że jest to remake FFV gdy pierwszy raz to widziałem(Square już od czasów DS'a rozmyśla o remakeu FFV i VI na 3DS'a) zresztą stylistyka Akihiro Yoshidy mnie też bardziej do tego przekonywała że tak może być, ale co tam cholernie się jaram że jest to jRPG z nowymi patentami(ciekawi mnie jak bardzo różnorodne będą lokacje i ile w grze będziemy mieli okazji pływać żaglówką - tak od czasów Wind Wakera jestem żaglówkowym freakiem).

To demo z AR też jest ciekawe, może wraz z grą będzie zestaw takich kart które służyć będą w formie dzienników, lub coś na podobnej zasadzie jak to było z "A Thousand Years of Dreams" z Lost Odyssey tyle że monologiem jakiejś postaci u schyłku jej/go życia lub jakieś odniesienia do zaistniałych motywów w grze.

W każdym razie no ja się jaram tym tytułem chyba jeszcze bardziej niż Beyond the Labirynth ale fakt ma w sobie to coś(klimat, stylistyka lokacji?) z FFIX. Ahh no zapowiada się cholernie dobry jRPGm oby tego nie zepsuli.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Różnorodne lokacje i długa podróż to podstawa. ; ) A lokacje są tu cudne. Tak na marginesie - kilka miesięcy temu miałem okazję przeglądać Ultimanie poświęconą FFIX, potem płynąc na fali nostalgii obejrzałem jeszcze kilka filmików dla przypomnienia i doszedłem do wniosku, że dla mnie ta gra ma o wiele więcej stylu niż ponad 90% wydawanych obecnie pozycji.

 

Szkoda tylko, że nikt nie zamieszcza filmów z gameplay'u BD. : ( Jutro dzień otwarty na TGS, więc może wtedy...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Miałem o tym napisać już wcześniej, ale z głowy mi wyleciało. Otóż możliwe, że szykuje się wersja zachodnia, gdyż Square Enix zarejestrowało niedawno znak towary "Final Fantasy Dimensions". Że nazwa się nie zgadza? Ale:

 

- FFD zostało zarejestrowane tylko w USA i Europie

- w grze pojawiają się terminy charakterystyczne dla serii FF

- ważnym elementem BD będą "myki" związane z 3D (stąd to dimensions?)

- nie byłby to nawet precedens jeśli chodzi o zmianę tytułu

 

Osobiście ku takiej opcji bym się skłaniał.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

O ile wcześniej gra robiła na mnie ogromne wrażenie, to teraz po prezentacji dema (mam nadzieje że trafi do nas jak najszybciej) po prostu zakochałem się w tej grze,

Mam nadzieje że SE nie zawiedzie, i gra jeszcze zdąrzy się u nas ukazać w tym roku:

 

Edytowane przez P-chan
Odnośnik do komentarza

http://www.siliconera.com/?s=Bravely+Default

 

Pod powyższym linkiem masz sporo informacji wyjasniających kim jest owa długowłosa dziewoja i na czym tytuł skupia się fabularnie. A osobiście dla mnie Bravely Default z każdym kolejnym infem zapowiada się coraz ciekawiej. Mam nadzieje że zdołam uciułać kasę na 3DS'a do czasu dema co by się po hype'ować :]

Odnośnik do komentarza

http://www.siliconer...Bravely+Default

 

Pod powyższym linkiem masz sporo informacji wyjasniających kim jest owa długowłosa dziewoja i na czym tytuł skupia się fabularnie. A osobiście dla mnie Bravely Default z każdym kolejnym infem zapowiada się coraz ciekawiej. Mam nadzieje że zdołam uciułać kasę na 3DS'a do czasu dema co by się po hype'ować :]

 

I widzsz po coś sprzedawał konsole, teraz musisz ciułać na nową...

 

Nie widzę nic ciekaweho w tym filmiku. 5sek postać biegnie i potem jakaś laska w pokoju. Nie śledzë tej gry za bardzo i nie wiem o co chodzi z tą dziewczyną.

 

A mi właśnie ten krótki filmik sprzedał kopniaka w twarz, i tylko potwierdził, że chcę mieć ten tytuł u siebie, bo gra przynajmniej pod względem artystycznym będzie strasznie urokliwa. Mam nadzieję że SE całej reszty nie spartoli.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wczoraj wrzuciłem newsa o Orgarhythm na podstawie wycinków informacji z papierowego Famitsu - niedługo potem wyszedł lepszy materiał na Famitsu.com ze screenami. Dzisiaj wrzucam newsa o BD, a po publikacji okazuje się, że Famitsu przeprowadziło wywiad ze scenarzystą. ; ( Streszczenie NeoGAF, bo mi się już dziś nie chce:

 

- Naotaka is responsible for creating the entire scenario plot and themes, as well as defining all the characters in the game. He is also writing the actual text script in the game, although he does work with both Square Enix and Silicon Studio staffers to iron out the finer details of the story.

 

- The game will be pretty character driven, with the characters in the game learning that their personal views don't always match with that of a world at large, and while they begin with certain missions or goals, such conflicts will cause them to question their approach towards the world and others.

 

- The title of the game is Bravely Default. What does it mean? It actually means exactly what you might think it means. It refers to bravely taking the step towards turning your back on your promises and responsibilities.

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...