Skocz do zawartości

deadly premonition


Vigor

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem o tej grze w psx extreme jak wyszła. Nie kupiłem chociaz recka pozytywna a gra w moim klimacie. Jak teraz wpadłem na ten temat to kurde pomyślałem że warto ale gameplaye na YT kompletnie mnie odrzucają. Mówie o grafie. Jest okropna. Wiem że gameplay ważny i sam do tej pory gram w gierki z jedynki na psp i grafika mi nie przeszkadza ale jakos do LCD-ka nie pasuje taka archaiczna grafika.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Gra pękła w dwa dni. Cały weekend full nolife mode po 12 godzin dziennie przed konsolą. Matko boska, w zalewie tych sequeli i gierek na jedno kopyto Deadly Premonition było dla mnie objawieniem. Nie pamiętam kiedy ostatnio jakaś gra tak mnie wciągnęła. Perełka nad perełki, fabuła, postaci, klimat, muzyka - wszystko tworzy tutaj niesamowicie unikalną atmosfere, jakiej nie ma w ŻADNEJ innej grze. Gra bardzo przypomina twin peaks i każdy fan serialu powinien w to zagrać. Jasne, grafika to poziom ps2, soundtrack to 10 kawałków na krzyż(ale fajnych!) sterowanie słabe(ale nie frustrujące) itd itd. wad można pełno wymienić, ale nie zmienia to faktu, że fabuła wciąga bardzo, główni bohaterowie są dobrze wykreowani i po prostu sprawia gra mase frajdy. Ma ona "to coś", jest momentami strasznie dziwaczna(zwłaszcza pod koniec) ale to właśnie czy ją jedyną w swoim rodzaju. Polecam jak cholera, tym bardziej jak wyjdzie directors cut na ps3, gdzie ma byc poprawiona grafa, sterowanie i tona innych rzeczy. 10/10 od destructoida to nie jest jakiś żart, ta gra po prostu taka jest "tak słaba, że aż za(pipi)ista".

Naprawdę ciężko mi to jakoś wyrazić w słowach, po prostu musicie zagrać sami, bo gra to zdecydowanie must have imo. Ode mnie 9/10

Odnośnik do komentarza

W pełni się zgadzam. Alan Wake ma świetną grafikę i przyjemne sterowanie, natomiast DP jest lepsze w kwestii fabuły, questów pobocznych, swobody i czasu rozgrywki. DP ma to magiczne coś co nie pozwala odejść od telewizora. No i sam główny bohater i jego gadki. Jego teksty o filmach podczas jazdy są świetne. Przeszedłem DP na X360 w 2010, zrobiłem wszystkie zadania, zebrałem karty. Obecnie przechodzę koreańską wersję na PS3 i czekam na Dir Cuta. Premierę ustalono na 15 kwietnia i mam nadzieję że to ostateczna data. Ciekawe czy w tym roku zapowiedzą dwójkę.

Odnośnik do komentarza

No dla mnie Alan to był zawód i smutałem strasznie, że zrobili z tego liniową strzelanke... w dodatku fabularnie mnie nawet nie porwało, więc w moich oczach gra jest już kompletnie stracona, a tu nagle DP wyskoczyło znikąd i jest dokładnie tym, czym chciałem żeby Alan był i nawet techniczna bieda nie jest wstanie przyćmić genialnego klimatu tej gry. Dziękuje wszystkim graczom i recenzentom, którzy sprawili, że gra pomimo swoich problemów nie została zgnojona i zapomniana, a wręcz odniosła jakotaki sukces. Dzięki temu jest szansa na sequel :) A directors cuta kupie na 100%, no chyba że faktycznie będzie bardzo mało zmian.

Odnośnik do komentarza

Nota Destructoida to jak dla mnie żenada (oceniał dokładnie ten sam kolo co Resident Evil 6, więc nic dziwnego), jednak sama gra mimo, że daleka od hitu, to zdecydowanie warta zagrania. Pierwszy raz spotkałem się z takim przypadkiem, w którym klimat i fabuła tak dobrze nadrabiają braki w gameplayu (ten momentami jest beznadziejny) i oprawie (niewiele lepiej). Porównania z Twin Peaks jak najbardziej na miejscu - Deadly Premonition to takie właśnie konsolowe TP, a główny bohater zjada na śniadanie nawet Dale'a Coopera.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dużo ciekawych informacji na temat Director's Cuta, dużo screenów w tym porównawcze. Premiera 30.04 na PS3. Przy okazji widać że warto poświęcić czas na prowadzenie porządnej strony dla fanów gry. Taka fotka z samym Swerym to fajna sprawa.

 

http://shshatteredmemories.com/greenvale/images-and-screens-galore-from-the-deadly-premonition-directors-cut/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Odkopuje temat bo już od jakiegos czasu sie zastanawiam czy wziasc sie za to czy nie kusza mnie niektóre recki i opinie a że lubie Silent Hilla i miasteczko Twin Peaks to tym bardziej ale jak widze wideo z gry na YT to troche mnie odtrąca.Przeczytałem gdzies że ma wyjsc Director Cut na X360 też ??

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Jeśli nie straszna Ci grafika, animacja i gameplay rodem z PSX to możesz łyknąć. Dodaj do tego japońskie głupiutkie zachowania i dialogi. Gra ma coś w sobie, ale nie wiem czy warto się męczyć. Ja odpuściłem pod koniec pierwszego chaptera. Gra raczej dla masochistów. Jej problemem jest to że wyszła o jakieś 10 lat za późno, często czułem jakby twórcy robili ją jako żarcik, później jednak powiedzieli - HEJ! wydamy to i zobaczymy co się stanie :P Jak widać po niektórych recenzjach, udało im się.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.