Skocz do zawartości

deadly premonition


Vigor

Rekomendowane odpowiedzi

pare dni temu zaczalem drugi raz przechodzic deadly premonition, jestem juz dosc blisko konca. musze przyznac, ze jest dla mnie uderzajace jak dobra jest ta gra przy calej swojej surowosci technicznej. fantazjowalem nieco o tym, ze ktos moglby ta gre zrobic jeszcze raz ale tym razem wkladajac w nia duzo wiecej szmalu tak aby byla lepiej dopracowana, coz to za wizualizacje byly. niemniej bardzo lubie DP takie jakie jest, nie ma drugiej takiej gry, ktora by czerpala z twin peaks i silent hill.

 

ukonczyl ktos z Was ta gre? macie ulubione momenty?

Odnośnik do komentarza

Świetna fabuła, jedna z lepszych gier tej generacji. Gdyby to miało taką grafikę jak Alan Wake to byłby murowany hit. Do tego gra jest dosyć długa i w przeciwieństwie do AW jest duże pole manewru w dzień, masa questów pobocznych.

Jedyne co mnie w niej drażni to system walki. Te momenty gdzie zajmujemy się tylko walką bywają irytujące, lepiej by wyszło gdyby to rozłożyć w czasie i zrezygnować z tych dwóch oddzielnych światów.

Odnośnik do komentarza

mi w sumie walka nie przeszkadza, dosc bezproblemowo sie kasuje zombiaki. chociaz jest jeden wyjatek, jest ten maszkaron co chodzi po scianach i suficie on zabiera za duzo czasu, szczegolnie jesli nie ma sie szotgana czy magnum. motyw z "mrocznym swiatem" faktycznie nie ma jasnego uzasadnienia z perspektywy fabuly, nie wiadomo co o nim myslec do konca. ale z drugiej strony dodaje troche grozy do gry wiec czemu nie.

 

jakis czas temu mialem taka sytuacje, ze skonczylem DP a potem alana wake i mialem taka refleksje, ze DP przydala by sie oprawa alana a alanowi posluzyla by rownie dopracowana i zamknieta fabula co w DP. bo musze powiedziec, ze fabula w alanie pozostala paskudnie niedomknieta. nie wiem czy przez chec wypuszczania i zarabiania na dlc czy przez zwykla nieumiejetnosc ludzi zajmujaych sie ta gra.

Edytowane przez Vigor
Odnośnik do komentarza

SWEARy gadał coś, że chćę zrobić sequela lub remake z poprawioną grafiką i normalniejszym sterowaniem.

 

to bylo by spoko. tylko, ze nie wiadomo skad mieli by na to kase wziasc, raczej kokosow nie zbili na swojej grze niestety.

 

To jest jedna z tych gier, które stały się legendą w dniu premiery ;)

 

no dla mnie jest legenda na pewno. bardzo wyjatkowa gra.

kiedy pierwszy raz widzialem jak emily umiera wczytywalem sejwa pare razy zeby sprawdzic czy mozna ja uratowac. to bylo smutne ale zakonczenie to w gruncie rzeczy happy end.

 

Edytowane przez Vigor
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

 

przeciez i tak jest happy end ;p

poza tym to jak z filmem ogladanym po raz kolejny, wiadomo co sie bedzie dzialo ale czlowiek i tak oglada wszystkie sceny po kolei i przezywa emocje na nowo.

zanim ona umrze sa fajne motywy z romansem.

poza tym nie wiem gdzie sie zakrywa tekst na tym forum.

 

nie dramatyzujcie koledzy.

Edytowane przez Vigor
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

... czy warto ją kupować. Teraz już nie kupię, bo po co.

 

 

po (pipi) chociażby . Panikujecie jak dzieci "teraz już nie zagram" , "teraz na pewno nie kupie" . Nie graj i nie kupuj , stracisz jedna z lepszych gier na tej generacji o specyficznym klimacie a się nie żal jeden z drugim jakby chłop wam cała zawiłą fabułe wyjawił ...

Edytowane przez Usagi
Odnośnik do komentarza

No fajnie, ale to nadal jest na widoku :confused: Mam zamiar zabrać się za DP w jakiś zimowy wieczór i bynajmniej ten spoiler nie odwiedzie mnie od kupna ale muszę przyznać, że raczej miłe to nie było. Już nie mówiąc o tym, że jak by człowiek pomyślał to by doszedł do tego, że wchodzą tu nie tylko Ci co grę już przeszli.

 

@Vigor, tak na przyszłość, jak chcesz się podzielić czymś co może lekko popsuć zabawę innym to przed tekstem walisz [ spoiler] a po [ /spoiler] (bez tych spacji).

Odnośnik do komentarza

... czy warto ją kupować. Teraz już nie kupię, bo po co.

 

 

po (pipi) chociażby . Panikujecie jak dzieci "teraz już nie zagram" , "teraz na pewno nie kupie" . Nie graj i nie kupuj , stracisz jedna z lepszych gier na tej generacji o specyficznym klimacie a się nie żal jeden z drugim jakby chłop wam cała zawiłą fabułe wyjawił ...

 

dzieki, tez chcialem to napisac ale w mojej sytuacji nie bylo by to dobrym pomsylem.

 

No fajnie, ale to nadal jest na widoku :confused: Mam zamiar zabrać się za DP w jakiś zimowy wieczór i bynajmniej ten spoiler nie odwiedzie mnie od kupna ale muszę przyznać, że raczej miłe to nie było. Już nie mówiąc o tym, że jak by człowiek pomyślał to by doszedł do tego, że wchodzą tu nie tylko Ci co grę już przeszli.

 

@Vigor, tak na przyszłość, jak chcesz się podzielić czymś co może lekko popsuć zabawę innym to przed tekstem walisz [ spoiler] a po [ /spoiler] (bez tych spacji).

 

doskonala postawa. i dzieki za rzeczowa porade.

 

zakrylem swoj tekst aby nikt nie nadzial sie juz na ta mine. i koledze ktory cytuje moj spojler tez wyslalem wiadomosc zeby swojego posta edytowal.

 

skoro kosmos wrocil do rownowagi i harmonii moge powiedziec, ze wczoraj skonczylem DP po raz drugi. w zasadzie nie wyobrazam sobie zeby tu bylo miejsce na sequela, remake wydaje sie za to idealnym pomyslem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.