Skocz do zawartości

Kino domowe pomoc w wyborze


MichAelis

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdziłem ze zamiast stereo do muzy kupię sobie coś co podlacze tez do tv:-)

Chce żeby fajnie mi to zagrało i jakiś film mógłbym obejrzeć. Nie wymagam niewiadomo czego

 

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/sony-bdp-s480b-str-dh810-ss-at5000.bhtml#opis

Warto w coś takiego inwestować? Poleci ktoś jakieś zestawy? Do 3k.

Warto rozważać sony czy lepiej jakiegoś pioniera czy martanza w tej cenie?

 

Jak podlacze do takiego amplitunera tylko kolumny przednie to nie będzie żadnego problemu nie?

Odnośnik do komentarza

Odradzałbym ci kupowanie takiego zestawu, kolumny są lipne. Tak, możesz podłączyć tylko kolumny przednie, lub wybrać opcje stereo po podłączeniu wszystkich głośników. zestaw do 3 tysięcy, który ci polecam:

 

Amplituner: Onkyo 608

kolumny: Jamo 606 lub 608

Subwoofer też by się przydał, ale nie jest konieczny. Jamo sub 250 całkiem niezła opcja do filmów i gier, w muzyce jest tak sobie.

Całość z Subem by cie koło 3500 myślę wyniosła. A jak już masz konsole to raczej zbędne jest kupowanie odtwarzacza bluray.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

a cos sie zmienilo na rynku, bo mam juz ostro leciwe kino domowe, a to slychac jakies buczenie, zglasniajac do polowy, a to muzyka z kompa slabo daje. Zastanawiam sie czy w nowych zestawach jest juz lepiej ?

Obecnie mam Sony SB 300, ale zmienilbym, jakby sie okazalo, ze roznica w dzwieku bedzie slyszalna !

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Jak bede mial swoje mieszkanie tez takie stana, ale poki co mam propozycje sprzedazy swoich starych Sony SB300 i zastanawiam sie, czy jak doloze niewiele tak, by kupic nowy zestaw do 1000 zl to poczuje jakas roznice, czy moze byc tak, ze dzwiek bedzie jeszcze bardziej plastikowy niz w starych :)

Odnośnik do komentarza

Słyszałem taką opinię, że Yamahy dośc dobrze sprawują się do filmów/gier ze względu na dynamikę dźwięku, bardziej niz do myzyki, ktoś to potwierdzi? Mam na oku RX-V450 i nie mogę się zdecydować bo obecnie uzywam Onkyo 575 ale na żołądku leży mi tv podłaczony analogowo [1 optic zajęty przez konsolę] i słyszalny spadek głośności w momencie podłaczenia wtyku do tv (kabel dobrej jakości).

 

Spodziewam się ze nie ma większego sensu ta zamiana ampli bo, jak mi sie wdydaje, są to podobne "roczniki", a dzieli je tylko ten 1 optic wiecej u Yamahy. Zaraziłem się przeglądaniem ampliunerów i nie moge sie uwolnić, cos czuje ze nie spocznę dopóki nie bede miał wszystkiego podłaczonego tak jak sobie wymyśliłem. Może zostawić tego co mam ale zastosować jakiś rozdzielacz 1-2 na optyka?

 

Znacie jakieś miejsce w sieci gdzie moznaby sprawdzać sobie kolejnośc/roczniki modeli róznych sprzętów rtv? Bo producenci rzadko mają starsze modele na oficjalnych www.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Pytanie co ma być tym egzaminem ? :) Wiesz dodam, że 5 lat jechałem na głośnikach z TV, więc różnice na pewno odczuję

 

Ale za słabe jakościowo, czy moc? .

 

Aha no i melomanem nie jestem, muzy nie słucham, jedynie do gier i filmów.

 

Do sklepu nie ma zabardzo co iść bo na sprzęt z audio salonów mnie nie mam obecnie kasy, a w marektach, wiadomo jak z akustyką i rozstawieniem, więc zostają mi tylko opinie z netu...

 

edit dodam, jak coś, że pomieszczenie gdzie będą to ok 50 m kw z instalacją pod tylne głośniki z możliwością pełnego rozstawienie 5.1 z kanapą po środku.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Stary, zrozum: NIKT CI NIE POLECI GOTOWYCH PLASTIKOWYCH ZESTAWÓW. Przerabialiśmy to w temacie o PS3. Nikt Ci tego nie poleci, bo wszyscy zainteresowani wiedzą jak to gra i działa. Kup co chcesz, i tak masz gdzieś to co Ci mówimy. Ale nie pytaj o te gotowce. Bo nikt nie będzie brał odpowiedzialności za polecenie Ci szajsu. Nie mówię tego złośliwie. Po prostu tak jest

Odnośnik do komentarza

No ja nie proszę, żeby ktoś mi podawał który plastik mam kupić, ale który z dwóch gównianych plastików mam wybrać.

 

Wiesz ja was słuchałem ale pisałem mam prawie 30 lat, żonę, z która budowaliśmy i urządzaliśmy ostatni rok dom, będę grał w salonie, gdzie będą goście, życie rodzinno-dzienne, niestety żona nie chce takich wielkich kwadraciaków z 2 tyś zł, dodatkowo ma to być alternatywa do głośników z TV, a chyba nie powiecie, że te zestawy będą gorsze niż głośniki TV Sony kdl 46 hx750 ? Chyba, że tak to faktycznie odpuszczę.

 

Z drugiej strony jak patrzę jak mi ktoś poleca zestaw Denona za 2200 zł to też na niego podejrzanie patrze, jak przeanalizuję ceny innych zestawów tej firmy lub inny drewnianych zestawów.

 

edit: Nie uwierzę, że cały forumek ma tylko drewniane wypasione sprzęty i że nie ma jakiegoś speca od gównianych plastików co potrafi przeanalizować wyposażenie, moc, kodery dzwięku i polecić któryś z tych zestawów laikowi :)

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Odczujesz. Jak pójdziesz do kogoś, kto będzie miał normalny zestaw za taką samą kasę jaką Ty wydasz na te swoje plastiki. Anyway, do tego Sony nic nie podłączysz. Przeczytałeś specyfikację chociaż?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Albert a kojarzysz jakie takie zestaw może mieć podłączenia głośników , tzn jakie surowe czy z jakąś wtyczką ? Mam instalację podtynkową na głośniki na same surowe kable, gdzieś to jest napisane w spec. jakie tam są wtyczki, no i jak np będą miał jakieś wtyczki to chyba łatwo je zdjąć ?

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Nie wiem. Ja mam takie bez wtyczek. W głośnikach są takie wejścia, wkładasz tam surowy przewód (bez izolacji) i zaciskasz. Jak jest w plastikach nie mam pojęcia. Pewnie podobnie. I pewnie w zestawie nie będzie kabli. A raczej nie będzie ich na 100%

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.