Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Za sugestią Kaliego - do dyskutowania jest forum a nie komentarze na portalu - zakładam temat o nowym logu. Mam nadzieję, że uporządkuje on głosy czytelników i ułatwi wypracowanie porozumienia. Byłoby jednak nieszczęściem gdyby został sprowadzony do postów typu "mi się podoba, narra".

 

 

 

Z mojej strony:

 

Uwaga o nieczytelności nowego loga jest nietrafna - ciężko odczytać biały napis z delikatnym konturem na białym tle, to raczej wina zaprezentowania nowego loga niż samego projektu. Choć taki projekt bez zmian kolorystycznych wyklucza białe tło w okolicach loga bo faktycznie "extreme" jest niewyraźne.

 

 

Z technicznego punktu widzenia to zmiana jest zmianą z "papucia na lacz". Pomijam to, że stare logo dla większości jest dobre bo jest stare (sentyment etc) a nowe jest złe bo niestare. Stare logo, ściślej - jego design - jest kiepski, podobnie jak nazwa (taka jest moja opinia, nie oznacza to, że PSX EXTREME był/jest kiepski). Redakcja chcąc odświeżyć logo ale i nie narazić się zbytnio czytelnikom wyprodukowała właśnie taki "lacz" jakiego możemy podziwiać na portalu.

 

Logo:

530x650_28811.jpg

Odnośnik do komentarza

Logo wrzuciłem do pierwszego postu.

@__bercik07: logo widzisz bez najważniejszego elementu graficznego, z którym jest spójne - całej okładki. Dopiero na niej zobaczysz, ile miejsca zajmuje, jak komponuje się z resztą.

 

To też taka uwaga ogólna - oczywiście opinie o logo są mile widziane - czytamy i analizujemy wszystkie wypowiedzi, ale proszę wziąć poprawkę, że tak naprawdę może one zrobić zupełnie inne wrażenie w całej oprawie, tj. z okładką. Kolejne informacje o styczniowym numerze już niebawem.

Odnośnik do komentarza

nowe logo graficznie spoko ale wolałbym by pozostało stare.

 

Bo stare to symbol budowany przez lata, tradycja, znak, marka wokół której skupiali się gracze.

 

bez sensu jest uszczęśliwiac wszystkich na siłę nowym logiem :confused:

 

 

nasuwa mi sie smutna analogia ; to trochę tak jak Lato wraz z marketingowcami wywala "przestarzałego orzełka" z koszulek, zastępując go nowym "nowoczesnym" by ładnie sie komponował na nowych strojach

 

 

pewnie nie fair porównanie ale tak jakoś to widzę , nic nie poradzę , dla mnie tradycja rzecz ważna

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Jak już pisałem na portalu, teraz w sumie powtórzę - nowe logo jest nieprofesjonalne i mi się nie podoba. Generalnie to ciężko "to" nazwać logiem, bo to tylko napis dziwnym fontem. Typografia jest niepoprawna. Stary logotyp był znacznie lepszy, wymagał jedynie odświeżenia, a nie całkowitej zmiany. Dobrym przykładem może być tu Apple, które co kilka lat przeprowadza lifting swojego logo, jednakże jest to od 1976 roku (35 lat!) niezmiennie nadgryzione jabłko. No a co jak co, ale jak robić marketing, to Apple chyba wie najlepiej z całej branży.

 

Może tak zrobić sondę i się przekonamy ile osób chce zmiany loga, a ile uważa to za złe posunięcie? Bo teraz to, jak ktoś już na PPE wspomniał, "robimy co chcemy a ciemny lód i tak kupi". Błąd, w tej chwili ciężej pozyskać nowego czytelnika niż stracić stałego. Ściera kiedyś próbował zmienić design logo, okazało się, że czytelnicy tego nie chcą i pomysł upadł. Tak powinno być, to właśnie czytelnicy utrzymują pismo przy życiu. PE to nie CDA, nie dajecie calaków. Obecna młodzież ma internet i pisma konsolowe kupują raczej gracze starszej daty, a tych sukcesywnie zniechęcacie kolejnym wycinaniem tego, za co pokochali PE lata wstecz. W końcu i ja przestanę kupować, a trzeba przyznać, że jeszcze dwa lata temu byłem wielkim miłośnikiem PE.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No facepalm dla Ciebie, jakby to był facebook to bym Ci obrazek na tablicy wkleił.

 

Czy ja napisałem, że stare było mistrzostwem? Oczywiście, że nie, to czysta nadinterpretacja. Jednakowoż czy jest sens zmieniać coś kiepskiego na coś równie kiepskiego, i już w momencie wdrożenia, mocno niedzisiejszego? Przemilczę to, bo będzie, że znowu atakuję, no ale cóż - w swoich czasach stare logo PE robiło znacznie lepsze wrażenie, niż to nowe dziś, a wtedy polskie uczelnie wyższe nie wypuszczały pięciu tysięcy grafików komputerowych rocznie. No ale cóż, ostatnio przeglądałem Teraz Rock i mnie jakoś to nie dziwi. Logotyp tegoż periodyku także, określmy to łagodnie, nie zachwyca ;).

Edytowane przez PIKeR
Odnośnik do komentarza

Chciałbym zauważyć że nie jest to pierwsza zmiana loga pisma

 

9a610a705cc58c77.jpg

0a56bcfe25513021.jpg

8b4d648712245d8f.jpg

 

Nie widzę w nowym nic drastycznego dla którego takie zamieszanie,jestem czytelnikiem od początku i przez cały czas obserwowałem zmiany w piśmie pod względem pisania recenzji,humoru(gdzie się podziały teksty o staruszce w lochach?!),oprawy graficznej, i odchodzeniem ulubionych zgredów.Nowe logo to po prostu naturalna ewolucja pisma która trwa od jego początku. Niestety drodzy czytelnicy idzie nowe, kto się nie rozwija ten się cofa.

 

 

 

Ps. Perez, będziesz musiał zmienić avatara :D

Edytowane przez GwynBleidd_79
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

To uproszczenie designu i dużo bieli. A teraz logo... Hmm... Chyba grafik bardzo lubi Mirror's Edge ;)

 

Te PSX jest jakieś takie "paintowe", "Extreme" już lepiej, ale przez to tworzy się kontrast. IMO niewygodny w odbiorze. Z logiem poza tym tak jest, że się go nie powinno zbytnio zmieniać. Bo jak jest takie jakie było, to nawet jak jest brzydkie to mało kto się tego czepia. A jak się zmieni na logo, to zaraz może podnieś się larum jakby tu chodziło o tematykę pisma. Pamiętam że niedawno Ściera chciał zmieniać logo, i w sumie nie zmieniło się zbytnio ;) Bo i po co? Anyway, stare jakieś takie "swojskie" a te "mało extrimowe".

Odnośnik do komentarza

To uproszczenie designu i dużo bieli. A teraz logo... Hmm... Chyba grafik bardzo lubi Mirror's Edge ;)

 

Kurde wyjdź czasem z domu. Ogólnie teraz jest moda na prostotę w designie.

 

Nowe logo spoko. Stare było średnie i dobrze, że doszło do zmian bo na staroświeckie CDA już patrzeć nie mogę. A, że ludzie będą marudzić? Pomarudzą parę dni i przejdzie. Ode mnie plus.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja nigdzie nie napisałem, że się nie zgadzam z tym stwierdzeniem. chodzi mi o to jak kiepskim argumentem jest "idzie nowe blablblalba". więc co, po takim dobitnie prawdziwym stwierdzeniu najlepiej usuńmy ten topic i zakończmy dyskusje bo "idzie nowe blblabla" - i trzeba sie z tym zgodzic/nie warto dalej rozmawiać.

 

Są też inne przysłowia, nie mniej "prawdziwe" - Poradź się, choćby własnego kolana". Nie, nie zaczynam wojny na przysłowia, staram się tylko zasugerować, że rozmowa na takim poziomie ma bardzo krotkie nogi.

Odnośnik do komentarza

ja nigdzie nie napisałem, że się nie zgadzam z tym stwierdzeniem. chodzi mi o to jak kiepskim argumentem jest "idzie nowe blablblalba". więc co, po takim dobitnie prawdziwym stwierdzeniu najlepiej usuńmy ten topic i zakończmy dyskusje bo "idzie nowe blblabla" - i trzeba sie z tym zgodzic/nie warto dalej rozmawiać.

 

Są też inne przysłowia, nie mniej "prawdziwe" - Poradź się, choćby własnego kolana". Nie, nie zaczynam wojny na przysłowia, staram się tylko zasugerować, że rozmowa na takim poziomie ma bardzo krotkie nogi.

 

Już dobrze,dajmy spokój nie lubię się przegadywać Pace! serio.

Po prostu uważam że nowe logo jest ładne i pismo powinno się rozwijać.

Jak słusznie zauważył MajorZero64 CDA ma obrzydliwe logo bo boją się zmian i ich pismo wygląda jak z lat 90tych

Edytowane przez GwynBleidd_79
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...