Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie proc z 2011 roku. Myślę że wymiana będzie w 2019. W przyszłym roku mam zaplanowany zakup jakiegoś superduper monitora. Będę się rozglądał za czymś z gsynciem. :) Kombo proc+płyta+ramy za dwa lata. Karta graficzna na samym końcu (gtx970 jak na ten moment w zupełności wystarcza).

Odnośnik do komentarza

U mnie proc z 2011 roku. Myślę że wymiana będzie w 2019. W przyszłym roku mam zaplanowany zakup jakiegoś superduper monitora. Będę się rozglądał za czymś z gsynciem. :) Kombo proc+płyta+ramy za dwa lata. Karta graficzna na samym końcu (gtx970 jak na ten moment w zupełności wystarcza).

Jakiś konkretny model monitora masz na oku?:>
Odnośnik do komentarza
Jakiś konkretny model monitora masz na oku?:>

Do momentu zakupu nawet szczerze mówiąc się nie rozglądam. Coś tam patrzyłem ogólnikowo, ale nad żadnym się jeszcze nie zastanawiałem.

 

Odnośnik do komentarza

My tu pitu-pitu, a PUBG bije kolejny rekord. 2 miliony graczy jednocześnie.

 

http://www.pcgamer.com/pubg-smashes-2-million-concurrent-users-barrier/

 

To jakie ta gra przyciąga do siebie rzesze graczy jest niepojęte.

Odnośnik do komentarza

Sa dwa typy monitorów, które warto kupić wiec nie wiem nad czym tu sie zastanawiac :)

Ja robię ostatnio gruby research i widzę dużo więcej niż dwa typy.

>16:9 vs ultrawide

>ips vs tn

>1080p 1440p vs 4k

>60 vs 75 vs 100 vs 144 vs 166 vs 240hz :obama:

>gsync vs freesync

itd. Do tego dochodzi kwestia ceny, wyglądu, jakości wykonania, czy mój pecet da radę i te cholerne kompromisy na które na które nie rzadko trzeba pójść przy wyborze monitora.

 

Ja na ta chwilę nie mogę wyjść poza pierwszy punkt 16:9 vs 21:9 :p

Odnośnik do komentarza

 

Sa dwa typy monitorów, które warto kupić wiec nie wiem nad czym tu sie zastanawiac :)

Ja robię ostatnio gruby research i widzę dużo więcej niż dwa typy.

>16:9 vs ultrawide

>ips vs tn

>1080p 1440p vs 4k

>60 vs 75 vs 100 vs 144 vs 166 vs 240hz :obama:

>gsync vs freesync

itd. Do tego dochodzi kwestia ceny, wyglądu, jakości wykonania, czy mój pecet da radę i te cholerne kompromisy na które na które nie rzadko trzeba pójść przy wyborze monitora.

 

Ja na ta chwilę nie mogę wyjść poza pierwszy punkt 16:9 vs 21:9 :P

 

 

- 16:9 do grania. Ultrawide swietny do pracy na komputrze, do ogladania filmow, przegladania netu. Do grania? Wciaz slaby support, sa problemy, a jak lubisz pograc w gierki niszowe, ktore wyszly 2 lata temu to juz w ogole kaplica czasami bywa. Owszem jak gierka ma support to wyglada to FENOMENALNIE, ale ja zbyt duzo gier chce ograc zeby ograniczac sie tylko do kilku i to takich co wychodza obecnie (a i tak nie ma gwarancji ze taki support dostana)

- Tylko IPS, nie kupuje sie juz TN, chyba ze monitor ma byc ponizej 1000zl i nie zalezy Ci na tym zeby gry dobrze wygladaly, tutaj nie ma nawet dyskusji.

- 1080p to juz powoli przezytek, 1440p a 4k to juz trudniejsza sprawa, tak jak z ultrawide stawiasz sobie pytanie, gram tylko w nowosci i licze na pelny support, czy chce tez grac w starsze gierki. Niektore RPG jak z masa tekstu byly dla mnie niegrywalne na 4k, dlatego zostalem przy 1440p i nie zaluje. Nawet jak czasami trzeba grac w 1080p na takiej rozdzielczosci to nie ma tragedii, jednak zjazd z 4k na 1080p juz widac i meczy oczy.

- 120-144hz imho, nie wychodzilem poza 144 wiec sie nie wypowiem jak wyglada 240 ale dla mnie to overkill, ja nawet 144hz nie zawsze uruchamiam i lece na 120hz bo karta graficzna ciszej pracuje i mniej sie meczy

- gsync czy freesync, patrzysz jaki masz procesor i jakiego bedziesz uzywal jak AMD to freesync, jak Intel to Gsync, tutaj decyzja zalezy od tego co juz masz. Gsync nadal dziala lepiej, o ile pamietam ma szerszy zakres dzialania przez co lepiej maskuje wszelkiego rodzaju dropy animacji.

 

To czy PC da rade ma malo do rzeczy, kazdy da rade, jezeli moj z 2011 roku daje rade. Wyglad to tez nie ma duzego wyboru bo dobrych monitor jest malo, przewaznie wybierasz miecy Acerem a Asusem i tyle w temacie jak chcesz miec top gamingowy monitor.

 

Kolejna wytyczna to zapewne cena, wiec watpie zeby ktos tutaj wydawal 6-8k na monitory z nowej linii, wiec najlepszym stosukiem jakosc - cena ciesza sie Acer i Asus. Za około 3,000zł kupuje sie monitor, który w moich oczach jest IDEALNY, ma wszystko co trzeba, obraz wyglada na nim zabójczo, ma wszystkie funkcje i najlepsza matryce.

 

Tak wiec albo Asus ROG Swift PG279Q (165hz) albo Acer Predator XB271HU przy czym wybieramy odpowiednik z FS albo Gsync. Mamy wtedy 1440p, mamy 144-165hz, mamy gsync/freesync, mamy matryce IPS i bajer kolory, mamy tez tryb ULMB, który 80% graczy olewa bo sa za leniwi zeby kalibrowac/dostosowac ustawienia pod gierke i nawet nie wiedza ze maja takie dobrodziejstwo w monitorze, a gwarantuje ze jak ktos odpali ten tryb (dziala tylko przy 100hz, wiec trzeba dostosowac recznie do gierki) podczas grania w jakas izometryczna gierke 2D albo strategie to oczy wychodzą i gęba na ziemi.

 

I powiem jeszcze raz, monitory TN to syf.

 

Edit:

 

W sumie jest tez kwestia oczywiscie finansowa, jak ktos ma tylko 2k i szlus to wtedy faktycznie trzeba sie troche zastanawiac, wtedy jako priorytet ustawilbym zapewne matryca, odswiezanie, rozdzielczosc, ale jak zobaczylem ze ultrawide wchodzi w gre i to jeszcze przewija sie Gsync tam, który troche kosztuje to wtedy juz lepiej dołożyc do ktoregos z tych ktore wymienilem. Wszystko co napisalem to tylko moja opinia, która sobie wyrobilem po roku szukania monitora.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

:obama: Velius tak pięknie rozpisał że już lepiej się chyba nie da.

 

O tym wszystkim to ja już wiedziałem, tyle tylko że nie rozglądałem się za tym jedynym słusznym monitorem. Przyjdzie na to czas, jak będę wyciągał szmal z portfela/konta. :)

 

Ultrawide? Nawet o tym nie myślałem, nie widzę w tym sensu jak i tak monitor będę brał 27'. Teraz jest u mnie 23, więc różnica i tak będzie kolosalna. Przestrzeni roboczej też będzie aż nadto. Do RPGów nie potrzeba szerszego pola widzenia. Wsparcie dla gier też zresztą słabe.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Problem tej gry jest taki że za chooya nie wierze że będzie miała premiere . Za dobrze to wygląda i za wolno idą prace by gra miała jakąś przyszłość wystarczy popatrzeć na kingdoms deliverance , które na początku powodowało opad szczęki ale przez to że produkcja zajełą tyle czasu obecnie według opinii jest po prostu średnio. Nie uwierze że tak to wygląda i płynnie chodzi ( bardziej mam na myśli motyw płynnego przejścia jak w NMS ale tutaj to jednak kilka lig wyżej). Gra ktoś w te alfe alfy? Może powiedzieć coś o tej grze pozytywnego na obecnym etapie? Śledzę materiały z gry od dawna i na pokazach jest 11/10 a potem rozczarowuje się na nagraniach graczy bo 90% gry jest nie obecne.

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza

To co widzisz to zapowiedź kierunku prac nad grą po patchu 3.0. Obecnie dostępny masz moduł dogfighting do walk pomiędzy statkami oraz zwiedzanie dostępnego, małego obszaru gry. Gdy patch 3.0 zostanie udostępniony dla publiki to będzie można lądować na planetach a ich samych dojdzie kilkanaście sztuk. Optymalizacja nadal leży i gra potrafi zadusić najlepszego kompa :) Nie jest jednak tak, że "olaboga uciekli z kasą i tech-dema gry pokazujo tylko". Prace idą do przodu, ale wolniej niż zakładano. Nie jest to dziwne jeżeli weźmiemy pod uwagę skalę gry.

 

A co do przejścia z atmosfery planety w przestrzeń kosmiczną to tak to działa w 3.0 (od 28. minuty, dwie osoby lecą jednym statkiem):

 

Ten efekt wejścia w quantum drive :obama:

Edytowane przez Kymel
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...