Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, blantman napisał:

3070 na dzień dzisiejszy ale czekam na testy. Już nie mogę się doczekać składania kompa na cyberpunka w listopadzie :obama:. Kasa odłożona czekam na premiery kart i może procków jak się okaże że te co są to wąskie gardło dla kart:)

Jak będziesz planować granie w 1080p to wiele procków może okazać się "wąskim gardłem", albo inaczej, będą hamować potencjał karty, ale przechodzisz na 1440p czy 4k i sytuacja się normuje. 

Odnośnik do komentarza

Jak masz jakiś przedpotopowy gruchot to i w wyższej rozdzielczości będzie lipa. Pisało o tym ostatnio purepc w atrykule na ten temat.

 

https://www.purepc.pl/czy-procesor-ogranicza-karte-graficzna-w-wyzszej-rozdzielczosci

 

Wychodzi na to, że w 1440p można mieć naprawdę potężne straty w klatkach w lokalizacjach procesorowych jeśli CPU jest ziemniakiem. W 4K sytuacja się normuje, ale to wymaga potężnego sprzętu.

 

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Bielik napisał:

Jak będziesz planować granie w 1080p to wiele procków może okazać się "wąskim gardłem", albo inaczej, będą hamować potencjał karty, ale przechodzisz na 1440p czy 4k i sytuacja się normuje. 

chcę monitor ultrapanorame więc troszkę ponad full hd. Lecę po bandzie odłożyłem troszkę i chce prawdziwą a nie udawaną nową generacje. Plus ms game pass pc rozbudował i i tak wszystkie gry będę miał na pc :) Na razie myślę o intelu10 generacji ale zobaczę co amd pokaże (pod gry nadal intel ma przewagę a ceny spadają i liczę że przy premierze nowych procków jeszcze spadną). Nie ukrywam że komp TYLKO do gier bo nawet jak pracuje w domu to komp służy mi jako terminal do podłączenia zdalnego z kompem w pracy xD  Nic nie zostawiam ze starego pc tylko pełna wymiana. Komp z 2012 roku z ddr 3 nie opłaca się nic zostawić 

Odnośnik do komentarza

Mam 21:9, 2560x1080 i zdecydowanie nie polecam przy monitorach 30 cali. Miałem jakiś czas jak kompa złożyłem laptopa 15.6-inch FHD 144Hz i kurcze tam obraz żyleta. Grałem w tą samą gierkę na przemian na tych sprzętach i strasznie biła po oczach ta rozdzielczość na większym ekranie. Teraz jak lapka sprzedałem to się przyzwyczaiłem ale pierwsze co zrobię to wymienię monitor na 1440p. 4k na chwilę obecną chyba nie ma sensu przy 32 calach. 

 

 

Za to proporcje 21:9 to jest sztos! 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, suteq napisał:

Jak to walą piksele po twarzy? Nie znam się na tym więc pytam ale to nie jest tak, że jak masz ekran w konkretnej rozdzielczości i odpalasz grę w natywnej rozdzielczości monitora to nie ma prawa być żadnej pikselozy? 


Chodzi o ppi, czyli ilość pikseli na cal długości ekranu.
Przy wzroście przekątnej ekranu i zachowaniu tej samej rozdzielczości rośnie też fizyczny rozmiar pixeli. Na TV nie zauważa się tego aż tak mocno, ale siedząc blisko monitora takie pixele wielkości pięści potrafią j.ebać po oczach :D

Odnośnik do komentarza

Czyli jaki monitor lepiej ultrapanorama czy zwykła panorama ale 4k? Chcę monitor 27 cali bo większy mi się nie zmieści (mam drugi 24 cale na biurku i z niego rezygnować nie chcę bo od dawna mam 2 monitory. Jeden lepszy do gier drugi do innych rzeczy) 

Odnośnik do komentarza

Format 21:9 (3440 x 1440) jest spoko bo ze względu na rozdzielczość jest mniej obciążający niż 4k.

Ja osobiście mam obecnie 32 cale phillipsa w 1440p i nie wyobrażam sobie mieć tak dużego monitora w 1080p, piksele byłyby już widoczne gołym okiem.

 

32' 1440p ma minimalnie większe PPI niż 24' FHD, także wnioski warto wyciągnąć samemu.

Edytowane przez Bielik
Odnośnik do komentarza

Wpierw dawać testy , nie chce mi się wierzyć w te 3070 mocniejszą od 2080ti . Okaże się że jest mocniejsza ale w RTX... mimo że fajnie by było bo wtedy 3090 to by była bestia niesamowita. Jeśli 3070 przegania 2080ti to 3090 powinna być z 300% mocniejsza.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, SpacierShark123 napisał:

Wpierw dawać testy , nie chce mi się wierzyć w te 3070 mocniejszą od 2080ti . Okaże się że jest mocniejsza ale w RTX... mimo że fajnie by było bo wtedy 3090 to by była bestia niesamowita. Jeśli 3070 przegania 2080ti to 3090 powinna być z 300% mocniejsza.

3070 = 2080ti

3080 = +25%
3090 = +50%

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...