Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie, tak się zastanawiałem wzoraj, czy fakt że Intel pcha się obecnie w rynek GPU nie jest następstwem naturalnego przejścia na wyższe rozdzielczości w komputerach, a przez to coraz mniejszy wkład CPU w wydajność blachy w grach.

 

Zakładając, że z czasem dolna granica przeciętnego sprzętu przesunie się w kierunku 4C/8T i procek przestanie ograniczać karty to czy nie uderzy to w rynek na tyle mocno, że CPU staną się głównie narzędziem dla profesjonalistów. Tak sobie tylko gdybam, hmmm.

Odnośnik do komentarza

O kurcze, to naprawdę fajne dane i rzeczywiście ma to ręce i nogi. AMD też w sumie robi coraz wydajniejsze procki do przenośniaków, więc też im chyba głód w oczy nie zagląda (+ ekskluzywny deal na SOC do nowych konsol).

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, kes napisał:

3070 = 2080ti

3080 = +25%
3090 = +50%

Jeżeli to tak ma wyglądać trzeba się mocno zastanowić czy jest sens brać 3090 czy raczej to strata pieniędzy. Licze że za wersje msi trio bym musiał zapłacić 1750e a to tylko 25% lepsza wydajność niż 3080

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, SpacierShark123 napisał:

Jeżeli to tak ma wyglądać trzeba się mocno zastanowić czy jest sens brać 3090 czy raczej to strata pieniędzy. Licze że za wersje msi trio bym musiał zapłacić 1750e a to tylko 25% lepsza wydajność niż 3080

W UK asus strix będzie prawdopodobnie kosztować £1589 a wspomniany przez ciebie msi trio £1499. 
Ja biorę 3080 jeszcze nie wiem w jakiej wersji bo dobre modele kosztują £799 przy £649 które życzy sobie nvidia ze model referencyjny.

Odnośnik do komentarza

No ja się boje ponownie ładować w karty z najwyższej półki , rok temu kupiłem 2080ti msi trio za 1350e a teraz jak dobrze pójdzie to sprzedam za 500-550e . Więc ten model 3080 brzmi super. Zastanawiam się jeszcze kiedy można liczyć na premiere kart niereferencyjnych bo referent nawet nie wchodzi w gre.

Odnośnik do komentarza

No jak 3080 wychodzi we wrześniu to do premiery cyberpunka na pewno pojawią się jakieś wersje od firm trzecich :) Ja będę pewnie polować na zotaca albo smoka.  Nigdy się nie zawiodłem na geforce od nich a miałem na zmiane albo jednego albo drugiego. 

Odnośnik do komentarza

Niereferenty sa już gotowe na stronach producentów można znaleźć opis i zdjęcia poszczególnych modeli. Obstawiam ze zamówienia przynajmniej na 3080 będzie można składać od 17 września tak przynajmniej informuje strona jednego z dużych brytyjskich sklepów.

 

Jesli chodzi o mode referencyjny to jestem bardzo ciekawy jak będzie spisywać się to rewolucyjne chłodzenie. Mówi się ze problemem tego rozwiązania mogą być zwiększone temperatury na procesorze bo ciepłe powietrze będzie wypychane w górę obudowy w kierunku cpu tower (posiadacze aio nie maja się czego obawiać). Produkcje od firm trzecich maja już klasyczny system chłodzenia bardzo podobny do rozwiązań z poprzednich generacji.

Odnośnik do komentarza

Wogle ceny Turingów polecą na ryj albo po panice wrócą do normalności. Teraz można kupić za 2k z małym hakiem 2080ti i to w wesrji gaming x trio więc 2070 super to teraz raczej za pare zł. Tym bardziej że 3070 ma być na poziomie 2080ti za taką samą kasę jak 2070 super pare dni temu więc ile ktoś za to da? 1000 zł?

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, suteq napisał:

Najtaniej 2080Ti widzę na allegro za 3k, a najcześciej oscyluje między 3,5, a 4k więc nie wiem gdzie ty widziałeś tę kartę za 2k z małym hakiem. 

Proszę.

https://m.olx.pl/oferta/karta-graficzna-asus-geforce-rtx-2080-ti-rog-strix-oc-11gb-CID99-IDGmlFH.html#6c4aedc056

Serio będzie taniej jak potwierdzi się że 3080 jest 50% mocniejszy za 3k które jeszcze parę dni temu warta była 2080ti

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, suteq napisał:

Najtaniej 2080Ti widzę na allegro za 3k, a najcześciej oscyluje między 3,5, a 4k więc nie wiem gdzie ty widziałeś tę kartę za 2k z małym hakiem. 

Tak tylko napisze że obecnie sprzedaje karte 2080ti msi trio z gwarancją do 2022 , postawiłem sobie dolną granice i poniżej nie sprzedam a posiedze na niej aż odłoże spokojnie na 3090. Jeżeli ktoś myślał że w Polsce na OLX są buraki to takie akcje co teraz odchodzą na NL wersji OLX(Marktplaats) to jest taka żenada że mam ochote usunąć aukcje i najwyżej zbudować siostrzeńcowi komputer oparty na tej karcie. Wracam z roboty a tam 5-6 wiadomości że gość kupi karte za 400e i wysyła mi filmiki że 3070 będzie mocniejsze . Jakieś filmiki porównujące karty której jeszcze nikt w rękach nie miał , jakieś strony z newsami no tragedia. Nawet z jakiegoś powodu ktoś zrobił aukcje o tytule "UWAGA NIE KUPOWAĆ 2080TI BO WYCHODZI 3070" . Pierwszy raz widze takie rzeczy , najlepsze jest to że nawet wersje najtańsze gigabyte nie stoją poniżej 700e . Nvidia mocno namieszała i jestem ciekaw pierwszych testów a jeszcze bardziej jestem ciekaw jaka będzie wydajność takiego 2080ti vs 3090 w cyberpunk.

Odnośnik do komentarza

No jest lekkie jaranko nie powiem. Tani ram, tanie ssd i bedzie mozna zlozyc naprawde potezna bude z 3080 na pokladzie w okolicach 6-7k pewnie. Jezeli nowe konsole beda kosztowaly te 2,5k to roznica nie bedzie az tak wielka jak to kiedys bywalo. Zobaczymy tez jakies konkretniejsze testy ale te wstepne od digital foundry wygladaja bardzo obiecujaco. Bedzie skladanko w pazdzierniku pewnie, ciekawe czy taki sprzet wystarczy na cala generacje jak to bylo w obecnej

Odnośnik do komentarza

Czy mamy jakieś wiarygodne źródła z potencjalną datą premiery/prezentacji Zen 3 i BigNavi? Na przełomie 2020/2021 zmuszony jestem zrobić upgrade komputera (w sumie to wszystkiego poza GPU) i dla kogoś z ograniczonym budżetem nie ma raczej alternatyw dla AMD. Podobno samo desktopowe Zen3 miało pojawić się we wrześniu, ale coś ucichło.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...