Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mierzyłem tym https://outervision.com/power-supply-calculator to też jest rekomendacja 750W, ale mój system pobiera jakieś 500W w tym momencie, a zasilacz jest 650W, więc może da radę.

 

Co do PCIe 4.0 to czekam na testy/benchmarki, bo myślałem, że w do tej pory nawet 3.0 nie jest wykorzystywane w pełni. To się pewnie zmieni z nowymi GPU, ale rozważę zmianę dopiero jak ktoś mi czarno na białym udowodni, że to jest bottleneck w systemie.

Odnośnik do komentarza

Dobrze myślałeś. Między 3.0 a 4.0 w testach nie ma różnicy, a jeśli jest to sięga 2-3 klatek czyli w sumie w granicach błędu.

Nowe karty nic tu nie zmieniają. Nawet pci 3.0 ograniczone z 16x na 8x nie wykazuje prawie żadnej różnicy. 4.0 jest bardziej odczuwalne w ssd, tam różnica jest spora, bo dwukrotna. Z 3500mb/s na 7000mb/s. Oczywiście w syntetykach i programach używających mocno dysk. Bo w grach to nikogo, bo nawet między ssd 500mb/s a nvme 3500mb/s nie ma niemal żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza

3070 będzie perfekt do mojego "budgetowego" Ryzen 3600 gaming build-a, na pewno sprawie sobie przed świętami, czekam prawie od roku na 3000 serie, kupiłem tanio 1660 Ti, dobrze działa i wiedziałem ze nie ma co się pchać w RTX 2000 bo grunt tych kart już ma parę lat (mały niesmak po kupnie 780 a 2 miesiące później wyszła 980 i to był dość wysoki odskok)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Za dużo plotkarskich portali czytają niektórzy.

14 pęka embargo na testy, 17 startuje sprzedaż referentów i niereferentów, więc szanse, że zabraknie są raczej mierne. Co innego jak by póki co tylko referenty były, ale tak to luz.

Geeez przestań sie czepiać. Ethereum wy(pipi)ało w kosmos w sierpniu w górę i nie trzeba plotek wystarczy przeglądać newsy. Plotka jest że bedą lepiej działać w kopaniu serie 3xx i tyle. 

Co do dospstępności - nie jestem taki przekonany. Coś się złego dzieje z dostawami sprzętu (pracuje akurakt w branży pokrewnej it) i nie do końca wiadomo skąd to wynika. Obstawiam że pandemia zweryfikowała "zapasy" producentów sprzętu i żeby nie mrozić kasy zmniejszyli produckję obawiajać się powtórki z rozrywki na koniec roku. To jeszcze przed nami ale tak jak mówie - zobaczymy. Mi się nie pali bo ja kartę mam po testach zobaczę czy jest sens zmieniać i na co - gorzej jak ktoś sprzedał kartę jak ty i na premierę CP bedzie nerwowo dreptał czy pogra. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, C1REX napisał:

Jak sklepy online mają tak tanie kody do gier ze steama i goga? 
Cyberpunk 2077 na takich stronach jest o niebo tańszy, niż w sklepie od CDPR. 

 

Wczoraj kupiłem tekkena7 ze wszystki dodatkami za 7 funa, kiedy normalna cena na steam i ps store to blisko 100 funtów :[

Ponoć kradzione kody, albo gry kupione na kradzione karty, albo firmy są zarejestrowane na Seszelach gdzie nie muszą płacić podatków.

Ogólnie nie mam nic do kupowania kodów do gierek AAA na takich stronkach, ale indyki jednak wspierałbym w oficjalnych sklepach.

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, estel said:

Ponoć kradzione kody, albo gry kupione na kradzione karty, albo firmy są zarejestrowane na Seszelach gdzie nie muszą płacić podatków.

Ogólnie nie mam nic do kupowania kodów do gierek AAA na takich stronkach, ale indyki jednak wspierałbym w oficjalnych sklepach.

 

 

Indyki to nie problem, bo wszędzie je za darmo rozdają. Steam, epic i amazon prime gaming najwięcej dają. Ja na gamepass najwięcej wnie gram. 

 

Ale gry AAA ze 83% zniżką to inna sprawa. 

Słyszałem, że kradzione, ale czy to potwierdzone? Tych sklepów jest ogrom. 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

cjs cdkeys to chyba wyciagane kody hurtowo z pudelek z naszego "3-ciego" świata czy jak tam

G2A to każdy może sprzedawać i dlatego tam najwięcej tych kradzionych można znaleźć

 

wiecej nie pamietam stron ale pewnie są jakieś co wysyłają gifty z steam kupione przez ruskie vpn

Odnośnik do komentarza

Ostatnio to AMD w procesory umie, może do gamingu nie są aż tak wydajne jak intele ale nie ma jakiejś wielkiej różnicy. Mają mniejsze zapotrzebowanie na prąd więcej rdzeni i wątków w mniejszej cenie i są bardziej wszechstronne jeśli chodzi o programy z użyciem więcej rdzeni/wątków. A i gry w przyszłościu też pewnie będą korzystać z wykorzystania więcej rdzeni. 

W sumie to intel już jakieś tam dane są na temat nowych inteli z serii 11 a już za miesiąc AMD wjedzie z nowym Ryzenem 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...