Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie w panice sprzedają używane części do PC. 

Być może to właśnie dziś jest najlepszy czas a kupno. 

2080ti używki chodzą o 60% taniej. Cena podobna do sporo słabszych kart

 

 

Biorąc pod uwagę jak marketing firm przesadza z wydajnością nowości, to nowe karty i cpu nie będą wcale aż tak dużo mocniejsze. 

 

 

Dodatkowo dochodzi aspekt praw rynku - najtaniej jest, jak ludzie krzyczą by nie kupować, czekać i sprzedawać. 

 

Idealna sytuacja dla kupującego. 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Ukukuki napisał:

Chociaż AMD karty zawsze ma trochę gorsze to może akurat tym razem. 

 

Patrząc po testach z ostatniego roku AMD i w CPU i GPU to dobra opcja dla ludzi o ograniczonym budżecie, ale ciekaw jestem jak mają zamiar podjąć rękawicę przeciw RTX 3070, bo szczerze mówiąc taka wydajność za 499 USD to jest jakiś kosmos.

Odnośnik do komentarza
24 minutes ago, Ukukuki said:

Kiedyś tak było. Obecnie pewnie ciężko puścić odpowiednio grube ścieżki po płycie.

Wiem, że było bo mój GeForce 2 Ti do quake3 tak miał. 

Ja myślałem o np. wtyczce po drugiej stronie płyty. Nie wiem czy możliwe/opłacalne, ale pogadać o tym mogę. 

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, estel said:

Tylko jaka jest roznica w performance pomiedzy karami od Nvidi a innymi? Taka zeby te 20% wiecej oplacalo sie zaplacic?

 

Zazwyczaj to nie była różnica w samym performance tylko w sprawności driverow i supportu żeby wyciągnąć to performance

Odnośnik do komentarza

Właśnie po aktualizacji sterowników taki RX 5700 XT ramie w ramię (a często i wyraźnie lepiej typu gry na Vulkanie) radził sobie niż 2070S, a kosztował kilkaset złotych mniej.

 

Tylko jak już wcześniej Teddy zauważył, Nvidia ma w rękawie kilka technologii (ray-tracing i DLSS) które jednak usprawiedliwiają wyższą cenę RTXów względem GPU od AMD.

 

 

Odnośnik do komentarza

DLSS i ray tracing to przyszłość. 

Nowe konsole mają ray tracing, więc nowe karty amd na PC pewnie też. 

Zobaczymy co amd odpowie na DSLL, bo jeśli nie znajdą odpowiedzi, to będzie pozamiatane. 

 

 

 

A tak przy okazji, to nVidia podobno robi klientów w bambuko. Nowe 3000 founder edition są produkowane w bardzo ograniczonym nakładzie i po zaniżonej cenie. Chcą wygrać z amd cenowo, nawet jeśli tylko na papierze. Prawie nikt nie będzie w stanie kupić tych kart, ale mega hype skusi do kupna sporo droższych, ale z gorszym chłodzeniem kart 3rd party. 

 

Takie są plotki przynajmniej. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Właśnie po aktualizacji sterowników taki RX 5700 XT ramie w ramię (a często i wyraźnie lepiej typu gry na Vulkanie) radził sobie niż 2070S, a kosztował kilkaset złotych mniej.

 

Tylko jak już wcześniej Teddy zauważył, Nvidia ma w rękawie kilka technologii (ray-tracing i DLSS) które jednak usprawiedliwiają wyższą cenę RTXów względem GPU od AMD.

 

 

skad ty to wszystko wiesz jak nie masz komputera?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...