Skocz do zawartości

XCOM: Enemy Unknown


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Ktoś orientuje się, czy w X-COM Enemy Within (pudełko) można zmieniać wersję językową, czy kupując u nas, będę skazany na polski dubbing? Enemy Unknown kupiłem jeszcze zanim Cenega zdążyła spolszczyć, więc nawet nie wiem, jak to tam wyglądało (i nie chcę wiedzieć), a jak jest w EW?

Mogę śmiało kupować "naszą", czy jednak pozostaje mi import?

Odnośnik do komentarza

Wrzuciłem dzisiaj do napędu płytkę z EW i mając ustawiony język polski konsoli, gra wyświetla wszystko w tym języku. Po przełączeniu języka na angielski, wszystko w grze wyświetla się w tym języku.

Moja wersja EW została kupiona jakiś czas temu w Biedronce i ma oznaczenia PL/ENG i numer płyty BLES 01851. Wygląda na to, że sama rozgrywka powinna działać w języku polskim jak i angielskim, ale tego już nie sprawdzałem, bo jeszcze w tę wersję nie grałem...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Grałem na Vicie, ale chyba się przesiądę na wersję z X360. Myślałem o zakupie EW na PS3, żeby konsolę trochę odkurzyć, ale zobaczyłem, że gierka jest we wstecznej kompatybilności na X1, no więc dłużej się już nie zastanawiałem. Niemniej zacznę od Enemy Unknown, by to pierwsze przejście, które w wielu aspektach będzie poznawcze i skopane na wielu frontach ograć na podstawowym kontencie i później móc docenić to, co wprowadza dodatek. Port na Vitę jest wciąż bardzo grywalny, ale jak tak siedzę w domu to nie ma chyba większego sensu tracić czasu na ekranach ładowania i docenić gierkę w ładniejszej oprawie i płynności.

 

Jasny gwint jakie to jest wciągające. Jeszcze jedna misja, a jeszcze zbuduję ten generator, a jeszcze tylko wyślę satelitę i wyłączam, o, kurde! Porwanie, muszę lecieć na pomoc. I tak mija misja za misją. Na razie jestem na początku i widziałem może ze czterech różnych przeciwników, a czuję, że będzie więcej. Gram na Normalu z normalnym zapisywaniem. Ani nie jestem specjalnie cierpliwy ani specjalnie nie znam serii ani gry, więc nie będę sobie żyłować trudności na pierwsze przejście. Jak poznam gierkę to będzie wtedy czas na żyłowanie.


Nie wiem czemu tak długo się tej gry wzbraniałem, ani nie jest strasznie skomplikowana ani długa (jak EU czy Civki, które omijam szerokim łukiem mimo miłości do tych serii).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Enemy Within to samodzielna podstawka + dodatek. Zawiera wszystko, co było w EU plus wiele więcej. Parę map zostało zmienionych, parę dodanych, parę usuniętych. Gra ma wbudowany w siebie mod Long War. Dochodzi trzecia frakcja, EXALT. W misjach można zbierać MELD i z jego pomocą ulepszać żołnierzy na dwa sposoby. Ogólnie gameplay jest dużo głębszy, zbalansowany i ma więcej możliwości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.