Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Najlepsze gry i aplikacje na Androida

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1210 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikes

Mikes
  • Użytkownicy
  • 1906 postów
  • GG7601700
  • Tlenmikes_pl
  • SkądTak.
  • GamerTagMajkes PL

Napisano 12 February 2012 - 14:02

Ciężko jest się odnaleźć na markecie, nawet strony, które mają w tym pomóc zalewają nas masą gówna więc myślę, że przyda się temat, który pomoże znaleźć najlepsze aplikacje. Tak ogólnie to przydałaby się sekcja Android/iPhone bo jeden dział Mobile w tych czasach to trochę żart jak na forum o grach.

Duuużo brakuje, dlatego liczę na was i potem się to łądnie pogrupuje

Gry:

Where's my water – Disnejowski androidowy top1
Cut the rope – śliczna, urocza zaskaująco rozbudowana pierdółka
Wszystkie –boidy – emulatory starych konsol, darmowe
FPse – psx, chodzi PIĘKNIE
scumm – emu starych przygodówek
Pax Britannica - ciekawa gra "jednokciukowa", intrugujący pomysł, chciałbym rozwinięcie
TAP SONIC - chyba pierwsza prawdziwa gra muzyczna, wszystko niestety płatne
PewPew 2- geometry Wars
Muffin Knight - re-we-la-cja, wciąga
Wszystko od gameloftu - osobiście nienawidzę ich gier no ale
Apparatus - crazy machines, plansze ściągane z netu tworzone przez ludzi, świetne
Dead Space - wiadomo
FIFA/PES
Shadowgun - gears of war, bardzo fajne, działa za(pipi)iście płynnie mimo że to najładniejsza gra chyba
Glow Hockey 2 - multi na jednym telefonie
2 player reactor – to samo, dwie osoby, różne mini-gierki
Osmos HD - niesamowicie uspokajająca, ale też trudna, świetna muzyka
GTA 3 - no (pipi)
Reckless racing - świetny racer
Anomaly HD - tower defence, chyba najlepszy
World of goo - wiadomo
Fruit Ninja – tniemy owoce, wciągająca pierdółka
X-Y-Story od Kairosoftu - Gierki są znakomite - mnie Game Dev Story, Epic Astro Story i World Cruise Story wciągnęły na ~4-5h każda.
Trials Extreme 2 - Elastomania z w miarę normalną fizyką, całkiem fajną grafiką i świetnymi poziomami. Ostatnio wyszła również wersja zimowa, ale to straszne gó'wno. W jedynkę nie grałem, ale podejrzewam że też jest nie
free heroes 2 – HoMM2
AirAttack - shumps
Cyber Knights Rpg - klimat naprawde fajny chociaz trzeba przywyknac do grafiki
Apps:

NodeBeat -muzyczna pierdółka, bardzo fajne
Endomondo - do biegania, kalorie, prędkość itp, może są lepsze, wciąż szukam
Google googles - informacje na podstawie zdjęć albo video - przyszłość, dobre do szpanu
SugarSync/Dropbox - cloud, ja wole tego pierwszego ale dropbox jest chyba szybszy
Lightbox - obróbka zdjęć na hipstera
Lapse it - time-lapsy
aNY.do - PRZEŚLICZNY task manager, jakby cały system tak wyglądał...
App 2 SD - przenosi gry z telefonu na kartę, przydatne
ASTRO - manager plików
Chrome to Phone - strona z przeglądarki do telefonu w 2 sek
Google map sky - efektowna pierdołka
baconreader - reddit
IMDb- IMDb
Advanced task killer - z uwagi na to ze w androidzie nie da sie wyświetlić procesów w tle, bardoz przydatne
Caustic - chyba jedyny dobry synth
RD3 Groovebox - łatwy program do robienia rave-techniawy na telefonie Sketcher - pierdołka do rysowania, rewelacyjne brushe
Locale - umożliwia ustawianie profili (głośność połączeń i powiadomień, stan wifi i bluetooth, synchronizacja konta, jasność ekranu i inne) w zależności od lokalizacji (np praca, dom, rodzina), czasu itp.
HDR Camera+ - robi ładne zdjęcia z hdr-em, obiekt musi być raczej nieruchomy.
Gesture Search (od Google) - wyszukiwanie kontaktów i aplikacji poprzez pisanie palcem literek.
(automat perkusyjny + kopia syntezatora Roland TB-330 + prosty mikser), bardzo wciąga, bo szybko słychać efekty.
ZombieBooth - robisz zdjęcie twarzy, czekasz chwile i zamienia Cie w żywego trupa, który wydaje dźwięki, porusza głową i "żre" twojego palca
Titanium Backup i MyBackup Root jako narzędzia do robienia kopii zapasowych aplikacji i ich danych.
SeekDroid - tani i skuteczny lokalizator naszego telefonu
Root Explorer- prosty, ale funkcjonalny eksplorator plików, który nawiguje nie tylko po naszej karcie pamięci
Timeriffic - automatyczne profile
Tasker - pełna automatyzacja telefonu
Chandroid - mobilna przeglądarka wszelkiej maści chanów
HandyCalc - niesamowite narzędzie dorównujące kalkulatorom za setki złotych
Tapatalk - przeglądarka forów
Aldiko - bardzo fajna aplikacja do czytania epub
Zedge - do sciagania tapet i dzwonkow
Pulse - do czytania swoich ulubionych stron cos jak na wzor roznego rodzaju rss reader tylko ma mega za(pipi)isty interfejs
Parlingo - komunikator gg, skype itd itp
SoundHound - rozpoznaje muzyke, mozna nawet spiewac wersja free nie ma ograniczej co do ilosci rozponzawania piosenek
jakdojade.pl – niezbędnik w dużym mieście
Simple last.fm – scrobbling
LDOCE 5 – longmanowski słownik angielski, dla mnie niezbędnik
BBC news – newsy od BBC

Użytkownik Mikes edytował ten post 22 February 2012 - 14:11

• 4

#2 Aem

Aem

endure and survive

• Użytkownicy
  • 2083 postów

Napisano 12 February 2012 - 16:01

Polecam Advanced Task Killera i Astro z tych wyżej wymienionych. ATK kasuje wybrane appsy, mozna odznaczyć te, których skasować nie chcemy (np budzik, czy alarm) i jednym przyciskiem usuwać to czego nie potrzebujemy. Astro umożliwia głęboki wgląd w to co mamy w telefonie, "partycje", foldery itd.
  • 0

#3 Totamten

Totamten
  • Użytkownicy
  • 523 postów
  • SkądSzczecin
  • Nintendo IDTotamten

Napisano 12 February 2012 - 20:06

Locale - umożliwia ustawianie profili (głośność połączeń i powiadomień, stan wifi i bluetooth, synchronizacja konta, jasność ekranu i inne) w zależności od lokalizacji (np praca, dom, rodzina), czasu (np. cisza i wyłączona synchronizacja od 23:00 do 07:00), stanu baterii, bycia w zasięgu konkretnej sieci wifi i inne plus dziesiątki pluginów dotyczących zarówno warunków i ustawień aktywowanych w zależności od tych warunków. Np. dzięki pluginowi Astrid można stworzyć listę rzeczy do zrobienia w konkretnym miejscu (np lista zakupów w konkretnym markecie). Dzięki pluginowi Variables można m.in. tworzyć wyjątki od stworzonych reguł (np. telefon jest wyciszony, ale zadzwoni jeśli dzwoni konkretna osoba).
Dosyć nieskładny opis programu, ale w markecie chyba ładniej go opisali. Inny podobny program to Tasker, który jest podobno bardziej skomplikowany, a zatem bogaty w możliwości, ale go nie mam, więc nic więcej o nim nie powiem.

HDR Camera+ - robi ładne zdjęcia z hdr-em, obiekt musi być raczej nieruchomy.

Gesture Search (od Google) - wyszukiwanie kontaktów i aplikacji poprzez pisanie palcem literek.

Chrome to Phone - wysyłanie strony internetowej oglądanej na komputerze do przeglądarki telefonu

RD3 Groovebox - łatwy program do robienia rave-techniawy na telefonie (automat perkusyjny + kopia syntezatora Roland TB-330 + prosty mikser), bardzo wciąga, bo szybko słychać efekty.
  • 1

#4 Spyker

Spyker
  • Użytkownicy
  • 749 postów
  • GG2624057
  • TlenWole azot...
  • SkądBydgoszcz

Napisano 13 February 2012 - 11:22

Z gier polecam Fruit Ninja. Bardzo wciąga.

A z aplikacji ZombieBooth - robisz zdjęcie twarzy, czekasz chwile i zamienia Cie w żywego trupa, który wydaje dźwięki, porusza głową i "żre" twojego palca ;). Ciekawa rzecz, polecam.
  • 0

#5 molly

molly
  • Użytkownicy
  • 1779 postów
  • GG1139772
  • SkądSavage Reservation

Napisano 13 February 2012 - 19:39

Jakiekolwiek X-Y-Story od Kairosoftu. Gierki są znakomite - mnie Game Dev Story, Epic Astro Story i World Cruise Story wciągnęły na ~4-5h każda. ;) A są jeszcze inne produkcje od nich - o wyścigach, piłce nożnej i jakieś tam inne. Jest jednak minus - to gry "na raz" i jak się osiągnie już wszystko w danym tytule to kompletnie nie ma co robić.

Trials Extreme 2 - Elastomania z w miarę normalną fizyką, całkiem fajną grafiką i świetnymi poziomami. Ostatnio wyszła również wersja zimowa, ale to straszne gó'wno. W jedynkę nie grałem, ale podejrzewam że też jest nie
  • 0

#6 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 17849 postów

Napisano 13 February 2012 - 20:00

O kurde, nie wiedziałem, że jest więcej Story niż Game Dev, Grand Prix, Hot Springs i Mall cośtam :D! Koniecznie muszę je sobie sprawić. Game Dev Story pochłonęła mnie na długie, długie godziny i do teraz uważam ją za jedną z lepszych pozycji na Androida.

Ktoś tutaj polecał jakiś Task Manager - ale dlaczego :(? Tego typu programy przestały być przydatne od Androida 2.1 i nie rozumiem, dlaczego ktoś miałby go używać. Wolny RAM w Androidzie to zmarnowany RAM, jak to geeki mawiają, więc po co korzystać z ubijaczy procesów?

Od siebie polecam:
  • Titanium Backup i MyBackup Root jako narzędzia do robienia kopii zapasowych aplikacji i ich danych. Zmieniam często ROMy jak i telefony, ale dzięki temu duetowi wszystkie moje SMSy i save z Angry Birds są bezpieczne :)
  • SeekDroid - tani i skuteczny lokalizator naszego telefonu
  • Root Explorer- prosty, ale funkcjonalny eksplorator plików, który nawiguje nie tylko po naszej karcie pamięci :)
  • Gameboid, GBCoid i inne emulatory - nic chyba nie trzeba tłumaczyć, za darmo i legalnie do pobrania stąd -> LINK
  • Timeriffic - automatyczne profile
  • Tasker - pełna automatyzacja telefonu
  • Chandroid - mobilna przeglądarka wszelkiej maści chanów
  • HandyCalc - niesamowite narzędzie dorównujące kalkulatorom za setki złotych
  • Tapatalk - przeglądarka forów

• 0

#7 kubson

kubson

czuję dumę, tylko XBOX

• Premium Member
  • 5956 postów

Napisano 14 February 2012 - 00:39

od siebie moge dodac

Aldiko - bardzo fajna aplikacja do czytania epub ;)
Zedge - do sciagania tapet i dzwonkow
Pulse - do czytania swoich ulubionych stron cos jak na wzor roznego rodzaju rss reader tylko ma mega za(pipi)isty interfejs
Parlingo - komunikator gg, skype itd itp
SoundHound - rozpoznaje muzyke, mozna nawet spiewac ;) wersja free nie ma ograniczej co do ilosci rozponzawania piosenek
camera360 - wersja premium za free
MoonReader + - wspiera wiecej formatow niz epub min txt, html i z tego co zauwazylem to lepiej formatuje tekst niz aldiko ;)

z gier

free heroes 2 - smiga za(pipi)iscie wrecz
AirAttack - shumps
Cyber Knights Rpg - klimat naprawde fajny chociaz trzeba przywyknac do grafiki ;)
bubble shoot

byla by opcja zeby przykleic temat ?

Użytkownik kubson edytował ten post 14 February 2012 - 12:29

• 0

#8 Mikes

Mikes
  • Użytkownicy
  • 1906 postów
  • GG7601700
  • Tlenmikes_pl
  • SkądTak.
  • GamerTagMajkes PL

Napisano 22 February 2012 - 14:12

Nie wiem czy ktoś przyklei bo wątpie, czy jakikolwiek mod ten temat odwiedza.

Edytowałem listę, dodałem wasze i trochę moich nowych
  • 0

#9 django

django

¯\_(ツ)_/¯

• Admini
  • 5436 postów

Napisano 22 February 2012 - 14:38

Ta, i pierwsza strona bedzie w calosci przyklejona ;f

#10 Mikes

Mikes
  • Użytkownicy
  • 1906 postów
  • GG7601700
  • Tlenmikes_pl
  • SkądTak.
  • GamerTagMajkes PL

Napisano 22 February 2012 - 22:23

No to odepnij trochę, iPad np. podpięty jest zupełnie bez sensu.

Ogólnie jest burdel jak (pipi) w tym dziale mobile, czy bólem by było podzielic go na Android/Apple/Inne?
  • 0

#11 django

django

¯\_(ツ)_/¯

• Admini
  • 5436 postów

Napisano 23 February 2012 - 00:53

eeee macie z 3, 4 tematy aktywne i chcesz to jeszcze dzielic na podfora?

#12 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 17849 postów

Napisano 23 February 2012 - 10:30

Daj spokój Mikes, i tak post się tutaj pojawia raz na 24h jak dobrze idzie, a jeszcze dalej to rozdzielać ;p?
  • 0

#13 des3

des3
  • Użytkownicy
  • 126 postów

Napisano 23 February 2012 - 11:22

Z ciekawych aplikacji polecam SHAZAM. Jest to serwis umożliwiający identyfikację muzyki na podstawie tylko kilku sekund nagrania. Wystarczy przystawić telefon do głośnika i po chwili widzimy nazwę wykonawcy, tytuł utworu, albym oraz linki do teledysku na YT oraz linki do sklepu.
  • 0

#14 Mikes

Mikes
  • Użytkownicy
  • 1906 postów
  • GG7601700
  • Tlenmikes_pl
  • SkądTak.
  • GamerTagMajkes PL

Napisano 26 February 2012 - 11:42

Jest jeszcze trackID (oryginalnie w telefonach od SE) i soundhound, nie wiem szczerze mówiąc który jest najlepszy
  • 0

#15 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 17849 postów

Napisano 26 February 2012 - 18:53

Na pewno nie SoundHound -> http://edewo.com/jak...bezpieczenstwo/ ;)
  • 0

#16 kubson

kubson

czuję dumę, tylko XBOX

• Premium Member
  • 5956 postów

Napisano 26 February 2012 - 20:45

o kurde, dzieki za info aplikacja do skasowania, a szkoda bo kurde bije na glowe shazzam ;) trzeba miec nadzieje ze moze to kiedys naprawia

z gier polecam Grinsia za(pipi)ista gra tym bardziej jezeli ktos jest fanem rpg i 16 bitow ;) oraz Trippe Town
  • 0

#17 Etheor

Etheor
  • Użytkownicy
  • 1364 postów
  • GGmam.nie.używam
  • Skądteraz Wrocław

Napisano 07 March 2012 - 10:33

Zenonia 3- mistrzostwo świata jak dla mnie. Muszę sprwdzić jeszcze wcześniejsze odsłony.
  • 0

#18 YETI

YETI

bezbek i klap 2016

• Użytkownicy
  • 13207 postów

Napisano 10 March 2012 - 16:14

Poweramp czy Soundhound?A może polecacie coś lepszego?
  • 0

#19 YETI

YETI

bezbek i klap 2016

• Użytkownicy
  • 13207 postów

Napisano 10 March 2012 - 22:10

Kupiłem poweramp, ktoś wie jak za pomocą tego programu ściągać okładki?
  • 0

#20 Totamten

Totamten
  • Użytkownicy
  • 523 postów
  • SkądSzczecin
  • Nintendo IDTotamten

Napisano 11 March 2012 - 08:13

Przytrzymaj palca tam gdzie powinna być wyświetlana okładka. Żeby samo się robiło można też opcje -> okładka albumu -> pobierz okładki albumu.
  • 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1