Skocz do zawartości

Mass Effect 3


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

Jak framerate pełnej wersji będzie jak w demie, to porażka. Czepiam się bo to jest po prostu żenujące.Wiele można wybaczyć ale taki babol?

Poza tym historia może być ciekawa. Podział akcja/rpg/fabuła dziwny ale może dzięki temu dostaniemy 3 gry w jednej? Chociaż z drugiej strony to właśnie dialogi tworzyły z tej gry coś więcej niż strzelankę a tak?

Odnośnik do komentarza

Albo cały temat Mass Effect przenieść do działu RPG albo zostawiamy podział na X i na PS3... wiele osób w ogóle nie zagląda do działo X0 wiec co chwile będzie tutaj nowy temat o ME3.

 

Tydzień temu skończyłem MS2 i jestem nakręcony na kolejną część... będzie dobrze tylko ciekawe ile RPG będzie w tym shooterze.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

framerate faktycznie mógłby być lepszy. jeśli chodzi o podział gry to myślę, że i tak 90% grających wybierze standardową opcję (story+strzelanie). demo tak jak demo me2 podzielone na dwa etapy. myślałem, że dojdą jakieś nowe moce, ale widzę, że w tej kwestii po staremu. ciut bardziej urozmaicone upgrade'owanie, ale bez szału. rewolucji nie ma, stary dobry mass effect. łykam pewnie nie długo po premierze, bo już trochę nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie widać poprawki graficzne, twarze wyglądają lepiej, więcej szczegółów, ale trochę dziwny filtr(za ciemno, albo to wina mojego LCD) no i przycina jak diablo, myślę, że to przypadłość dema. Ciężko cokolwiek wywnioskować po tym kawałku dema, ale kupić kupie na bank. Szkoda, że w demie nie można było odpalić swoich savów i będę musiał na prędkości przejść drugi raz ME2.

 

Ogólnie widać poprawki graficzne, twarze wyglądają lepiej, więcej szczegółów, ale trochę dziwny filtr(za ciemno, albo to wina mojego LCD) no i przycina jak diablo, myślę, że to przypadłość dema. Ciężko cokolwiek wywnioskować po tym kawałku dema, ale kupić kupie na bank. Szkoda, że w demie nie można było odpalić swoich savów i będę musiał na prędkości przejść drugi raz ME2.

 

Albo cały temat Mass Effect przenieść do działu RPG albo zostawiamy podział na X i na PS3... wiele osób w ogóle nie zagląda do działo X0 wiec co chwile będzie tutaj nowy temat o ME3.

 

Tydzień temu skończyłem MS2 i jestem nakręcony na kolejną część... będzie dobrze tylko ciekawe ile RPG będzie w tym shooterze.

 

Ja mam PS3 to po co mam do działu Xbox zaglądać?! Jeśli będzie w taki sposób podzielona akcja między eksploracją, rozmowami jak w ME2 to jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza

dobra, pograłem w demko i właściwie spadek klatek zauważyłem tylko na początku podczas interaktywnych scenek. Widać znaczny skok graficzny.

Do wyboru w grze mamy akcja,rpg,fabuła (nie chcąc przechodzić tego dema 3 razy, gdyż później grając w główną grę bym rzygał ogranym fragmentem) zastanawiam się czy są jakieś zasadnicze różnice pomiędzy tymi trybami, tak jest napisane że w akcji będą scenki bodajże bez możliwości wyboru akcji (coś jak filmik) a w fabule będzie można ominąć potyczki, lecz i tak w fabule musiałem się dość sporo nastrzelać. Więc pytanie : czy te różnice są drastyczne ?? czy może w akcji dostaniemy o jednego przeciwnika więcej ?

Odnośnik do komentarza

Różnice w trybach są następujące:

 

Tryb Akcja - gra na wysokim poziomie trudności bez możliwości wyboru wypowiadanych kwestii w scenach

 

Tryb RPG - gra na normalnym poziomie trudności z możliwością wyboru wypowiadanych kwestii w scenach

 

Tryb Fabyła - gra na niskim poziomie trudności z możliwością wyboru wypowiadanych kwestii w scenach

 

W Każdym z trybów najprawdopodobniej w każdej chwili można zmienić poziom trudności. ( na pewno da się zmienić w trybie Fabuła )

Odnośnik do komentarza

We wszystkich tych trybach mozna zmienic poziom trudnosci. Nie o to chodzi w tym rozgraniczeniu.

 

Tryb akcja - nie ma wplywu na dialogi, odegrane sa w formie scenek, nastawienie na potyczki.

Tryb RPG - tak jak poprzednio w ME, scenki dialogowe i potyczki.

Tryb fabula - wplyw na dialogi i ominiecie niektorych potyczek, mniejsze fale przeciwnikow.

Odnośnik do komentarza

We wszystkich tych trybach mozna zmienic poziom trudnosci. Nie o to chodzi w tym rozgraniczeniu.

 

Tryb akcja - nie ma wplywu na dialogi, odegrane sa w formie scenek, nastawienie na potyczki.

Tryb RPG - tak jak poprzednio w ME, scenki dialogowe i potyczki.

Tryb fabula - wplyw na dialogi i ominiecie niektorych potyczek, mniejsze fale przeciwnikow.

czyli tryb RPG jest najbardziej rozbudowany, gdzyż skupiamy sie zarówno na akcji, jak i na dialogach...

Też ograłem demo i byłem strasznie zaskoczony jakościa grafiki. Twarze wygladaja o niebo lepiej natomiast calosc pozostała to jakiś żart. WYGLADA TO OKROPNIE. Gorzej przeciez niz 2.Nie wiem czy to stare demo czy co, ale nie wyglada to dobrze. W porówaniu do PC to 2 różne gry.

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Też ograłem demo i byłem strasznie zaskoczony jakościa grafiki. Twarze wygladaja o niebo lepiej natomiast calosc pozostała to jakiś żart. WYGLADA TO OKROPNIE. Gorzej przeciez niz 2.Nie wiem czy to stare demo czy co, ale nie wyglada to dobrze. W porówaniu do PC to 2 różne gry.

 

gorzej niż w ME 2 ?? przecież tam niektóre tekstury przypominały mi epokę psx'a, tutaj jest o wiele lepiej, fakt twarze w miarę dobrze, lecz pozostałe (części ubioru i otoczenie) to trzyma po prostu niski poziom, aż niski i tylko niski.

Odnośnik do komentarza

We wszystkich tych trybach mozna zmienic poziom trudnosci. Nie o to chodzi w tym rozgraniczeniu.

 

Tryb akcja - nie ma wplywu na dialogi, odegrane sa w formie scenek, nastawienie na potyczki.

Tryb RPG - tak jak poprzednio w ME, scenki dialogowe i potyczki.

Tryb fabula - wplyw na dialogi i ominiecie niektorych potyczek, mniejsze fale przeciwnikow.

czyli tryb RPG jest najbardziej rozbudowany, gdzyż skupiamy sie zarówno na akcji, jak i na dialogach...

Też ograłem demo i byłem strasznie zaskoczony jakościa grafiki. Twarze wygladaja o niebo lepiej natomiast calosc pozostała to jakiś żart. WYGLADA TO OKROPNIE. Gorzej przeciez niz 2.Nie wiem czy to stare demo czy co, ale nie wyglada to dobrze. W porówaniu do PC to 2 różne gry.

Rece opadaja. Bioware nie skupia sie w Mass Effectach na porcie PC i nie bedziesz mial przeskoku. Wszystkie 3 porty sa porownywalne, natomiast poczatek gry w demie na PS3 to koszmar jezeli chodzi o framerate. Gdzie ty masz przepasc miedzy konsolami a PC w ME3?

Odnośnik do komentarza

We wszystkich tych trybach mozna zmienic poziom trudnosci. Nie o to chodzi w tym rozgraniczeniu.

 

Tryb akcja - nie ma wplywu na dialogi, odegrane sa w formie scenek, nastawienie na potyczki.

Tryb RPG - tak jak poprzednio w ME, scenki dialogowe i potyczki.

Tryb fabula - wplyw na dialogi i ominiecie niektorych potyczek, mniejsze fale przeciwnikow.

czyli tryb RPG jest najbardziej rozbudowany, gdzyż skupiamy sie zarówno na akcji, jak i na dialogach...

Też ograłem demo i byłem strasznie zaskoczony jakościa grafiki. Twarze wygladaja o niebo lepiej natomiast calosc pozostała to jakiś żart. WYGLADA TO OKROPNIE. Gorzej przeciez niz 2.Nie wiem czy to stare demo czy co, ale nie wyglada to dobrze. W porówaniu do PC to 2 różne gry.

Rece opadaja. Bioware nie skupia sie w Mass Effectach na porcie PC i nie bedziesz mial przeskoku. Wszystkie 3 porty sa porownywalne, natomiast poczatek gry w demie na PS3 to koszmar jezeli chodzi o framerate. Gdzie ty masz przepasc miedzy konsolami a PC w ME3?

no jak to gdzie? wszedzie, sama grafa podczas gameplayu wyglada jak żyleta, a nie to co jest na ps3. Oczywiscie, nie jest to zupełnie nowa jakość, ale wyglada przynjamniej 2 razy wyrazniej wszystko na co spojzysz...

Przeciez początek dema na pS3(chodzenie po tych balustraadach) wyglada okropnie, poznije minimalnie lepiej lecz i tak kiepsko w porownaniu z wersja na PC.

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Czyli te tryby to po prostu poziomy trudności tylko tak ładnie nazwane dla ściemy :)

 

W demie ograłem jako RPG a później na próbę tryb Fabuły i nie zauważyłem różnicy.

 

A ja zauważyłem, tak jak Voytec wspomniał, w fabule jest mniej przeciwników, no i moim zdaniem znacznie szybciej się ich likwiduje.

 

Czyli jest łatwiej... niższy poziom trudności.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam ME3 od 3 dni i jak na razie 20 godzin gry :), bo wciąga Panowie i Panie jak cholera. Jak ktoś grał w poprzednie częśc to będzie w 7 niebie. Mamy cały czas natłok nowych zadań informacji co może powodować mały zawrót głowy, a poza tym jak nie wykonamy jakiegoś zadania w czasie będzie to miało poważne konsekwencje. Grafka jest nierówna, w pamięci zapadł mi widok nieba, który składał się z 2 tekstór łączących się na środku(bodajże na marsie). Ne oznacza to, że jest tragicznie bo klka msji później mamy klimatyczny widok nieba z płonącą planetą turian. Gry jeszcze nie przeszedłem więc o fabule nie napiszę nic więcej niż to, że na razie jestem bardzo zadowolony :). Wspomnę jeszcze o poziomie trudności gdyż jest on bardzo niski na normalu. Proponuję zacząć grę od trudniejszego, bo ja mam na normalu poprostu spacerek. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Tez gram juz od jakiegos czasu i musze powiedziec ze grafika jest znacznie lepsza od tego z dema(gralem w wersje US).

Nie jestem jakos specjalnie daleko, jednak już napotkałem sporo błędów:

1. Na cytadeli jak wsiadam w winde i chce pojechac na poziom D2 ZAWSZE wiesza mi sie konsola (czarny obraz - nie reaguje). Nie wiem o co chodzi ale jest niezle w(pipi)iające.

2. Ekran startowy ładuje się w nieskończoność szukajac serwerów EA(az musiałem pare razy zresetowac...).

 

Ogólnie gra jest świetna (jak narazie). Jesli macie jakies pytanie to piszcie.

Imperatorze o jakich konsekwencjach mówisz jesli nie wykonamy misji w czasie? jeszcze sie z tym nie spotkalem...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...