Skocz do zawartości

PS Vita - kupić czy nie? Wszystkie za i przeciw w świetle konkurencji


winner

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem wczoraj telefon na Samsunga Galaxy Gio, wgrałem emulatorek Mame + PSX, dodałem GTA III, Angry Birds oraz Street Fighter IV i czekam na spory spadek Vity, abym kupował kolejny sprzęt do grania.

 

smartony są dobre do ciorania w poczekalni do lekarza i aby umilić sobie wyład z marketingu.Ja na iP4 mam ponad 100 pozycji (i nie jakieś gówieka za free, marnej jakści, gta3 tez mam ;). , zresztą co chwilę promocje za 0.79 ojro), a i tak mało. Też tak sądziłem jak Ty, zwłaszcza, że ceny gier są zdecyowanie za wysokie na PSV. Ale jak już dorwałęm PSV, to śmiszy mnie mój wcześnijsz argument. To taki pocieszanie się... w sumie. ;)

 

gry na smarftona < gry na Vite < gry na stacjonarki. I tak wygląda w taki sposob hierarchia, co jest niezaprzeczalnym faktem, więc jednemu jako przystawka do poważnego grania starczą emulatory ze stacjonarek, innemu większe, ale mimo wszystko nie mające startu do stacjonarek pozycje z Vity, ale i tak koniec końców prawdziwe granie zaczyna się i kończy na stacjonarkach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ok no więc jak ktoś szuka jakichś małych okazji cenowych to polecam zaglądnąć do jakiegoś Vobisa. Byłem dziś i sprzedawca powiedział że mają bundle PSV Wi-Fi + Uncharted + karta 8GB za 1349zł (myślę że całiem znośna oferta). Mój pech że nie mięli kart i gry na składzie (za szybko sie chłopak pochwalił - można było zamówić i czekać na odbiór kilka dni). Dodatkowo Saturn obniżył cenę na 999zł za model bez 3G (wcześniej to chyba było 1099zł).

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza

Ok no więc jak ktoś szuka jakichś małych okazji cenowych to polecam zaglądnąć do jakiegoś Vobisa. Byłem dziś i sprzedawca powiedział że mają bundle PSV Wi-Fi + Uncharted + karta 8GB za 1349zł (myślę że całiem znośna oferta). Mój pech że nie mięli kart i gry na składzie (za szybko sie chłopak pochwalił - można było zamówić i czekać na odbiór kilka dni). Dodatkowo Saturn obniżył cenę na 999zł za model bez 3G (wcześniej to chyba było 1099zł).

 

Nie wiem jak u Ciebie ze sklepami ale ja kupiłem Vitę za 950 zł w MM, natomiast Uncharted za 179 zł w RTV Euro AGD, i kartę 4 giga za 79 zł (8 gigowa jest tam za 139 zł). Więc chyba Vobis zrobił podobnie jak ja i teraz to sprzedaje jako bundle :)

Odnośnik do komentarza

Ok no więc jak ktoś szuka jakichś małych okazji cenowych to polecam zaglądnąć do jakiegoś Vobisa. Byłem dziś i sprzedawca powiedział że mają bundle PSV Wi-Fi + Uncharted + karta 8GB za 1349zł (myślę że całiem znośna oferta). Mój pech że nie mięli kart i gry na składzie (za szybko sie chłopak pochwalił - można było zamówić i czekać na odbiór kilka dni). Dodatkowo Saturn obniżył cenę na 999zł za model bez 3G (wcześniej to chyba było 1099zł).

Więc tak ps vita w mm 950 zł uncharted 179, a nawet widziałem w saturnie w krakowie za 169 zł no i karta 8 gb 120 zł. 950+169+120=1239. Tak więc w vobisie to żadna atrakcja według mnie.

Odnośnik do komentarza

Ok no więc jak ktoś szuka jakichś małych okazji cenowych to polecam zaglądnąć do jakiegoś Vobisa. Byłem dziś i sprzedawca powiedział że mają bundle PSV Wi-Fi + Uncharted + karta 8GB za 1349zł (myślę że całiem znośna oferta). Mój pech że nie mięli kart i gry na składzie (za szybko sie chłopak pochwalił - można było zamówić i czekać na odbiór kilka dni). Dodatkowo Saturn obniżył cenę na 999zł za model bez 3G (wcześniej to chyba było 1099zł).

Gdzie w saturnie byles? Slyszalem ze ma byc tak jak w media po 949

Odnośnik do komentarza

Należałem do grona ludzi, którzy mieli jednak wątpliwości, czy w to inwestować ze względu na to, że z tytułów startowych interesował mnie tylko Uncharted i jeszcze ewentualnie ModNation Racers. Jednak po przetestowaniu sprzętu postanowiłem, że kupię. Kupić miałem za jakiś miesiąc, bo byłem w trakcie oszczędzania. Chciałem od razu wszystko kupić, włącznie z etui itd. A tu wracam z ferii do Warszawy wkrótce po premierze i widzę, że idzie dostać Vitę za 945 zł (kto zainteresowany to wie gdzie, reklamy robić nie będę). Poszedłem na żywioł i kupiłem konsolę w jednym sklepie, a potem po Uncharteda i kartę pamięci latałem do innych sklepów szukając jak najtańszej okazji (na grze zaoszczędziłem 20 zł, na karcie jakąś dyszkę). Obecnie oszczędzam na etui, ale powiem wam, że bez niego tragedii nie ma - mało przenoszę sprzęt, głównie leży w domu. Stosuje tego okrycia, w jakim była w pudełku (nie wiem jak się fachowo to nazywa) i póki co sprzęt ma się jak najbardziej w porządku. Ale wiem, że to rozwiązanie na krótszą metę.

 

Nie jestem zawiedziony, a uważam, że sprzętowi po prostu trzeba dać szansę (oczywiście, jeśli nas na danie tej szansy stać), bo od tego, czy będzie się sprzedawać sprzęt i gra zależy czy będą wydawane jakieś ambitniejsze tytuły, czy tylko porty. Oczywiście mam nadzieję, że nie stanie na portach, nawet jeśli to są jeszcze gry z PSP - nigdy PSP nie miałem, więc zamierzam kiedyś w końcu ogarnąć chociażby obydwie części GoWa na PSP. Ale myślę, że można być optymistą, skoro jest już Rayman Origins (sam nie grałem, teraz będzie okazja), zapowiedziano tytuły typu Assassin's Creed, czy Call of Duty, a plotkuje się jeszcze o GTA IV: Stories. Co jak co, ale przynajmniej w moim odczuciu PS Vita nie przegra ze sprzętem Nintendo, gdzie jedyne interesujące tytuły to Mario i ewentualnie Pokemony.

 

Dobra, bo się rozgaduje na pierdoły, więc krótko. Czy warto kupować? Jeśli masz pieniądze, stać cię - myślę, że możesz kupić, nie zawiedziesz się. Ale jeśli nie masz kasy to zastanów się może nad wychwalanymi tutaj przez niektórych smartfonami, ewentualnie nad PSP.

Odnośnik do komentarza

Co jak co, ale przynajmniej w moim odczuciu PS Vita nie przegra ze sprzętem Nintendo, gdzie jedyne interesujące tytuły to Mario i ewentualnie Pokemony.

 

3DS ma Monster Huntera. A tak się składa że jest to jedyny tytuł którego jeżeli nie uświadczę na PSV, najprawdopodobniej zakończy się jej sprzedażą i siegnięciem po sprzęt Ninny.

Może i jestem zboczony, ale MH to dla mnie absolutny numer jeden wśród tytułów na PSP i póki co nie widzę gry/serii która mogła by zrekompensować brak tego szlagiera.

Odnośnik do komentarza

Co do smartfonowych "popierdółek" na Vitę, to przypominam, że będzie Playstation Suite, oparte na C# i wirtualnej maszynie, śmigającej na telefonach i tabletach z Androidem (certyfikowanych przez SONY - plotki mówią, że ma ukazywać się na wszystkim, czego nie robi Apple ;)), PS3 i PSV właśnie. Ma zmniejszyć koszta i ułatwić mniejszym devom tworzyć niewielkie gry i aplikacje na ww. platformy.

Także jak ktoś chce takie rzeczy, to niech trochę poczeka. Tylko po co w sumie?

Odnośnik do komentarza

potrzebuję skorzystać z Waszej wiedzy:

wiem, ze mozna odpalać gdy kupione w sklepie lub na SEN, pytanie czy mozna odpalić wszystkie gry z PSP? Czy są też obecnie na Vitę jakieś sensowne RPG (Persona4 czy jakieś cuś inne?) - staram sie odpowiedziec sobie na pytanie jaki jest obecnie lineup tytułów na Vitę. Unchartedy i inne tego typu mnie nie przekonują, ale chętnie zagrałbym np w RPG bo nie mam na to czasu w przypadku dużej konsoli.

 

Ewentualna odpowiedź bardzo pomoże mi w decyzji :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli posiadasz PS3 to możesz odpalić na Vicie wszystkie gry z PSP pod warunkiem, że są do kupienia w sklepie. Niektórych tytułów póki co nie można kupić bezpośrednio ze sklepu w Vicie, więc potrzebne jest PS3. Z RPG aktualnie nie ma nic ciekawego (jedynie Dungeon Hunter od Gameloftu, ale to gra niskich lotów co potwierdzają oceny), więc musiałbyś się teraz zainteresować tytułami z PSP (tutaj jest wiele ciekawych pozycji i każdy znajdzie coś dla siebie). Trzeba czekać na Personę 4, bo zapowiada się bardzo "syto", no i ewentualnie na jakąś zapowiedź Monster Huntera czy Final Fantasy, co pewnie za niedługo nastąpi.

Odnośnik do komentarza

Proponuję ci przejrzeć Waldusthecyc tzw. Podręcznik Użytkownika - wchodzisz do LiveArea Ustawień i pod "Rozpocznij" masz ten Podręcznik (konieczne połączenie z internetem). Tam coś tylko liznąłem temat, że PS Vita obsługuje gry z PSP zakupione w PSS/SEN, ale ponoć nie wszystkie. Nie wiem, może tam pisze coś więcej na ten temat, nie zaczytywałem się.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Możesz odpalić wszystkie gry z PSP, które są dostępne na SEN. Trik polega na tym, że na PS3 jest większy katalog gier z PSP, więc te, których nie widać na Vicie i tak można na niej odpalić, ale trzeba to zrobić poprzez skopiowanie gry zakupionej na PS3.

 

Persona 4 jest w drodze, a w ofercie SEN jest Persona 2 i Persona 3.

 

edit: Spóźniłem się.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Miałem niemiłą przygodę z najnowszą kieszonsolką Sony i chcę się podzielić z moimi doświadczeniami. Mam nadzieję, że dzięki temu, iż opiszę moją sytuację, pomogę innym w trudnym pytaniu: kupić czy czekać.

 

Premiera

 

PS Vita jest oczywiście najbardziej zaawansowaną technicznie przenośną konsolą do gier, jednak nie system się tu liczy, tylko gry, a godne uwagi tytuły można policzyć na palcach jednej ręki. Trochę sytuację ratuje wsteczna kompatybilność z PSP, jednak pokaźna ilość tytułów z serii Must Have, jak np.: Gran Turismo czy Tekken: DR jest niedostępna w sklepie Playstation.

 

Czekać czy kupić?

 

Obojętnie czy jesteś narwany, czy powściągliwi; czy stać ciebie na najwyższe ceny, czy wolisz poczekać na obniżki: jeżeli jesteś mądrym człowiekiem, powinieneś poczekać. Nie ma co się napalać i płacić cenę, którą ja zapłaciłem za swoją głupotę. Marketing (dziś sztuka, kiedyś społecznie negowana branża) działa, lecz Liczby mówią same za siebie i nie daj się zwieść wrażeniu, że obecnie najlepszą rozrywkę zapewnia właśnie najnowsza konsolka od Sony.

 

Czy stać ciebie na usterkę?

 

Czy zadaliście sobie pytanie, jak sprawa wygląda z awaryjnością PS Vity? OLED to stara choć niedopracowana technologia. Wiele głosów słychać w Internecie o nierównej jakości wyświetlania czarnego koloru, ale to jedynie kropla w morzu. Na oficjalnym forum playstation powstał temat "Think your VITA OLED screen is perfect? Think again.." źróło: http://community.eu....n/td-p/15220677 Warto przeczytać ten temat przed zakupem! Ponadto w instrukcji obsługi pojawia się wiele niepokojących treści, jak np.: wystawienie bezprośrednio ekranu na światło słoneczno może spowodowac jego uszkodzenie, nie należy posostawiać na ekranie przez dłuższy czas pojedynczegi obrazu, moze to spowodować jego uszkodzenie i wiele więcej: zródło http://pl.playstatio...uide_PL_WEB.pdf str. 7-8.

Ponadto jest wiele innych awarii, jak zawieszenie sie systemu źródło: http://community.us....tart=0&tstart=0 albo źle działające klawisze spustów, źródło http://www.gamefaqs....62049564?page=1 i http://www.youtube.com/watch?v=ZiSwurlBdrs

Nie ma wyznaczonego czasu serwisu konsoli ps vity źródło: http://pl.playstatio...20Guarantee.pdf i Dzial Obslugi Klienta: 0 801 500 500. Jest jeszcze wiele innych mniejszych lub większych usterek. Zastanów się, czy chcesz ryzykować zakup konsolki, która była produkowana w Chinach w jak najszybszym tępie (nacisk na produkcje a nie jakość). Ja osobiście czekałem na naprawę konsolki 6 tygodni i cała sytuacja w sklepie i problemu z serwisem Sony była dla obojga stron bardzo nieprzyjemna.

 

Mam nadzieję, że pomogłem potencjalnym klientom na dzień dzisiejszy podjąć słuszną decyzję. Dla przeciętnego Polaka cena konsolki może okazać się zbyt wygórowana, nie tylko finansowo. Taki zakup trzeba dobrze przemyśleć i wziąć pod uwagę wiele argumentów.

Edytowane przez envie89
Odnośnik do komentarza

Źle nazwałem temat, a moim celem było to, aby ktoś mógł w google znaleźć ten temat i dowiedzieć się czegos o konsolce w innym świetle, w temacie kupić czy nie kupić moja myśl utopiła by sie w morzu postów.

Ponoć 1 na 10 konsol jest awaryjna i jest to niechlubny wynik dla Sony.

Edytowane przez envie89
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...