Skocz do zawartości

PS Vita - kupić czy nie? Wszystkie za i przeciw w świetle konkurencji


winner

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam obawiam się tylko o gałki analogowe. Mam nadzieję, że wytrzymają dłużej niż w sixaxisie (w dualach 3 jest już ok). A z usterek w swojej konsoli mogę wymienić 1 zacięty pixel i standardowo smugi w nocy na czarnym ekranie. Pixel mi jakoś specjalnie nie przeszkadza, a w ciemności raczej nie gram, bo nie lubię.

 

Ogólnie konsola sprawia wrażenie w miarę solidnie wykonanej, raz mi nawet spadła na podłogę i nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza

Super.Dotąd nie zdawałem sobie sprawy, że na premierę konsol jest tylko kilka-kilkanascie tytułów-zawsze myslałem ,że na starcie konsoli jest tyle samo pozycji co na konsolę z kilkuletnim stażem.

Cieszę się, że podobnie jak reszta uzytkowników tego forum trafilismy jakimś cudem na te bezawaryjne egzemplarze.

P.S.Tak się rozpisałeś a nawet nie napisałeś o jaką usterkę chodziło.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

co za typ XDD proponuje przeczytanie prawa konsumenckiego, rozpatrzenie reklamacji ma trwać do 2 tygodni (decyzja czy naprawiamy/wymieniamy na nową) jak wymiana to luz dostajesz nówkę jak naprawa, to parwo nie reguluje ile ta naprawa ma trwać, nie ważne czy kupujesz vite, pralkę lodówkę czy tv. ostatnio pralka mi sie zepsuła czekałem na naprawę 2 miechy bo czesci nie było.

 

Poza tym jest (pipi)nik z serwisem vity w polsce, jesli jest usterka zgłoszona w ciągu 30 dni od zakupu sony inaczej ją rozpatruje, więcej jest procedur dlatego to dłużej trwa.

 

Pracowałem w jednym z największych sklepów z grami w Polsce, i reklamowałem tonę ps3 i psp i za każdym razem rozpatrywanie reklamacji to kwestia dwóch miesięcy. Pracowałem półtora miesiąca od premiery vity wróciły do mnie 5 sztuk z czego pozytywnie rozpatrzone była jedna, rzeczywiście było coś nie tak z dotykowym wyświetlaczem, pozostałe reklamacje były z gatunków "upierdliwych" typu na filmku na you tubie szybciej działa menu niz umie na konsoli (tak są tacy ludzie i nie wiem na co liczą)

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

nie mam takich danych, i wątpię by sony chwaliło się takimi danymi, wieszania to kwestia softowa, jak sie czesto wiesza-> format ustawień i hula wszystko, a z martwymi pixelami sie nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza

Ta konsola ma jeden minus (dla mnie) mianowicie jasność ekranu, jak na urządzenie przenośne często zdarza mi się, że nie mogę grać na dworze, w samochodzie, na przystanku bo nic nie widzę, zmiana jasności na maksa za wiele nie daje i dosłownie mało widać, jak nic (podziemia w Uncharted). Mam nadzieje, że wypuszczą albo aktualizacje softu albo poprawione urządzenie, bo na prawdę, w słoneczne dni nawet w cieniu nie da się grać. Co do baterii, mi starcza, 2 dni grania spokojnego, jak wiem, że może się zdarzyć dłuższe posiedzenie to ląduje wieczór przed i nie ma problemu...

Odnośnik do komentarza

Czasu nie mam, żeby ograć wszystko na 360 i ps3, psp zaś moja matka katuje (lumines głównie) więc na razie nie kupuje. Poczekam jak stanieje albo naprawdę na tytuły które mnie podjarają - Dragon Crown? Jak pracujesz jest mniej czasu na hobby a niedługo zmiany życiowe więc po cholerę ma mi się kurzyć? PSP gram tylko na wyjazdach (teraz biorę go na majówkę), gier na niego nieogranych ze 40, dla samego szpanu Vity nie potrzebuje. Zresztą nie widze tutaj tytułu na razie, który by mi powodował opad szczęki i chce, chce , chce , chce w to pograć!! Sprzecik fajny pewnie tylko gry nie powodują u mnie ślinotoku. Unchartedy lepsze mam, Stardusta mam, Lumines na psp lasce i starszej wystarczają, Wipeout też na ps3 jest fajowy. Poczekam, popatrze, stanieje konsola, stanieją gry i wtedy dla laski się kupi niech se pogra. Chyba, że wyjdzie jakiś magafuckingkiller exclusive only Vita.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie sprzedałem swoją PSV. Podobnie jak kolega wyżej - gdy mam czas i ochotę na granie, wolę rozwalić się przed dużym LCDkiem, zapodać jakiegoś hi-endowego killera z PS3 i rozkoszować się doznaniami. To raz. Dwa to przede wszystkim brak gier. Kupiłem, skończyłem Uncharted i co dalej...? Albo porty z PS3, albo tytuły, które mnie nie interesują. Po trzecie brak konkretnych zapowiedzi. Mortal - fajnie, wymeczyłem na PS3, Resistance - wolę na PS3, Silent Hill - lepszy jest na PS3, MGS Collection - wygodniej zagrać jest na PS3. Osobiście nieco kolejny raz zraziłem się do handheldów, kupuję sobie dziś używane PSP za 200zł i będę cieszył się hitami z PSXa i grami z PSP.

Odnośnik do komentarza

Z tą Vitą jest identycznie jak z PSP. Wielki szum, początkowa sr.aczka, dobry marketing, a potem cisza i śladowe ilości gier. Aktualnie to ja nawet porządnych zapowiedzi nie widzę. Sony nie uczy się na błędach. Skoro to miała być konsola dla hardkorowców, to niech się wezmą za porządne gry. Skype, czy kolorowe obudowy mam w d. Najlepiej będzie kupić to po paru latach jak PSP.

Ja dostałem pod koniec 2005r. pod choinkę. Przeszedłem Liberty City Stories, a potem się kurzyła. W końcu mówię, po co ma to leżeć - sprzedałem, kupiłem jeszcze raz jak biblioteka gier większa się zrobiła - Daxter, Syphon Filter(y) itd. Szkoda, że z tą Vitą jest podobnie, bo myślałem, że coś z tego lepszego wyniknie.

Odnośnik do komentarza

Dziś miałem okazję na spokojnie zrobić oględziny nowej zabawki Sony...i cóż....dopasione PSP. Na chwila obecną ten sprzęt nie jest wart 1099 zł. Wipeout 2048 nie robi już takiego wrażenia jak kiedyś. Ridge Racer, Uncharted - odgrzewane kotlety więc nic nowego. Ponadto po obejrzeniu wszystkich ajfonów i ajpadów ekran nie robi tez już takiego wrażenia. Ponadto przyciski Start i Select projektowało chyba dziecko głównego inżyniera w Sony. Szkoda, że pod dłonie 5 latka. Co do analogów spodziewałem się trochę więcej, fajnie, że są dwa ale już mniej, że chodzą tak lekko i wydają się b.delikatne.

Sony zrobiło fajny gadżet ale Insane ma rację, że powinna to być konsola do gier a nie podkładka do zbierania kurzu.

Zapowiedzi unikatowych gier brak. Same porty.

Na chwile obecną sprzęt nie warty zakupu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

w ekranie jest tylko dobre to, że są żywe kolory, wysoki kontrast i nie widać pikseli. Poza tym ten ekran ma wiele wad, jak choćby jakieś dziwne paski "szum" na niektórych kolorach. Da się to przeżyć. Gier rzeczywiście nie ma. Osobiście kupuje gry na psp, ponieważ nie miałem tej konsoli, a na vite nie widzę tytułów wartych swojej ceny. Jestem średnio zadowolony i wciąż czekam...

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

w ekranie jest tylko dobre to, że są żywe kolory, wysoki kontrast i nie widać pikseli. Poza tym ten ekran ma wiele wad, jak choćby jakieś dziwne paski "szum" na niektórych kolorach. Da się to przeżyć. Gier rzeczywiście nie ma. Osobiście kupuje gry na psp, ponieważ nie miałem tej konsoli, a na vite nie widzę tytułów wartych swojej ceny. Jestem średnio zadowolony i wciąż czekam...

 

Kup Monster Hunter Freedom Unite, jest za 36zł, a zanim się nagrasz to wyjdzie już trochę gier na vitę ;)

Odnośnik do komentarza

przerażony jestem brakiem zapowiedzi na Vitę, baza tytułów startowych była bardzo mocna a teraz jedna wielka cisza...bardzo boję się o przyszłość tej konsoli, która wg mnie na chwilę obecną rysuje się w czarniejszych barwach niż psp, z uwagi na wielką konkurencję w postaci komórek i gadżetów z logiem jabłuszka, których w czasach psp nie było.

 

E3 to być albo nie być dla tej konsoli - nowy Monster Hunter i specjalne GTA wg mnie wreszcie dałoby kopa tej maszynce.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem konsolkę na premierę i mam cały czas w co grać,mimo że nie ruszyłem nawet Wipka,Uncharteda,Lumines czy NG.Jestem z tych , których cieszy masterowanie gier a nie jedynie przechodzenie i dlatego nie nudzę się mając na karcie Escape Plan,Motorstorma,Pure Chess, Plants vs Zombies i monster hunter 2 z PSP w którego o wiele przyjemniej się gra dzięki drugiemu analogowi.

Nie kumam za bardzo narzekania, że nie ma w co grać, no ale jestem z pokolenia graczy, którzy bawią się grą a nie szukają na siłe wad(że niby Uncharted i Wipeout to zwykłe porty z PS3 gorszą grafiką? :)).

Porównajcie obecną bibliotekę gier Vity z ofertą gier na jakąkolwiek konsolę po 3 miesiącach wejścia na rynek.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja sprzedalem ;)

A Ty kolego wyzej przestan sie oszukiwac- VITA haz no games LOL

Chcesz, to Ci sprzedam NG za 120zl, bo mi zostalo.

Lumines? 100% w kilka godzin, nie ma startu do jedynki z PSP.

Premiera? Wiekszosc konwersy z duzej konsoli- chcesz grac w Mortal Kombat? WOW mozesz miziac ekran na koncu walki- ISTNE WOW

Rayman, uncharted ktore po ograniu U3 ma sie nijak do wersji na PS3.

Zapowiedzi? No....... za miesiac Gravity Rush- nic wiecej.

Kilka gier zostalo skasowanych- bo szkoda hajsu i czasu na cos, co sie nie sprzedaje we wlasnym kraju.

Zapowiedzieli, Oddworld Stranger- sory, gralem w to kilka lat temu na Xbox'ie.

Sony dalo ciala juz na wejsciu, a oczka potrafia mydlic pieknie- moc PS3, a tutaj przycmili gowniany start iloscia premierowych gier- wartych uwagi 4-5 z czego 3 to porty.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sam wymieniles Uncharted- ze wg Ciebie pozostali twierdza, ze to port z gorsza grafika.

 

 

To nie jest port, ale nie ma co porownywac tego do wersji na duza konsole.

Ok, troche zmienili system, co dalej...

Wipeout ?! Prawie jak RR, zadna premiera konsoli sony nie moze odbyc sie bez RR i Wipeout ;) Fajnie, ale nie dla mnie.

RR przemilczmy moze co? To kpina, jeszcze za ta kwote.

Lumines wspomnialem.

Shinobido- chcialem kupic, po demku dziekuje Bogu, ze nie kupilem tego.

NG Sigma- dla mnie jedyna gra ktore skonczylem wiecej niz raz, no i dostalismy trofea-spory hardcore swoja droga. Ale to nadal port z duzej konsoli.

Rayman- port

 

Cos ciekawego bylo na premiere oprocz w/w ?

Swieza gra i totalnie nowy pomysl, to nadchodzace Gravity Rush. Reszta to porty, kilka gier juz zostalo skasowanych.

Cos jeszcze na horyzoncie widac ?

No mortala juz mamy.

 

Oddworld: Stranger's Wrath- 2005 rok Xbox.

Jeszcze chyba Munch.

 

Konsola fajna- oprocz wykonania i spasowania, bo trzeszczy w rekach.Ma potencjal, szlu nie robi, mamy ajfony z retina i amlodey w samsungach.

Gry, to pcha konsole, porty NIKOGO. Brak kozakow zrobionych wylacznie z mysla o Vicie. Konsola padnie jak PSP.

Ja nie mam zalu, bo jak kupowalem, to pisalem w dniu zakupu, ze ogram Gaidena i konsola zalicza out. Troche mi zal GR, ale wytrzymam. Gdyby nie Ninja Gaiden, nie kupilbym tego w zyciu ;)

 

 

I nie po to ludzie kupuje konsole za kafla, zeby grac w jakies po(pipi)ki za 40zl, ktore na appstorze kosztuje funta albo odpalac gry z PSP- super, sa dwa analogi i jest nowy wymiar grania LOL

3DS to samo, stalo w miejscu- dali mi gry co maja 20 lat, bo obnizyli cene z 999 na 699zl. Fajnie, ale tego Mario znam na pamiec i ogralem go jak mialem 10 lat, chce gier. To pisze w imieniu ogolu, bo o to chyba chodzi. 3DS kupiony dla ukonczenia-po latach sie udalo-Zeldy OOT.

Jakies dodatkowe klocki z circle padem, konsola wyglada jak nie wiadomo co, do Ikarusa jakies podstawki ?! WTF?! Handheldy sie koncza chyba.

 

Jak ktos to czyta- nie musi, wolny kraj :) To osobiscie zalecam poczekanie na E3- byc nie byc, jak ktos wyzej to okreslil.Na chwile obecna szkoda hajsu. Chyba, ze ktos bedzie gral raz w tyg w niedziele godzine, to te kilka gier mu starczy na kilka miechow- do konca roku.

Edytowane przez luck1985
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Uncharted to nie żaden port, że Drake jest podobny z Sulym do siebie czyli z wersji z dużych konsol to już port ? :) Można pisać, że grafika nie jest najważniejsza itp, jednak grafa Uncharted to top jeżeli chodzi o przenośne urządzenia (mam jeszcze iPada 2 i 3ds), nie ma na takich sprzętach równie pięknej gry .

Gamepaly z dużą ilością eksploracji czego brakowało mi trochę w wersjach na PS3, bardzo dużo znajdziek, fotek do strzelenia i "pobocznych" śledztw - to elementy których próżno szukać w poprzednich częściach, aha no i fitchery Vity z jego dwoma dotykowymi ekranami

,a patent z naświetlaniem od tyłu panelu Vity

, w celu zobaczenie ukrytego tekstu na papirusie jest megaaaaaaaaaaaa, a no i muza która z dobrymi przestrzennymi słuchawkami niszczy każdy OST z dużych wersji.

 

Ja tam kupiłem Vite dla Uncharted i nie żałuję, mam jeszcze Escape Plan, który też jest kozacki. Mi ta konsola służy jako dodatek na delegację i sprawdza się mega, jednak jak ktoś kupuje ten sprzęt jako jedyną platformę (jest w ogóle na tym forum taka osoba ?), to faktycznie może narzekać na małą ilość mocnych tytułów.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Dobrze ktośw końcu pisze. Uncharted to jest JEDYNA gra jaka mnie kręci na Vitę. Tylko, że lepsze i nie ograne Unchartedy mam jeszcze na ps3. Jako jedyna konsola na razie porażka... Jako dodatek może, ale jeżeli ktoś ma już parę konsol to zbieracz kurzu... Szkoda by było, żeby taka fajna konsola poszła do piachu bo gier na to nie ma. Sony za(pipi)uje sprawę na całego jak na razie. Zaś na delegacje/wyjazdy to mi wystarcza PSP i masa nieogranych tytułów do niego. Chciałbym, żeby za parę lat baza gier na Vite była obszerna i naprawdę godna polecenia, ale czy będzie zobaczymy. Całkowicie się zgadzam z luck1985. Dać 1000 żeby leżało i mam sikać po nogach bo mam Vitę? A na półce tyle hitów na stacjonarki do ogrania...

Odnośnik do komentarza

Uncharted cierpi na przereklamowanie i natłok wszystkich nowinek konsoli... to jak Heavenly Sword gdy wyszedł na PS3 i musiał mieć zaimplementowaną obsługę sixaxisa.... Gra jest dobra i nic poza tym.

 

Gry są, niestety nie u nas... sam kupiłem vitę i czuję się troszkę oszukany, bo Gravity Rush nie miał być opoźniony... i gry miały wychodzić, a tak najbliższa premiera która mnie jara to Październik i Persona 4 oraz Zero Escape i znowu tylko w USA :)

 

Zwykłe porty gier, w które grałem mnie nie interesują, gry które wyszły w EU, ale nie w Polsce też.

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.