Skocz do zawartości

Beyond: Two Souls


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Na trwającym GDC zostało zaprezentowane tech demo nowego projektu Quantic Dream ('Heavy Rain'):

http://www.eurogamer...-new-tech-video

11003650.jpg

Co sądzicie o nowej wizji David'a Cage?

P.S. Wiem, że 'KARA' to nazwa tech dema, a nie gry, ale zawsze będzie można zmienić nazwę tematu jak już będzie wiadomo jaki jest tytuł gry ;) .

Odnośnik do komentarza

Po tym co zobaczylem wiem dwie rzeczy - gra bedzie miec piekna grafike i znowu nieść będzie ze sobą potężny ładunek emocjonalny. Nie mniej jednak podchodze do tego projektu z rezerwą, gdyz Heavy Rain nie spelnilo do konca moich oczekiwan. Oby tylko tym razem scenariusz dal rade, o wykonanie nie musimy się bać.

Edytowane przez Square
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

WoW, po prostu wow - kocham Cage,a.

 

Od początku do końca filmiku ciarkiiii. Czyli chyba już wiadomo w jakie klimaty uderza swoją najnowszą grą. Sci-fi a konkretnie to zajechało filmami "A.I. Sztuczna Inteligencja" i "Ja, robot".

 

Niech David jak najszybciej zapowiada tą grę. Jeżeli faktycznie robi coś takiego, to jaram się jak #$#23@. Ta tematyka robi mnie o wiele bardziej niż The Last of Us.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

No tech demo robi masakryczne wrażenie :woot: . Widać, że David Cage cholernie dobrze zna się na rzeczy. I podoba mi się, że znowu nie poszedł na łatwiznę, tylko wziął się za świeżą i dość ciężką/trudną tematykę. Co do skojarzeń to jakoś przyszedł mi na myśl też serial Black Mirror (dość ponura wizja przyszłości). I oczywiście gra od razu wskakuje do najbardziej oczekiwanych (obok TLOU i TLG), nawet jeśli będzie "festiwalem QTE".

 

Do moderacji: skoro zamykacie temat o tym projekcie (a szkoda bo przynajmniej byłoby wiadomo gdzie wrzucać informacje o tej grze) to bądźcie konsekwentni i zamknij też temat God Of War 4 (w końcu o nowym gowie też jeszcze nic nie wiadomo).

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak samo uważam. Za(pipi)iście, że Cage uderza z tematami o których inni nawet nie myślą.

 

Chociaż jak dzisiaj rozkminiałem co pokaże to obstawiałem znowu coś w stylu HR. Kiedyś przecież w jakiś plotkach o nowym projekcie QD, mówiono coś o molestowanej dziewczynce czy coś takiego.

 

W każdym bądź razie tematyka którą pokazał w tech demu. To mokry sen, jestem w 300% na tak.

 

Mam gdzieś czy będzie festiwal QTE, czy będą dziury w scenariuszu (chociaż oby nie). Byleby gra dostarczyła podobnych emocji, wrażeń, rozwiązań co HR. W sumie te demko już to robi...

 

PS. Teraz jeszcze tylko pora na pobudkę SMS - Krejtosa. I Plejak przeżyje "drugą młodość exową" ;]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Parę ciekawostek:

- Kara powstała rok temu, teraz silnik jest zoptymalizowany/poprawiony o 50%,

- w sesji motion capture używanych jest 68 kamer (przy HR używali 28), które od razu wychwytują ruch ciała, mimikę i głos postaci - co jest ciągle rzadkością w naszej branży,

- główną inspiracją David'a do stworzenia projektu Kara była książka Osobliwość jest blisko (Singularity is near) Raymond Kurzweil

- "My idea was thinking of the first machine that would be self-conscious, and that would feel something and believe that it's living and human" - Cage

- “I'm interested in exploring anything that's human. Whether that's in the past, the present or the future, it doesn't matter. It's all about human beings and emotions and relationships, how we feel how we love and how we hate. That's what I want to explore - everything else is just a background."- Cage

- "What we're trying to create is really interactive entertainment for an adult audience. We don't pretend that we're cleverer than anyone else - but there are so many games out there that provide limited entertainment, and we try to make something for a more mature audience."

- aktorka Valorie Curry -> http://www.imdb.com/name/nm2038170/

 

http://www.eurogamer...tic-dreams-kara

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Bo tak po czesci jest, jako gra sprawdza sie srednio, ale jako interaktywny film to tytul z kozackim powaznym klimatem i nietuzinkowa fabula,ktory trzeba sprawdzic.Drugi raz nie chcialoby mi sie specjalnie przechodzic heavy rain, ale moglbym za to ogladac jak ktos inny gra ze wzgledu na rozniace sie sceny i jakies tam wybory.

Odnośnik do komentarza

...jako gra sprawdza sie srednio, ale jako interaktywny film...

 

może mi ktoś zdefiniować pojęcie "gra"? juz uciekając od przykładów... mam wrażenie, że gracze zapomnieli o tych wszystkich wartościach, takich jak: muzyka, fabuła, kreacje bohaterów, innowacyjność, oryginalna mechanika rozgrywki, fun, etc, itp.

wyglada na to, że teraz dla większości liczy się szybka akcja, rozpierducha na ekranie i zero myślenia. Moje pytanie... która gra jest większym samograjem? modern warfare 3 czy heavy rain?

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze heavy rain przynajmniej z tego wzgledu ze moga go przejsc osoby ktore z grami nie mialy nigdy do czynienia(i bardzo fajnie to zadna wada), a przy modern warfare mam watpliwosci.Czy heavy rain przynosi frajde jesli znasz juz historie i skonczyles gra min.jeden raz?Mnie raczej srednia.

Nie wiem co masz do modern warfare, bo chyba oto w grach chodzi, zeby czerpac przyjemnosc z grania, a nie biernego ogladania wydarzen i wciskania tego co pojawi sie na ekranie.Poza troche przestarzalym silnikiem nie mam serii Call of duty nic do zarzucenia(gram w tego typu tytuly tylko singla).Heavy rain to za(pipi)isty tytul, ale niewyobrazam sobie do niego wracac iles tam razy, bo nie interesuja mnie brednie w stylu aczikow,platyn,trofeow czy cokolwiek ludzie robia zeby wy**** gre na kazdy mozliwy sposob.

Odnośnik do komentarza

Jedne z najlepszych filmów widziałem raz. Czy to, że nie zamierzam do nich wracać czyni je gorsze od innych? Nie. Tak samo z grami. HR przeszedłem raz, stworzyłem własną historię, zresztą tak chciał David Cage. Zresztą do CoDów też nie wracam (mówię o singlu).

 

Wciskanie QTE jest bierne? Aha. Co do poziomu trudności. Nawet mój wujek który gra w gry miał trudności z najtrudniejszym poziomem trudności. Oczywiście najłatwiejszy jest dostosowany do osoby nie mającej styczności z grami.

 

Lubię CoDy i HR, ale jeśli chodzi o wnoszenie wartości do growego przemysłu wybrałbym to drugie. Gry oparte na postaciach i emocjach to nadal rzadkość.

Odnośnik do komentarza

Ja w ogole rzadko przechodze dany tytul wiecej niż 1 raz( wyjatkiem chyba tylko seria max payne i mafia), ale w tym tytule najmniej sobie to wyobrazam.Nikt nie mowil ze przez to heavy rain jest gorszy od innych, bo jednak jakby szukac czegos podobnego na tym poziomie to byloby ciezko, ale dla mnie to jest gra jednorazowa.Jesli chcesz ja przechodzic 1 raz jak poleca cage to ok, ale gameplayowo nie uwazam zeby to bylo cos przyciagajacego na dluzsza mete, mimo wszystko jak najbardziej oby wiecej takich sztosow bo to jednak unikat i w szufladce "dorosle gry" dorzucilbym moze wiedzmina 2, la noire(tez gameplayowo srednio mi podchodzi).

Odnośnik do komentarza

...jako gra sprawdza sie srednio, ale jako interaktywny film...

 

może mi ktoś zdefiniować pojęcie "gra"? juz uciekając od przykładów... mam wrażenie, że gracze zapomnieli o tych wszystkich wartościach, takich jak: muzyka, fabuła, kreacje bohaterów, innowacyjność, oryginalna mechanika rozgrywki, fun, etc, itp.

wyglada na to, że teraz dla większości liczy się szybka akcja, rozpierducha na ekranie i zero myślenia. Moje pytanie... która gra jest większym samograjem? modern warfare 3 czy heavy rain?

 

brawa dla tego pana za ten post

Odnośnik do komentarza

Jakim cudem mogłem przegapić to, nomen omen, cudo? :shok: Uwielbiam Heavy Rain, jeszcze bardziej uwielbiam Fahrenheita, a to co Quantic Dream zaserwowali mi przed chwilą zaledwie tech-demem niemal zaparło mi dech w piersi. Kuźwa, siedmiominutowa demówka a ja już przeżywałem jak niektóre sceny z ich poprzednich produkcji ;) Dodatkowo obłędna grafika, wygląda to niesamowicie. Trzymam kciuki, że pokażą więcej na E3 :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Nowa gra Quantic Dream. Wyciekło jeszcze przed konferencją :)

 

beyond.jpg

 

 

Na razie mamy tylko screeny:

 

7336306668_c607e262a4_b.jpg

7336303242_8e63203162_b.jpg

7336306968_98e76de123_b.jpg

7336302948_dc95c865a3_b.jpg

 

Reszta: http://www.insight-factor.net/gallery-videogiochi-prime-immagini-per-beyond-04-06-2012

 

W przeciwieństwie do TLoU, tutaj jest prawdziwa Ellen Page :P

 

Czekamy na trailer i pierwsze info :)

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.