Skocz do zawartości

Inazuma Eleven


morciba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie czy ktoś miał jakieś doświadczenia z Inazuma Eleven na Wii. Gra została wydana tylko w j. japońskim w związku z czym mam kilka problemów bo niewiele rozumiem, a jest to mój pierwszy kontakt z serią :-)

 

Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony bo dosyć szybko zrozumiałem dużo rzeczy i mogę grać bez większych niespodzianek, ale gra jest na tyle rozbudowana, że przydałoby się trochę wskazówek. Zwracam się tu do wszystkich, którzy grali w tę grę czy to na Wii czy na DSie.

 

Pytania:

 

1. Umiejętności specjalne zawodników. Każdy zawodnik ma jakieś umiejętności specjalne, które można wykorzystać kiedy pasek TP osiągnie pewną wartość.

a) są 4 kategorie umiejętności (strzały, bramkarze i ?) - jakie to kategorie?

b) są 4 "żywioły" (kolory) umiejętności - wiem, że jest jakaś zależność w rodzaju nożyce/papier/kamień, ale nie do końca wiem jak to działa. Załóżmy, że 'zielony' jest dobry na 'niebieski' to czy jeśli mój zawodnik wykonuje 'zielony' strzał, a bramkarz ma tylko 'niebieską' obronę to automatycznie oznacza, że padnie gol? Czy może dochodzą tu jakieś inne zależności? To samo tyczy się np. umiejętności defensywnych (kółko wokół zawodnika po machnięciu willotem) - jak na razie zauważyłem, że posługując się taką umiejętnością zawsze odbieram piłkę przeciwnikowi, niezależnie od żywiołu zawodników - czy tu jest jakaś zależność?

c) bramkarze - kiedy bronię superstrzał mogę wybrać level obrony (1, 2 lub 3) i dodatkowo mogę przyciskając 4 przyciski zwiększać ikonkę ognia. O co w tym chodzi, poza tym, że w zależności od levelu obrony koszt TP jest różny?

d) rozumiem, że w trakcie gry (story mode) zawodnicy będą się rozwijać i będą otrzymywać nowe umiejętności specjalne. Czy to się będzie działo automatycznie, czy może w którymś menu należy przydzielać jakieś punkty na rozwój?

e) po każdym meczu między zawodnikami tworzą się więzi wyrażane procentowo. Wydaje mi się, że dzieje się to automatycznie. Tak? Po osiągnięciu wartości 50,75 i 100% pojawiają się jakieś nowe comba. Pytanie jak to działa, jak tego użyć?

 

2. Istnieje możliwość transferowania zawodników do naszej drużyny. Czy ma sens kupowanie nowych zawodników? Czy może lepiej grać tymi z początku gry, żeby wymaksować zdolności specjalne związane z więziami między zawodnikami?

 

3. Czy da się strzelić gola nie używając umiejętności specjalnych? Kiedy biegnę jakimś zawodnikiem skrzydłem często pojawia się ikona podania piłki. Jeśli wtedy podam to mogę wykonać efektowny strzał (główka, przewrotka), ale jeszcze nigdy nie udało mi się strzelić w ten sposób gola. Wykonując normalny strzał też nie udało mi się nigdy strzelić gola - czy jest sens próbować?

 

4. Czy wykonując strzał specjalny istotna jest odległość od bramki?

 

5. W grze są mninigierki. Nie wiem czy należy je traktować jako trening, który zwiększa parametry zawodników czy to tylko minigierki.

 

6. Czy są jeszcze jakieś istotne rzeczy, o których powinienem wiedzieć? Wszelkie wskazówki mile widziane :-).

 

7. Ja gram w Inazuma Eleven Strikers ,ale wiem, że została wydana jeszcze Inazuma Eleven Strikers 2012 Xtreme. Ktoś wie czym różnią się te gry?

 

 

Trochę się tego uzbierało. Mam nadzieję, że ktoś odpisze bo gra mi się bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 2
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...