Skocz do zawartości

MURA efekt - wada czy norma?


petryko6

Rekomendowane odpowiedzi

mi sie nigdy nie zdarzylo zobacyc tego efektu w grze a dosc czesto gram w calkowitej ciemnosci. Jesli juz go widze to na ekranach loadingu jak np w golden abyss. Zreszta o ile kazdy ekran oled cierpi na efekt mura to kazdy ekran wyswietla go inaczej(na niektorych jest tego mniej, na innych wiecej). Swoją drogą jestem ciekaw jak poradzili sobie z ta przypadloscia w 50 calowych tv oled, ktore od jakiegos miesiaca sa juz do kupienia w pl

Odnośnik do komentarza

Ja ten super efekt zobaczylem w pierwszym dniu jak chcialem pograc wieczorem w sypialni. To ze na szarym tle gdzies tam mam jasniejszy odcien widziany w ciemnym pokoju to nic, ale mam idealnie na srodku czarna kreche i to jest juz nie fajne. W Lone Survivor jest to widoczne nawet w swietle dziennym i az sie grac odechciewa, nawet na sile moge to zobaczyc w innych grach, a jak sie wie gdzie to jest to wqrw…Gdyby nie to, ze zainwestowalem w karte 32 gb i duzo gier na promocjii PSN, to bym juz dawno na 3DS XL wymienil :(

Edytowane przez polson
Odnośnik do komentarza

Ja ten super efekt zobaczylem w pierwszym dniu jak chcialem pograc wieczorem w sypialni. To ze na szarym tle gdzies tam mam jasniejszy odcien widziany w ciemnym pokoju to nic, ale mam idealnie na srodku czarna kreche i to jest juz nie fajne. W Lone Survivor jest to widoczne nawet w swietle dziennym i az sie grac odechciewa, nawet na sile moge to zobaczyc w innych grach, a jak sie wie gdzie to jest to wqrw…Gdyby nie to, ze zainwestowalem w karte 32 gb i duzo gier na promocjii PSN, to bym juz dawno na 3DS XL wymienil :(

 

No i swierzutka Vita pojechala na wymiane ekranu, mam nadzieje, ze nie trafie na kreche na srodku ekranu:(

Odnośnik do komentarza

No ja mam 1 kreche na srodku i strasznie to kluje w oczy w sypialni, gosc w sklepie musiql karton zalozyc na glowe zeby przyciemnic sklepowe swiatla i znalezc wade ktora ja widze w swietle dziennym. Niestety sklaniam sie co raz bardziej ku 3DS XL i jesli mi nie wymienia ekranu na serwisie, przejde kupione gireki, a potem zamienie na Nintendo.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

nie ma czegoś takiego jak polski serwis, wysyła się do PRAM-u a oni dalej do niemiec gdzie jest serwis hardware-u. i nie wymienią ci nigdy na nowy sprzęt, ew wymienią na inny pogwarancyjny sprzęt zserwisowany. imo bijecie piane o coś co jest normalne dla tej technologi, a że takiego rodzaju wyświetlacze sony zastosowało to cóż.

 

dostaniesz czyjegoś kloca jak ci uznają reklamacje. true story.

Odnośnik do komentarza

Juz nie mam problemow, Vita wymieniona na 3DS XL. Jak odpalilem Mariana 3D Land, to nie bylem w stanie sie odkleic, az obiad spalilem. Niestety takiego wrazenia Vita nie wywarla, ot kolejny slabszy Killzone i Uncharted. Nie che robic wojny systemow, wiec wiecej juz nic nie napisze. Jak ktos chce to na priv niech pyta o porownania, jesli stoi przed wyborem kieszonsolki.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Widzę że serwis PRAM czyni cuda. Ja mam ich tak dosyć bo nic nie można u nich załatwić. Co prawda mam telewizor Sony i nie polecam nikomu... Telewizor był kilka razy w serwisie ale dla nich jest wszystko ok a mnie kuje po oczach niewłaściwe podświetlenie matrycy. Sony zeszło na psy, niestety :(

Odnośnik do komentarza

A zwłaszcza polski serwis PRAM - to syf. Przekonałem się kilka razy... i zgłosiłem to SONY. Lepiej już działa serwis MS w Polsce... Z konsolą miałem to samo. Podoba mi się PS4 ale jak by coś szczeliło to gwarancja jest ale jak by jej nie było - w moim przypadku. Lepiej na amazonie.co.uk kupić i tam serwisować. Lub redcoon - oni wysyłają do serwisu za granicę.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 3 lata później...
Gość aphromo
W dniu 19.02.2013 o 08:46, Ficuś napisał:

przed kupnem vity dużo naczytałem się o tym mura effect - teraz mam swoją konsolkę, a tydzień temu bawiłem się kolegi...gdzie niby widać ten efekt? dwa razy z rzędu grałem w nocy w kompetnie ciemnym pomieszczeniu i kompletnie ani jednej plamki, zielonej poświaty itp na wyświetlaczu nie widziałem. Ogólnie wyświetlacz chyba największy plus Vity - kolory miażdżą, żaden screen zrobiony na vicie i zgrany na pc i odpalony na naszych lcd/ledowych monitorach tego nie odda.

jw

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.