Skocz do zawartości

Silent Hill: Downpour


Milo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem, żeby ktoś założył temat o nowym SH tutaj, wiec jeżeli już jest to można skasować. Jeżeli nie to gra już ktoś?Ja grałem, ale przestałem,ponieważ moim zdaniem to chyba najgorsza część serii. Chociaż zgarnia różne oceny to moim zdaniem nie wiem jakim cudem niektórzy jej przyznają takie wysokie oceny, chyba tylko z mocnego sentymentu do poprzednich części.

 

http://www.metacriti.../critic-reviews

 

Edit. Poprawiłem specjalnie dla Ciebie Linek,ale bez przesady,przecież wiadomo o co chodzi,a nie jesteśmy na lekcji j.polskiego....

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla wszystkich - czytelna wersja powyższego posta:

 

Nie zauważyłem, żeby ktoś tutaj założył temat o nowym SH, więc jeśli już jest, to ten można skasować. Jeśli nie ma, to - gra już ktoś? Ja grałem, ale przestałem, bo moim zdaniem to chyba najgorsza część serii. Chociaż zgarnia różne oceny, to moim zdaniem nie wiem, jakim cudem niektórzy przyznają jej tak wysokie noty, chyba tylko z sentymentu do poprzednich części.

 

Naprawdę powinno być wymagane jakieś niezbędne minimum, bo czasami trudno o przejrzystość postów.

Co do SH - dla mnie seria skończyła się w okolicach części 3-4. Shattered Memories na Wii było ciekawe, bo to coś nowego, Origins na PSP też nie było złe, ale 2 najnowsze części są już naprawdę słabe, wobec czego nie spodziewałem się wiele po Downpour, nie dziwi mnie to, jak wygląda ostatecznie.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

Ja gram w grę od paru dni . Nie uważam żeby to był gniot , baaa , bardzo mi się podoba ta część. Jest KLIMAT , jest schludna grafika(która przycina dość mocno , ale kto grywał na PieCu ten się nie zrazi) . Ścieżka dźwiękowa nie przeszkadza , stara się jak może by podtrzymać klimat , minusa za nią nie dam . Mechanika gry , no coż jest poprawnie , drażni nieco brak uskoku podczas walki . Mam ok 40 % gry i żadnego bossa nie uświadczyłem (?) , do plusów zaliczę też miejscami statyczne umiejscowienie kamery ( brak mi takich gierek , według mnie taka kamera dodaje klimatu ) . SH Homecomming mnie nie wciągnął za mocno , a ta część mnie wessała . Latam po mieścinie , zwiedzam budynki , rąbie toporem , uciekam, boję się czasem też . Choć gra zbytnio straszących momentów nie ma to w napięciu potrafi trzymać . Gram na Hard ,a zagadki na normal , jest ciężko czasem(brak apteczek,mało ammo) . Zagadki są częste , nie są głupie i nie raz trzeba pogłówkować za co duży plus . Gry nie skończyłem jeszczę , alę pokuszę się o wystawienie jej 7 /10 w jedynej słusznej skali z końca lat 90 , kiedy gry na 6 były grywalne.

Odnośnik do komentarza

No tak niektórzy właśnie tak oceniają tą grę. No to teraz moja ocena.Klimat jako taki jest fakt można nieraz sie przestraszyć, ale to jest strasznie typu, cos wyskoczy z za rogu coś nagle sie przesunie, a nie strasznie w stylu starym SH w którym strasznie polegało na wwiercaniu się w głowę tego brudnego zardzewiałego klimatu tutaj czegoś takiego nie ma.Grafika ok jest słaba ale jeszcze ujdzie nie jestem aż tak wybredny ale do dobrej, to też jej trochę brakuje. Sterowanie jest tragiczne nie dość że chłop porusza się jak by miał kij w zadku, to jeszcze nie raz główny bohater zahacza o jakieś niewidzialne przeszkody,walka jest tragiczna lepiej uciekać niż walczyć na prawdę,kamera wariuje nie wiadomo, nie raz co sie dzieje,do tego co chwile łamią się, albo psują rzeczy którymi walczymy,nawet np pręt metalowy albo pistolet bez komentarza, szukanie w trakcie walki jakiegoś sprzętu jest, po prostu świetne nie ma co. Najbardziej mnie rozwalił patent z patrolem policyjnym, nie będę wam psuł frajdy jak zagracie to zobaczycie o co mi chodzi ale dla mnie to chyba największy smiech na sali jak to zobaczyłem to sobie powiedziałem co oni z SH zrobili..... Jedyne plusy, to właśnie chyba zagadki i muzyka jest spoko, a poza voice actingiem jest słabawy.Tyle ode mnie no ale jako że przeszedłem wszystkie części może sie jakoś zmuszę żeby przejść tego gniota

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Najbardziej mnie rozwalił patent z patrolem policyjnym nie będę wam psuł frajdy jak zagracie to zobaczycie o co mi chodzi ale dla mnie to chyba największy smiech na sali jak to zobaczyłem to sobie powiedziałem co oni z SH zrobili

Jeśli możesz to napisz w spoilerze lub na PW, bo jestem strasznie ciekawy.

Odnośnik do komentarza

Najbardziej mnie rozwalił patent z patrolem policyjnym nie będę wam psuł frajdy jak zagracie to zobaczycie o co mi chodzi ale dla mnie to chyba największy smiech na sali jak to zobaczyłem to sobie powiedziałem co oni z SH zrobili

Jeśli możesz to napisz w spoilerze lub na PW, bo jestem strasznie ciekawy.

 

 

jeździ sobie autem "patrol policyjny" po mieście,jak do niego podejdziesz to wyskakują z niego "potworki".....

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Największym plusem tej gry to side questy i zwiedzanie miasta, reszta niestety jest średnia żeby nie powiedzieć słaba. Jako fan Silent Hill po raz kolejny się zawiodłem, najbardziej chyba na otherworld, który jest najgorszy w serii. Ludzie z Vatra obiecywali powrót do korzeni itd, niestety elementy ktore im się udały można policzyć na jednej ręce. Muzyka Lichta też jakoś słabo się w to wszystko wkomponowała. O kwestii technicznej się nie chcę wypowiadać, bo to dla mnie jest mało ważne, ale częste dropy animacji czy średnia grafika też nie pomaga. Żeby nie było ,gra ma też dobre elementy, w/w side questy czy delikatny " sandbox" oraz momentami zagadki. Niestety całości to nie pomoże i stawiam tę część nawet delikatnie niżej od Homecoming. Fabuła jest nawet dobra, ale gdzie ten mindfuck który wcześniej nam towarzyszył? Po zakończeniu gry raczej wiemy już wszystko, co plusem akurat w tej serii nie jest.

 

Ranking SH:

 

Silent Hill

Silent Hill 2

Silent Hill 3

długo nic

.

.

. I teraz kolejnosć przypadkowa.

Silent Hill Origins

Silent Hill Shattered Memories

Silent Hill 4 : The Room

Silent Hill Homecoming

Silent Hill Downpour

Odnośnik do komentarza

Największym plusem tej gry to side questy i zwiedzanie miasta, reszta niestety jest średnia żeby nie powiedzieć słaba. Jako fan Silent Hill po raz kolejny się zawiodłem, najbardziej chyba na otherworld, który jest najgorszy w serii. Ludzie z Vatra obiecywali powrót do korzeni itd, niestety elementy ktore im się udały można policzyć na jednej ręce. Muzyka Lichta też jakoś słabo się w to wszystko wkomponowała. O kwestii technicznej się nie chcę wypowiadać, bo to dla mnie jest mało ważne, ale częste dropy animacji czy średnia grafika też nie pomaga. Żeby nie było ,gra ma też dobre elementy, w/w side questy czy delikatny " sandbox" oraz momentami zagadki. Niestety całości to nie pomoże i stawiam tę część nawet delikatnie niżej od Homecoming. Fabuła jest nawet dobra, ale gdzie ten mindfuck który wcześniej nam towarzyszył? Po zakończeniu gry raczej wiemy już wszystko, co plusem akurat w tej serii nie jest.

 

Ranking SH:

 

Silent Hill

Silent Hill 2

Silent Hill 3

długo nic

.

.

. I teraz kolejnosć przypadkowa.

Silent Hill Origins

Silent Hill Shattered Memories

Silent Hill 4 : The Room

Silent Hill Homecoming

Silent Hill Downpour

 

Właśnie zapomniałem jeszcze dodać że Otherworld jest tragiczny.Też właśnie sie zastanawiałem Homecoming czy Downpour jest gorszy,ale z oceną może sie wstrzymam jak sie zmusze do przejśćia całej tej gry.W Silent Hill Origins,Silent Hill Shattered Memories nie grałem bo nie miałem takiej możliwości ale Silent Hill 4 : The Room ok może nie był tak świetny jak 1,2 i 3 ale żeby go stawiać od razu z Homecoming i Downpour to nie przesadzajmy

Odnośnik do komentarza

Największym plusem tej gry to side questy i zwiedzanie miasta, reszta niestety jest średnia żeby nie powiedzieć słaba. Jako fan Silent Hill po raz kolejny się zawiodłem, najbardziej chyba na otherworld, który jest najgorszy w serii. Ludzie z Vatra obiecywali powrót do korzeni itd, niestety elementy ktore im się udały można policzyć na jednej ręce. Muzyka Lichta też jakoś słabo się w to wszystko wkomponowała. O kwestii technicznej się nie chcę wypowiadać, bo to dla mnie jest mało ważne, ale częste dropy animacji czy średnia grafika też nie pomaga. Żeby nie było ,gra ma też dobre elementy, w/w side questy czy delikatny " sandbox" oraz momentami zagadki. Niestety całości to nie pomoże i stawiam tę część nawet delikatnie niżej od Homecoming. Fabuła jest nawet dobra, ale gdzie ten mindfuck który wcześniej nam towarzyszył? Po zakończeniu gry raczej wiemy już wszystko, co plusem akurat w tej serii nie jest.

 

Ranking SH:

 

Silent Hill

Silent Hill 2

Silent Hill 3

długo nic

.

.

. I teraz kolejnosć przypadkowa.

Silent Hill Origins

Silent Hill Shattered Memories

Silent Hill 4 : The Room

Silent Hill Homecoming

Silent Hill Downpour

 

Skoro rozgryzłeś historię stojące za wszystkimi napotkanymi postaciami to gratuluję, mnie się to jeszcze nie udało i pod tym względem to najlepsza odsłona serii od SH2. Szkoda, że pod pozostałymi już nie.

Odnośnik do komentarza

Wcale nie ma co przesadzać, SH4 stawiam na równi z SH:H. A byc może nawet Homecoming wyżej

 

Homecoming było średnie jak dla mnie i dla większości recenzentów z tego co pamiętam,a Silent Hill 4:The Room było niezłe przynajmniej miało coś jeszcze z klimatu starego SH, no ale kto co woli

 

Skoro rozgryzłeś historię stojące za wszystkimi napotkanymi postaciami to gratuluję, mnie się to jeszcze nie udało i pod tym względem to najlepsza odsłona serii od SH2. Szkoda, że pod pozostałymi już nie.

 

Ja się do głównej nie mogę zmusić a wy zaliczacie sub questy, niezle

Odnośnik do komentarza

Skoro rozgryzłeś historię stojące za wszystkimi napotkanymi postaciami to gratuluję, mnie się to jeszcze nie udało i pod tym względem to najlepsza odsłona serii od SH2. Szkoda, że pod pozostałymi już nie.

 

Ja się do głównej nie mogę zmusić a wy zaliczacie sub questy, niezle

 

Nie chodzi o wątki poboczne - chciał nie chciał, Murphy podczas swojej podróży spotyka kilka ciekawych postaci. A jak wiadomo, do Silent Hill nikt nie trafia przypadkiem. Przypominam, że Downpour to od czasów SH3 pierwsza odsłona przedstawiająca nowe postaci, a rozgrywająca się w znanej wersji miasta (SH4 rozgrywało się w Ashfield, a Homecoming w Shepherd's Glen, Origins przedstawiało znane postaci). I tutaj jest naprawdę fajnie, a gra nie spieszy z jasnymi odpowiedziami (ten to, ten tamto).

Odnośnik do komentarza

Wcale nie ma co przesadzać, SH4 stawiam na równi z SH:H. A byc może nawet Homecoming wyżej

 

Homecoming było średnie jak dla mnie i dla większości recenzentów z tego co pamiętam,a Silent Hill 4:The Room było niezłe przynajmniej miało coś jeszcze z klimatu starego SH, no ale kto co woli

 

 

Nie sugeruje sie ocenami recenzentów bo to głupie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skoro rozgryzłeś historię stojące za wszystkimi napotkanymi postaciami to gratuluję, mnie się to jeszcze nie udało i pod tym względem to najlepsza odsłona serii od SH2. Szkoda, że pod pozostałymi już nie.

 

Ja się do głównej nie mogę zmusić a wy zaliczacie sub questy, niezle

 

Nie chodzi o wątki poboczne - chciał nie chciał, Murphy podczas swojej podróży spotyka kilka ciekawych postaci. A jak wiadomo, do Silent Hill nikt nie trafia przypadkiem. Przypominam, że Downpour to od czasów SH3 pierwsza odsłona przedstawiająca nowe postaci, a rozgrywająca się w znanej wersji miasta (SH4 rozgrywało się w Ashfield, a Homecoming w Shepherd's Glen, Origins przedstawiało znane postaci). I tutaj jest naprawdę fajnie, a gra nie spieszy z jasnymi odpowiedziami (ten to, ten tamto).

 

Choćby nawet,to komu sie bedzie chciało odkrywać takie smaczki, jak w tą grę nie chce się grać w główny wątek...

 

Wcale nie ma co przesadzać, SH4 stawiam na równi z SH:H. A byc może nawet Homecoming wyżej

 

Homecoming było średnie jak dla mnie i dla większości recenzentów z tego co pamiętam,a Silent Hill 4:The Room było niezłe przynajmniej miało coś jeszcze z klimatu starego SH, no ale kto co woli

 

 

Nie sugeruje sie ocenami recenzentów bo to głupie.

 

Ok ja w sumie też nie zawsze patrze na oceny recenzentów, chodzi mi tylko że duża cześć ludzi też tak uważała.

Odnośnik do komentarza

Fajne są side questy, np ten nawiązujący bezpośrednio do "The Room" . Ja nie wiem Komodo gdzie Ty w Downpour widziałeś/spotkałeś znane lokacje z pierwszych Silent Hilli? Według mnie każda ulica jest inna, nazwą i położeniem, no i dlaczego mamy możliwość bycia w mieszkaniu Henry'ego Townshenda skoro on niby mieszkał w Ashfield?

 

Ja zobaczyłem trzy endingi, i tak jak w Homecoming nie trzeba zbytnio kombinować by je zobaczyć. Każdy różni się oczywiście, ale jakoś mindfucka po nich nie miałem, przewidywalne i bardzo ale to bardzo proste w odczytaniu.

 

Downpour nie jest zły, ale jeśli od Homecoming nie spodziewałem się niczego specjalnego, a od ludzi z Vatra już trochę więcej, zwłaszcza po zapowiedziach, to niestety się srogo zawiodłem. Otherworld to kpina z fanów, a chcąc nie chcąc w SH jest bardzo ważny. Uważam że ludzie w Vatra nie załapali klimatu i wyszło jak wyszło, nawet gorzej od Homecoming. Stawiam go wyżej bo chociaż trochę starał się nawiązywać do poprzedniczek, Downpour niestety przegrywa, bo bardzo mało w nim wszystkiego, tego co miały SH 1,2,3. Ciekawe postaci czy dobra fabuła to jak dla mnie trochę za mało. Szkoda... po raz kolejny żałuję.

 

Gdyby ta gra nie miała w tytule Silent Hill, bym ją ubóstwiał ! Niestety po tej serii oczekuję czegoś innego.

Edytowane przez .:marioo:.
Odnośnik do komentarza

Fajne są side questy, np ten nawiązujący bezpośrednio do "The Room" . Ja nie wiem Komodo gdzie Ty w Downpour widziałeś/spotkałeś znane lokacje z pierwszych Silent Hilli? Według mnie każda ulica jest inna, nazwą i położeniem, no i dlaczego mamy możliwość bycia w mieszkaniu Henry'ego Townshenda skoro on niby mieszkał w Ashfield?

Nie rozumiemy się. Nie chodziło mi stricte o te same ulice, ale o to samo miasto. To jasne, że zwiedzamy nową, południowo-wschodnią część Silent Hill (jak wnioskuję, droga na której zaczyna Murphy to ta sama na której startował James z tym, że jakiś 1-2 km na wschód), jednak jest to dzielnica tego samego miasta co w SH1 i 2. Przypominam, że pomimo 8 części na karku, Downpour jest raptem trzecią częścią gry (pomijając SHO), którą spędzamy w pełni w tym miejscu - w pozostałych albo jedynie o nie zahaczyliśmy (SH3, SH:H) albo nie byliśmy tam wcale (SH4).

 

Co do lokalu Townshenda - słyszałeś o czymś takim jak easter egg?:) Jak zauważyłeś, żeby się tam dostać, trzeba było najpierw to miejsce odnaleźć, a potem jeszcze skołować bosak, żeby się tam wspiąć. Ktoś kto zwyczajnie będzie chciał przejść grę, najpewniej tam nie trafi. To tylko nawiązanie, smaczek, wszak SH4 dział się (przypuszczalnie) kilka lat wcześniej, a ponadto stan mieszkania wskazywałby na to, że Henry wciąż tam jest więziony, co nie jest możliwe, choćby ze względu na obecność drzwi do pomieszczenia, którego w SH4 nie było (kto grał, ten wie czemu "zniknęły").

Odnośnik do komentarza

Zaczynam drugie przejście gry , tym razem poza walką zagadki też są hard . Wiele side questów nie zrobiłem za pierwszym podejściem to też teraz postaram się je wypełnić . Wczoraj zacząłem SH3 z kolekcji hd , ale sterowanie mnie zniesmaczyło . Choć nie odmówię sobie ponownego przejścia SH3 jak i SH2. przyjdzie na nie pora w okresie świątecznym .Do przygód Murphiego wracam bo nad wyraz mi się spodobały <ok>

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem a nie chcę zakładać tematu.

Zaciąłem się przy queście bezdomnego. Muszę się dostać do movie theater in Chastain Heights, jednak nie mogę przedostać się przez park ani nie mogę znaleźć wejścia do centennial building. Chodzę po mieście od kilku dni i nic nie mogę znaleźć poza starymi wiedźmami i pijakami próbującymi mnie dorwać nie wiadomo za co.

Bardzo liczę na pomoc

 

............

Udało się, osobny quest z podążaniem za wstążkami.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Konami około dwoch miesiecy temu zapowiedziało ze pracuje nad patchami dla Downpour i SH HD collection. W komunikacie napisali ze to kwestia kilku tygodni, kiedy wydadzą ów witaminki. Jednak IMO trwa to juz bardzooo długo i w temacie nic sie nie ruszylo. Jak dla mnie ci ludzie to banda bałwanów, którzy nawet prostej aktualizacji nie mogą zrobić, by ich zbugowane gry mogły wreszcie jako tako bawić. Pewnie kiedys je wypuszczą, ale wtedy juz nikt w w/w gry nie bedzie po prostu chciał grac.

 

pełna tresc UWAGA, podali to 25 kwietnia, ponad dwa miesiace temu. u nich to jest Soon???

 

Konami has just issued a press release about upcoming patches for both HD Collection and Downpour:

"Today, Konami Digital Entertainment, Inc. announced that online patches for both Silent Hill Downpour and Silent Hill HD Collection are currently in development and will be released soon.

Understanding the issues some users are experiencing, development teams are currently creating online patches for both games, which will fix the frame rate issues, the audio-synching in Silent Hill HD Collection, and the Auto-Save issues in Silent Hill Downpour. Players have voiced their concerns, and solutions to these issues will be fixed and launched in the coming weeks.

Patches for Silent Hill Downpour and Silent Hill HD Collection will be made available on both XBOX®Live Arcade and PlayStation®Network."

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Mam takie nietypowe pytanie. Mianowicie czy także odczuwaliście mdłości na początku gry? Grałem w nią kilka razy i zawsze na początku robiło mi się niedobrze. Nie w sensie, że gra jest słaba etc. Po prostu od patrzenia w telewizor. Wycztałem gdzieś, że niektórzy tak mają jak z chorobą lokomocyjną przez patrzenie sięna ekran. Sam spotkałem sięz tym tylko w tej grze. Kolega, któremu kupiłem w prezencie wersję na ps3 także mnie o czymś takim informował.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam takie nietypowe pytanie. Mianowicie czy także odczuwaliście mdłości na początku gry? Grałem w nią kilka razy i zawsze na początku robiło mi się niedobrze. Nie w sensie, że gra jest słaba etc. Po prostu od patrzenia w telewizor. Wycztałem gdzieś, że niektórzy tak mają jak z chorobą lokomocyjną przez patrzenie sięna ekran. Sam spotkałem sięz tym tylko w tej grze. Kolega, któremu kupiłem w prezencie wersję na ps3 także mnie o czymś takim informował.

 

O, ja też coś takiego zaobserwowałem. Myślałem, że zjadłem coś nieświeżego ale widzę, że coś innego może być na rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...