Skocz do zawartości

The Evil Within


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

Heh... Jak tak miałem z pierwszym Darksiders i Sniper Elite v2. TEW podeszło od samego początku. Wiedziałem na co się piszę, zakup praktycznie premierowy (do spółki z Alien Isolation) i zachwyt od pierwszych minut (z lekkim dołem z powodu pasów).

 

Na szczęscie pasy można wyłączyć (chyba dali to w patchu).

Odnośnik do komentarza

Właśnie mam wrażenie, że na początku gra zbyt wolno nas chwyta za jaja. Ot z grubej rury pierwsze chaptery to puszczanie oczek do fanów starych RE i jechanie na nostalgii. Później troche spowolnione tempo. Chapter 9 znowu jazda bez trzymanki i masakryczny klimat. Poźniej znowu troche zamulacz i wielki WTF finał. Ponoc DLC uzupełniają historie i nie moge sie doczekać az zagram. Póki co to dziś chyba przejde poniżej 5h i zostanie tylko przejscie na AKUMU (ogladalem na YT co ludzie z tą gra wyprawiaja. Magia). A 2ka juz czeka...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra - zostało mi jeszcze tylko dlc headboxem - podstawka ukończona prawie 3 razy, oba dlc z Kid tez. O grze i mini recke skrobe jutro ale właśnie jestem po przejściu drugiego dlc i powiem szczerze że fabularnie gra jest naprawdę zaje.bista i sam juz nie wiem co działo się naprawdę - co było fikcja a co prawdziwym życiem bohaterów do samego końca. Dużo pytań zostawia gra po sobie, dlc dużo wyjaśnia i dużo jeszcze bardziej spowija tajemnica wiec jaram się na samą myśl o tym co się dzieje w sequelu. 

 

Dlc to mus, naprawdę świetnie zrobione.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.11.2017 o 00:19, XM. napisał:

Dobra - zostało mi jeszcze tylko dlc headboxem - podstawka ukończona prawie 3 razy, oba dlc z Kid tez. O grze i mini recke skrobe jutro ale właśnie jestem po przejściu drugiego dlc i powiem szczerze że fabularnie gra jest naprawdę zaje.bista i sam juz nie wiem co działo się naprawdę - co było fikcja a co prawdziwym życiem bohaterów do samego końca. Dużo pytań zostawia gra po sobie, dlc dużo wyjaśnia i dużo jeszcze bardziej spowija tajemnica wiec jaram się na samą myśl o tym co się dzieje w sequelu. 

 

Dlc to mus, naprawdę świetnie zrobione.

 

Wszystko co doświadczyłeś było realne jako Seba, ale po prostu był podłączony do mobiusa w tej wannie i świat był wytworem umysłu Ruvika

Odnośnik do komentarza

6 jest prosty (pewnie chodzi Ci o domek) ale leze na 3ce.  Może dzisiaj przysiedze i jakoś sadyste ubije. Znaczy sie sam sadysta jest mega prosty do ubicia z tego co na YT widziałem ale te zombiaki ehhhh.... nie mam na nie jako tako pomysłu a ogladanie speedrunów mija sie z celem bo goscie mają bronie z DLC. Cóż trzeba będzie kombinować.

 

Edyta:

3 i 4 chapter za mną. Brak amunicji.... ehhhh zobaczymy dalej.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ograłem DLC, których generalnie jestem przeciwnikiem(wygląda jakby było zaplanowane odgornie) i o dziwo okazaly się dobre(napiecie podczas gry nadal obecne).

2 fabularne spokojnie starcza na 6-8 h. wyjasniaja wiele kwestii i bardziej stawiają na skradanie niż walke. Cos tam nie do końca mnie gra jeśli chodzi o walke z 

Spoiler

Josephem, bo niby został zabity przez Kidman(1dlc), a później  w 2dlc  był widoczny w cutscence .Fabula w jedynce jest w c.(pipi) dziwna, wiec moglem cos pomieszać, ale mimo wszystko za odpowiednia cene warto sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Boże jak mnie ta gra wkur.wia. Wróciłem do niej po miesiącu i chapter5 na akumu (moment z uwiezioną Kidman) pokazuje jaki to techniczny niedopracowany potworek. Non stop gine i to nie moja wina tylko gry. Wkurza mnie podbieganie do zombie wyciągnięcie zapałki i .... zgon bo zombie krzywo na ciebie spojrzało, uderzyło Cie małym palcem u nogi, a to azjata ginie bo się zablokował i dostał od zombiego. MASAKRA.

Odnośnik do komentarza

Najgorszy pod względem bugów jest rozdział 11 z tego co pamiętam, to co się przy tej bramie odwala potrafi wkur.wić. Poza tym te stuprocentowo celne strzały potworków, postać się wychyli na parę sekund i zgon.

 

Powodzenia w każdym razie, przygotuj meliskę, uzbrój się w samozaparcie i dasz radę. Jak masz większe problemy w jakiejś lokacji to polecam walkthrough Mike'a Bettencourta na youtube.

Odnośnik do komentarza

Staram sie korzystać z walkthrough:

WatchMeBeibeh

oraz speedruna

Jigzaw_Killer

 

 

Co ten Jigzaw odpier.dala w chapterze 6 (domek) oraz jak wykorzystuje ułomność tej gry to poezja. Aż miło się ogląda jego speedrun.

 

Też stwierdziłem, że platynowy dzbanek wpadnie. A później DLC, które grzecznie czekają na dysku.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

Hmm... Kusicie Panowie, kusicie... Taka platynka na koncie (plus ta z dwójeczki, ale tu kiedyś wbiję na bank) to niezła zdobycz...
Tylko teraz u mnie granie w cokolwiek leży, bo ebana Biedronka dała mi The Division po taniości i się chyba uzależniłem (a po Destiny wiedziałem, żeby podobnych nie tykać) :)

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Mani napisał:

Za wcześnie się cieszyłem. Zapomniałem że w domku jest jeszcze piwnica a nie ma checkpointa. Dobry Boże. 

 

Ojesu, brak checkpointa to jest właśnie największa trudność tej sekwencji xD. Dlatego trochę się zdziwiłem jak na luzie powiedziałeś że to w końcu przeszedłeś, ja wręcz skakałem ze szczęścia.

 

Polecam zrobić to tym sposobem: 

W dniu 19.05.2017 o 19:52, c0ŕ napisał:

Sorry za post pod postem, ale muszę zostawić poradnik dla potomnych dotyczący szóstego rozdziału na akumu.

 

Męczyłem się z tym pier.dolonym poziomem (a w zasadzie jego początkiem, w płonącym budynku) pięć dni, więc w końcu rozkminiłem i wiem co i jak, dlatego jeśli zaczynasz tryb Akumu, to przeczytaj ten post, bo jeśli nie postąpisz według moich rad, to prawdopodobnie nie dasz rady tego przejść, po prostu. To nie jest trudne, to jest chore.

 

A więc to jest recepta na przejście tej sekwencji w miarę bezproblemowo. Mnie wykminienie tego kosztowało jakieś 5-6h grania, prób i błędów.

 

  • musisz zrobić następujące upgrade'y - stamina level 3 lub 4, oślepiające bełty level 3 lub 4 (wskazany 4), dobrze będzie też ulepszyć samą kuszę. Będzie to kosztowało trochę żelu, więc rozwalaj wszystkie skrzynki, zbieraj butelki, i co najważniejsze - zbieraj klucze i otwieraj skrytki (load i restart póki nie dropnie butla z 5k żelu).
  • musisz mieć przynajmniej 12 części do bełtów na początku 6 rozdziału. Po prostu nie nadużywaj kuszy we wcześniejszych etapach gry, rozbrajaj pułapki jeśli czujesz się pewnie w minigierce, i na luzie będziesz tyle miał.
  • parę naboi do pistoletu też będzie wskazane oczywiście.

Gameplayowo wygląda to tak.

 

  • pierwszy pokój: od razu albo biegnij w lewo, albo podleć do zombiaka po lewej, bo rzuca on bardzo celnie topór. Gdy podlecisz do niego i od razu uciekniesz, to zastopuje mu się animacja rzucania topora. W innym wypadku zginiesz po sekundzie. Kopnij wybuchową beczkę gdzieś na środek pokoju, strzel w nią tak by zabiło dwóch pierwszych zombiaków. 
  • teraz do pokoju powinno wejść trzech, nie atakuj ich, tylko biegaj dookoła pokoju unikając ich i kontrolując staminę. Wbrew pozorom nie jest to takie ciężkie mimo że zombiaki są bardzo szybkie powinieneś dać radę. Gdy Joseph otworzy drzwi, wbiegnij do nich.
  • drugi pokój: tu musisz mieć przygotowane już cztery bełty oślepiające. Kopnij wybuchową beczkę w okolice Josepha, tak by spaleni zostali czterej wrogowie. Do pokoju powinno wskoczyć czterech kolejnych, nie walcz z nimi, stań przy Josephie i strzelaj oślepiającym bełtem na środek sali. Gdy zobaczysz że zombie wrócili do normalnego stanu, strzel znowu i powtarzaj ten manewr, cały czas stojąc przy Josephie. Gdy skończą ci się bełty, zrób kolejne, ale 6 powinno na trzecim lub czwartym levelu powinno wystarczyć.
  • pamiętaj by nie strzelać bełtem gdy zombie wciąż mają tę animację oślepienia, bo zmarnujesz bełt, który na nich nie zadziała.

Dobrze mieć to piekło za sobą, mam nadzieję że tę parę tipów komuś się przyda. Jakiemuś zdrowemu wariatowi :lapka:

 

Edytowane przez c0ŕ
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Mani napisał:

Za wcześnie się cieszyłem. Zapomniałem że w domku jest jeszcze piwnica a nie ma checkpointa. Dobry Boże. Ch11 oj pamiętam to miejsce. Będzie łacina latać na lewo i prawo.

 

Z tego samego względu obawiam się The Evil Within 2 i chyba też 11. rozdział - obrona chatki i kilka fal przeciwników - już na Nightmare to był (nomen omen) koszmar :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.