Skocz do zawartości

NHL 13


Rekomendowane odpowiedzi

Nowa edycja NHL nadchodzi, i jest szansa na duże zmiany. Pomiędzy edycjami 09 do 12 (w te grałem) zmiany były mniejsze lub większe, ale na zasadzie kosmetyki. Teraz jest szansa na rewolucję w gameplayu. Poniżej trailery, a najwięcej na temat nowych rzeczy jest w części 3:

 

http://www.youtube.com/watch?v=EwF3doS1En0&feature=plcp

 

http://www.youtube.com/watch?v=JzSJ-oOLeGw&feature=plcp

 

http://www.youtube.com/watch?v=ajIWqp-1MgM&feature=plcp

 

Pomimo moich zachwytów edycją 12, to więcej grałem w NHL 11. Edycja tegoroczna miała duży bug: w momencie wczytywania Season Mode albo GM Mode gra zawieszała konsolę. Dopiero wypisanie się z PSN pozwalało wczytać zapis. EA do tej pory nie naprawiła tego problemu. Być może skupiali się już na edycji 13 i dlatego nie poprawiali 12.

 

Kilka nowych rzeczy - informacje z Amazon.com. Można już tam składać preorder:

  • All-New GM Connected - The franchise's most popular mode goes connected allowing gamers to manage, play, or coach with and against friends in their own 30 team human controlled league.
  • All-New True Performance Skating - Driven by real-world physics and more than 1,000 new gameplay animations, True Performance Skating authentically replicates the explosiveness, momentum, and top-end speed of today's NHL players. Adding a whole new layer of creativity for players to discover on the ice combined with control offered by the Skill Stick finally gives gamers access to the entire toolset of an NHL player at their fingertips.
  • EA SPORTS Hockey I.Q. - A completely overhauled A.I. system, players are now fully aware of every other player on the ice, resulting in quicker, smarter and more true-to-life decision-making. EA SPORTS Hockey IQ also delivers the deepest and most customizable set of real-world hockey systems and strategies ever for the franchise.
  • NHL Moments Live - Rewrite or relive history as gamers replay some of the most thrilling moments from today's NHL. From Gagner's historic eight-point night to Crosby?s epic return to new moments added when available throughout the season, gamers will be continuously challenged to see if they have what it takes to play like a star.

True Performance Skating i około 1000 nowych animacji powinno dodać grze realizmu. Liczę właśnie na nowe animacje, bo do tej pory ten element trochę kulał. Były trochę "kanciaste" i przeskok pomiędzy jedną a drugą animacją wyglądał słabo.

 

update:

 

Chłopaki z IGN grali już we wczesną wersję, i jest dobrze:

http://uk.ign.com/ar...redefine-nhl-13

Edytowane przez Kris77
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nowy trailer:

 

http://www.youtube.com/watch?v=za3aasWrdcg&feature=relmfu

 

Ja się jaram - szykuje się rewolucja w serii.

 

update:

 

Kolejny filmik, tym razem dotyczący bramkarzy:

 

http://www.youtube.com/watch?v=NfJYvKOLmFU&feature=context-shows&list=SL

 

jeszcze jeden update:

 

Kolejny film prezentujący nowości - od 6 minuty jest fajne porównanie prezentujące zmiany w animacji pomiędzy edycją 12 a 13. Widać dużą różnicę i 1000 nowych animacji to raczej nie ściema:

 

http://www.youtube.com/watch?v=d4b5jmabViA&feature=related

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Demo ma pojawić się na naszym PSN 22.08 (środa), a na PSN US 21.08, czyli już jutro. Chętnie sprawdzę to wszystkie nowe rzeczy, w demie ma też być nowa kamera True Broadcast pokazująca mecz w formie zbliżonej do transmisji TV.

Mam już w Zavvi złożony preorder na NHL 13 Stanley Cup Edition, a demo będzie decydowało czy będzie cancel zamówienia, czy nerwowe oczekiwanie na przesyłkę...

Odnośnik do komentarza

Gram i przestać nie mogę, znowu to zrobili... Ale do rzeczy:

- True Performance Skating - działa i to kurwa okrutnie zajebiście - koniec ze zwrotami w miejscu i nagłymi zmianami kierunku jazdy. Wszystko oparte jest o fizykę i logicznym jest, że się jej nie oszuka. Jeśli jedzie się za szybko i chce się zrobić szybki zwrot to gleba, cytując klasyka "jak coś jest niemożliwe, to jest niemożliwe". Można to fajnie kontrolować, bo pad wibruje podczas jazdy. Im szybciej się jedzie i robi bardziej gwałtowne manewry, tym bardziej czuć wibracje. Nowe animacje też są naprawdę fajne i zawodnicy dużo płynniej się poruszają. Wcześniej raziły zmiany między animacjami, wyglądało to trochę "kanciasto. Wszelkie bodiczki i uderzenia o bandę też są inne - zależne od kierunku poruszania się, prędkości i wagi zawodnika.

- Top End Speed - wychodząc na pozycję 1 na 1 z bramkarzem zawodnik może poruszać się jeszcze szybciej i wyminąć obrońców. Fajna i przydatna rzecz.

- Jazda tyłem i szybki zwrot pod L2 - zawodnik wykonuje zwrot i jedzie tyłem, jak puścimy wraca do jazdy przodem. Daje to masę możliwości rozegrania sytuacji i "kiwek" przeciwnika. Do tej pory pod L2 było Vision Control (zawodnik zwracał się twarzą w stronę bramki przeciwnika) - w tym momencie przyciśnięcie L2 daje Vision Control, a przytrzymanie L2 powoduje zwrot. To jest zajebista sprawa... W sytuacji sam na sam z bramkarzem można zrobić unik i puścić wolno lecący krążek w pod długi słupek. Daje nam to bardzo duże możliwości konstruowania akcji oraz ich wykończenia.

- EA SPORTS Hockey I.Q - działa i to fajnie. Zawodnicy lepiej orientują się w sytuacji, częściej wysuwają się na pozycje i czekają na podanie. W demie niestety jest zablokowana możliwość ustawienia automatycznego doboru strategii gry dla gracza. W pełnej wersji można będzie to ustawić, więc w zależności od sytuacji AI dobierze nam strategię i ustawienie zawodników i powinno być jeszcze lepiej.

W sytuacji gdy np. konsola przegrywa 4:2 to uruchamia zmasowany atak na naszą bramkę. Wcześniej atak nie był aż tak duży i nie na taką skalę. Czasami ciężko jest odebrać krążek i wybić go do tercji neutralnej.

- poprawiona jest grafika i twarze, a nowe oświetlenie wygląda bardzo dobrze. Wszelkie odbicia na kaskach, osłonach na twarz czy na lodowisku to już prawie realizm.

- bramkarze to już madafaki nie do przejścia - wychodzą do krążka, atakują, bronią dużo 100% strzałów. Trzeba się nagimnastykować żeby wbić krążek do siatki, a usprawniona fizyka powoduje że wpada dużo bramek sytuacyjnych, z odbicia czy rykoszetu.

- kamera True Broadcast jest bardzo fajna i wygląda jak transmisja w TV, ale trzeba się do niej przyzwyczaić.

- W demie zdarzały się dropy animacji, ale większość dem NHL tak miała, w pełnej grze było już dużo lepiej.

- ostatnia sprawa - gra się inaczej, ale o wiele lepiej. Trzeba będzie trochę potrenować i przyzwyczaić się. Czas poświęcony na naukę to wynagrodzi, bo jak się opanuje nowe rzeczy to można będzie robić wypasione akcje.

Na chwilę obecną Darksiders II kurzy się, Sleeping Dogs czeka na półce a ja gram w demo NHL 13.

 

Jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę.

 

edit:

W dup*ę je*bane pier*dolone Zavvi anulowało mój preorder na NHL 13 Stanley Cup Edition. Z powodu "nie mania towaru". Jeszcze gra nie wyszła, a już wiedzą że nie będą mieli... Rabat 10% też ch*uj szczelił.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

sorry, ze tutaj pytam, ale pozostale tematy o nhl sa martwe. Jak to wyglada z graniem online? W Europie jest duzo ludzi do grania? Czy gra z Amerykanami nie powoduje lagow?? I przede wszystki zauwazylem, ze na Amerykasnkim pss gra wychodzi taniej. Czy zakup takiej gry na amerykanskim koncie nie spowoduje blokady online, czy jakichs innych problemow??

Odnośnik do komentarza

Kolego mimo że tutaj na forum mało się mówi o Nhl, to powiem Ci że jak poszukasz na necie to i polacy mają swój fanklub i można pograć w lidze.

A co do połączeń to bardzo szybko łączy i nie ma lagów, i śmiało można pograć raz z lepszym raz z gorszym. A co do samej gry to jest kandydatem na najlepszą grę sportową roku i pewnie zostanie. Nie słyszałem o rejonizacji tego tytułu ale sprawdź jeszcze, ja kupiłem na płycie bo dla mnie to prawdziwy must have ;]. Ktoś chce zagrać to podaje mój psn wnc_wojtas-pl pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Ja też kupiłem na płycie w Media Markt - pozytywnie byłem zaskoczony ceną, bo gra kosztowała 199 zł. Zagrałem trochę meczy i podtrzymuję wszystko to, co opisałem po grze w wersję demo. Dodam jeszcze od siebie:

- w pełnej wersji jest trochę płynniej, widać że jest późniejszy build, przy 1 uruchomieniu pojawia się patch do wersji 1.01, 2 razy był nowy tuner z poprawkami,

- na lodowisku dużo się dzieje pomiędzy zawodnikami, którzy nie uczestniczą w bezpośredniej walce o krążek - walczą między sobą o pozycję, zastawiają, przepychają, zasłaniają bramkę. Wszystko po to, aby wyjść na lepszą pozycję w oczekiwaniu na podanie. Fajnie to wygląda, bo na całym lodowisku coś się dzieje, nie tylko przy krążku,

- bez dobrego timingu można zapomnieć o one-timerach, wchodzą rzadko, ale jak się uda to często jest to strzał nie do obrony.

 

To chyba tyle. Generalnie jest szybko, dynamicznie, efektownie i ZAJEBIŚCIE. Murowany kandydat do sportowej gry roku.

 

edit:

 

Jakie macie łącze? Mi przy 2 MB trochę laguje multi - czasem bardziej, czasem mniej, ale lagi są zawsze. Na 4 MB (albo na wyższych prędkościach) też macie lagi? Czy jest w porządku?

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Ja mam 8mb i sporadycznie mi przytnie, ale jest ok, gorzej z samym graniem przez neta, muszę ogarnąć nowe ustawienia bo obrona mi się rozjezdza i narazie to mam wtopy ;]

 

Internet masz po WiFi czy po kablu? Ja mam po WiFi, na weekendzie mam internet x2, czyli 4 MB i laguje że się nie da grać. Jak się dzieje dużo pod bramką to jest dramat, karnego obronić to jest jakaś magia. Strzelam na bramkę, lag, i krążek odbity od bramkarza jest już w polu. Sprawdzę jeszcze po kablu, może w tym jest problem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Ja jako fan pilki noznej kupilem sobie hokeja,ktorego ostatni raz gralem w 2002 roku.

I powiem,ze ten NHL jest za(pipi)isty,fizyka,postacie,animacje,zachowanie krazka mega!

Gram tylko single z botami,bo online nie jest tak popularny jak pilka nozna.Doslownie od miesiaca nie zagralem w pilke nozna tylko non stop cisne  w tego NHL13.

Najlepsze jest to,ze ja nie znam zadnego zawodnika i na poczatku nie wiedzialem o co chodzi z tym spalonym i icing :rofl:

Szkoda,ze nigdy nie zagralem w realu w hokeja,bo nie mam zielonego pojecia jak oszukac bramkarza 1v1.Mala bramka a on jest za duzy :D

Raz zrobilem piekny trick grajac z moim bratem,bo jesli gra sie na dwoch to po drugiej stronie trzeba inaczej odsunac galke i strzelic.

Wkur sie,bo hokesita zamisat strzelac robil jakies fajk strzaly i podczas akcji sam na sam  nacisnelem jak zawsze prawda galke do dolu,nastepnie szybko do gory,zeby zapierdzielil,a po drugiej stronie atakujac robi sie to odrotnie.Typ zamisat strzelic zmylil bramkarza jak dziecko,kolo poszedl w lewo jak w prawo i skierowalem krazek do bramki.To bylo piekne :D Nigdy sie nie dowiem jak to zrobilem.

Edytowane przez KarolFanbojSony
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...