Skocz do zawartości

PSP jako emulator PSXa?


kulak4

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś się waha przed kupnem PSP Street to mogę go polecić, nie jest aż tak źle wykonany jak niektórzy piszą, matowa obudowa to dla mnie plus. Jedynie co to głośnik lipny ale większość gra na słuchawkach więc nie ma problemu. Gram w gierki z PSX'a i wszystko chodzi, nie miałem żadnych problemów. Jeśli ktoś ma problem z odpaleniem jakiegoś szemranego iso to polecam oficjalne wersje z PSN.

no ale kur.va na boga, na psn nie ma 90 % dobrych gier.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

post pod postem ale kij z tym.
Jednak dziala mi ten emulator, niestety mialem pecha i akurat wgralem sobie 2 gry ktore akurat nie chodzily, ze starego szaraka udalo mi sie pograc juz w diablo 1, darkstone, eagle one harrier atack oraz w need for speed 4 (kozacki soundtrack)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
Gość Xehanort

Czy da sie przejsc FFIX wedlug opisu "Excalibur II Perfect Game" atomos'a ktory jest na gamefaqs?Chodzi o to aby przejsc gre ponizej 12 godz. ale po drodze zebrac wszystkie missable items.Na PSP nie da sie pomijac filmikow ale czytalem ze jest mozliwe zdobycie ExII nawet z filmikami tylko nie wiem czy starczy czasu na zebranie missable items.

 

http://www.gamefaqs.com/ps/197338-final-fantasy-ix/faqs/41181

Edytowane przez Xehanort
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Można L1/R1 i L2/R2 przypisać pod przeciwległe kierunki analoga (lub jeśli mnie pamięć nie myli, pod dpada jeśli analoga ustawimy zamiast niego).

 

W gry na wielu płytach nie grałem. Ale w sofcie do konwersji PSX->PSP była opcja połączenia paru płytek w jedną całość. Oficjalne gry z PSS też tak chyba mają, ale jak już mówiłem - szczegółów nie znam.

Odnośnik do komentarza

Jest pare obcji, jedna z nich jest np rzypisanie wychylenia analogu. w lewo bedziesz w takim wypadku mial L2 a w prawo R2, choc istnieja inne opcje konfiguracji

Co do wielu plyt, tutaj masz opisane http://forums.afterdawn.com/thread_view.cfm/653353 ew po prostu jak kupisz na PSNie to nie bedziesz musial sie niczym martwic ;)

 

EDIT

 

Damn, 1 minuta -_-

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Aktualnie, na fali ogrywania listy "kompromitujących zaległości" zabrałem się właśnie za Final Fantasy IX. Już abstrahując od tego, że sama gra robi kilkanaście lat po premierze bardzo dobre wrażenie- jest bezpretensjonalnie i z jajem, to gra na PSP jest całkiem przyjemna. Na małym ekranie oprawa daje radę aż miło, a sterowanie, o które się obawiałem, jest do zaakceptowania. Co nie zmienia faktu, że komfortowego grania w gry zręcznościowe z PSXa na PSP nijak sobie nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Mam PSP 2000 z softem 6.60. W zasadzie wszyscy gry odpalają. Problem pojawia się w grach wielopłytowych oraz w grach z muzyką w formacie CD Audio.

 

1. W grach wielopłytowych nie ma możliwości zmiany płyty. Wiem, że jest program pod windows do zrobienia plików zawierających od razu dwie płyty w jednym pliku. Ale w opcja emulatora faktycznie jest wybór płyty. Można grę odpalić z drugiej płyty, ale nie ma jej możliwości zmiany w trakcie rozgrywki gdy gra prosi o zmianę.

2. W grach z muzyką CD Audio muzyka się nie odtwarza. Więc muzyka w takich grach jak Vrally, Toca, Vanishing Point i wiele innych muzyka się zwyczajnie nie odtwarza.

 

Jak obejść te problemy, zwłaszcza ten drugi punkt.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.