Skocz do zawartości

Mirror's Edge


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy szpil od EA łączący elementy akcji i biegania /skakania po otwartym terenie wielkiego miasta z widoku z oczu.

Screeny prezentują się baaardzo, ale to bardzo ładnie, co daje do zastanowienia czy przypadkiem panowie z EA nie mydlą nam oczu jakimiś podrasowanymi renderkami.

 

screeny:

 

http://www.gamersyde.com/news_5752_en.html

 

 

oraz stronka www: http://www.on-mirrors-edge.com/

 

nalezy dodac że developerem jest DICE, czyli panowie od nowego Battlefielda.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Zapowiedź Mirror's Edge

W dobie totalitarnych rządów, podsłuchów i monitoringu do przekazywania poufnych informacji zatrudniani są członkowie elitarnej grupy „gońców”. Są oni szczególnie znani ze skłonności do korzystania z najbardziej niekonwencjonalnych metod, żeby dostarczyć wiadomość na czas. Faith - jedna z nich, niespodziewanie wplątuje się w intrygę rządową próbując uratować porwaną siostrę...

http://www.kikoo.pl/zapowiedzi/127-1/Zapowiedz-Mirrors-Edge/

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Faktycznie, gra jest sliczna pod niemal kazdym wzgledem! Szkoda tylko, ze otoczenie jakby pozbawione jest detali, no ale najwyrazniej taki styl graficzny obrali panowie z DICE - pieknie, prosto, efektownie. I naleza sie gromkie brawa!

 

Co do gameplay'u - trudno cokolwiek powiedziec. Trzeba poczekac na jakies konkretne pokazy...

Odnośnik do komentarza

Po screeanch powiedziałbym że fajna gierka, po tym co zobaczyłem na gameplayu... średniak ? Po pierwsze, akrobacje są wykonywane całkowicie bez ksztyny artyzmu, jaki stara się wykreować ta gra, chociażby poprzez grafikę opartą na trzech kolorach, po drugie, czemu biegnac widac tylko rece ? Wyglada to jakby kamera byla zamontowana pół metra od glowy na kasku jakims... po trzecie po tym gameplayu co widziałem, mogę powiedzieć ze ja już siegrą nacieszyłem. 20-30 minut, tyle ten motyw będzie bawił, chyba że naprawdę dopracują fabułę, misję i te akrobacje, bo jak narazie jest średnio. Po prostu nudno, pusto, akrobacje nie cieszą, a skoki z tym niesamowitym patrzeniem w dół znudzą się po 3,4 razach..

Edytowane przez ArkejD
Odnośnik do komentarza

Ja zaś powiem, że trailer wywarł na mnie ogromne wrażenie. Wreszcie coś nowego na totalnie skostniałym rynku FPSów. Wreszcie nie ma szarych lub brązowych kolorów stale, a ta "zimna" kolorystyka jak najbardziej do mnie przemawia. Tak w końcu wyobraża się sterylne miasta przyszłości. Trochę antagoniści za bardzo sztuczni się wydają, ale to można jeszcze dopracować, więc krzyżyka stawiać nie będę. Muzyka niesamowita, jeśli taki klimat będzie miał OST od gry, to pewnikiem sobie go zdobędę.

 

A samo bieganie zapowiada się wyśmienicie. Wreszcie czuć, że protagonista ma ciało i przy okazji nie jest to ciało cycatej, białej laski, ubranej tylko w bikini. Dobrze, że ktoś pomyślał, że sporo graczy już nie ma piętnastu lat. Nie wiem jeszcze jak będzie ze swobodą, ale z zapowiedzi w PE dało się wynieść, że będzie spora. Oby. Goście z Ubisoftu pokazali, że można poszaleć w tym temacie.

 

Pokładam duże nadzieje w produkcie panów z DICE i mam nadzieję, że nie będzie takiej ftopy jak z Assasins's Creed, gdzie efekciarskie bieganie po mieście było jedynym, dopracowanym motywem gameplay'a.

 

Oby więcej takich gier!

 

I czyżby panowie z EA uznali wreszcie, że dobre, oryginalne gry się też sprzedają?

Odnośnik do komentarza

Hmm... moze jestem inny, ale mi ta gra nie przypadla do gustu kompletnie. Moze i graficzka daje rade, ale nie podoba mi sie, jakies zbyt sztywne. Kompletnie mi nie przypadlo do gustu. Jak dla mnie EA wydaje srednie gierki, zapowiedzi zawsze sa za(pipi)iste, ale jak juz sie zagra w dana gre to jest "lekkie" rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue
Niby fajne ale kamera FPP nie pasuje

 

O nie, mój drogi. Kamera FPP pasuje tu idealnie, tylko ona daje takie poczucie ciała i tego co robimy. Dlaczego? Bo to ona jest najbliższa rzeczywistości. Pierwszy raz w FPP, tak poszerzono rozstaw oczu. Tak jak w rzeczywistości, widzimy bardzo duży wyrywek całości, ale możemy się skupić tylko na centralnych.

Po za tym, zauważyliście, jaka bije z niej swoboda? No można aż poczuć wiatr na twarzy...

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z przedmówcą, że kamera FPP jest idealna, jeśli oczywiście zostanie odpowiednio wykorzystana. a na to się właśnie zanosi.

tylko brakuje mi trochę więcej ruchu głową, IMO kamera zbyt sztywno siedzi, co najlepiej było widać przy obrotach w lewo/prawo. No i chyba trochę za wysoko jest ustawiona... Trudno mi to określić, ale czegoś brakuje...

 

Na szczęście DICE ma kupę czasu na dopracowanie, a widać już że sporo zrobili, więc wciąż pałam nadzieję, że Mirror's Edge namiesza na rynku.

A jeśli nie to niech chociaż skopie tyłki entuzjastów innowacji jak ja :D

Odnośnik do komentarza

Po zapowiedzi w PE i zobaczeniu tamtych skrinow bylem w niebie . Czulem ze z niebos spadla gra na jaka czekalem od dawien dawna . Po obejrzeniu trailera emocje mi nieco opadly , jednak i tak czuje ze bedzie to cos wielkiego . Niech tylko popracuja jeszcze nad "luzniejszym" widokiem , chce poczuc ze gram ta bohaterka .

Kiedy biegne , chce by obraz mi latal na lewo i prawo , chce widziec jak rece jej lataja niczym t-1000 w terminatorze 2 . Nawet kiedy stoje chce widziec jak obraz lekko podchodzi do gory i na dol , poczuc jak łapie oddech po ostrym biegu ; )

Obym dostał to co oczekuje .

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza
Black i Burnout jak się nie myle, od Criterion(EA był wydawcą), a ME od EA Dice. Więc nie ten sam dev.

 

tak sie sklada ze Criterion nalezy do EA ;P

 

To się zgadza, że Criterion należy do EA, ale nie mają nic wspólengo z ME. Criterion "dłubie" sobie przy swoich projektach, a Dice przy swoich.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...