Skocz do zawartości

Rayman Legends


Rekomendowane odpowiedzi

rayman legends + vita = perfekcja, zresztą obojętnie na jakiej konsoli origins i legends to pokłady miodu i funu...bezsprzecznie jedne z najlepszych gier odchodzącej generacji

 

potwierdzam :) Jedna z najlepszych gier dostępnych na Vicie,też się skusiłem i kupilem

Edytowane przez Szprota
Odnośnik do komentarza

dla mnie w chwili obecnej legends ciut lepszy od origins. Nie zgadzam się, że design światów jest bez pomysłu, światy są tak samo genialne jak w poprzedniej odsłonie. Poziom trudności wg mnie jest identyczny. Jedyne co się zmieniło to zaliczanie leveli na maxa - tutaj jest duuuuuużo łatwiej. W origins czasówki były mega wyśróbowane, małaków na levelach było na styk. W legends jest o wiele bardziej tolerancyjnie, a levele gdzie na planszy jest z 700 małaków, a do złota potrzeba 600 to lekki fail. Prócz tego cała reszta jest mega, levele muzyczne, najazdy, nowe utwory i aranzacje starych, do tego oprawa av, jak tu się nie zakochać... no i bajer z rywalizacją...wyzwania dniowe i tygodniowe i rankingi w najazdach to mega pomysł.

 

dla mnie gra roku i obok origins jedne z najlepszych gier generacji

 

btw. dotykowe sterowanie jest super, przecież te sprinty gdzie szybko trzeba paluchem sprzątać drogę z przeszkadzajek przed bohaterem są w dechę :)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Lumów jest na styk, nie Małaków. Taki fan i taki fail :P

 

Nie no świruje, ale masz racje. A wzięło się to głównie z tego jak teraz Lumy są liczone. Jak te fioletowe zaczniesz zbierać w odpowiedniej kolejności to utrzymujesz mnożnik x2 i dlatego potrzebna ich ilość jest cały czas przekraczana. Gdyby tego nie wprowadzili to by się grało trudniej.

Odnośnik do komentarza

mnie się lumy i małaki i te wszystkie stworzonka nawet w origins myliły. Nie mam głowy do nazw własnych w grach :P zresztą fanem raymanów nigdy nie byłem jakimś wielkim. na psx zagrywałem jedynie w tego 2d. raymany 3d już mi się nie podobały i dopiero origins na nowo rozpalił miłość i to nie tyle do raymanów ale do platformówek 2d, które kiedyś kochałem i na nich się wychowałem i obok point&click tylko w nie grałem na commodore c64 i amidze 600 :) W ogóle oba gatunki piękne i zapomniane, na pc np do dziś mam zainstalowane monkey island3 i longest jorney

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

skonczylem tzn mam jeszcze sporo do odblokowania ale napisy koncowe za mna i trofeum za skonczenie tej czesci - otrzymuje moje poprzednie zdanie ze calosciowo jest jednak ciut lepiej niz w origins - level desing mi bardzo pasowal, wkradly sie nawet etapy skradankowe, levele muzyczne to mistrzostwo, do tego fajne wyzwania dziennie - wszystko dziala i funcjonuje i wyglada i brzmi cudownie. Poziom trudnosci taki sam jak w origins - obie dla starych wyjadaczy tego gatunku przy normalnym przejsciu fabuly nie stanowia procz kilku momentow jakiegos wyzwania.

I bardzo podobaly mi sie levele dotykowe - procz momentow gdy sterowalismy ta lewitujaca patera wszystko bylo cacy.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

a co niby trudnego było w origins prócz paru momentów w ostatniej krainie? oczywiscie mówie tu o zwykłym przejściu gry, bo czasówki czy wszystkie lumy na levelach czy ta cała bonusowa kraina odblokujaca sie za zebranie zebow były hardcorowe.

 

wg mnie origins i legends w części fabularnej są tak samo łatwe z paroma trudniejszymi momentami przy, których zginisz kilka razy. o wiele łatwiejsze jest za to wbijanie calaków na etapach w legends.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam zamiar zakupić grę, jednak mam małe pytanko, wiem że można grać w dwie osoby, więc od razu pomyślałem o wspólnej grze z moją drugą połówką. Tyle, że o ile np. w Knacku było to fajnie zrobione, że śmierć drugiej postaci nie wpływała na grę, jednak jej działania bardzo wspomagały. Stąd moje pytanie, jak się ma sytuacja w tej platformówce? Czy nie będzie zbyt trudna i frustrująca? Jak ogólnie wygląda wspólna gra? Polecacie zakup?

Odnośnik do komentarza

Ja mogę się wypowiedzieć jedynie na przykladzie doświadczeń jakie miałem z Rayman'em Origins. I powiem krótko, w co-opie gra sie świetnie. Jeśli jedna z postaci ginie zamienia sie w bańkę, wystarczy 'najechac' tą bańka na żyjącą postać (drugi gracz musi kliknąć jaki kolwiek guzik) i wracamy do zabawy. Można tak 'ginąć' w nieskończoność, bez konsekwencji . Podejrzewam, ze podobnie to wygląda w Legends. Zarówno Origins jak i Legends to wyśmienite tytuły, które idealnie nadaja sie do kanapowego co-op'a. Kupuj, ty i partnerka bedziecie zadowoleni : )

Odnośnik do komentarza

Ja mogę się wypowiedzieć jedynie na przykladzie doświadczeń jakie miałem z Rayman'em Origins. I powiem krótko, w co-opie gra sie świetnie. Jeśli jedna z postaci ginie zamienia sie w bańkę, wystarczy 'najechac' tą bańka na żyjącą postać (drugi gracz musi kliknąć jaki kolwiek guzik) i wracamy do zabawy. Można tak 'ginąć' w nieskończoność, bez konsekwencji . Podejrzewam, ze podobnie to wygląda w Legends. Zarówno Origins jak i Legends to wyśmienite tytuły, które idealnie nadaja sie do kanapowego co-op'a. Kupuj, ty i partnerka bedziecie zadowoleni : )

 

 

No i super dzięki za podpowiedź. Najbardziej się bałem o tą drugą postać ponieważ, nie chciałbym by moja narzeczona ginąc musiała czekać, aż ja np. zginę lub przejdę etap. Ona ma tak, że musi czuć się potrzebna i chce działać:D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W Reja Legends gram na Vicie i punktacje za wyzwania nalicza mi poprawnie choć muszę przyznać, że od czasu do czasu coś tam się kaszani. Natomiast  najazdy mają jakiegoś okropnego glicza, bo zamiast normalnego czasu za przebiegnięcie któregoś z wielu najazdów  np 36:35 pokazuje mi jakieś lipny czas 0'-1"00. Widać, że Ubi ładnie dało z optymalizacją, no ale jak coś jest na wszystko, to muszą być takie  śmierdzące kwiatki.

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

Ja wraz z narzeczoną męczę miarowo Legends na PS4. Splatynowaliśmy razem Origins i teraz również w platynkę tutaj celujemy, ale patrząc pobieżnie na trofiki i ilość rzeczy potrzebnych do wymaksowania do platyny - jest o to wydaje mi się nieco trudniej. Tak, czy inaczej zgłaszam się i o postępach możemy pokonsultować się ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...