Skocz do zawartości

Diablo 3 1.0.3. Patch Changes (Unofficial)


wronerro

Rekomendowane odpowiedzi

Unofficial Patch 1.0.3.10057 Changes

Changes that aren't uncoverable through the data files like the Inferno re-tooling, repair costs and drop rate updates are NOT listed below, but WILL be in the patch! For a full explanation of non-technical changes that will be in the patch, please refer to the 1.0.3 design preview posted last week.

 

Skills

The only changes to the Witch Doctor and Monk were rewording or fixing typos for clarification / readability.

 

Barbarian

​Overpower

Crushing Advance

The tooltip has been updated to indicate that it redirects ranged damage in addition to melee now.

 

Relentless

Rather than skills costing no fury, they now cost 75% less fury.

 

Weapon Throw

Throwing Hammer

The tooltip has been updated to display the correct value of 1.5, it was previously rounding up to 2.

 

Demon Hunter

Cluster Arrow

Dazzling Arrow

The damage type is now Physical.

 

Grenades

Stun Grenades

The tooltip has been updated to display the correct value of 1.5, it was previously rounding up to 2.

 

Wizard

Meteor

Star Pact

The damage type is now Arcane.

 

Paralysis

The tooltip has been updated to display the correct value of 1.5, it was previously rounding up to 2.

 

Enchantress

​Mass Control

The range of this ability has been reduced from 15 to 8 yards.

 

Combat

Frenzied shrines have been updated to no longer provide a crit bonus.

Siegebreaker, Zoltun Kulle and Belial now have enrage timers and a new ability when they are enraged.

 

Items

The attack speed affix has been reduced significantly on all items. The following list outlines all of the previous values and new values for each affix level. This should give you a rough idea of how much IAS you should expect to lose.

 

UPDATE: IAS on Quivers appears to be unchanged, I checked a few (including Dead Man's Legacy) and they retained their pre 1.0.3 values.

Weapons

​Haste 1: Old: (2-3%) New: (2%)

Haste 2: Old: (4-5%) New: (2%)

Haste 3: Old: (6-7%) New: (2-3%)

Haste 4: Old: (8-9%) New: (2-3%)

Haste 5: Old: (10-11%) New: (3-4%)

Haste 6: Old: (12-13%) New: (3-4%)

Haste 7: Old: (14-15%) New: (5%)

Haste 8: Old: (16-17%) New: (6-7%)

Haste 9: Old: (18-19%) New: (8-9%)

Haste 10: Old: (20-25%) New: (10-11%)

 

Other Types (Rings, Amulet, Gloves, Legendaries)

Haste 1: Old: (2-3%) New: (2%)

Haste 2: Old: (4-5%) New: (2-3%)

Haste 3: Old: (6-7%) New: (3-4%)

Haste 4: Old: (8-9%) New: (3-4%)

Haste 5: Old: (10-11%) New: (4-5%)

Haste 6: Old: (12-13%) New: (5-6%)

Haste 7: Old: (14-15%) New: (6-7%)

Haste 8: Old: (16-17%) New: (8-9%)

 

Crafting

Jeweler

Crafting fees for the following gems have been updated, in addition, the following combines only require 2 gems (down from 3). The crafting fees and gem requirements for levels above Flawless Square were not changed.

Flawless Square: 100g (previously 20,000g)

Square: 85g (previously 7,500g)

Radiant: 70g (previously 3,500g)

Perfect: 55g (previously 2,000g)

Flawless: 40g (previously 1,250g)

Normal: 25g (previously 750g)

Flawed: 10g (previously 500g)

 

Blacksmith

Crafting fees and reagent requirements for many re(pipi)es have been reduced. We've listed all of the new costs of the inferno re(pipi)es below (those that are learned outside of training). The Exalted Grand re(pipi)es have not changed in cost or material requirements.

Exalted: Behemoth, Doomcaster, Mythical Staff, Oni Blade, Phantom Bow, Sagaris, Slag Hammer, Zhezl

Now requires 42,036g, 23 Exquisite Essences, 3 Iridescent Tears, 7 Tome of Secrets

Down from 97,180g, 29 Exquisite Essences, 7 Iridescent Tears, 8 Tome of Secrets

 

Exalted: Conquest Sword, Crag Hammer, Dread Shield, Galraki, Golden Talon, Impellor, Massacre Axe, Orbit Stones, Piercer, Runic Quiver, Strike Wand, Unspeakable Thing

Now requires 40,680g, 20 Exquisite Essences, 3 Iridescent Tears, 6 Tome of Secrets

Down from 94,920g, 27 Exquisite Essences, 7 Iridescent Tears, 8 Tome of Secrets

 

Exalted: Pallium

Now requires 29,832g, 14 Exquisite Essences, 3 Iridescent Tears, 4 Tome of Secrets

Down from 49,720g, 14 Exquisite Essences, 3 Iridescent Tears, 4 Tome of Secrets

 

Exalted: Sovereign Mail, Sovereign Helm

Now requires 31,188g, 18 Exquisite Essences, 3 Iridescent Tears, 5 Tome of Secrets

Down from 51,980g, 18 Exquisite Essences, 3 Iridescent Tears, 5 Tome of Secrets

 

Exalted Fine: Behemoth, Doomcaster, Mythical Staff, Oni Blade, Phantom Bow, Sagaris, Slag Hammer, Zhezl

Now requires 59,768g, 32 Exquisite Essences, 4 Iridescent Tears, 10 Tome of Secrets

Down from 134,719g, 41 Exquisite Essences, 8 Iridescent Tears, 12 Tome of Secrets

 

Exalted Fine: Conquest Sword, Crag Hammer, Dread Shield, Flesh Ripper, Galraki, Golden Talon, Impellor, Massacre Axe, Orbit Stones, Piercer, Runic Quiver, Strike Wand, Unspeakable Thing

Now requires 57,840g, 29 Exquisite Essences, 4 Iridescent Tears, 8 Tome of Secrets

Down from 131,586g, 38 Exquisite Essences, 8 Iridescent Tears, 11 Tome of Secrets

 

Exalted Fine: Armplates, Heaven Strand, Pallium

Now requires 42,416g, 20 Exquisite Essences, 4 Iridescent Tears, 6 Tome of Secrets

Down from 68,926g, 20 Exquisite Essences, 4 Iridescent Tears, 6 Tome of Secrets

 

Exalted Fine: Sovereign Helm, Sovereign Mail, Sovereign Tassets

Now requires 44,344g, 25 Exquisite Essences, 4 Iridescent Tears, 7 Tome of Secrets

Down from 72,059g, 25 Exquisite Essences, 4 Iridescent Tears, 7 Tome of Secrets

 

Exalted Fine: Sovereign Greaves, Sovereign Vambraces

Now requires 42,416g, 20 Exquisite Essences, 4 Iridescent Tears, 6 Tome of Secrets

Down from 68,926g, 20 Exquisite Essences, 4 Iridescent Tears, 6 Tome of Secrets

 

Achievements

A new feat of strength has been added for adding the World of Warcraft: Mists of Pandaria Collector's Edition to your Battle.net account. The achievement awards a sigil and accent for your banner.

 

+

 

mop_achievement.png

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tymi kosztami napraw to jak dla mnie będzie kicha. Już teraz lamię i non-stop ginę. Coś czuję, że będzie krucho z kasą. Doszły też nowe ikonki. Czekam na 1.1 i zmiany w legendarnych broniach oraz PvP.

wings.pngItem_DemonWings_Black

 

buffs.jpg

 

Usunęli też achivmenty:

The following achievements have been removed (removed from client itself)

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

mnie bardziej bawi co oni kombinuja z attack speed

wg nich jest to za silny stat i ludzie go szukaja na kazdej mozliwej czesci eq.

to zamiast wprowadzic jakis cap na to (ze mozna miec np max przyspieszenie o 35%) to oni zmniejszyli wartosc zeby ludzie dalej szukali attack speed na kazdej mozliwej czesci bo skoro jest go mniej a robi to samo to jest tym bardziej cenna i trzeba uzbierac ile sie da.

Edytowane przez Gattz
Odnośnik do komentarza

Teraz się zorientowałem, że legendarne przedmioty zostaną poprawione w TYM patchu 1.0.3!

Wzmocnienie jakie zostanie nałożone na przedmioty legendarne sprawi, że będą one dużo potężniejsze od zwykłych magicznych odpowiedników, jakie w chwili obecnej zalewają dom aukcyjny. Zmiany dotyczyć będą również przedmiotów z zestawów, które również należą do kategorii itemów legendarnych. Niestety, buff nie obejmie starych przedmiotów, znajdujących się już w posiadaniu graczy, dotyczyć będzie on tylko "nowego dropu". Wzmocnienie oręża nastąpi wraz z nadchodzących patchem 1.0.3. Przypominamy jednocześnie, że Blizzard planuje wydanie patcha jeszcze w tym miesiącu. Z informacji, jakie pojawiły się na Twitterowych profilu Bashioka wynika, iż termin ten zostanie dotrzymany.

Nie wiem czemu ubzdurałem sobie, że poprawią je dopiero w 1.1.

Ponawiam pytanie o modyfikator ias. Zmiany obejmą przedmioty już istniejące?

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

 

@Shankor: to info jest trochę z pupci, buff legend ma być w 1.1, nie w 1.0.3.

co do pytania o retroaktywność zmian, to nikt tego nie wie.

diablo3.net.pl - tam to przeczytałem, ale sprawdziłem sobie na diablo3.com i tam w informacjach o 1.0.3. wspominają o poprawie legendarnych przedmiotów, ale zaznaczają iż zmiany wejdą później.

Odnośnik do komentarza

http://eu.battle.net/d3/en/blog/5055288/Patch_103_Design_Preview-06_06_2012#blog

Trzeci akapit (You Keep Using That Word), oficjalna strona.

As previously mentioned, we’re going to be reviewing Legendary items in a future patch. Legendaries won’t change in 1.0.3, but it’s still something we’re actively working on. When we’re done, high level Legendaries should be flat out better than blue items, they’ll carry a good amount of power with them, and they should also be distinctive or memorable in the benefits they provide. We’ll be able to share more information on the specific changes we’re making after 1.0.3 launches.

W każdym razie czekam na poprawienie tych legendarnych przedmiotów, bo teraz to jest śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza

sprawdziłem sobie na diablo3.com i tam w informacjach o 1.0.3. wspominają o poprawie legendarnych przedmiotów, ale zaznaczają iż zmiany wejdą później.

Trzeci akapit (You Keep Using That Word), oficjalna strona.

As previously mentioned, we’re going to be reviewing Legendary items in a future patch. Legendaries won’t change in 1.0.3, but it’s still something we’re actively working on. When we’re done, high level Legendaries should be flat out better than blue items, they’ll carry a good amount of power with them, and they should also be distinctive or memorable in the benefits they provide. We’ll be able to share more information on the specific changes we’re making after 1.0.3 launches.

W każdym razie czekam na poprawienie tych legendarnych przedmiotów, bo teraz to jest śmiech na sali.

Już wiem, że nie zmienią, diablo3.net.pl mnie wprowadził w błąd. Dla wyjaśnienia podałem cytat z oficjalnej strony.

Trochę lipa, że redukcja ias obejmie stare przedmioty :-(

Odnośnik do komentarza
@Kazuun: źródło dla pierwszego zdania

A poza tym, to przydałoby się też źródło tych patch notes - tzn. wiem gdzie one się pojawiły jako pierwsze, ale nikt tam nie napisał jakie jest ich pierwotne źródło.

Patch notesy zostały datamined przez ludzi prowadzących diablo3fans z tego co wiem.

 

 

Źródła tego że IAS zmieni się na obecnych itemach są dwa: logika oraz diablo3fans/officjalna strona.

Pomyślmy chwilę co by było z cenami takich itemów oraz ich chomikowaniem jak by się nie zmieniły. Będziesz szukał itemu który da Ci +5 dexa ale obetnie 8% AS? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza

nom drop mogliby naprawic na inferno. wczoraj z 5 stackami valor i 60% mf z itemow jak przeszedlem sobie od siegebreakera do azmodana to polecialy tak dobre itemy ze dostalem status stalego klienta u merchanta. moj faworyt to ring ktory wymagal lvl 60 by go zalozyc i potrafil az jedna rzecz: mial pusty socket. faktycznie ciezko zeby tak potezny item zakladala jakas nowa postac.

ale jestem realista i wiem ze im odpowiada jak dobry item leci tak rzadko ze ludziom odechciewa sie farmic i wola kupic z rmah

Odnośnik do komentarza

@Gri

Jeżeli Twoje rozumowanie podpowiada Ci, że IAS na obecnych itemach nie ulegnie zmianie, to wydaje mi się, że masz troszkę naiwne nastawienie do owej sprawy (with all due respect).

 

Co do drugiego:

Powiedz mi, czemu ktoś kto był tak rzetelny jak Boub miałby nagle zmyślać info na temat D3?

Nigdy nie brał infa z dupy, zawsze robił reaserch, ma swoje źródła w Blizzie, był godny zaufania. Wszelakie "leak'i" były uargumentowane, wiele dat expansionów, patchy, bet było bardzo precyzyjne. Teraz nagle jego drugi serwis miałby stać się stroną "for teh lulz" i zmyślać wszystko? Ja takiej wersji rozumowania nie kupuję.

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

@Gri

Jeżeli Twoje rozumowanie podpowiada Ci, że IAS na obecnych itemach nie ulegnie zmianie, to wydaje mi się, że masz troszkę naiwne nastawienie do owej sprawy (with all do respect).

My english is very good. Yes I don't!

Co do drugiego:

Powiedz mi, czemu ktoś kto był tak rzetelny jak Boub miałby nagle zmyślać info na temat D3?

Nigdy nie brał infa z dupy, zawsze robił reaserch, ma swoje źródła w Blizzie, był godny zaufania. Wszelakie "leak'i" były uargumentowane, wiele dat expansionów, patchy, bet było bardzo precyzyjne. Teraz nagle jego drugi serwis miałby stać się stroną "for teh lulz" i zmyślać wszystko? Ja takiej wersji rozumowania nie kupuję.

Grigori najzwyczajniej w świecie kwestionuje te "ekskluzywne" informacje. Ja też nigdzie tego nie czytałem, a Ty wydajesz się pewny.

Odnośnik do komentarza

Ostatnimi czasy przeczytałem tyle topiców klikając randomowo po tytułach, przeleciałem też d3fans, że nie mam pojęcia gdzie co czytałem.

Poza tym logika to podpowiada. Nie mogą znerfić itemów które wydropią po konkretnej dacie bo to by nie miało kompletnie sensu. Ale jeżeli Wam się wydaje to błędnym myśleniem to nie moja sprawa. Poczekajcie do patcha. Nie mam w tym żadnych korzyści by Was przekonywać.

 

 

 

@Shakira

My bad, typo :(

Thanks :)

Odnośnik do komentarza

Ale wtedy wiecie, itemy ze starym IASem byłyby bezcenne, ponieważ byłyby zbyt mocne. Nikt w Blizzardzie nie jest chyba tak szalony, żeby doprowadzić do takiej sytuacji.

tia musza zmienic wszystkie itemy bo jedna bron z dobrym ias mialaby tyle co nowe ias na wszystkich czesciach razem wziete

Thank God, ktoś zrozumiał ;)

 

 

@Szakira:

Rozumowanie "skoro zmieniamy PRZYSZŁE legendary to zróbmy tak samo z itemami z IAS" jest złym pomysłem z powodów które podałem ja + koledzy w cytatach powyżej.

Odnośnik do komentarza

imo nie maja podstaw bo tutaj ich item nie stracil w ogolnym rozumieniu bo jesli mieli np ring z najwieksza mozliwa dla ringu wartoscia ias to po nerfie maja to samo. nadal najwieksza mozliwa wartosc ias na ringu. chyba ze kiedys sobie wybrali ias zamiast crit dmg jak kupowali na ah ale to wtedy trzeba by wejsc w rozwazania ile 1% ias sie przeklada na pozostale staty i dopiero zobaczyc czy nie ma sensu juz brac itemow z ias (imo nadal jest sens)

 

jak juz mowilem wczesniej ja bym po prostu dal cap na ilestam ias max i zeby go osiagnac stykaloby 2-3 itemy z nim i problem z szukaniem ias na kazdym mozliwym dla niego slocie bylby rozwiazany.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...