Skocz do zawartości

DC Cinematic Universe


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Aquaziom - 8/10 bo bawiłem się przednio. Świetne kino przygodowe, które albo się kupuje od pierwszej sceny i wsiąka w klimat z armią koników morskich, albo zostanie nam 5/10 za sceny walk, świetne krajobrazy, magnetycznego Momoę i Merę, którą by szarpał jak Reksio szynkę <3 

 

Można powiedzieć, że DC wstaje z kolan i nieśmiało smyra mosznę Marvelowi, ale chyba jednak bardziej opłaca się im iść własną drogą - WW i AM pokazują, że pokazanie świata w lekko baśniowej stylistyce i połączenie tego z kinem przygodowym w lżejszej formie niż Superman/Batman przynosi dobre efekty. 

 

Ani nie ma tu dłużyzn, ani cringe festu, są piękne scenerie, bajkowy świat pod wodą, legenda, kino drogi, dobre CGI. Jedynie Black Manta wyraźnie na doczepkę, ale przynajmniej są podwaliny pod sequel, który już jest niemal pewny. 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, _Be_ napisał:

W Czarnej Panterze też miałeś czarnego jako villana :shieeet:

ale tu masz samych białych vs czarni to ma inny wydźwięk niż czarny vs czarny xD Nie no śmieszkuje ale z patricka wilsona zrobili (pipi)anego elfa a z czarnego jakiegoś chorego na dauna złego :) W sumie obaj chyba nie byli przytulani za młodu :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

no byłem na tym akukumanie

Nie róbcie sobie tej krzywdy, jak ja, idąc na to po  seansie Into the Spiderverse :/

 

Niby jest lepiej niż w poprzednich filmach, bardziej 'przygodowo' ale te kur.wa drętwe dialogi, te zdaunione postacie jak Manta czy Atlanna XD, te debilne plot twisty z których połowa zaczyna się od wypie.rdolenia ściany wybuchem, dosłownie... Team Momoa/Heard da się polubić co na plus, trochę niedosyt jeśli idzie o króla Orma/Wilsona. Reszta typu Dafoe, Kidman, Lundgren to mogłybyć jakieś totalne randomy i byłoby bez różnicy. Podwodny świat jest super wykonany i robi wrażenie niemniej momentami tak widać że do greenscreen i chu.jowe efekty że oczy łzawią.

 

Jak jeszcze się zastanawiecie czy iść do kina to poczekajcie na yify 1080 a pobiegnijcie szybciutko na Spajderka!

Odnośnik do komentarza

Również jestem po seansie, bawiłem się na prawdę przednio. Tak, jak miesiąc temu mówiłem, produkcja ta jest świadoma swego kiczu, Wan wiedział, na co się pisał, więc tym bardziej dociska pedał gazu szaleństwa. Zaś widz wsiąka po prostu do tego podwodnego świata. Oglądając walki na tych rekinach, oraz konikach wodnych, cieszyłem się jak głupie dziecko. Efekty specjalne - pierwsza liga, przez moment miałem wrażenie, że oglądam kolejną część Avatara.

 

Na minus właśnie te drętwe dialogi, czy fabuła zerżnięta ze stu podobnych książek, czy filmów, lecz w takiej otoczce, miałem wrażenie, jakbym oglądał coś zupełnie świeżego. Manta wciśniety na siłę, chociaż świetnie  oglądało się tę postać w akcji. 

 

Na plus Arthur, oraz Mera, widać, że Momoa bawi się swoją rolą, zaś pani Heard wiernie dotrzymuje mu kroku. Wilson wypadł jako tako, tak, jak nie przepadałem za Ormem w komiksach, ta kreacja ani mnie nie ziębi, ani nie grzeje. 

Cóż, mam nadzieję, że te uniwersum nabierze wiatru w żagle, w końcu produkcja o człowieku gadającym z rybami okazała się wielkim hitem, zarabiając ponad 1 miliard USD.

Ocena:  8/10

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Farmer napisał:

Earthworm Levi!

To samo skojarzenie. Ale ludzie którzy widzieli pełen zwiastun (to jest teaser drugiego zwiastun) mówią że kostium jest poprawiony i wygląda to lepiej. No ale, wiadomo, podchodzę do tego sceptycznie.

 

Ale scenka ze skokiem w zwiastunie wyżej - miodzio.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Solderowy123 napisał:

Mogliśmy się tego spodziewać. Mimo wszystko, czekam na tego Batmana, jak i na film o Nowych bogach.

Zobaczymy kto się przejedzie bardziej. DuVernay na Nowych Bogach czy Marvel na Eternals. Wg mnie to trudne materiały dla blantmanowego widza ale jeśli obie strony podejdą do tego z głową mogą zrobić to czego nie zrobił Marvel z Thorem i Asgardem: zawirowania w wyższych sferach na kosmicznym poziomie. Auaman też teoretycznie nie był łatwym materiałem, a udało się go przekuć na dobry film.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

https://screenrant.com/joker-harley-quinn-movie-update/

 

DC prawdopodobnie kompletnie zaorało Jareda Leto jako Jokera, gdyż ponoć dwa filmy, w których miał grać główne skrzypce zostały skasowane. 

 

W ogóle mnie to nie dziwi, ponieważ był zdecydowanie najsłabszym Jokerem z całej bandy.

Odnośnik do komentarza

Pomysł był dobry tylko przesadzili z tymi transformersami.

Co do Leto wygląda na to, że DC miota się znowu ze swoim masta planem. Podobno zabraknie też Harley w szykowanej kontynuacji Suicide Squad od Gunna. Batman oficjalnie też bez Afflecka nie wiadomo co Cavillem (nie wiem jak zakończyły się negocjacje z umową)... J&H z Leto i Robie nigdy też nie był priorytetem zwłaszcza, że powstał obraz z Phoenixem. Na chwilę obecną nie mają chyba żadnego konkretnego celu sądząc po rozpisce na najbliższe lata:

Shazam (2019)

Joker (2019)

Birds of Prey (2020)

WW 1984 (2020)

Batman (2021)

SS2 (2021)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...