Skocz do zawartości

Platformówki na next-genach w odwrocie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość GregZPL

Ale jaki rozum? Crash jest w tym momencie nic nie warty w sensie finansowym. Platformówki, poza Mario, się nie sprzedają. Naughty Dog ma się czym zajmować. Po co mają wracać do przeszłości?

Odnośnik do komentarza

Ale jaki rozum? Crash jest w tym momencie nic nie warty w sensie finansowym. Platformówki, poza Mario, się nie sprzedają. Naughty Dog ma się czym zajmować. Po co mają wracać do przeszłości?

Dla mnie rudy jarmar stoi na równi z Marianem i Soniciem.

 

Owszem, w tym momencie Crash stracił swój blask. Jednak Niegrzeczne Pieski szybko przywrócili by go do żywych zwłaszcza, że gra ma bardziej elastyczna fabułę (bardziej błahą, że tak powiem) niż Jak i Daxter, także o jakichś tłumaczeniach z duby nie było by mowy. Wystarczyłoby zrobić Crasha 3d ala Banjo Kazooie czy pierwszy Jak i Daxter i byłoby super. Fani byliby kupieni, a napawano trochę ich jest, casuale natomiast, gdy zobaczyliby że za grę odpowiedzialni są kolesie od Ancharta i The lat of As, to popuścili by w porty i pobiegli do sklepu po swoją kopię. Do tego wszystkiego dodam jeszcze, że dobre marki takie jak Crash Bandicot nie powinny popadać w coraz większą niełaskę z każdą kolejną częścią, sygnowaną partaczami z Acti. Crash był, jest i powinien nadal być maskotką Sony.

 

 

"Po co mają wracać do przeszłości?" -- choćby po to, że Crash jest tego wart, a po drugie - jako fan platformówek i przyszły posiadacz PS4i, życzyłbym sobie więcej gier z tego gatunku na tej platformie - bo nie samymi FPSami, TPS i ogólnie "szczelafkami" człowiek żyje.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Sonic to paść, wymienianie go w jednym zdaniu z Marianem czy Crashem to obraza.

 

Anyway, oddałbym baaaardzo wiele za platformówkę od Naughty Dog. To mój ukochany gatunek, ale myślę realnie. A realnie nie ma szans. Jak jesteś fanem to tylko Nintendo Ci zostało. Niestety.

Odnośnik do komentarza

naughty dog wiele razy podkreslalo ze chetnie zrobiloby jacka4 ale po sukcesach uncharted i last of us boje sie ze zostana zakladnikami tych marek. Poza tym duzo prawdy jest w tym ze platformowki procz marianow sie nie sprzedaja, a jak4 na ps4 w strukturze openworld jak poprzednie kosztowalby sporo pracy i wysilku.

 

crash....o cichu mam nadzieje, ze jakies studio wewnetrzne sony sie za niego wezmie i zaoferuje cross platformera ps4-vita. Co jak co ale cudow sie nie spodziewam ale konsole sony po prostu nie maja zadnego dobrego ekskluzywnego platformera

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

A Ratchet?

 

No Sony strasznie zwaliło, że nie zrobiło z Crasha swojej maskotki. Mogliby mieć wewnętrzny team, jak Nintendo, który trzaskałby właśnie takie Crashe. Ameryka jest zakochana w Marianie, ale w Europie taką funkcję mógłby pełnić Crash Bandicoot właśnie. A tak konsola Sony jest bezpłciowa trochę. Genialne gierki są, ale "magia" gdzieś wyparowała. Odpalając PSXa czułem się wyjątkowo za każdym razem. Odpalając PS4 czegoś takiego nie ma

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Z sackboyami są dwa problemy. Pierwszy z nich jest taki, że są bezpłciowe. Każdy jest taki sam, nie mają własnej osobowości. Drugi jest taki, że zawsze są słodkie. Mariana, czy Crasha mogą kopać tyłki, walić z buta, czy dynamicznie zapieprzać po planszy. Sackboye do czegoś takiego się imo nie nadają

Odnośnik do komentarza

Ratchet dryfuje....lubie ta serie ale imsomniac za bardzo jest sinusoidalny jesli chodzi o jakosc swoich gier i do konca chyba nigdy nie mialo pomyslu czy bardziej robic z tej gry platformera czy strzelanke. Czesci swietne przeplatane byly pasciami typu gladiator czy qforce

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

No, ale na PS3 główne części, czyli ToD i CiT były super. I to są czyste platformery z krwi i kości. Chętnie zobaczyłbym nową część na PS4, a już na pewno zamiast kolejnego pasztetowego inFamous

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

W sensie nowe IP? Chyba LBP ostatnio, ale platformer z tego średni. A wcześniej Jak i Ratchet... Knacka nie liczę :P

 

Nowe IP zdecydowanie by się przydały. Jasne, jest Rayman plus cała galeria różności od Nintendo. Ale Rayman raczej zostanie dwuwymiarowy, a na nowe IP od leniów z Nintendo nie liczę. Ostatnią nową grę wypuścili za czasów GCN. Microsoft nie będzie się pakował w platformówki, kto zresztą miałby je robić? Rare zdechło.

Jedyna nadzieja w Sony. Ale to nadzieja bardzo płonna, bo nie liczę na wysokobudżetową, trójwymiarową platformówkę z nowym bohaterem. Coś takiego nie powstanie już chyba nigdy

Odnośnik do komentarza

Tearaway ale...., no właśnie, rasowy platformer, to to nie jest.

Insomniacy wywodzą się ze strzelanek wide Distruptor na PSXa. Także Ratchet w 50% jest taką "szczelafkż" właśnie. Co do Sackboya. Maskotka może i fajna jednak przez te wszystkie kostumizacje, które możemy na nim przeprowadzić,  zatraca swój indywidualny styl, przez co spada mu charyzma, do ogólnego pozostania w pamięci graczy.

 

ps: Greg, na Niny ograłem niemal wszystko z platformerów.

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

A kiedy było ostatnio zasuwanie Sonikiem na poziomie? Na MegaDrive?

 

Nie odczuwam braku platformerów, ale rynek zasługuje na nowego bohatera i nowy świat... Może Naughty Dog jednak coś zrobi? W końcu rozrośli się i mają dwa teamy.

Szkoda, że twórcy Daxtera robią kolejną strzelankę. Super zdolni kolesie

Odnośnik do komentarza

no niestety robią new ordera, a mogli by zrobić nie do końca niu Daxtera 2 na Vitku....., hlip hlip, że tak to ujmą,  moje słodko gorzkie (z)ł(z)y.

 

 

a kiedy ostatnio byłem szczęsliwy w sonicu? a wtedy, gdy popylałem przed wielką kiler orką w Soniku Advenczer -- wtedy była SZmoc.

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

Tearaway ale...., no właśnie, rasowy platformer, to to nie jest.

jest jest i do tego jest bardzo dobry - fantastyczny design i dobra mechanika(wreszcie MM zrobiło dobry skok bez bezwładności) świetnie uzupełniają unikalne funcje vity (pod koniec szczegolnie fajnie sie obraca vite, smyra itp) i jest to w pełni rasowy platformer 3d.

 

Wady? ojj niestety są, przede wszystkim widać, że to był tytuł robiony przez garstkę ludzi z MM - jest zbyt krótki - w 5h spokojnie można go skończyć(a replayality praktycznie zerowe), a sama przygoda nie stanowi zupełnie wyzwania. Gdyby był dwa razy dłuższy i oferował więcej bonusów i jakieś wyzwanie byłaby to na prawde baaardzo porządna pozycja dla fanów gatunku.

 

nowe ip - jest jeszcze puppeter ale nie miałem okazji grać więc nie wiem czy dobry

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się w zalewie obecnych gier (Call of Duty, Minecraft, Battlefield, Assasyn...), trudno o dobrego platformera. Lepiej zrobić kolejna strzelanke FPP dla graczy, niż jakiś platformer dla dzieci. O dziwo większość graczy wyżej wymienionych, to dzieci. Zostałem zminusowany za minireckę Medal of Honour (ten z 2011 chyba), gdzie napisałem tam o krótkim czasie gry (4h!), NPC, którzy pomogą w 70%, czy te tunelowe plansze, jak w Crashu.

Z tej generacji, z nowych marek to tylko LBP. Rachet był już na ps2, rayman jeszcze na psxie. A, no i Limbo, ale to, to indyk.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...