Skocz do zawartości

Platformówki na next-genach w odwrocie


Rekomendowane odpowiedzi

Dużo faktycznie tego nie ma, ale aż tak źle chyba nie jest, na większe konsole teraz chociażby wyszedł Unravel.

 

R09kO4z.png?1

 

Póki co polecały mi ten tytuł ze 3 osoby; recenzje też brzmią zachęcająco - Arhn rozpływał się nad tym ostatnio, a na Metracritic póki co wisi 8.3-8.4/10 od ludu (XO, PS4).

 

Na minus na pewno brak wersji z nośnikiem, ale jak na arcade'ówkę po premierze za 88zł dla XO / 89zł dla PS4 to nie jest chyba zły deal jak na 5.5h gry (wg. HLTB). Ja i tak poczekam na jakieś promo, bo jestem na wersje cyfrowe uczulony, ale znajomi, którzy kupili - polecają. Ktoś grał i się wypowie?

Odnośnik do komentarza

Ta gra jest wydana przez EA więc z definicji nie moze byc indykiem. Do tego to że jest 2D nie czyni jej gorszą (patrz na Raymany). Skoro tak bardzo Ci zalezy zeby gatunek przetrwał to raczej nie czekaj na jakies promocje bo własnie brak przychodów odstrasza inwestorów przed "duzymi" projektami związanymi z tym gatunkiem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Trailer wygląda zjawiskowo i na pewno kupię w jakiejś promocji. Ale to jednak indyczek, platformówka 2D. Nie jest to wysokobudżetowa gra AAA

 

Nie dość, ze nie indie to jeszcze nie jest 2D. Napewno patrzysz na dobrą grę?

Odnośnik do komentarza

Za grę odpowiadają kolesie z Coldwood, którzy mają na swoim koncie m.in jakąś pierdołę na Muva:

http://www.coldwood.com/?cat=3

A niektórzy mam wrażenie, nie tkną gry kijem przez szmatę, bo widzą wielkie logo znienawidzonego EA GAMES.

1454554799747.jpg

Praca nad gierką, trwa w najlepsze:)

 

 

Gdzie jest ta granica między grą AAA, a indie? Pytam się.

(...)Nie jest to wysokobudżetowa gra AAA

No nie jest. Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Mam problem z uruchomieniem tej gry na PC. Szukam w google i nikt o tym nie napisał. Albo mam błąd i gra nawet się nie odpala (mogę tylko debugować), albo jestem już w warp roomie i po wyborze planszy, wywala do pulpitu. W sumie wcześniej były problemy, ale jakoś udało się przejść pierwszy level. Zwrócić gry chyba już nie mogę. Kurde, gdzie te czasy "wkładasz płytę i grasz" :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Ta generacja przejdzie chyba do historii jako ta w której umarły trójwymiarowe platformówki. Nie ukazała się ani jedna nowa platformówka 3D. Mamy za to porty z handheldów (Terraway), ulepszone zestawy dodatkowych światów gry z handhelda(SM3DW) i remake gry robiony przy okazji filmu. Na bogato.

Odnośnik do komentarza

Wiele bym dał za Raymana 4 - no ale wiadomo jakie priorytety ma teraz Ubisoft. Zakapturzony rak i pseudo otwarte światy pif paf, są dla nich priorytetem.

Sprawdziłbym Daxtera 2 - no ale wiadomo. Woleli zrobić The Order dla pro graczy - mówi fakin ekspirjens i polecieli na zbity pysk.

Jak and Daxter 4 z prawdziwego zdarzenia pewno by kosił, ale Naughty Nog nierobią już gier dla dzieci,................... :facepalmz:

Takie platformówki jak Banjo Kazooie 3 czy Conker 2 mogłyby powodować opad szczeny i rozgrywkowo łechtać neurony mózgowe - no ale wiadomo. RARE to teraz wynieś, przynieś, pozamiataj.

Jedyna nadzieja w Nintendo. Choć wolałbym aby też się trochę rozwinęli, a nie tylko mario i mario.

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy jak bedzie z Crashem. Gdzie na YT koles rozkminial slowa SONY z konfy czy to bedzie calkowity remaster jak Ratcheta, czy po prostu podciagniecie orygianlnej trylogii do obecnych standardow, bo z tego co mowili na konfie to chyba roznorako mozna to odbierac. Aczkolwiek patrzac na obecne czasy odwala fuszere i bedzie jak zawsze.

 

Cala nadzieje pokladam w khem... Ubisofcie, ze moze odkurza Raymana 2D, bo to byla istna uczta i orgia audiowizualna w jednym. No ale przez slabe wyniki sprzedazy perspektywy na kolejna odslone w tej konwencji sa niestety marne.

 

A co jeszcze innego? Nie obrazilbym sie za Klonoe, Pandemonium, Croca (tak!) - ale wiadomo, albo wypuszcza remaster, albo nic. Widokow na nowe odslony starych marek raczej nie ma, a wielka szkoda bo mlodzi mogliby poznac stare, kozackie tytuly, a starsi powrocic do marek z dziecinstwa. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja z kolei marzę o nowej części Skullmonkeys lub innej gierce tworzonej w tym plastelinowym stylu. Fajnie byłoby też zobaczyć jak mogłaby wyglądać jakaś cel-shadingowa platformówka stworzona stricte na obecną generację konsol. O, albo Sheep, Dog 'n' Wolf 2 na PS4 - przewracałbym się o palety w markecie biegnąc na premierę z kasą w garści :)

Edytowane przez columbo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mario, Luigi, Wario, Donkey Kong, Kirby - no nie wiem, ale jakaś nowa postać by się przydała. A tu w kółko te same gry wychodzą, no i jeszcze Zelda, ale to nie platformer.

 

Ostatni platformer 3D z tymi postaciami, to był chyba DK 64 jeszcze od Rare...

 

Sony coś działa z tymi 3D - Ratchet & Clank, Tearaway Unfolded, remaster trylogii Crash. Myślę, że jest szansa na nowego Sly'a, skoro ma powstać pełnometrażowy film CG, a Sanzaru Games od czasów Thieves in Time nie zrobiło nic większego. Mam żal do Nintendo, że w 3D odpala tylko Mario. W poprzedniej generacji dwa razy, w obecnej - tylko raz. MS niby posiada mocne marki (Banjo, Conker), ale prawdopodobnie nigdy nic z tymi nie zrobi, bo odbiorcy ich sprzętów z USA i UK to zdecydowanie nie są fani rozbudowanych platformerów. Ale chciałbym się mylić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...